Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hej 🙂

Bagira jak się czujesz? Jutro po lekarzu pisz,trzymam kciuki i sercem jestem z Tobą.

A w szpitalu nie ciekawie
Cystografii nie miał robionej,przełożyli na 24 maja,dlatego,bo ten posiew zły i do tego objawy-niepokój i nie przybieranie na wadze.
cewnikowali go i jutro o 13 będzie wynik posiewu,mamy dzwonić i wtedy się okaże.
Usg w normie.
Przyjęli Oskara na oddział i jest pacjentem ale dzisiaj puścili go do domu.

A ja jutro idę rano w sprawie pracy i mam nadzieję,ze się uda,zeby ten macierzyński mieć

Hej Kropeczek 🙂,ja też jestem w 7,a na kiedy masz termin?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie kochane 🙂)jak zwykle musze byc na bierzaco 😉)....
my na weekend planujemy grilla u tesciow 😉)przyjedzie krzyska siostra z mezem i synkiem to sobie pojemy,niestety ja musze juz bardzo uwazac z jedzeniem bo strasznie mi cukier skacze 😞(jedyna coo moge bez ograniczen to pomidory 🙂)wiec moj luby zakupil mi 3 kg dzisiaj co bym nie glodowala 😉
ale ile mozna jesc pomidory hehehe...buziaczki dla was 😘 😘..
no oklaski dla wszystkich bo tak ladnie mi naklaskalyscie 😉)
moj mezus obecnie pomaga znajomym w przeprowadzce wiec chwilowo jestem sama 😞(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kama00006 napisał(a):
witajcie kochane 🙂)jak zwykle musze byc na bierzaco 😉)....
my na weekend planujemy grilla u tesciow 😉)przyjedzie krzyska siostra z mezem i synkiem to sobie pojemy,niestety ja musze juz bardzo uwazac z jedzeniem bo strasznie mi cukier skacze 😞(jedyna coo moge bez ograniczen to pomidory 🙂)wiec moj luby zakupil mi 3 kg dzisiaj co bym nie glodowala 😉
ale ile mozna jesc pomidory hehehe...buziaczki dla was 😘 😘..
no oklaski dla wszystkich bo tak ladnie mi naklaskalyscie 😉)
moj mezus obecnie pomaga znajomym w przeprowadzce wiec chwilowo jestem sama 😞(

przepraszam ale nie wiem dlaczego moj post znalazl sie na waszym forum 😉cos mnie wywalilo 😉)
pozdrawiam was serdecznie grudniowki i zycze powodzenia 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Aduś, bardzo mi przykro że musicie przez to przechodzić. A sa szanse na wyleczenie ?
Wiesz, jeśli chodzi o pracę, to gdybyś nic nie znalazła to możesz pogadać z moim szefem, pod warunkiem że lubisz przebywać na świeżym powietrzu. Sprzedawałam 3 sezony okulary przeciwsłoneczne, zarobki były całkiem dobre. Rafał jako szef rewelacyjny czlowiek, takiego to ze świeca szukać, zawsze szedł na rekę i pomagał. On ma swoje stoisk w centrum miasta ale miał tez na rynku Jeżyckim. Poza tym do Bertelsmana zawsze przyjmowali ale tej roboty nie polecam bo cały czas na nogach. Jakiej pracy szukasz, moze coś bede wiedziec to dam Ci znać.
Jesli chodzi o nas, to Maksiu potwornie zakatarzony i ma kaszel, meczy się strasznie ale najbardziej to sapka mnie martwi bo tu bardzo duzo dzieci choruje na astmę więc sie modlę żeby nie zachorował, sama wiem jakie to cholerstwo. Byłam u lekarza i na szczescie bez zadnego ale dala mi skierowanie na usg , tak że w poniedziałek rano jedziemy do szpitala na badania, boje się potwornie ale to badanie da mi 100% odpowiedź co do tego czy fasolka zahaczyła o te moje prześwietlania czy nie no i przede wszystkim dowiem się czy zyje i dobrze się rozwija. Dzisiaj mam jeszcze dentystę, powiem zeby nie borował dzisiaj nic bo nie moge sie stresować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie Mamusie i dzieciątka 🙂
Właśnie teraz wygnałam męża z córcią na spacer a ja gotuję obiad więc w między czasie zaglądam.
Jeszcze nie mam daty potwierdzonej przez gina ale z obliczeń wychodzi 10 grudnia 🙂 cieszę się że nie na same święta 🙂 będziemy mieli możliwość boże narodzenie spędzić w czwóreczkę 🙂
Dziewczyny trzymam ża was kciuki żeby było wszystko w porządku no i oczywiście postaram się byc z wami z waszymi problemami i dzidziami na bieżąco.
Właśnie teraz wygnałam męża z córcią na spacer a ja gotuję obiad więc w między czasie zaglądam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagira jutro dam znać i co z pracą i co najważniejsze,jak wyniki.
Mały po raz kolejny choruje na zakażenie układu moczowego,mam nadzieję,że okaże się,ze jednak wynik ze szpitala wyjdzie dobry i będzie mógł być w domu.
Nie wyobrażam sobie po raz kolejny pobytu w szpitalu 😞 😞 😞

Kochana dobrze,ze dostałaś to skierowanie,trzymam kciuki,zeby było wszystko!!!! Musi być 🙂
A jak się czujesz w ogóle?

Mnie coś podbrzusze zaczęło boleć w jednym miejscu,jakby mnie kolka złapała 😞
Ale nadźwigałam się Oskara dzisiaj po tym cewnikowaniu..maruda straszna

Niech Maks szybko wraca do zdrowia 🙂 🙂 🙂paskudne te choroby 😞

Kropeczek ja też jeszcze nie mam terminu od lekarza,ale mam wydruk z usg i wychodzi na 13.
Na wizytę idę 18 maja i wtedy jak wszystko dobrze to karta ciąży 🙂

Jakbym nie pisała jutro to niestety... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześc dziewczyny. Właśnie wróciłam od denta. Pogadaliśmy , wszystko ustaliliśmy i już jestem happy :d W poniedziałek dowiem się co z dzidzia i wtedy tez chyba poznam przybliżony termin porodu póki co mam wyliczony z okresu :d
Aduś, trzymaj sie Kochana, oby wyniki były dobre. I przestań dźwigać bo mi właśnie po takim targaniu plamienia sie pojawiły więc uważaj. Wiem jak trudno jest odmówic jak maluch ciągnie na raczki a jak jeszcze chorutki to nie ,ma serca żeba nie podnieść ale lepiej dmuchać na zimne.
Jesli chodzi o samopoczucie to jakos ostatnie kilka dni , nie najlepiej. Słabo strasznie, brzuch pobolewa, głowa tez , ogólnie sie sypię. A Wy jak tam dajecie rade ?
Zauważyłyście ze póki co kazda z nas ma już dzidzie w podobnym wieku 😉 Aduś synus równo 2 miesiące starszy od Maksia a Kropoczek córunia o miesiąc młodsza od mojego 😉 Oj dziewczyny, porywamy się z motyka na słońce :d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jako ze wszystkie trzy mamy pociechy wiosenno -letnie to teraz czas na odmianę zimowa 😁 Kiedys się śmiałam z koleżnką ze chciałabym począć dzidzię w Wielkanoc a urodzic na Boże narodzenie no i słowo ciałem sie stało 😁 Oby tylko Bozia pozwoliła donosić i urodzić bo z tym nigdy nic nie wiadomo ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kropeczek napisał(a):
Bagira no troszkę wszyscy mnie straszą że będzie ciężko... narazie nie chcę o tym myśleć 🙃


Ja już jestem przerażona ale damy radę. Nie ukrywam ze perspektywa pierszych tygodni kompletnie bez pomocy mnie przeraża ale cóż zrobic, nikt nie chce przyjechać pomóc więc trzeba bedzie sobie jakos radzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂

Tak szybko..
Pracę mam 😁,we wtorek na badania i zdolność i jak będę miała wszystkie dokumenty to idę podpisać umowę.

Za 30 min dzwonię po wyniki... 😞 trzymajcie kciuki

Mnie też coś brzuch pobolewa od wczoraj,pachwiny też,pocieszam się ,że pewnie się rozciąga wszystko.
Ale jak tak cały czas będzie to pójdę wcześniej do lekarza.

Na razie myślę tylko o tym,żeby Oskar nie poszedł do szpitala 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
8 tydzień Ci stuknał 🙂
Gratuluje pracy !!! Wyobrażam sobie jak się cieszysz. Teraz do pełni szczęścia dobre wyniki synusia i będzie git. Trzymamy kciuki .
Tez mnie pachwiny , szczególnie po lewej stronie, poboliewają a mały ciagle by na rece chciał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocz jest jałowy,czyli super 🙂
Oskar jest cały czas pacjentem ale urlopowanym,dlatego,ze przyśpieszyli nam cystografię na środę i wtedy go dopiero wypiszą 🙂
Ja nie wiem czy to wina labolatorium czy co? Mały wymyty,mocz pobrany do woreczka i jak tylko nasiusia to woreczek wkładam do pojemnika i zawożę.
Do środy dostaje Furaginę.

A i przebija mu się reszta dolnej 4 chyba,bo coś tak dzisiaj wyczułam.

No faktycznie stuknął mi 8 tydzień ale dokładnie jest na suwaczku,bo ustawiłąm według tej daty z usg.
Z pracy się cieszę,bo to oznacza mniej kłopotów z pieniędzmi i w ciąży i potem macierzyński.
Do siebie do pracy mogłabym wrócić,ale tam są umowy na czas określony i oni nie przedłużają do dnia porodu 😞...długa historia..ach wolę teraz mniej zarabiać ale mieć chociaż coś 🙂

Bagira odpoczywaj dużo!!!! A te plamienia jeszcze są?
Mnie pobolewa podbrzusze,ciągnie i kłuje troche w pachwinach...mały też jak na złość maruda i chciałby na ręce się przytulać 😞

A jakie plany na jutro?
My na działeczkę...grilek 🙂...sałatka z pomidorków i ogórków już zrobiona,sosik czosnkowy,kiełbaska,skrzydełka w marynacie i karkówka...mniam...czeka na jutro 😁
Przjdzie kumpela z młodszym o miesiąc Filipem i będzie super..tylko martwi mnie to,ze ma padać a wtedy nici 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to bardzo się ciesze że jesteście w domciu 😉
Powiem szczerze ze z odpoczywaniem nici bo ciagle musze cos robić az sama na siebie jestem zła. Plamienia niby się nie powtórzyły ale wiesz , lepeij nie chwalić dnia przed zachodem słońca. Boli mnie brzuch ale to od przejedzenia chyba, zjadłam 3 talerze zupy, rybe z ziemniakami i surówką, batonika czekoladowego, deserek czekoladowy i ciastko 🤪 zaraz pekne 😁 Sama nie wiem gdzie to wszystko weszło bo normalnie jem mało a ostatnio to juz tylko dziubię. Małego dałam do spania i wpierniczałam na zapas bo nie wiedziałam ile mam czasu na jedzenie 😁 Oby to było jednorazowe bo wole nie przytyć więcej niz z Maksiem , ciałko sie tak nie zregeneruje 😞
Co do weekendu to z okazji minionej rocznicy slubu jedziemy na Safari ale ponoc pogoda ma byc kiepska więc nie za wesoło. Chciałam pobyc kilka dni a ze moj jest uzależniony od kompa to wyje ze on nie chce 😠 A tego grilla to Cie zazdroszczę, mmmmmmmmmmm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂

Aaaa faktycznie,Bagira wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy ślubu 🙂
Safarii jak fajnie 🙂
No a u nas pogoda do D...,więc z grila nici,jestem zła 😞

Mały nynka od godzinki a ja chwilę odpoczywam 🙂niestety znowu posiedzimy w domu a tak ma byc przez 3 dni.Na szczęście jutro mamy nalot gości,nagle wszyscy się chca zlecieć w jeden dzień 😁będzie wesoło

A ja dzisiaj jakoś humoru nie mam,pachwiny mnie bolą,stwierdzam,ze też ostatnio sie za bardzo objadam,taka odmiana po 2 tyg.nie jedzenia prawie nic 😞
Wczoraj zrobiłam szare kluchy z kapustką i boczkiem...mniam..jeszce mam ciasto na dziś 😜..i jak tu mniej jeśc jak takie pyszności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuję za zyczenia 😉 U nas tez pogoda do kitu, szaro, i zimnoooo. Na szczęście żeby obejrzeć ziwerzaki nie musimy wychodzić z samochodu, generalnie dla nas bezpieczniej 😁 ale szkoda pozostałych atrakcji bo troche ich jest, no ale zobaczymy, w Szkocji pogoda sie zmienia jak w kalejdoskopie.
Mały cały czas chory, karat potworny, widze ze ma po mnie kłopoty z zatokami bo katarek oczkiem wychodzi i ten kaszel, masakra. Trzeba będzie z nim pójśc do lekarza bo nie daj Bój na oskrzela pójdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co, tak patrzę na swoją pisownie i sie załamuję. W poprzedniej ciąży dopadła mnie skleroza a w tej analfabetyzm 🙃 moja Pani od Polskiego by sie załamała, taka zdolna byłam 🙃 człowiek durnieje na starość :P
A tak na poważnie to dzisiaj mnie znowu brzuszek pobolewa ale sama juz nie wiem czy to jelita po obżarstwie czy macica 😁 Póki co na szczęście albo i nie tylko w staniku jest więcej ale jak tak dalej pójdzie to tak jak Kropeczek napisała będe szersza niż wyższa 😁 Musze uważam bo mam w domu stropy drewniane a z sąsiadami jakoś nie mam ochoty zamieszkać :P Ehh, trzeba się ruszyć. Maks poszedł kuchnię demolować to akurat będzie miała powód. O talerze słysze, lecę bo z garnków jeśc będziemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny przyłączam się do klubu obżartuchów...wielki talerz szarych klusek zjadłam z kapustą i boczkiem,2 lody,kiełbaskę pieczoną i sałatkę z pomidorów i ogórków.
Waga na razie jest taka,ze 1,5kg skacze w przód i tył...czyli 48-49,5...jeju nie mogę przytyć jak z Oskarem 😞
Po tym długim weekendzie koniec objadania 😞

Nie dobrze,ze Maksiu chory,idź z nim lepiej do lekarza,kiedyś mieliśmy taką sytuację,ze Oskar w środę był badany i było ok a już w piątek miał zapalenie oskrzeli 😞

Moje chłopaki oglądają koncert Budki Suflera i właśnie mąż śpiewa "Jolka,Jolka".... 🙂...własnych myśli nie słyszę 😁

Bagira mnie też to podbrzusze boli trochę,pachwiny,czuje się jakbym balon połknęła 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Póki co jesteśmy na etapie ze jesli juz utyjemy to od od jedzenia bo dzidzia i tak za mała. Moja szwagierka w 20 tygodniu była 13 kilo do przodu , teraz juz nie pytam 🙂
Meczy mnie potworna arytmia. Praktycznie cały dzień mam cholerne kołotanie serca jak tak dalej pójdzie to padnę na zawał. z Maksiem przez kilka miesięcy miałam migreny a teraz to serce, juz sama nie wiem co gorsze. Trzeba pamiętać ze jesteśmy dość krótko po jednym porodzie więc organizm może szaleć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagira masz juz 7 tydzień 🙂
No ja z Oskarem tez cierpiałam na straszne bóle głowy chyba do 14 tygodnia 😞....teraz piersi bolą bardzo,mdłości oslabły,chwilami mam,jestem senna a i ochota na ogórki tez przeszła..nadal serki,mleko,lody 🙂
Ale masz rację,niedawno rodziłyśmy,więc trzeba na siebie uważać,bo nie wiadomo jak organizm zareaguje.
No a z tą arytmią odpoczywaj dużo!!!!

Dzisiaj noc ciężka,Oskar obudził się ok.1 i nie chciał spać,wiercił się ,usypiał ale zaraz wstawał,o 3 już sił nie miałam i mąż z nim spał a ja w drugim pokoju...ale i tak ledwo na oczy patrzę 😞
Teraz mały śpi,a zawsze ma drzemkę ok.9 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!!

tak aptrze,ze chyba wszystkie macie juz male dzieciaczki? 😁 super!! wszystko z wami ok? nikt nie musi lezec? jak sie trzymacie? widze ze pozeracie wszystko 😉 ja przytylam do konca 6 mies 6 kg a wazenie przed porodem.... masakra 😞 28kg do przodu!! ale co tam :P zrzucilo sie juz 🙂 dietka cud dr. dukana hehe 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...