Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kropeczek, juz wiem do kogo jest córeczka podobna ;D Normalnie jak zobaczyłam fotke to się zaczęłam śmiac, takie podobieństwo, fajnie masz, mój to żywa skóra z ojca. I tak w ogóle to jestem normalnie zakochana w Twojej córeczce, jest tak słodka że az słów brak - Cudowna !!!
A wracając do dywanów, w sypialni niby się rzadko brudzi a po 2 latach kremowy dywan jest szaro bury i nawet odkurzaczem piorącym nie idzie doprać. Fakt, dla raczkującego malucha to duże ułatwienie bo sie nogi nie slizgają jak wstaje i kolanka nie bola ale dla płuc, masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Może jednak zrobieten fiolet taki delikatny 🙂
Jeszcze Waszych fotek nie oglądałam,bo gości mieliśmy.

Uciekam..jutro się odezwę 🙂

A Kropeczek daj mi namiary na NK 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maks w bucikach tez dobrze chodzi jak jestem u kolezanki a co najważniejsze nie zjada nic z podłogi.
Kurcze, miałam katastrofe ekologiczna w akwarium i 2 godziny z wiadrami latałam oby nie zaszkodziło ale trudno musiałam, nie miałam wyjścia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie /kropeczek,że wszystko dobrze 🙂
Ja się dowiem 18 i wtedy dopiero usg,termin na 2 🙂

Pogoda na mnie źle działa dzisiaj,nie mam humoru,słabo mi jak zwykle
Byliśmy po lampy do łazienki i pokoju,mały zasnął w wózku i śpi już 2 godz.,mąż też zasnął...hmmm a to ja nie mogłam spać pół nocy 😞...nawet pies śpi 😁

A jak u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My byliśmy na spacerku w Brico depot po te lampy,nie padało,tylko zimno trochę 😞i szaro 😞

Ja też bym mogła spać...tylko kiedy 😞,w nocy nie mogę zasnąć ostatnio i Oskar te zęby jeszce cholerne 😞...niech wyjdzie juz ta 4 to będzie spokój 🙂

Bagira jak tam ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuski.
My właśnie wróciłyśmy ze spacerku 3 godzinnego 🤪 Byłam u koleżanki bo się martwiła że jest sama a skurcze co 10 minut a że się spowolniło to poszłyśmy na spacer. Szaro a się tak rozpogodziło ze aż gorąco się zrobiło i Maks sobie pospał na świeżym powietrzu. Mi tez to dobrze zrobiło po maratonie z akwarium.
Ja mam usg w poniedzialek, oby wszystko bylo ok, a wizytę u połoznej na 27 🤪 im sie nie śpieszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂
Jak tam dzisiaj humorki? U nas szaro i ponuro,10 stopni tylko 😞 ,ale jak mały wstanie to zje i jedziemy na zakupy 🙂
Bagira to daj znać jaktam usg 🙂,a ja dzień po Tobie 🙂,a w środę ide do fryzjera,tzn.zapiszę się i mam nadzieję,zemająwolny termin,chciałam pofarbować bo moje odrosty straszą,tylko troche się obawiam 😞,z Oskarem nie farbowałam całą ciążę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉
Jestem nie wyspana, cała noc bolal mnie brzuch 😞 Nie wiem co jest, zjem źle nie zjem też źle.
Z farbowanie poczekaj do drugiego trzymestra w pierwszym generanie nie wykonuje się farbowania czy nawet delikatnych trwalych, dopiero w drugiem jak koniecznie chcesz chociaż tez lepiej sobie odpuścić. Co prawda nie farbuję włosów ale szamponow nierz uzywam i w ciazy nawet szamponami nie farbowałam bo raz że może zaszkodzic a dwa efekt może być szokujący... hormony szaleją i mozesz otrzymac kolor np. zielony zamiast blond.
A jak samopoczucie ? Jak Oskarek ? Ogladalam Wsze zdjęcia, fajniusi chlopaczek, oczka ma cudne i taki usmiechniety 😉 Cudne masz szczęście 🙂
Ps. Moja kumpela własnie rodzi, o 3 sie zaczelo, póki co czekamy na wieści. Całe szczescie bo na 19 miala mieć wywoływanie. Ehh, ja juz tez chcę bo sie zamęcze nielugo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja właśnie chwilka wolnego 🙂 domek posprzątany, po obiadku już, no i mąż poszedł na spacerek z Ewunią.
Co do farbowania ja byłam w 5 tygodniu ciąży jak malowałam, kolor wyszedł ok. Z Ewcią całą ciąże nie malowałam.
U nas też szaro i ponuro 11 stopni 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Bagira to sie namęczyłaś biedna 😞,oby przeszło,mi lekarz kazał brac No-spe i jak mnie zaczyna bardzo boleć to ją biorę.

Co do tego farbowania to nie wiem,jeszcze się zastanawiam,niby wszyscy mówią,ze po 1 trymestrze wolno(a ja już prawie koniec).
Muszę coś zrobic z włosami,bo mam straszne odrosty no i podciąć muszę...szampon koloryzujący raczej mi nie rozjaśni nic 😞

Wróciliśmy z zakupów i jestem zadowolona,kupiliśmy lampę do pokoju i farby-do naszego dulux tropikalna pomarańcza a do maluchów dulux świeże awokado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagira połóż sobie zimny ręcznik na czoło,mi pomagało z Oskarkiem a cierpiałam do 13 tygodnia,no i doraźnie paracetamol,ale nie za często 😞

Ja dla odmiany cierpię na ból miednicy i biodra po prawej stronie...strasznie boli i nie wiem od czego,czy to już mi coś uciska???Nie uderzyłam się na pewno.

Kropeczek z tego co widziałam w kalendarzu ciąży,,w poszczególnych tygodniach-8,9,10,11-czyli grudniówki wszystkie to jest razem ok.30 dziewczyn a tutaj zaledwie my 3 piszemy 😞...ale co tam dajemy radę 🙂 🙂 🙂

Oskarowi przebija sie 3 a 4 trochę przebita...masakra 😞

Nasza kochana drużyna zdobyła mistrzostwo Polski....LECH KOLEJORZ MISTRZEM !!!!
Mieliśmy iść na mecz,ale siora w pracy i nie mieliśmy co z małym zrobić 😞,mąż świętuje na Starym Rynku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W ciazy z Maksiem 3 miesiace meczyłam sie migrena i to dośc solidna bo bolało 5 - 6 dni w tygodniu 🤢 Ratowałam sie własnie zimnymi okładami bo paracetamol pomagał na krótko, ostatecznie kilka łykow czarnej , mocnej kawy. Ponoc to wina zbyt niskiego cukru ale tego sie dowiem po pierwszych badaniach czyli za jakies hmmmmm 4 tygodnie albo 8 zalezy kiedy bede miec kolejna wizytę po badaniach.
Aduś a moze to ból wiezadeł ? w tym okresie czesto sie zdarza bo przeciez to nie mozliwe żeby miednica zaczeła sie przegotowywac do po porodu tak szybko 🥴
Słyszalam ze Lech wygrał ale z reką na sercu, nie jestem kibicem ☺️
a tak w ogóle to dopiero wróciłam ze szpitala, bo byłam u kumpeli. Córeczka słodziutka, 3980kg, 53cm. Wyobraźcie sobie dziewczyna starsznie waska w biodrach, ogulnie drobnica, jak szla rodzic wazyła 57 kilo a przed ciaza 43 przy wzrocie 166cm i urodzila silami natury bez pomocy lekarski tzn. znieczulenia i nacinania, bo tutaj sie nie nacina. Ogólnie poród miała bardzo podobny do mojego, 12h ja 11.30 i tez 6 godzin wypychała mała na świat a mówi sie ze pacie to tylko chwila, aha 🙃 Jak Boga kocham, nie wiem jak ona ja wypchęła, ja mojego 3280 nie mogłam przez 6 godzin wypchac 😉 Tez biedula miala klopoty z łzyskiem. Ja najgorzej wspominam urodzenie łozyska, podarło sie więc ostro mnie wymeczyli a jeszcze krowot poszedł więc nie za fajnie i powiem Wam szczerze ze teraz strasznie sie boje tego samego, poród to pikuś ale to łoysko KOSZMAR !!! Jesiu, zapomniałam ze nietylko mamuski Nas czutają mam nadzieje ze nikogo nie nastraszyłam ☺️
A wy jakie macie obawy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂

My już na nogach 😞..ale noc spokojna 🙂
Mały lata teraz i gada 🙂,pies juz uciekł przed nim 😉

Bagira mi lekarka powiedziała jak z Oskarem w ciąży byłam,że te bóle głowy mam od niskiego ciśnieia i poradziła wypić kawę rozpuszczalną albo szklankę coli i wiesz,ze cola pomagała,wiadomo,że piłam sporadycznie jak juz nic nie pomagało 😞
Normalnie biorę krople na ciśnienie ale w ciąży nie mogę,tak samo z moim kręgosłupem-mam zwyrodnienie kręgów od 4 do 7 i uciskają na jakiś worek czy coś,ogólnie to objawia się tym,że boli mnie łopatka lewa tak jakby mi ktoś wbijał coś w nią,o tego cierpię na bóle i drętwienia lewej ręki,nieraz aż nie czuję jak coś trzymam w ręce 😞
Już miałam zastrzyki,fizykoterapię,blokady,teraz znowu fizykoterapia,ale dowiedziałam się o ciąży i przerwałam 😞
Co do porodu Twojej koleżanki to znam wiele dziewczyn chudziutkich drobinek,które rodziły dzieci po 4 kg....i to bez większego bólu,nawet leżała ze mną na sali...po porodzie wyglądała jak modelka,zero brzucha...tylko pozazdrościć.

Ja się najbardziej boję drugiej cesarki 😞 😞 😞....jeju nie wyobrażam sobie tego 😞...zawsze chciałam rodzić naturalnie a w 32 tyg. szok,bo mały sie nie obrócił,nie nastawiłam się na nią i pewnie dlatego tak ciężko do siebie dochodziłam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Może też mam te migreny prze ciśnienie, bo nie mierzyłam zanim nie skoczyło tak ze lakarz mi zalecił mierzyć 3x dziennie, więc musiałam zaopatrzyć się w sprzęt i mierzyć. Póki co mam cały czas bardzi niskie tylko wczoraj mocno skoczyło prawie do granicy ale już jest ok.
Widzisz różnie to bywa, moja koleżanka z czerwcóweczek chudzinka mówiła że bezpieczniej było by cc a lekarz ją olal no i skończylo się zerwaniem splotu ramiennego i to nie są pojedyńcze przypadki, druga teraz rodzila i nie dała radę prze 35 godzin i skończyło się cc, córa ponad 4 kilo a koleżnka tak jak ja rozmiar 38, więc to dużo od anatomii zależy a szczególnie od anatomii dziedzicznej, jak mama ma szerokie biodra to i córa da radę, moja wąziutka i się też męczyła ze mną z bratem już szybciej poszło. geny widac u kobiety brawie zawsze po porodzie, albo kilogramy zostaja albo leca na łeb na szyję. Moja teściowa się mnie pyta co ja zrobilam że tak szybko i tak bardzo schudlam, ja się smieje że urodziłam a ona że własnie po kazdym dziecku zostało jej sporo a ma 5. zobaczymy jak to bedzie, dzisiaj zaliczyłam spadek wagi i jak dalej sie tak bedę czuc to zleci jeszcze bardziej bo szybko chudę.
A Ty, jak masz takie klopoty to może na basen bys pochodziła, ogólnie bardzo łagodzi kłopoty z miesniami a na kręgosłup wrecz zbawiennie. Teraz lepeij oszczedzac plecy jak się da bo w drugiej ciazy brzuszek szybciej wy chodzi a sama wiesz jaki to ciężar. własnie a mialas bóle krzyzowe ? Powiem szczerze , nawet nie wiem co to jest i dziekuję Bogu za to bo ponoc masakra istna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ojej dziewczyny co do porodu to mam nadzieję że dzidzia się źle ułoży i zrobią mi cc bo 2 tyś dać to kupe kasy 😞 bo naturalnie to ja nie chce rodzić 16 godzin Ewe rodziłam i bardzoooo źle wspominam poród 😞 a podobno druga dzidzia jest większa 😞 a poród wcale nie łatwiejszy 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tego co wiem poród drugi jest łatwiejszy a jak jest tak mała przerwa to tym bardziej bo organizm pamięta jak reagować. Moja mama rodziła mnie 16 godzin brata 2, z innymi kolezankami było podobnie a co do wielkości dzidzi to powiem szczerze pierwszy raz słysze że druga dzidzia jest większa. Ja się porodu nie boję inaczej nie zachodziłabym w ciażę 😁 poprostu wychodzę z załozenia że co ma byc to będzie wyjśc i tak musi a jak to już zobaczymy 😉 Będzie dobrze, głowa do góry. Szybko zleci i nawet nie zauwazycie kiedy a juz będzie temat, mamusi grudnóweczki ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂

Miałam wczoraj problem,zeby tu napisać 😞

Co do porodu to ja za dużo się nie wypowiem,jak juz to tylko o CC,co jest koszmarem i nikomu nie życzę 😞...co prawda dziewczyna,która leżała ze mną po cc to biegała na drugi dzień a ja leżałam 5 dni i jak wychodziłam to ledwo do domu z samochodu dotarłam,chodziłam zgięta wpól a spałam w szpitalu na półsiedząco,bo z płaskiego bym się nie podniosła,wykąpałam się dopiero na 3 dzień,bo ledwo chodziłam...moje najgorsze przeżycie w życiu 😞...a jestem wytrzymała na ból-sama przekłuwałam pępek,mam tatuaż i kolczyk w języku..nic mnie nie bolało

Też słyszałam,ze drugi poród jest o wiele łatwiejszy,no ja jeśli urodzę naturalnie to będzie jak pierwszy 😞,ale i tak zrobiłabym wszystko,zeby nie cc.

Kropeczek może i poród naturalny jest bolesny ale z tego co widziałąm laski w szpitalu to od razu po porodzie się dobrze czuły,potem chodziły normalnie itd a po cc to prawie każda po korytarzu zgięta,ból niesamowity 😞,zresztą przez około 6 tygodni bolało mnie jak wstawałam,chodziłam...dlatego na początku mały ze mną spał,bo nie dałabym rady wstać do niego 😞
Może jestem w błędzie ale według mnie po naturalnym sie szybciej do siebie dochodzi,no chyba,ze są jakieś komplikacje 😞

Bagira jak się czujesz? Napisz po usg 🙂

A ja jutro...nie moge się doczekać 🙂 🙂 🙂

Pogoda paskudna,spacer odpada 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi sie wydaje że poród to bardzo indywidualna sprawa, moja kolezana miała 4 cc ( nie moze rodzic naturalnie ) i zawsze czuła się juz po 2 godzinach bardzo dobrze. Ostatnie dziecko urodziła w wieku 27 lat i zajmowała się synem jak tylko epidural puscił, tutaj robia cc z blokadą, mowiła ze w Polsce było gorzej, ja rodziłam sm i gdyby nie spora utrata krwi to tez czułam się fizycznie dobrze, brzydko mówiac sprawe fizijologiczne wiekszej i mniejszej rangi załatwiałam juz po kilku godzinach. Połozna kazala mi pić conajmniej 3 litru wody dziennie i spisywac ile weszły i ily wyszło i az była w szoku że tak mi dobrze idzie, gorzej z samym chodzeniem bo byłam potwornie osłabiona, tak jak wspominałam nie zgodziłam sie na kroplówkę więc troche trwało zanim doszłam do siebie. Pozatym miałam mała rankę więc nie bolało jako tako. Chciałam za pierwszym razem rodzic we wodzie ale ze w domu spedziłam 2 godziny we wanie to juz miałam dośc wody i rodziłam na ladzie, teraz chyba jednak wezne tą wodę.
A ! Zapomniałam napisac o najwazniejszym. Bylismy na USG, maluszek rośnie szybko ma już 2.2 cm 🤪 pewnie dlatego tak sie źle czuje, bo ciagnie jak smok :d Teraz wizyta u połoznej 26 i jeszcze dzisiaj jade do dentysty bo mi plomba wyleciała. Tak poza tym pogoda ładna tylko chlodno ale jakis spacerek zaliczymy.
A jak tam u Was ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...