Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny,pewnie już o mnie zapomniałyście 😞
Mam juz wkońcu swój zasilacz,przysłali dopiero dzisiaj.

Oskar chodzi do złobka ale juz ma katar,tylko babki mówiły mi,ze dzieci z katarem przychodzą,więc się nie dziwię,ze ma co chwilę 😞 😠,byliś,y u gastrologa i ok wszystko,zaleciła nam dawać małemu komplet witamin i Bioaron C.
Ja wczoraj byłam u lekarza,Sebastianek dobrze,waży 2500,przwpływy dobre ale ja mam tą anemię i jeszcze teraz dostałam tabletki na nadciśnienie,bo mi skacze,muszę brać 3xdziennie,więc leków mam już dość 😞
Skurcze mam codziennie,często,lekarz też powiedzieł,ze ma większe szanse na cesarkę ale będziemy próbować najpierw siłami natury.
Juz jestem zmęczona,w nocy nie moge spać,pachwiny mnie potwornie bolą,nogi puchną...to tyle co u mnie,ponarzekałam trochę...ja juz chcę rodzić!!! 🤪

No to teraz piszcie co u Was,jakie dzidzie duże,jak się czujecie?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):
a i Maja się nie odwróciła jest pośladkowo i będzie cc....

nie przejmuj się, ja też byłam odwrócona pośladkowo, przekręciłam się w trakcie porodu 🙂 położnym gały na wierzch wyszły, bo wg tego co ich uczą to niemożliwe zwłaszcza jak to pierwsze dziecko, a tu proszę cuda chodzą po świecie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Ada! Przecież pamiętamy o Tobie! U mnie jest wszystko ok i nic sie nie dzieje ale jest jeszcze troche czasu 🙂 za to Ola i Aga-Mini ścigaja sie chyba która pierwsza wysypie sie 😉 ja uciekam dziś już nie zajrze bo u teściów mamy kolacyjke mniam 😜 trzymajcie sie nóżki razem na pętelki i do jutra 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):

a dla Majki ponoć już za późno...jak byłam w środe to mi powiedział że to 35 tydzień,i małą już ma mało miejsca na przekręcenie i że już powinna być ułożona...no i powtórzył rozmowe że cc będzie konieczne,że nawet jak zaczne rodzić wcześniej i pojade do szpitala to jak mnie położnik zbada to i bez skierowania zrobią cc,bo mam za wąską miednice by próbować sn...

u nas też tak mówią, że po 32 tyg już się dziecko nie przekręca a notorycznie się takie rzeczy zdarzają, np ostatnio się dziewczynie dziecko przekręciło jak jechała do szpitala bo poród się zaczął a niezłe doły były i ją wytłukło 🤪
a kiedy Ci wymiary miednicy sprawdzali?? bo mojej gin się dalej do tego nie śpieszy 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):


ja miałam już z Oliwką mieć cesarke,ze względu na wąską miednice,ale mi palant ordynator zaniżył wage na 2800 i stwierdził że dziecko się przeciśnie,a mała utknęła i chcieli kleszczowo wyjąć... ale się udało tylko że popękałąm mimo nacięcia,i nawet obustronnie szyjka macicy pękła...a mała za barwe skóry dostała 1 punkt! a później był dupek przeprosić na cholere mi jego przeprosiny były? skoro małą mi umęczono...

to niezły konował, a powiedz mi jak to Ci szyjka pękła?? nas na szkole rodzenia uczą że nie ma parcia póki szyjka "nie zniknie" żeby dziecko przechodząc jej nie uszkodziło, to jak to w końcu jest??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super Ada, że w końcu do nas wróciłaś 🙂 Teraz proszę być pilnym bo po woli sie zaczynają wyścigi do porodu haha 😁 U mnie ok, lekarz w środę, a w poniedziałek badanie: hbs, mocz, morfologia. Ciekawe jak tam Ola po rozmowie z mężem 🤔 Sylwia się objada teraz u teściów więc ma dobrze 🙂 Kasiu- odnośnie tej piłki to ponoć przed porodem jak i trakcie pomoga bo rozluźnia szyjkę ale ile w tym prawdy to kto wie? Myślę, że to zależy od predyspozycji fizycznych każdej kobiety więc jednej pomoże, a drugiej nie 😉 Ja zaraz się zabieram za robienie ciasta na niedzielę aczkolwiek myślimy z siostrą jakie? 🤔 Póki co będę zaglądać choć widzę, że znów nikogo nie ma 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, a o mnie to już nikt nie pamięta 😞 ja mam twardy brzuch od tygodnia zaczynam się bać, że wyląduje przed terminem w szpitalu wczoraj byłam na zakupach w Bydgoszczy i wydałam kupe kasy na małą i na synka, ale mogę już powiedzieć, że prawie wszystko mam.

Zabieracie do szpitala lewatywę jednorazową?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciłam gadałam z Mamusią 🙂 Piłka jest rewelacyjna jeśli nawet nie pomoże i nie spowoduje lżejszego porodu to jest świetna do siedzenia. Na fotelu bolała mnie po dłuższym siedzeniu pipka a na tej piłce nic i takie fajne uczucie jest dopasowuje się do tyłka 😉 Adusia cieszę się, że jesteś spowrotem 🙂 Kafinka ja o tobie pamiętałam i martwiłam się czemu Cie nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga, a przejeżdżałaś kiedyś przez most toruński w godz. szczytu? Masakra ja jeżdżę codziennie i byłam świadkiem gdzie karetka utknęła w połowie, bo auta nie miały gdzie zjechać. Ja od 3 grudnia będę mieszkała już za mostem no i jak zacznę rodzić w szycie to będzie zajebiście super 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to najlepiej jakbyś zaczęła rodzić wieczorem lub w nocy to bez problemu dotrzesz szybciutko do szpitala 🙂 Nie martw się na zapas ale w razie czego trzeba mieć inną alternatywę- nie ma innego dojazdu do szpitala??? Co do lewatywy u nas się standardowo w szpitalu robi przed porodem. Z tym ciastem nic nie wymyśliłam jeszcze 🤔 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):


Powiem ci że nie wiem jak to jest pamiętam tylko kupe bólu,słowa że kleszczowo będzie trzeba wyjąc bo dziecko utknęło i się męczy,a ja się na to nie zgodziłam,2 silne parcia i widok mojej Oliwki,nie różowej jak prosiaczek tylko zasinionego ciałka,w książeczce za barwe skóry ma tylko 1 punkt... wypisie później wpis zastosowano zszycie obustronnie pęknietej szyjki macicy,zsycie krocza... z tą wagą było tak że wpierw młoda doktórka powiedziała że z granicą błędu 3500,a ordynator przy studentach powiedział jej że jest nie kompetentna bo gdzie w tym małym brzuszku widzi 3500,wziął innego lekarza wezwał i ten czerwony jak burak powiedział z granicą błędu 2800-2900! A mała miała 3530/57!później przyszedł po porodzie wypytał się mnie kto prowadził moją ciąże,powiedział że nie było widać aby dziecko było duże... cham i prostak! Dla tego wybrałam na poród inny szpital

współczuje i omijaj wielkim łukiem ten szpital i jego ordynatora
co do piłki fajna rzecz, u moich rodziców jest, lubie na niej siedzieć i się gibac bo mnie kręgosłup nie boli i czuje się lżej
a lewatywka u nas też w szpitalu standard, szczerze to się boje jej, bo u mnie od zawsze "załatwianie potrzeb" zaczyna się od bólu brzucha jakby mnie nożem ktoś po brzuchu ciął, a po takiej lewatywce kilka razy do kibelka to sie chyba przekręce ☺️ a wogóle uśmiejecie się ze mnie ale mam problem się podetrzeć, brzuch mi nie pozwala, czuje takie szarpanie i ciągnięcie w brzuchu że musze wargi zagryzać ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj z Mamusią się nagadałam chyba z 3 godziny i jeszcze byśmy mogły nawijać 🙂 W poniedziałek paczkę zabierają do 12 a więc za dwa- trzy tygodnie powinnam mieć 😁 Ja mam do szpitala taksówką jakieś maks 10 minut ale na taksówkę się czeka nie raz z godzinę albo i więcej- zależy jaki jest dzień i godzina 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziendoberek oceanarium 🤪
Dziś zapowiada się u mnie bezdeszczowy dzień,moźe wreszcie na spacer wyjdę 🙂
A moja Ola miała dziś pierwszy raz czkawkę 🤪 chyba to była czkawka 🙃. A poza tym to trochę mnie boli brzuch jak na okres 🥴 . Już coraz ciężej i gorzej, ech niech te dzieciaczki się rodzą.
Kupiliśmy już aparat foto. aby uwiecznić przyjście na świat małej Oli, i tylko wózek nam został,i już wszystko , nareszcie 🤪 🤪 🤪 🤪
Miłej niedzieli 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja myślałam że się rozpłaszcze dzisiaj w nocy...obudziłam się do toalety, a potem weszłam do łożka, złapał mnie skurcz taki jak na @ tylko dużo dużo mocniejszy, przestraszyłam się bo przez dłuższy czas nie puszczał i jeszcze wkurzyłam zdrowo bo można sprawdzić czy to skurcz przepowiadający czy właściwy biorąc ciepłą kąpiel, a ja już od 3 dni myje się w zimnej wodzie bo wieczorem już nie ma, o 16 jest ciepła jak palą, to ja dziękuje mnie po kąpieli ścina spanie dlatego chce się kąpać przed snem, ale tu niektórzy nie rozumieją że trzeba najpierw wodę zagrzać a potem dopiero na centralne puścić wtedy jest dużo gorącej wody i długo trzyma temperaturke, a tak cóż zimna mi zostaje 😠
no i tak sobie leże i leże a skurcz nie puszcza, dopada mnie panika może jechać do szpitala, ale potem poczułam że mała się rusza więc stwierdziłam że do rana wyczekam, jej się nic nie dzieje więc jakoś może dozipie a jak nie puści to pojade na szpital, ale po ok 40 minutach puściło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):
Cześć mamuśki! 🙂
Ja bym jeszcze pewnie smacznie spała gdyby mnie nie obudził cholerny ból w dole kręgosłupa,i oczywiście standardowo musiałam na "tron" lecieć się przeczyścić ☺️ w nocy mały rojber też nie dała spać bo buszowała chyba do 2 w nocy 🤪 u mnie nie stety deszczowo... 🥴

Aga Ty juz jakiś czas jesteś zwiazana z "tronem", czyżby już blisko do pozpakowania???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...