Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kafi jak się tu nam zbulwersowała 😁 😁 😁 😁
Co do flory to fakt tutaj w Anglii też jest o tym mowa. Mówi, że noworodka po porodzie nie można myć chyba przed tydzień albo nawet dwa, ale już dobrze nie pamiętam ☺️ Ja Ale myje codziennie bo do Niej niestety brud się klei poza tym w domu mam wykładzinę, która pamięta jeszcze kilka rodzin wstecz i jest brudna a więc Ala ogólnie rączki i buzie ma mytą kilka razy dziennie bo raczkuje dotyka tego brudu w wykładzinie a później rączki do buzi wkłada.
Co do łyżeczki to Ala ma swoje 4 i 2 widelce a więc swoich sztućców nie używam do karmienia Ali 🙂 Paluszków nie oblizuje tylko myje rączki jak ubrudzi a co do dawania buzi to nie raz Ją delikatnie pocałuje, ale moja Ala ogólnie nie jest nauczona całowania nawet po policzkach a więc zaraz piszczy bo się Jej to nie podoba 🙂 O to napisałam jak jest u mnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja kapie Kaye codziennie, bo taki wlasnie ma rytm dnia. kiedys, jak nie kapalismy codziennie, miala problem z usnieciem, a teraz sie nauczyla- kapiel, kasza i spanie 🙂
nie oblizuje zadnych paluszow, caluje do szyjce (uwielbia to), raczkach, glowce.... gdzie popadnie 😁
sztucce Kaya ma swoje, a jak cos daje od siebie, to albo rekoma, albo jej lyzeczka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nina ja wiem po co matki władają najpierw sobie łyżeczkę do buzi a później dopiero dziecku- dlatego, że jak nabierasz jedzenie to zawsze brudzisz też spód łyżeczki i boki i możesz dziecko ochlapać w tym celu matki zlizują to co pod spodem łyżeczki i na bokach 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu jak ja widzę takie rzeczy np. jak jestem w galerii to mnie krew zalewa jak matka daje dziecku deserek i za każdym razem oblizuje łyżeczkę ja tego nie robie z prostej przyczyny my mamy inne bakterie i dzieci inne, a wracając do kąpania oczywiście buźka rączki, dupka są myte codziennie, a kąpiel jest, co drugi trzeci dzień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tak Krowa ma racje źle się wyraziłam bo one wychwytują wargami spód łyżeczki 🤔 Bleeeee...

Ciekawe czy jak taka mamuśka ma opryszczkę na wardze to też tak robi 😮

Moja Ala też nie raz ma dzień ,,traktora,, czyli jest nie myta, ale tak jak Kasi Kaja Ala ma rytm dnia i po 19:00 dopomina się o myju myju 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Lecimy zaraz na spacer bo młoda się już dopomina 😉

Otwierają u nas Galerię Tęcza więc może pójdziemy przed zobaczyć a potem zostawiamy Gabi u mamy i sami idziemy 🙂

Moja Gabi dopiero zaczyna raczkować i wstawać przy wszystkim co się da lub robi tzn garba kota haha. Także do chodzenia jej jeszcze daleko 🙂
Miłego dnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Kaffi, do tego jak taka matka ma próchnicę, to przekazuje ją dziecku.
Pigi, dzięki Tobie tajemnica rozwiązana!!!!!! 🙂 kamień spadł mi z serca...po nocach nie mogłam przez to spać!!
U nas kąpiel jest codziennie, bo inaczej mały by mi nie zasnął. Co do całowania, to ja w usta baaaardzo rzadko daję małemu buzi. W sumie to tylko kilka razy dostał. Co innego w policzki ... nie mogę się oprzeć 🙂 😜 ☺️
Każda napisała co u niej haha.
I jeszcze jedna rzecz, pewnie nie tylko ja dostaję białej gorączki - jak obcy ludzie chcą dziecku dawać cześć!!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠 trzeba szybko reagować, by nie zdążyli podać brudnej łapy dziecku, a wiadomo, dziecko bierze rączki do buzi. Ja to co innego, wiem kiedy podać dziecku rękę, bo wiem czy przed chwilą myłam itd. Zresztą ja mam chorobę mycia rąk 🤪 🤪 🙃 🙃
szykuję się na cmentarz, bo dziś rocznica śmierci taty, już 6 miesięcy minęło... a wczoraj mnie tak strzeliło i taką potrzebę poczułam, by iść i patrzę w kalendarz, a to 22. 10. Także tatuś mnie wzywa do siebie. matka pewnie nie pójdzie, bo ma koleżanki do obskoczenia.
Miłego dnia dziewczynki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale mialam nadrabiania!!! I teraz ne wiem co mialam napisac 😮 ja staram sie kapac Dominika codziennie bo ma taki rytual ale raz w tygodniu zdarza sie dzien brudasa 😉 jak u kogos jetesmy, albo czasem jak juz mocno spiacy jest. Co do podawania raczek przez obcych ludzi tez tego nie lubie, tylko u mnie jest problem bo Dominika wszyscy w sklepach zaczepiaja a on sie nie boi i do obcych nawet rece wyciaga. Mini taki humorke Ci dopisuje ciekawe po czym 😉 Dominik w nocy mi strasznie plakal musialam go na recach lulac mysle ze to wina zabka 😞 lece myć gary bo od wczoraj cos zostalo i za obiad sie powoli brac dzis kluski ziemniaczane ze szpyrkami 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):
ha ha ha Nina a jaką wy z Pigi macie tajemnice??? 😮 🤔 😉
co do dawania część,to jak dorosły da to przeżyje,ale raczej nie pozwalam na to dzieciom,nawet nie pozwalam dotykac brudnymi rączkami wózka,ibuźki Majki a co dopiero za rączke 🤢
Moje dzieciaczki od 2 dni wstają o 9 🤪
usłyszałam nawet że chyba humor mamy im się udzielił dla tego dłużej śpią 😉 😁
Lece capucino wypić póki szkraby jedzą 🙂


Ty tEMpa Krowo, tajemnica brania łyżeczki przez matki rozwiązana 😁
A Czita ma nową fuchę 😁 Napisała mi, że w weekendy w zoo jest atrakcją 😁 je banany i jeszcze jej za to płacą 🤪 🙃 do tego głównym punktem wieczoru jest kołdrowanie się z tarzanem 🙂 Wiecie ilu chętnych jest 🤪 🤪 🙃 🙃 a pokaz jest całą noc!! nie wiem skąd ona bierze na to siły!! wszystkie bilety wykupione 🙂

A to my z dzisiaj 🙂
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/856/kopia10miesiecy5108.jpg/][IMG]http://img856.imageshack.us/img856/600/kopia10miesiecy5108.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]



A to Bazyliszek po kąpieli 🙂


[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/163/10miesiecy5063.jpg/][IMG]http://img163.imageshack.us/img163/9801/10miesiecy5063.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki 😁
Nadrobiłam 🙂
Nina fotki pierwsza klasa 😉
My byłyśmy na spacerze, ale zimnoooo mimo, że słonko świeci 🙃
Dzisiaj wieczorem wychodzimy na urodzin do koleżanki. Jeszcze nie wiem czy sama czy z Mariuszem, ale mam nadzieje, że Mariusz zostanie z Alą aja pójdę sama haha 😁 Bo wiadomo z dzieckiem to za długo nie posiedzimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O jaaaaaa ile Wy napisałyście ??????? 😠 Nie mogę Was nadrobić 😞
Ale napiszę coś.
Noooo Dominiku gratulacje ,Foczka i Dominiś już poszły same 🤪 🤪 🤪Superrrr!!!!!
Mini Twoje dziewczynki są słodkie , Oliwka będzie śliczną dziewczyną 😉, a nie przejmuj sie bardzo Bykiem, bo szkoda twoich nerw biedulko 😉 😘
Moja Ola też nie lubi sie ubierać i krzyczy , przy zmmianie pieluchy ucieka a ja się wściekam 😠 😠 😠, w wózku tez czasem sie złości 🥴
Kasia szkoda twojej pracy , ale dziecko jest ważniejsze, bedzie inna praca.
Kasia a co z twoja pracą?????????? No przeciez w Angli nie ma mroznych zim, więc wiatróweczka powinna Ci wystarczyć.Albo Maniek kiepsko grzeje 😁 😁 😁 Ja tez zmarzluch jestem.
Matra fajnie że wesele udane
Co do alkoholu to ja miałam też styczność z aalkoholikami 😞, no ale ja uwielbiam napić się alkoholu, drinki baaaaaardzo lubię , ale zawsze pije tak aby na następny dzien być zdrową. Często spożywa alkohol 🙂 Ja uważam że alkohol jest dla ludzi tylko trzeba umieć pić!!!
Kurczę tyle napisałyście że nie pamiętam co jeszcze miałam napisać ☺️
Moja Ola zrobiła sie straszną wymuszaczką 😠, od rana do wieczora wrzeszczy 😮, boli głowa i jestem strasznie zmęczona po jej krzykach, a i liże szybę 🤢od balkonowych drzwi. anaie wiem czemu 🤢 A w nocy śpi ładnie , owszem obudzi sie po smoka , ale zaraz zasypia dalej i śpi teraz do 8 , nawet bywa do 9 🙂
Ach Ninka Ola jest bardzo długa , wiec pewnie z Łukaszkiem są podobnie duzi , ale waga sie róznia Ola 10 kg. nie waży.
No i to na razie na tyle, ide dalej nadrabiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):
gonia88811 napisał(a):
Dzień dobry 😉 Po długiej nieobecności melduje się Czita 🤪
Idę Was troszkę nadrobić.

Czita gdzieś ty była?????????? 😲
to prawda o tym turne w cyrku co pisała kura i numerem głównym wieczoru był numerek z tarzanem i bananem???? 😲 🙃 🙃 🤪


hahahahaha Czita pracująca kobietą jest hahahahaha , i nawet w cyrku sie zaciągnęłam aby troszke kasy wpadło 😁 😁 😁 😁
A tak na serio to Olka zajmuje mi cały wolny czas 😮, nie pozwala mi posiedzieć przy laptopie bo go zciąga a na kolanach to wali w klawiaturę 😮 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini nie dotarł do sms od Ciebie 😞 😞 😞 😞 😞
A Wy sie nie zastanawiajcie co się ze mna dzieje i nie przypisujcie mi nowych zawodów i nowych miejsc pracy hahaha 🙃 🤪 hahahaha
Ja Olę kąpię co dzień , i Paula od urodzenia tez co dzień była kąpana , Ola ma swoje sztućce ale jak ja jem obiad i ona nade mna sterczy to ze swojego widelca dam jej jedzonko , ale łyżeczek jej nie oblizuję 😉
No to teraz ide się zrobić i na spacer z Olą wyjdę 😉
A ja mam problem z butammi Oli. Ona ma małą stópke i butki rozmiar 20 jest na nia za duży 🥴, pani w sklepie powiedziała że 20 jest najmniejsza z zimowych butów i nie wiem co mamz zrobić 🥴
No to zajrzę do Was potem , ide na dwór z Olą 😉 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ja na chwile 🙂 Dominik przeziebiony jest ma katarek od wczoraj (pochwaliłam sie, ze nie mial wczesniej kataru) wyszedl mu 4 ząbek wiec moze jak minie katar to bedzie mniej marudził 😉 Kasia pewnie kaca ma 🙂 lece obiadek dokanczac jak bede mogla to zajrze pozniej 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczęta , jestem już . Byłyśmy z Ola na spacerze i zjadłyśmy juz rosołek 🤪
No właśnie tylko jak założyć chciałam na skarpetę 20 to nie chciała wejść , a na sama rajstopke bez problemu weszła 🥴 Będę szukała butków dalej no i kombinezon już za tydzień jedziemy kupić bo zimnooo jak cholera jest.
No to ide pogratulować grudnióweczce, tylko coś szybko dzieciątko postanowiło wyjść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...