Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej Mamuśki 🙂
Kasia i jak ten wózeczek wygląda na żywo ? Fajny ? Bo ja chyba też go jednak kupie i do tego konika na biegunach 🙂
Ninka my obowiązkowo mieliśmy zapłate 100zł za chrzest Ali. Co do chrzestnej to ja podawałam dziecko nie mając nawet 16lat Podawałam w czerwcu a w październiku kończyłam 16 lat ) 😁 Ale chrzesni z tego co wiem muszą mieć bierzmowanie ja wtedy byłam już po, bo to była 3 gimnazjum i wtedy sie robi bierzmowanie. Ale nie jestem pewna tak na 100% bo to dawno było dość bo 6 lat temu- podawałam chrzesniaka miesiąc po śmierci Taty. Aaaa, ale przecież teraz podawałam dziecko Nel to nie pytali o bierzmowanie raczej brata a mnie na pewno nie pytał 😁 Ale ja podawałam Nel w parafi do której nalerze a więc pewnie miał wszystko w karcie zapisane dlatego nie pytał 🙂
My nie robimy prezentów nikomu może tylko sobie i Ali. Jak nie polece do Polski to zrobie małą paczkę dla Mamy 🙂 Nie lubie robić prezentów komuś kto o mnie nigdy nie myśli- nie chodzi tu o prezenty tylko ogólnie o kontakt ze sobą w ciągu roku- później prezenty dla takie osoby to tylko na pokaz jak dla mnie.
Ja polecam film- SMENTARZ DLA ZWIERZĄT. Obejrzłam wczoraj ten horror i dobrze, że M był w domu !! Przerażający, smutny wszystko co powinno być hahaha aby się bać 😁
Marta baloniki na roczek ? Ja też już zaczynam myślec o tym, ale tutaj nie ma problemu z kupieniem takich rzeczy i to za dosłownie grosze 😁
Kurcze pewnie coś ominełam, ale to najwyżej dopisze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
My za Chrzciny płaciliśmy "co łaska" aczkolwiek powiedział nam pingwin, że 50 albo 100 zł a więc daliśmy to drugie 🙂 Za Ślub nie płaciliśmy bo w Kancelarii powiedziano nam, że mamy dać wtedy jak mieć będziemy i tyle hihi 🙂 A na margineie to Chrzest mieliśmy bez Mszy bo uważałam to za zbędne, a Wy Ninka jak robicie? Pigi, a balony to nie nadają się na roczek czy jak hhehe. Jeszcze muszę kupić mnóstwo innych ozdób typu czapeczki urodzinowe itd 🙂 Został miesiąc więc muszę po woli organizować imprezkę 🙂 No i Święta się zbliżają - tak się cieszę 🤪 A Wy jaką choinkę kupujecie? Sztuczną czy żywą? Bombki mam plastikowe ale nie wiem co z Choinką... Malutką mam do sypialni ale nie wyobrażam sobie nie mieć w pokoju dziennym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):
kaasiaak napisał(a):
my co roku mamy duuuza i zywa 🤪
a tu macie :
http://www.youtube.com/watch?v=trRNG4ZvIcs

akurat karmiłam Maje jak ogladałam ten urywek 😁 i biedna aż pusciła cyca,jak usłyszała dzieci 😁 pewnie się bała że jej cyca chcą buchnąć 🤪
Kasia a ten film o czymś opowiada czy po prostu pokazuje życie dzieci w różnych regionach świata??

pokazuje fragmenty z pierwszego roku zycia tych dzieci. Kaya go razem ze mna ogladala i gadala do nich 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):
kaasiaak napisał(a):
a tu z dzisiaj :
http://www.youtube.com/watch?v=UMR-15zoG3s

Muzykalna,no i chyba z buźki się zmienia taką poważną dostaje buzie 😉

powaznie sie zastanawiam, czy jest muzykalna, nie udalo mi sie jeszcze nagrac, jak oprocz tego spiewa 🙂 ona tak potrafi bardzo dlugo przesiedziec przy tym pianinku i rozne takie rzeczy sobie grac 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta a kto powiedział, że balony się nie nadaja na roczek ??????????????? 🤔 Ja napisałam tylko, że widzę, że już myślisz o tym i zaczynasz kupować rzeczy na impreze.
Ja jeszcze nic nie kupuje, mam czas. Ja tak myślę, że chyba tort zrobie sama dla Ali na roczek 🙂 Kupie wszystko do przystroju ciasto zrobie sama i będę dumna z siebie, że zrobiłam coś pozytecznego hahaha 😁
My mamy malutką choinkę tutaj w domu- taka tylko na meble, ale w tym roku myśle kupić większą taka chociaż 150cm 🙂 Ja tak bardzo kocham święta !! Ahhhh..... 😁
A ja siedze z olejkiem kamforowym w uszach 😞 Od trzech dni nic nie słysze i strasznie mi szumi w uchasz 🤔 Albo mnie zawiało albo mam problemy z ciśnieniem bo zalgło mi w uszach jak przy zmianie ciśnienia podczas lotu samolotem 😮 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi te balony też się bardzo spodobały 🙂
Mini, ja jestem niewierząca, ale chrztu chce mój mąż. Sam oczywiście nie chodzi do kościoła i grzeszy, ale to już inna kwestia 😜 Chrzest niech będzie, ale potem to Łukasz już sam zdecyduje, czy chce iść do komunii itd.
Kaya jest ... uwaga, muszę użyć niecenzuralnego słowa zajebist* !! 🙂 bardzo muzykalna i jak sobie przygrywa co jakiś czas hihi 😁 moje dziecko jak tańczy, to jak sprężynka, też jest muzykalny po mamusi 😁
PIGI!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Słyszysz mnie???!!!!!!! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Swoją drogą Kasiu, Kayka mi trochę Gabrysię przypomina 🙂 I dojrzałam, że precyzyjnie kładzie rączkę i rusza paluszkami na klawiszach- to będzie geniusz 🤪 Mówi Ci to nauczyciel muzyki ha ha ha. Szczerze to ja mam nadzieję, że Gabi będzie chciała grać na jakimś instrumencie 🙂 Jeszcze trochę i będę jej grać na keyboardzie i śpiewać piosenki bo to może być fajna zabawa i ciekawe doświadczenie przed pójściem do przedszkola. No ale to jeszcze jakieś pół roku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 ja tak szybciutko 🙂 wiec najpierw o Kayi- rewelacja!!! Nawet moj Paweł był pod wrażeniem!!! Dominik lubi muzyke dzis nawet moj tata na gitarze mu gral 😉 a co do choinek to oczywiscie zywa!!! Taka kolo 2 metrow i jeszcze do tego światelka przed domem i stroiki jakies w domku!!! Baloniki Marta świetne!!! Zmowtywowalas mnie, żeby zaczac myslec o roczku 😁 A co do chrztu to uważam,że dobrze robicie Nina dsalej Łukaszek będzie sam decydował, ale narazie jest za malutki, a to mu napewno nie zaszkodzi. My płaciliśmy 150 zł a teraz szawgier pod koniec wrzesnia juz 200 zl za chrzest!!!! I jest taka taryfa i koniec u nas 😠 Dobra lece jutro cos wiecej napisze 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta ja mam elektryczną kuchnie 🙂 A co tam?
Ja mam nadzieje, że Ala będzie umysłem ścisłym po mnie- matematyka, chemia, biologia i wtedy poślę ją na medycyne hahaha 😁 Hahahaha, ale mamy marzenia a tak na prawde dzieciaki i tam będą tym kim zechcą 😉 Ja na pewno nie będę narzucać Alusi co ma robić i kim ma być. Ona sama w sobie odnajdzie zainteresowanie do jakiejś dziedziny. Jako dzieci może się podporzątkują Maluchy i będą robiły to co im każemy, ale później i tak wybiorą swoją drogę, którą będą chcieli iść. Oby to była dobra i rozsądna droga 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia, pytam bo nie wiem czy łatwo jest taką kuchnię używac i czy szybko sie gotuje na niej dlatego ze slyszalam opinie ze żre dużo prądu, że nie wszystko można ugotować na niej, że się dlugo nagrzewa itd... A tam gdzie bedziemy mieszkać jest podlaczenie do kuchenki elektryczne na siłę i musimy kupić kuchenkę elektryczną. Podobają mi sie te płyty elektryczne ale wiem czy nie kupić gazowej i po prostu gazu w butli ...Mam dylemat 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam troche inną elektryczną. Z tego co wiem bo brat miał taką to one są energooszczędne tak jak pralki itp. Szybko się nagrzewa i gotuje się tak samo jak na gazie 🙂 Wiem tylko, że ciężko jest utrzymać taką płytę w czystości i trzeba uważać aby jej szybko nie porysować. A co do zużycia prądu to myślę, że tak jak ze wszystkim zależy jak często się to używa 🙂 Ja na tym mieszkaniu co kupujemy też nie będę mieć gazu i ja się z tego cieszę, bo jedna gaz jest bardzo niebezpieczny. Myślę, że będziesz zadowolona a gaz na butle poza tym jest strasznie drogi. U mnie w mieście kosztuje prawie 60zł butla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha, dzięki Kasiu za info 😉 Ja w zasadzie nie mam wyboru bo podłączenie jest elektryczne w mieszkaniu. Też słyszałam że gaz z butli nie jest bezpiecznym rozwiązaniem więc się nie zdecydujemy... Będziemy musieli elektryczna kupić i tyle 🙂 A Ty się Kasia orientujesz czy masz ceramiczną płytę czy indukcyjną????

Sylwia, tak się mówi że jeszcze miesiąc ale zleci, nawet się nie obejrzymy a zostanie 2 tygodnie do roczku i trąbka haha. Lepiej po wolutku organizować przyjęcie jedyne w swoim rodzaju 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):
Martuska_D napisał(a):
Aha, dzięki Kasiu za info 😉 Ja w zasadzie nie mam wyboru bo podłączenie jest elektryczne w mieszkaniu. Też słyszałam że gaz z butli nie jest bezpiecznym rozwiązaniem więc się nie zdecydujemy... Będziemy musieli elektryczna kupić i tyle 🙂 A Ty się Kasia orientujesz czy masz ceramiczną płytę czy indukcyjną????

Sylwia, tak się mówi że jeszcze miesiąc ale zleci, nawet się nie obejrzymy a zostanie 2 tygodnie do roczku i trąbka haha. Lepiej po wolutku organizować przyjęcie jedyne w swoim rodzaju 🙂 🙂 🙂

a my mamy kuchenke na butle gazową i juz 5 lat i jeszcze nie wysadziłam nikogo w powietrze.... 🙂
wg mnie jak ktoś jest nie ostrożny itp to nawet prąd jest niebezpieczny 😁


Co racja to racja 🙂

Na ile Wam butla starcza? I ile kosztuje?? 🙂

Zupełnie jak wywiad środowiskowy haha 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja z tego co wiem od dewelopera to teraz większość nowych, powstąjących bloków jest tylko na prąd nie ma sieci gazowej. Ja tez jak mieszkałam w starej kamienicy to była butla i brat teraz tam mieszka i też jakoś żyją hahaha nikt nie wyleciał w powietrze 😁 Ja jestem bardziej za prądem poza tym jak jest w domu wszystko na prąd to z tego co się orjętuje można założyć specjalny licznik i wtedy liczą jakoś taniej za prąd. Ja mam ceramiczną brat miał indukcyjną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 Marta ja mam butle z gazem i nam starcza na ponad dwa miesiace (fakt wode grzeje w czajniku elektrycznym i nie gotuje za dużo na nasza dwójke), jeśli na prąd to polecam indykcyjne Ci co mają są zadowoleni. A butla to koszt okolo 55 zł więc nie jest to dużo. Dominik dziś wstał o 6.10. A ja będę teraz w piątek i sobote w Bydgoszczy bo jedziemy do mojej siostry ( zaczęła w tym roku studia i mieszka z chłopakiem w mieszkaniu po jego babci) więc odwiedzimy pare sklepów i może coś juz pokupujemy na roczek i świeta 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂 antychryst szykuje się do księdza haha 🙂 potem napiszę 😉
A ja mam kuchenkę gazową, ale gaz mamy z miasta, a nie butlę i też nikogo nie wysadziłam, ale uważam, że prąd jest bezpieczniejszy 😉 gorzej jak wyłączą prą, bo jakaś awaria, to nawet nic ugotować nie można. Marta, kupuj elektryczną 🙂 więcej szarpaniny z tym gazem niż to warte. Bedziecie musieli kupować butle itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...