Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
kaasiaak napisał(a):
jak tak was sobie czytam dziewczyny, to mysle, ze ja jednak tak szybko nie urodze.
owszem - boli - ale nie tak, zeby bardzo. owszem w nocy nie bardzo spie - ale to dlatego ze ciezko sie ulozyc i krzyz boli, ale tez nie tak bardzo. 😮 w sumie, to jeszcze troche czasu jest.
nie zapominajcie, ze termin to jedno , a zycie to drugie - moze przeciez byc, ze dzidzie sie urodza 2 tyg. po terminie. 🙃


hej Dziewczyny, ja też mam takie wrażenie, ale zobaczymy 🙂 Kasiu - śliczny piesek. Ja dziś b dobrze spałam, wstawałam tylko 2 razy. Na dworze pada i pada, kurcze, u nas takie korki, że jakby zacząć rodzić, to chyba trzeba założyć 2 godz na dojazd do szpitala 😉. Aga Mini - Ty już od dawna masz tak dużo objawów, że chyba faktycznie lada moment się zacznie, ale masz rację, że nie ma co jechać tak do szpitala, lepiej w domku zawsze 🙂. Ja chyba dziś nie wychodze, chyba, że się uspokoi ta śnieżyca. Będę kontynuować porządki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
masz racje jak go wykorzystasz to napewno szybciej odjedziesz heeh tylko czy on da sie wykorzystac? Mój powiedział,że od dziś mnie nie tknie bo sie boi że może coś zrobić małemu a zreszta wystraszyl sie jak mu rano powiedzialam jak sie w nocy czulam. Kurcze troche sie boje bo wczoraj u nas bratanek i bratanica Pawla troche siedzieli a oni załapali ta grype jelitowa bo szwagierka mi pisze że i ona i Ola wymiotowały w nocy i kurcze boje sie zby nie okazało sie że mnie zaraziły maluchy 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):
Wiecie co tak sobie myśle czy czasem męża jednak nie wykorzystać jeśli wciąż będe źle się czuła... bo po co dłużej czekać...


a moze ona jeszcze chce poczekac. na zewnatrz taka brzydka pogoda.... 😉

a swoja droga - zainspirowalyscie mnie i ide spakowac moja torbe. niby wszystko mam przygotowane, ale fizycznie w torbie jeszcze nic nie lezy. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):
SylwiaC napisał(a):
masz racje jak go wykorzystasz to napewno szybciej odjedziesz heeh tylko czy on da sie wykorzystac? Mój powiedział,że od dziś mnie nie tknie bo sie boi że może coś zrobić małemu a zreszta wystraszyl sie jak mu rano powiedzialam jak sie w nocy czulam. Kurcze troche sie boje bo wczoraj u nas bratanek i bratanica Pawla troche siedzieli a oni załapali ta grype jelitowa bo szwagierka mi pisze że i ona i Ola wymiotowały w nocy i kurcze boje sie zby nie okazało sie że mnie zaraziły maluchy 🤢


On już chciał wczoraj tylko ja nie chciałam 😁Maja już jest donoszona i duża więc moge rodzić bez problemów 🙂


No to nie ma na co czekać, może za 1 razem nie poskutkuje, wiec lepiej wczesniej zaczac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kropeczek napisał(a):
no a ja własnie nie chce zeby dzidzia była większa niż 4 kg już pewnie będzie ciężko a jak donoszę do terminu to będzie gdzieś z 4,5 kg 🤢


Aga ja też mam ten problem bo kurcze duży chłopak mi się szykuje jak byłam 17 listopada u lekarza czyli juz prawie 2 tyg temu to mial 3100 wiec gdybym do Świąt chodziła to ponad 4 kilo bedzie miał 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kaasiaak napisał(a):
tutaj za to - niewazne - dziecko ma zoltaczke ,czy nie - raczej staraja sie nie trzymac nikogo szpitalu, chyba, ze dzidzia za malo wazy, albo jakies komplikacje sa. generalnie po ok. 12h jestes w domu.

no nie wiem czy bym tak chciała, co prawda żółtaczka nie jest groźna, ale jak jest pod kontrolą, w szpitalu maluszek ma codziennie badaną krew no i jest poddawany naświetlaniu co bardzo pomaga, bo po co maluszek ma się sam meczyć, a jakby się np zdarzyła sytuacja idziesz do domu, nikt nie sprawdza poziomu a stężenie bilirubiny przekracza 12-15 mg% lub gdy dojdzie wtedy do odwodnienia czy infekcji to wtedy bilirubina może odłożyć się w mózgu powodując nieodwracalne zmiany, zdarza się to niezmiernie żadko, i nikomu tego nie życze, więc ja chociaż nie nawidze szpitali wolałbym dmuchać na zimne i zostać (zresztą ja sama miałam dośc oporną żółtaczke fizjologiczną i też mama musiała dłużej ze mną leżeć, ale mnie podleczyli i jakoś poszło)
u mnie w domu kurz nieziemski i pył, bo sufit podwieszają i mój mąz postanowił drugi grzejnik dolożyć, kurcze w końcu może będzie ciepło, bo chociaż noworodki wolą niższą niż wyższą to jednak 12 stopni nad ranem to dla małej może być za zimno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):
Kropeczek napisał(a):
no a ja własnie nie chce zeby dzidzia była większa niż 4 kg już pewnie będzie ciężko a jak donoszę do terminu to będzie gdzieś z 4,5 kg 🤢


No Aga a u mnie jak przekroczy 3500 to się skończyć może cesarką,bo w tym szpitalu co teraz będe rodzić powiedzieli że to było zaniedbanie by dopuścić mnie do porodu dużego dziecka z tak wąską miednicą

ee mi nikt wymiarów miednicy nie sprawdzał :| ale wiecie moja mała miała stałe tempo wzrostu od 26 tyg tyła około 200-300g tygodniowo, a ostatnio w ciągu tyg przytyła tylko niecałe 6 dag wiec może pod koniec maluchy mniej rosną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):
aga_ta napisał(a):
Mini23 napisał(a):
Dzwoniłam do męża stwierdził że na jutro bierze wolne,a dziś odbierze wypłate...

ee Mini to dzisiaj robisz imprezke 🤪 w końcu trzeba zaszaleć przed porodem 🤪


Nie imprezke tylko odjazd chyba... 😁

imprezke to ostatni moment a warunki sprzyjające, a potem zoabczysz poród lekkie będzie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aga_ta napisał(a):
Mini23 napisał(a):
Kropeczek napisał(a):
no a ja własnie nie chce zeby dzidzia była większa niż 4 kg już pewnie będzie ciężko a jak donoszę do terminu to będzie gdzieś z 4,5 kg 🤢


No Aga a u mnie jak przekroczy 3500 to się skończyć może cesarką,bo w tym szpitalu co teraz będe rodzić powiedzieli że to było zaniedbanie by dopuścić mnie do porodu dużego dziecka z tak wąską miednicą

ee mi nikt wymiarów miednicy nie sprawdzał :| ale wiecie moja mała miała stałe tempo wzrostu od 26 tyg tyła około 200-300g tygodniowo, a ostatnio w ciągu tyg przytyła tylko niecałe 6 dag wiec może pod koniec maluchy mniej rosną


w 33 tygodniu mialam robione 4d - mala wtedy wazyla 1800g - uslyszalam wtedy, ze przy donoszonej ciazy bedzie wazyla 3600 - 3800g. czyli ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aga_ta napisał(a):


w 30 tyg mała ważyła 1,78 czy jakoś podobnie a w 35 już 3, a w 35 tylko 3,06


tutaj nie dokonuja tak dokladnych pomiarow. ginekologicznie tez nie badaja.
bylam raz w polskiej przychodni, zeby dowiedziec sie o plec dziecka ( tu nie mowia standardowo) i tam dopiero pani ginekolog sprawdzala, czy wszystko jest jak nalezy.
wizyt u lekarza gin nie ma - masz ciagly kontakt z odpowiednikiem polskiej poloznej. ona na kazdej wizycie bierze centymetr krawiecki i mierzy wysokosc brzucha, slucha serca ....
tu chyba wychodza z zalozenia, ze co nas nie zabije , to nas wzmocni 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kropeczek napisał(a):
No dlatego chcę rodzić jak najszybciej aby dzidzia nie była za duża 🤢 a co do mierzenia miednicy będziesz miała to robione na izbie przyjęć w szpitalu 😉

a coś Ty na izbie jak Cie przyjmują nawet usg nie robią, trzeba mieć już swoje wyniki i ostatnie usg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kaasiaak napisał(a):
aga_ta napisał(a):


w 30 tyg mała ważyła 1,78 czy jakoś podobnie a w 35 już 3, a w 35 tylko 3,06


tutaj nie dokonuja tak dokladnych pomiarow. ginekologicznie tez nie badaja.
bylam raz w polskiej przychodni, zeby dowiedziec sie o plec dziecka ( tu nie mowia standardowo) i tam dopiero pani ginekolog sprawdzala, czy wszystko jest jak nalezy.
wizyt u lekarza gin nie ma - masz ciagly kontakt z odpowiednikiem polskiej poloznej. ona na kazdej wizycie bierze centymetr krawiecki i mierzy wysokosc brzucha, slucha serca ....
tu chyba wychodza z zalozenia, ze co nas nie zabije , to nas wzmocni 🤢

o to jakby mnie tak traktowali to bym Zośki nie donosiła, ja od samego początku dupek i lutka bo za niski progesteron, bez tego bym ciąży nie utrzymała, do tego starszne wymioty odwodnienia non stop, potem skracająca się szyjka, a na ostatniej wizycie pani ginekolog z przerażeniem stwierdziła że czuje główke 🙂 szyjka miekka, czop odchodzi 1cm rozwarcia - pójdzie szybko, ale jakoś nie idzie wogóle 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SylwiaC napisał(a):
Ale pogoda ech aż chyba dziś tyłka z domu nie rusze 🤢 chyba wezme sie za porzadki w szafie bo inaczej oszaleć można tak siedząc

Sylwuś to może będziesz tak miła i mi też porządki zrobisz?? bo ja nie mam siły a by sie przydało, odkąd jestem w ciąży nie pamiętam żebym mężowi koszulki przed włożeniem do szafy prasowała, a ma ich chyba ze 40 i chodzi w pomiętych 🤪 u mnie ciuchów kilka wszystko w kulke zwinięte niechce mi sie ruszać, na Zosi ciuchy nie ma miejsca, i tak się zbieram moze po becikowym, dodatku rodzinnym i odszkodowaniu u meza w pracy zrobić sobie fajną sypialnie z dużą szafą na ciuchy np taka: http://www.bodzio.pl/-Bodziosystem-limba-ukl.16-27016,1,pr,lang.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SylwiaC napisał(a):
Ale pogoda ech aż chyba dziś tyłka z domu nie rusze 🤢 chyba wezme sie za porzadki w szafie bo inaczej oszaleć można tak siedząc


ja mialam kilka waznych spraw do zalatwienia, ale musialabym sie wybrac samochodem. boje sie jednak jechac, bo jest naprawde slizgo. moj juz jakis czas temu stwierdzil, ze nie powinnam juz kierowac autem 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kaasiaak napisał(a):
SylwiaC napisał(a):
Ale pogoda ech aż chyba dziś tyłka z domu nie rusze 🤢 chyba wezme sie za porzadki w szafie bo inaczej oszaleć można tak siedząc


ja mialam kilka waznych spraw do zalatwienia, ale musialabym sie wybrac samochodem. boje sie jednak jechac, bo jest naprawde slizgo. moj juz jakis czas temu stwierdzil, ze nie powinnam juz kierowac autem 🥴

no i lepiej go słuchaj, nawet jak sama bedziesz sie pilnować innych nie upilnujesz, wystarczy że ktoś cie stuknie wiadomo fizyka zadziała pas Cie przytrzyma a jednoczesnie wbije Ci się w brzuch i może maluszkowi coś zrobić, albo skurcz Cie złapie i stracisz panowanie nad autem, u nas na przełomie sierpien październik było mnóstwo takich przypadków, czase, kobiety wychodziły bez szwanku, czasem dziecko ucierpiało, a czasem nikt nie przezył, dlatego lepiej dmuchać na zimne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aga_ta napisał(a):
na Zosi ciuchy nie ma miejsca, i tak się zbieram moze po becikowym, dodatku rodzinnym i odszkodowaniu u meza w pracy zrobić sobie fajną sypialnie z dużą szafą na ciuchy np taka: http://www.bodzio.pl/-Bodziosystem-limba-ukl.16-27016,1,pr,lang.html


my kilka miesiecy temu kupilismy sobie taka do sypialni :

[URL=http://img441.imageshack.us/i/img0367c.jpg/][IMG]http://img441.imageshack.us/img441/7464/img0367c.jpg[/IMG][/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SylwiaC napisał(a):
Ale pogoda ech aż chyba dziś tyłka z domu nie rusze 🤢 chyba wezme sie za porzadki w szafie bo inaczej oszaleć można tak siedząc


ja właśnie idę też sprzątać szafę, bo chyba nigdzie nie będę wychodziła. Agata - ładna sypialnia, my musimy kupić komodę - oby przestał padać snieg, bo nie wiem jak do sklepu dojedziemy 🙂. Kasia - w Irlandii to samo co w UK, mam koleżankę i tam jest tak samo - ciaze sie inaczej traktuje jak w Polsce, wlasnie nie ma tak czesto wizyt, tylko polozna, badan tez nie, a jak sie dowiedzieli, ze to 2 dziecko mojej kolezanki, to w ogole wyluzowali. Co prawda wszystko bylo dobrze i porod super, ale wiadomo - pytanie co jak nie jest w porzadku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...