Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

aga_ta napisał(a):
naylaaa napisał(a):
Agata ta lista jest baaardzo długa 😁 Ja jestem niedoświadczona i spisałam sobie z książki co mam kupić. Na pewno o czymś zapomniałam. A co już masz? może będzie łatwiej mi dopisać rzeczy których nie masz 😁

wiec tak mam :
wózek, fotelik samochodowy
wypełnienie pościeli, materacyk, łóżeczko
wanienke ze stelażem, ręczniki do kąpieli z kapturkiem -4szt
2 kombinezony, niezbyt grube (no i tu nie wiem czy kupywać takie całkiem grube, bo tak w aucie w miare ciepło, w wózku jest kocyk i jeszcze ta ochronka na gondole)
czapka, rękawiczki
czapeczka po domu 1 (chyba powinno być więcej)
skarpetki - dużeee ilości
body z długim rękawem -, z krótkim -1
kaftaniki z długim rękawem - 2
śpiochy - 3
pajacyki - ogromnee ilości (podejrzewam że w rozmiarze od 54 do 62 mam z 30sztuk)
rajstopki - 4 sztuki
nie wiem co z butelkami, smoczkami, przewijakami, herbatkami koprowymi pampersami husteczkami płynami do kąpieli i oliwkami,
nie wiem czy jak teraz wypiore rzeczy dla dziecka to potem nie bede musiała znowu prać??


ja własnie piore 🙂 pampersy niewiem ku 2 paczki potem ci maz kupi je jeszcze... ja z kosmetykow mam zel do mycia ciała i włosównivea puder oliwkem krem na kazda pogode husteczki i waciki do uszy kropelki z woda morska nosek i spirytus mały do pepuszka bepanthen zamiast sudokremu... kawtaników musisz miec z 10 albo body na długi i krótki z 15 sztuk czasem nawet 4 razy przebrac bedziesz musiała czapeczki po domu z 5 starczy pieluchy tetrowe z 15-20 sztuk... bo wiadomo zwymiotuje czy uleje i juz smierdzi nawet w nocy pod biust podłozyc to na poduszke w łóżku.. butelki 2 starcza jedna mala na herbatke druga wieksza herbatki jedna koperkowa druga rumiankowa i starczy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Agatka dokup więcej kaftaników, śpiochów i bodów bo dziecku się ulewa itp. poza tym jak troszkę więcej będziesz tego mieć to nie będziesz musiała codziennie robić prania. Kombinezony powinny takie wystarczyć bo masz racje na to idziesz jeszcze gruby koc i ochronka z gondoli. Czapki po kąpieli kup jeszcze z dwie. Kup z dwie, trzy małe buteleczki takie chyba 125 ml albo 150 ml, dwa smoczki dla noworodka, co do przewijaka to nie wiem bo ja nie kupuje Alusie będę na łózku lub w łóżeczku przebierać, papmersów raczej będziesz potrzebować dużo bo małe dziecko w praktycznie każdą pieluchę robi kupkę, ja mam 108 sztuk dla noworodka od 2 do 5 kg, z 3-4 opakowania chusteczek nawilżonych, co do oliwki i płynu do kąpieli czy szamponu no to ja polecam Nivea Baby albo Bambino 🙂 Do tego jakiś krem pielęgnacyjny jeszcze i coś na odparzenia ja polecam Sudocrem albo tak jak Marta Linomak 🙂 Ciuszki wypierz w proszku dla dzieci i wypłucz w płynie dla dzieci i nie musisz ich już później prać i prasować 🙂 Ja już mam poprane i poprasowane 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze 2 kocyki jeszcze musisz miec rozek.. przewijak na łóżeczko... ja mam np... o i rekawiczki zeby sie male nie podrapało po buzi... co do kombinezonu jeden grubszy drugi cieńszy bo zalezy jaka zima i gdzie isc bedziesz... i starczy jak narazie o smoczek jeszcze od 0-3 miesiecy i starczy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Najpotrzebniejsze rzeczy masz smoczek możesz kupić, ale z herbatkami się wstrzymaj jak coś to lekarz poleci ci, jakie są najlepsze dla maluszka, a rzeczy możesz wyprać i schować je w szafie lub w worku żeby się nie zakurzyły. Ja mam kosmetyki bambino. Kombinezon też może być przykryjesz kocykiem i jeszcze w wózeczku będzie to na pewno nie zmarznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do herbatek to jak będziesz cyca dawać to Ty je pij dziecka nie będziesz musiała na początku przepajać jak będzie cyca dostawać 😉 Ja na pewno będę piła herbatki z Hipp na laktacje dla Mam no i koperek czasem rumianek 🙂 No chyba, że będzie żarłoczek i będziesz się bała, żeby dziecka na nadwagę nie narazić to możesz przepajać ale to czystą wodą albo z małą ilością glukozy 🙂 I tak jak Ola pisała woda morska do noska ja też mam i na pewno witaminka D w kropelkach ale to później Ci lekarz przepisze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aisak_89 napisał(a):
A widziałyście w wiadomościach informacje o szpitalu położniczo0ginekologicznym w Oplu jak dobrze pamiętam ?? Że tam w ogóle wycofali znieczulenie zewnątrzoponowe ?? Tylko dają jak kobieta ma CC Albo psycholog stwierdzi, że kobieta ma bardzo niski próg bólu 🤨

no nieźle ale z drugiej strony ja bym się bała tego znieczulenia, mój mąż miał to znieczulenie do operacji kolana i jednej i drugiej, przy pierwszej zrobili mu to dobrze, a przy drugiej w renomowanej klinice gość spartolił jak sie wkuwał, mój mąż do tej pory ma problemy z kręgosłupem, potem przez ileś chyba lezec trzeba bez ruchu, bałabym sie i podziwiam dziewczyny które przełamuja swój strach i sie na nie decydują
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agatka ale to znieczulenie co dostaje kobieta w trakcie porodu jest podawane w innych ilościach niż do operacji, czyli w takich, że możesz chodzić i nadal mieć poród aktywny 😉 Fakt samym zagrożeniem jest zabieg żeby się wbić ale po samym znieczuleniu jak już nie jest podawane można po 15-20 minutach już normalnie funkcjonować bo znieczulenie całkowicie mija bo dawka nie jest końska tak, żeby nic w ogóle nie czuć 😉 Przy każdym zabiegu są zagrożenia sam poród to zagrożenie niestety. Ja się zdecyduję na pewno na to znieczulenie jeśli będę się długo męczyć albo będzie strasznie boleć 🙂 Ale każdy ma prawo wyboru i swojego zdania 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 😉
Ja ostatnio nie mam czasu z wami posiedzieć cały czas coś do zrobienia jest 😞
Co do karmienia piersią to ja będę karmić tak jak Ewę max 3 miesiące 🙂 I polecam sztuczne mleko Enfamil premium jest rewelacyjne dla maluszków 🙂
A z porodem to ja też niesamowicie się boję bo nacierpiałam się rok temu przy Ewci 😞 I nawet boję się myśleć co to będzie jak przyjdzie na to czas 😞 Jeszcze co najgorsze to będę rodzić sama bo Ewcia nie zostanie z nikim innym jak ja czy mąż 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aga_ta napisał(a):
a ja miałam nadzieje że już prawie wszystko mam z głowy, a co z płynem do płukania dla niemowląt, bo szczerze to nie spotkałam w sklepie takiego czegoś, teraz szukałam na alegro i tylko proszki do prania


polecam z loveli albo dzidziusia masz w sklepach chemicznych tego pełno... a zamiast wody fizjologicznej oczki mozna herbatka rumiankowa połozna mi mówiła ale to kazdy jak chce.... wkładki laktacyjne jeszcze i podkłady poporodowe albo mega podpaski zalecy... kapcie do kompieli i kapcie do szpitala 2 pizamy i polecam tantum rosa do przemywania rany po porodzie to mi polecali wszyscy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agata poszperaj w necie tam masz listy gotowe ale mysle że wspólnie ci napisałyśmy co i jak mniejwiecej... wszystko wyjdzie w praniu i każda z nas nabierze doswiadczenia ... a Agata a wanienkę stelaż masz?? ja mam jeszcze wkład do wanienki... taki żeby dzidzie położyć na stelaży...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aż mnie głowa rozbolała ile jeszcze muszę kupić 😜 Ale mój mąż oczywiście uważa, że prawie wszystko mamy 😜 Niektóre rzeczy sobie obejdę, to co mogę 😉 Np. mam jeden ręcznik z kapturkiem, a gdy będzie w praniu to zastąpię go zwykłym 🙂 Kiedyś takich nie było i sobie radzili.
Zamiast pudru mąka ziemniaczana (jeśli w ogóle tego będę używać 😜 )itd.
Teraz się zastanawiam jaki w końcu rożek kupić. Z usztywnieniem czy bez... Myślałam z usztywnieniem, bo chciałam go tylko po to, żeby dziecko w nim nosić i ewentualnie do karmienia. Chyba, że uda mi się kupić z usztywnieniem, które można wyjąć. Wtedy problem z głowy 😁
Kasiu, śliczne masz włosy 🙂 Ostatnie chwile kiedy nasze włosy są piękne i ułożone 😁 hahaha, potem nie będzie czasu 😁
Ja już chcę poniedziałek i wizytę u lekarza... może go namówię na usg, sam powinien być ciekawy co jego pacjentka ma w brzuchu, bo nie wie co wpisać do dokumentacji haha 😉
Ja porodu się nie boję, mam realistyczne podejście. Na pewno nie będzie to wyjazd do ciepłych krajów, ale myślę że nie będzie to tragedia. Nie będę się ani dobrze, a ni źle nastawiać. Ale jak już to wolę dobrze, bo złe podejście spotęguje strach i ból 🙂 Teraz to dziewczyny już nie ma odwrotu hiih 😁 Musimy dać radę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wyprawka dla noworodka :
1.Ubranka:
- śpiochy 4 szt
- pajacyk 3 szt
- body- krótki rękaw 4 szt
- body- długi rękaw 4 szt
- rajstopki lub półśpiochy 2 szt
- sweterek 1 szt
- spodenki 2 szt
- zimowy kombinezon 1 szt
- czapka, rękawiczki 1 szt
- becik 2 szt
- kocyk 1 szt
- skarpetki, śliniaczki
- myjka
- ręcznik frotte z kapturkiem
- pieluchy tetrowe i flanelowe
2. Kosmetyki:
- płyn do kąpieli
- oliwka dla niemowląt
- krem przeciw odparzeniom
- Linomag- maść na odparzenia
- roztwór spirytusowy gencjalny
- 70% spirytus salicylowy
- gaziki jałowe
- patyczki kosmetyczne
- aspirator do noska
- sól fizjologiczna 5 ml lub 10 ml
- szczoteczka do włosów
- nożyczki lub cążki do paznokci
- szczoteczka silikonowa do mycia ząbków
- pieluszki jednorazowe
- chusteczki nawilżane
3. Akcesoria:
- wanienka + stojak
- termometr do wody
- przewijak
- łóżeczko
- pościel
- termometr do mierzenia temperatury ciała
- fotelik samochodowy
wózek
- laktator i wkładki laktacyjne

Oczywiście kwestia ilości to w zależności od upodobania bo te podane według mnie ilościowo to za mało- ja zdecydowanie więcej tego posiadam. To lista ze szkoły rodzenia także może służyć tylko za wzór czy pomoc 🙂 Tym bardziej, że takich list w necie jest dużo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
naylaaa napisał(a):
Dzięki Marta za listę 🙂 Zgadzam się z Tobą , liczba ubranek jest stanowczo za mała 😁


Zdecydowanie 😁 Także można się tą listą tylko zasugerować a ilość pozostawiam Waszej wyobraźni 😜 😉 Przy takiej ilości byśmy musiały prać ubranka prawie codziennie heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...