Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Oj nikt nas ciężarnych nie rozumie 😠 nasze obawy, zmartwienia, burza hormonów to dla facetów wymysł chorej wyobraźni 🤨 Moja siostra powiedziała, że jak bd jeszcze raz w ciąży to mi powie, żebym znowu poroniła. Rozum to ona ma chyba 14 latki, niby taka dorosła bo 18- stke kończy a w głowie pustka. Nawet zawodówki nie skończyła. Jestem starsza od niej o rok, ale mi takie słowa przez gardło by nie przeszły. Całkiem inaczej patrze na życie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Jestem na chwilę 🙂

Jeju Orzeszek nie skomentuję tego 😞
Racja,nikt nie zrozumie kobiety w ciąży,tylko inna kobieta w ciąży albo,która w ciąży już była 😞
U mnie bardziej lekarz przejmuje się,zebym nie dźwigała i dbała o siebie niż mój mąż a jak boli mnie brzuch to już w ogóle słyszę,ze wymyślam...kur... czy oni nie mogą wszyscy zrozumieć,ze mamy prawo źle się czuć,że hormony buzują a co najważniejsze,że rośnie mała istotka i trzeba o siebie dbać!!!
Założę się,że facet ie dałby rady być miesiąc w ciąży a co dopiero 9 😠

No szkoda Bagira,bo byśmy sie wybrały na spacer ale jeszcze będzie okazja a zdrowie najważniejsze!!!!
Aż mnie głowa z nerwów boli 😞,w ogóle nic mi sie nie che,posprzątałam,robię pranie,jeszcze ziemniaki obiorę i nic więcej nie robię..padam 😞
Jeszcze mały maruda 😞

A Ty Orzeszek kiedy powiesz rodzinie o ciąży?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja myślałam, że powiemy początkiem 2 trymestru ale Darek powiedział że się sami skapną a jak nie to po porodzie się dowiedzą 😮 . Trochę się nie dziwie, jego rodzice powiedzieli że ja w ciąży nie bd bo gruba jestem (nie wiem co to ma wspólnego) moja matka zaś twierdzi że za wcześnie. Wcześnie wyszłam za mąż nie żałuję, a teraz pragnę mieć maleństwo tak samo mąż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeju a co to za pogląd,ze jak ktoś jest gruby to w ciąży nie będzie?
A,że młodo to co,najważniejsze,że chcecie 🙂
Ja brałam ślub jak miałam 22 i to po pół roku znajomości 🤪,po roku byłam w ciąży i tera 🤪z znowu 🙂...nic nie żałuję.
Sorki,ż ezapytam ale ile masz mieć lat wg rodziców na dziecko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, mu to mamy rodziny popieprzone za przeproszeniem. Aduś, siostra będzie sobie pluła w brode za te słowa, jak sama będzie w ciąży a Ty Orzeszku olej durne gadanie innych. Ja Maksa urodziłam jak miałam 30 lat bo wcześniej nie chciałam mieć dzieci. Słuchajcie, przez 4 lata nie stosowaliśmy zabezpieczenia a w ciaze nie zaszłam, juz nawet sądziłam ze nie mogę mieć dzieci. Miałam kłopoty zdrowotne więc generalnie nie łatwo mi było zajśc w ciąże ponoc a że nie chciałam to mi to pasowało. Jak miałam skończyć 30 -stkę to maz stwierdził ze chyba juz czas spróbować. Przemyślałam, spróbowałam i na urodziny dziecko sobie zrobiłam 🤪 Jak urodził sie Maks to stwierdziłam ze mogę juz mieć następne, a ze małemu jest smutno samemu no to długo nie czekaliśmy. I wiecie co, przesad z bośkami sie sprawdzil. Jak jechaliśmy na wieś do tesciów to zobaczyłam dwóch bocianów, zaczęłam sie strasznie śmiać że czyzby cos to znaczy i faktycznie już byłam w ciąży :d Tylko martwią mnie te rentgeny zębów, moze dlatego plamiłam.
A tak wracając do kwestii wagi. W Polsce jest jakiś obłęd na tym punkcie. Jak kobieta wazy więcej niz 55 kilo to jest gruba, ludzie to jest chore !!!! Jak byłam w Pl poszliśmy na spacer i tak zostałam skomentowana, ze wyglądam obrzydliwie bo jestem taka gruba. Zaznaczę ze po mimo 8 miesiaca nie miałam ani wielkiego brzucha ani jakieśc nadwagi. Trzeba mieć nasr...we łbie zeby takie coś gadać. Jakos nigdy mi nie przyszło do głowy żeby sie wyśmiewać z osoby puszystej czy zbyt chudej. Sama za duża nie byłam, 167cm i 45 kilo a przytyć nie mogłam, dopiero w Szkocji ciała nabrałam. Zresztą, jak człowiek zapiernicza na 3 etatach to skad tu utyć. Powiem Wam, ze tutaj każdy wygląda jak chce i nikt nikogo palcami nie wytyka. Nie wiem kiedy to się w Polsce zmieni. Ehh, wygadałam się. Głowa mnie nadal boli ale trudno.
Aduś, własnie spojrzałam w Poznaniu ma byc nawet 35 stopni 🤢 Ja dziękuję za takie upały, już przy 25 wysiadam. Na 90% wylądowałabym w szpitala z nadciśnieniem. Juz przy 26 mi skacze potwornie, kłopoty z krążeniem dają się we znaki jak sa upały. Może jednak poczekam do września 🙂 Ciekawe jakie duże wtedy będziemy :d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi już brak słów na gadanie innych,ja tam sie nie przejmuję!!!
Ja jestem za to niska 156 i zanim przestałam palić ważyłąm 42 zawsze a jak rzuciłam to przytyłam do 48 a w ciaży +18.Niska i wielki brzuchol 😁...co się będę przejmować...no u nas w kraju tak już jest,ze Cię zmierzą i obgadają 😞
A wsparcie rodziny..mogę zapomnieć,mój prawdziwy ojciec widział małego raz,jak się niespodziewanie wprosił nie wiem po co(poznałam go jak miałam 18 lat i niegdy nie zapraszałam),mój ojczym,który mnie wychowywał sporadycznie wpada,nawet na roczek nie przyszedł,bo jego nowej kobiety nie zaprosiliśmy(a coi to ku,.moje rodzina czy co!),moja matka to brak słów,całe szczęście nie mam z nią kontaktu,teściowa połamana,więc nie pomoże a teść zmarł zień przed małego urodzeniem(nigdy go nie poznałam a mąż go nienawidził)

Wróciliśmy ze spaceru i tow samą porę...bo zaraz była burza,teraz przeszłoi jest ładnie..kurcze i to w ciągu 30 minut.Ale 30 stopni nie ma...coś koło 20paru i lekki wiaterek,przyjemnie 🙂

Idę zjeść obiadek,sama bo mąż obrażony jeszcze nie wrócił,pewnie do mamusi pojechał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No, z rodzinka to dobrze tylko na zdjęciu sie wychodzi. Tez nie mam z ojciem najlepszych relacji, zawsze sie żremy jak do rodziców przyjeżdżam. Brat tylko siedzi w domu i nie był nawet na chrzcie Maksa bo sie boi wyjśc po spodnie do sklepu..chłop ma 22 lata 🤢 Jaki by mój ślubny nie był to jest najbardziej normalny z całej mojej rodziny. Nie pije, nie pali nigdzie sie nie wałęsa. Zawsze ze mną walczył o palenie bo kopciłam jak parowóz 3- 4 paczki dziennie ☺️ a jego cholera brała od tego smrodu. Na szczescie tydzień przed zrobieniem testu rzuciłam palenie 🙂 Byłam wtedy w ciąży z Maksiem. Juz nie wróciłam do tego.
Zapomniałam dodać. Zamówiliśmy tort dla Maksia 🙂 Taki skromniutki, maly mieli wybór.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To sie tylko cieszyć Kropeczek 😉
A ja mam doła ze nie poleciałam. Teraz miałabym chwile spokoju a tak mały znowu daje w kość i znowu to samo, szara rzeczywistość. Eh, mam doła. Oby jutro bylo ładnie to zabierzemy Maksia do parku rozrywki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszstkiego najlepszego dla Maksia,dużo zdrówka i radości 🙂
STO LAT, STO LAT !!!! 🙂

U nas wojna,nie gadamy ze sobą,mąż ma do mnie pretensje a ja do niego,nawet usłyszałam,że jestem wredna 😞
Szkoda gadać...pewnie się pogodzimy jak zawsze ale ja już nie mam sił na takie kłótnie...wcześniej nigdy się nie kłóciliśmy prawie 😞

Oskar usnął wczoraj,oczywiście sam w łóżeczku,w 20 min 🤪...jestem w szoku,że tak łatwoposzło przestawienie go z bujania na rękach na łóżeczko..spodziewałam się awantur i krzyku,więc jestem naprawdę dumna z małego 🙂

Mielismy iść po męża pracy na jarmark z teściowąale nie mam zamiaru iść...nie mam ochoty 😞,zabiorę małego do lasku albo do kumpeli pojadę i na Arenę pójdziemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej,to uważaj!!!
A jak Wasze samopoczucie?

Pogoda piękna,mały nynka jeszcze ale pewnie lada chwila wstanie...a jak mam lenia,nie sprzątam dzisiaj,bo wczoraj się nalatałam i jest ok,nie chcemi się obiadu gotować,no ale może jednak przekonam się i pojadę z nimi na jarmark...bardzo chciałam,to obiad z głowy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniam 🙂...jeju prześlij trochę 😉
Mąż ma zamiar zroić bigos a ja myśle,zeby zrobic fasolkę po bretońsku,bo mam ochotę
A tak w ogóle to już jest tańsza fasolka szparagowa,13 zł a nie 30,więc mogę jeść tylko młode ziemniaczki i fasolkę z bułką tartą 😁...mniam

Aha,wiecie,po majonezie mnie brzuch boli,zauważyłam,że jak zjem jajka z majonezem albo sałatkę to zaraz boli,od jajek nie bo jak jem sadzone to jest ok.Podejrzewam,ze za tłusty 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny. Dziękujemy za zyczenia dla Maksia. Mieliśmy go zabrać do parku rozrywki a pogodę mamy do bani, szaro, pada fuj ale to Szkocja więc sie zmienia 3 razy w ciagu dnia jeszcze może słonce wyjdzie. Cały czas nie moge odżałować tego lotu do Polski 😞 Fakt ze jutro ma byc 35 stopni i leżałabym w stanie agonalnym 😉 ale co tam, grunt ze z rodzinką. Nic, trudno sie mowi, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.
Tak piszecie o resocjalizacji mężów to wiecie co jak zrobiłam jak z Maksiem byłam w ciąży ? Jak mój mnie doprowadził do szalu to powiedziałam ze albo sie zmieni ale nie pozwolę mu byc przy porodzie 😉 Zaraz poleciał i kupił mi bukiet róż 🙂 Czasami trzeba ich postawić pod ścianą.
Aduś, mam w Szkocji godzinę do tyłu, zeby byc na forum pierwsza musiałabym wstawać o 6 rano, więc zostańmy przy 8 🙂
A wiecie ze o tej godzinie, dokładnie rok temu byłam juz w szpitalu z niemal 10cm 🤪 I do głowy mi nie przyszło ze jeszcze 6 godzin przed nami 😮
Ale ten cza leci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze,nie zastanawiałam się nad tym,ze Ciebie jest godzinę wcześniej..no to rozumiem 🙂
A jak się czuje solenizant?
Mój skarb kończy dzisiaj 14 miesięcy 🙂

Orzeszek ja jem jajka na miękko,nie można surowych,z małym też jadłam i było ok 🙂,pasztet też nieraz jem a niby nie wolno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maly szaleje jak zwykle z odkurzaczem 😉
Dziewczyny, pasztetu nie wolno przez witamine A a z jajkami szczególnie latem radze nie szaleć. Lepeij to jajko zjeść na twardo chociaż jest ciężko strawne. Tak samo jak nie wolno lodów z automatu, tego rade przestrzegać bo z salmonella nie ma żartów. Tak z czystej ciekawości spytam, obieracie ziemniaki w rękawiczkach ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No więc właśnie a mało kto pamięta o tym ze przez taka niby głupotę można złapać toksoplazmozę. Pamiętajcie o tym. Ponieważ jestem posiadaczka zwierząt które mogą być nosicielami, przeszperałam wzdłuż i wszerz wszystko na temat tokso. Pamiętajcie ze tokso dużo łatwiej jest sie zarazić obierając ziemniaki gołymi rękoma czy krojąc mięso niż po przez kontakt ze zwierzakiem. Zaznaczę ze pomimo bardzo bliskiego kontaktu ze zwierzakami nie mam przeciw ciał więc wniosek jest oczywisty. Do tej pory tylko ja sprzątam kuwetę i klatkę u świnek, ja je tez karmię czy odcinam pazury ale z warzywami i mięsem staram sie obchodzić ostrożnie. Straszne to hówno więc lepiej dmuchać na zimne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...