Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka 🙂

Bagira pewnie nie ryzykuj,sama najlepiej wiesz co dobre dla Ciebie i maluszka,nie ma co ryzykować,nawet jak stracicie te pieniądze na bilety...trudno,ale zdrowie i życie dzidzi jest najważniejsze 🙂a mąż musi sie dostosować!!!

Jadę o 12 z kumpelą na zakupy,zrobić zapas kaszek i mleka do Akpolu i zajrzę do Patti i Maksa,bo chcę obejrzeć te podwójne wózki.

A tak w ogóle jaki wózek macie zamiar kupić,ja myślę o takim dla dzieci rok po roku,bo Oskar będzie miał 20 miesięcy i nie będzie chciał tylko chodzić,jeździć też.
Mam nawet upatrzony na Allegro http://www.allegro.pl/item1048450027_graco_wozek_podwojny_quattro_duo_wroclaw.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej 😘
Adus, dokładnie o tym samym wózku myślę tylko ta waga mnie przeraża, ledwie poprzedni maksia 11 kilowy po schodach znoSiłam a prawie 20 kilo to jak chyba juz nie zniosę. Tak czy inaczej musi byc podwójny bo Maks nadal nie chodzi więc zanim zacznie to jeszcze minie. A widziałam jeden 2x ważacy 7 kilo 🤪 tylko teraz nie pamietam co to był za wózek, musze od kolezanki katalog pozyczyć.
Ok, teraz sie szykuje do szpitala na zabieg, beda mi narosl na palcu usówać. Troche sie denerwuje ale bardziej ciesze bo strasznie mnie wkurzało to coś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki jak tam wasze brzuszki 🙂 ehh jakie to było piekne 🙂 a teraz do rzeczy mam 2 kombinezony po moim synku na sprzedaż podrzucam wam linki na allegro

http://www.allegro.pl/item1065951455_sliczny_milutki_prawie_nowy_kombinezon.html

http://www.allegro.pl/item1065963303_sliczny_kombinezon_jesien_zima_0_3m.html

sa naprawde bardzo ładne i zadbane ten pluszowy był użyty moze z 5 razy ponieważ mały sie urodził pod koniec marca a on jest bardzo cieplutki tak do 60cm lekko i 4,5 -5 kg sie zmieści

życze wam duzo siły na te ostatnie miesiące i wytrwałości :* duzo zdrówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikogo nie ma, nie ma sie komu pizalić 😞 Zrobił mi się ropniak na dziasle nad zaleczonym zebem, trzeba będzie pewnie kanalowe robić, buuu a miałam nadzieję ze juz tylko jeden ząb do leczenia został. Wczesniej mnie pobolewalo ale lekarz mówił ze pewnie to podraźnia miazga ale jak by bolało mocno to otwieramy no i co bolec przestało a zrobił sie stan zapalny i to po 2 miesiacach od zalozenia plomby, sama nie wiem, chcialam poczekac do drugiego trymestru ale nie chce stracic zeba, w piatek jade to zastanowimy się co dalej robić. Z Maksiem w ciązy z powodu panicznego strachu nie chodzilam do lekarza i straciłam 2 zęby teraz wole dmuchac na zimne.
A jak u Was nie mecza Was zeby ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kup mu rowerek,jeździk albo perkusję,na Allegro są takie fajne,ja też mam ten problem,bo Oskar mapełno zabawek a i ak interesuje go np.pilot czy telefon.Już stwierdziłam,ze następny prezent to będzie laptop,dla dzieci oczywiście 😉

Tenwózek co linka wysłałam to mi się nie zmieści do windy a nie mam zamiaru na 5 piętro zasuwać 😞,znalazłam inny,akurat zmieści się do windy i mi siępodoba :
http://www.allegro.pl/item1059575737_wozek_blizniaczy_x_twin_wozki_x_lander_gratisy.html

A ja mam doła,bo sięzmężem pokłóciłam,mam dośc wysłuchiwania,że ciąża to nie choroba,na to,że mówię,że się denerwować nie mogę,albo narzekanie,ze ciągle tylko mnie coś boli albo spać mi się chce...tylko,ze to ja wstaję ciągle do małego,nawet jak mu ząbek wychodzi,ja go kąpię ,ubieram,przewijam,karmię...poza tym sprzątam,gotuję,piorę i jeszcze by się coś znalazło...chyba mam prawo być przemęczona z niewyspania(nie pamiętam kiedy całą noc przespałam),poza tym jak pracowałam to ja miałam ciąższą pracę i jak urodzę to tam wracam,a on 5 godzin popracuje i jest zmęczony...brak mi słów 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ale się spotkałyśmy 😁
Codo zębów to ja musze zrobić sobie po pierwszej ciąży koronę,bo mam pół zęba,ale nie mam na to pieniędzy na razie,dopiero jak wrócę do pracy 😞,straciłam jeden ząb a teraz muszę jeden zaplombować...ale ja się panicznie boję dentysty 😞....odwlekam jak mogę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Aduś, jak czytam co piszesz o relacjach z męzem to jakbym czytała o swoich, moj tez tylko gada zebym sie nad sobą nie rozczulała bo ciaza to nie choroba. Normalnie tylko nogi z tylka powyrywać. Moj mnie wykończyl w pierwszej ciazy ganiając po sklepach po 7 -8 godzin w 8 miesiącu i teraz prouje robic to samo tylko ze teraz sie nie dam, mam dziecko i dla niego musze byc zdrowa a on niech se wsadzi swoje widzi mi się. Cholerne dziady 😠
Co do zebów to niestety lekarze mnie tak urzadzili ze miałam przez lata nie do przezwyciazenia lęk, poprostu uciekałam z gabinetu. Wiesz o mal nie straciłam zycie po robieniu zebów pod narkozą a jak miałam 4 latka to wyrywali mi zeba na zywca więc lek jest uzasadniony. Co gorsza mam w genach słabe zebe i niestety zaniedbania byly ogromne kiedy wreszcie ruszyłam do lekarza. co najgorsze tarfiłam na totalnego głaba który robil po swojemu majac w powazaniu co mówię. Kilka razy trafiłam do jego wspolnika i stwierdziłam ze wole chodzic do niego i tak zostalo, niestety po partaczu jest co naprawiać, własnie on mi robil tego zeba co teraz mam ropniak. Mialam robic korone i dw implanty ale zaszłam w ciazę i musi to poczekac na po porodzi. Bede robic w Pl bo jak usłyszalam cene za samą korone 3500 funtow to o mal z fotela nie spadłam w Pl za koronę 7 tysiecy i 8 za dwa implanty więc jeszcze znosnie. Póki co chodzę ze swoimi ale wole jednak zrobic koronę bo przednie zęby mam strasznie złabiutkie i nie ma sensu je ciagle łatać. Moj ojciec juz ma korone, mama tak samo więc nie mam po kim mieć mocnych zebów. Wiem co to jest paniczny strach przed dentysta i wiem tez jak mysl o uniknionym potrafi zepsuc dzień jak tylko o tym pomyslisz ale lepiej się poświęcić i miec to z glowy niż odkładać bo niestety jak wiemy zabki się nie zregenerują same. Dobrze ze rzuciłam palenie bo to też nie sprzyja zebom.
Co zas do prezentu , to ma juz konia na biegunach, samochodzik więc rowerek poczeka jak bedzie juz sam biegać. Tez myslałam o laptopie bo mały uwielbia lapy, stale do mojego sie dobiera, geny tatusia 😉
Wozio fajne tylko ja niestety windy nie mam i musze na 2 pietro wchodzic pieszo a schody mam poprostu zabójczę, sa strome i waskie juz 3 razy kostke sobie na nich skrecilam więc musze miec coś lekkiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dlaczego ale nie mom 🙂
Pogoda mnie dobija....co to za wiosna 😞...niech wkońcu ciepło będzie

Co myślicie o tym wózlku co wkleiłam linka?

Niewiem dlaczego ale nie mogę zdjęcia tu wkleić 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe, ktos nam tu złośliwie oklaski zabiera Tobie poszedł jeden mi 3 w ciągu dnia 😉
Wózek fajny tylko nie wiem czy dla niemowlaka będzie dobry, Na przykład wole miec dziecko przed oczami a tak poza tym jest całkiem fajny.
My dzisiaj bylismy w szpitalu z Maksem bo ma na dziąśle jakis ropniak czy coś i go to boli ale nas generalnie zbyli mówiac ze to nic takiego 😠 Poza tym znowu ma wysypkę. Pogoda u nas na szczęście super więc o tyle dobrze. No i właśnie zauważyłam ze znowu wyżarł Kici jedzienie. Co za dziecko !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂

Ach wiem,że ktoś zabiera oklaski ale w sumie to nie są mi one do niczego potrzebne 😁
A co mu wyszło na tym dziąśle? Oskaowi kiedyś zrobił się taki jakby ropień a środku biały a po paru dniach wyszedł ząbek,dwa razy tak miał.

Wiecie,ja już nie mam sił,nie pamiętam kiedy się wyspałam i z każdym dniem czuje sie coraz bardziej wykończona i słaba,Oskar znowu się ciągle budzi,co prawda tylko przebudza albo płacze przez sen,ale ja potem zasnąć nie mogę 😞...chyba znowu jakiś ząb 😞

Zapowiadaja ładny weekend,dzisiaj idziemy z kumpelą i dzieciakami nad Rusałkę na spacer a jutro i pojutrze pewnie na Jarmark Świętojański...i moje orzechy prażone mniam 😁...zawsze czekam aż wkońcu się zacznie 🙂

Może spacer mi dobrze zrobi...bo padam,głowa mnie boli,no ale to przemęczenie pewnie 😞

A jak się czujecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 😘
Może dogadasz się z męzem ze jedna cześc nocy Ty zajmujesz się małym a druga on. U nas Maks się budzi kilka razy w ciagu nocy, tak juz ma a ze wstajemy o 8 no to bylam cały czas nie wyspana, w końcu sie wnerwiłam i budziłam mojego zeby karmił i przebieral małego a jak nie to wychodziłam do duzego pokoju i zostawiałam małego z ojcem, w koncu i tak musiał wstać 😉 Wiesz, co innego jak nie jesteś w ciazy ale w tym stanie sen jest bardzo ważny i jak facet chce miec zdrową zone i dziecko to niech sie poświęci. Najlepiej by Ci zrobil jakis kilkudniowy wypadł bez małego ale pewnie nie dała bys rade bez niego. Póki co korzystaj z pogody i dotleniaj się to tez bardzo ważne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas było tak,żejak mały siębudził w nocy,to jeden dzień ja spałam z nim w pokoju a drugi maż i tak naprzemian,ale od kiedy złamał rękęto tylko ja 😞,z tąręką to za dużo niezrobi,dlatego ja wszystko przy małym robię,no zrobi mu jedzenie i nakarmi

A jak samopoczucie?
Bo ja złapałam jakiegoś doła,ryczecmi się chce...jeszcze na spacer nie idziemy,bo kumpeli coś wypadło...tzn.zarazwymyślęcoś i może do parku sołąckiego pojedę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No racja, teraz to nie bardzo pomoże. A może za dnia pośpisz chociażby ? Przejdz sie do lasku Marcelińskiego, park sołacki jest malutki no i jak nie patrzeć samo centrum. Eh mam mieszane uczucia związane z Sołaczem. Mieszkałam tak około roku zaraz przed wyjazdem, wtedy juz Piotrek był w Szkocji a ja nadal tam, sama 😞( Powiedz mi , cały czas okolice kopernika zamieszkujesz czy jeszcze gdzieś mieszkałaś ? Mnie ostro nosiło. Na samym Kopernika w 3 miejscach, Jugosłowiańska, Gallileusza i Świebodzińska, potem przeprowadzka na Dębiec, z Dębca na Podgórną z Podgórnej na Piastowskie i na końcu wspomniany Sołacz a rodzice od 4 lat na Palacza. Ehh, nieznoszę przeprowadzek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkałam w Swarzędzu,a jak miałam 12 lat to zamieszkaliśmy na Starym mieście,koło Garbar.Potem na Łazarzu i to wiele lat,a jak mnie matka wyrzuciła z domu to zamieszkałam u chłopaka też na Łazarzu,okazał się damskim bokserem i jak uciekłam mieszkałam na Dębcu parę miesięcy a potem w nowym bloku na Grunwaldzkiej naprzeciw dawnej Polfy.
Łazarza unikam jak ognia,bo ten gnój siedzi i lada chwila może wyjść,za dobrze go znam i wolę unikać.Co prawda jeźdzętam do taty,ale tylko z mężem.
przez ponad rok mieszkaliśmy z mężem na Piastowskim,a od 7 lutego tego roku tutaj.

Umówiłam się z inna kumpelą i idziemy o 12.30 jednak do Sołackiego,tam jest teraz pięknie 🙂

Odezwę się wieczorkiem albo jutro 🙂
Miłego dnia kochane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też Cię biedulko nosiło, na temat damskich bokserów tez cos niestety wiem... Na Lazarzu mam swój kościół Matki Boskiej Bolesnej, mam bardzo miłe wspomnienia z nim, nasz ślub, chrzest syna i przez rok przygotowanie do przyjęcia chrztu i to koniec bo sama dzielnica nie za fajna to słyszałam. Teraz super ze mieszkasz bliziutko moich rodziców to będziemy mogły się spotkac na kawkę z dzieciakami 🙂
Co do samopoczucie to jest dobrze, oby nie zapeszyć.
Miłego spacerku i do usłyszenia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłam...zmęczona ale szczęśliwa 🙂
Mały z 2-letnią córą kumpeli pobiegał,oczywiście pouciekał mi 😉,ja trochę opaliłam buzię i raczej spaliłam ramiona 😞.
Taki upał,ze mały wkońcu w krótkiej bluzeczce 🙂,musze mu czapkę z daszkiem kupić,bo na razie ma wiązaną,ale letnią.

Za godzinkę kąpu i nynki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas tez skwar, dopiero wróciliśmy do domu 2 godziny w samochodzie, masakra. Głowa mnie boli ale to ponoć na pogodę. Mój dentysta cos wspominał ze od niedzieli ma byc ochłodzenie, buuu byle na urodzinki Maksia było ciepło.
Nasz ściaga czapki, strasznie nie lubi miec cokolwiek na głowie. Dobrze ze blondas jest a Oskarek ma ciemne włoski więc faktycznie lepiej żeby miał nakrycie.
Oki, ide robic obiadek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Kropeczek zazdroszczę 😞
Oskar zasypia o 19 i śpi do 6-7,ale jak ząbki mu wychodzą to sięprzebudza albo płacze przez sen,wszystko byłoby dobrze,tylko ja ostatnio nie moge spać,trudno mi się zasypia 😞
A wczoraj mały zasnął SAM w łóżeczku a nie na rekach,no i mam zamiar tego już się trzymać,co prawda zasnął po godzinie prawie,ale to sukces 🙂 🙂 🙂

Na 13 jedziemy na Jarmark 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale wy macie dobrze z dzieciakami ! Mój idzie spac 10 - 11 i wstaje na dobre przed 8 tak miał od urodzenia zeby jeszcze spał do tej 8 ale niestety, budzi się na picie ale po prostu płacze. Adus, jak Maks idzie soac o 19 to na bank wstanie o 21 i będzie szaleć, nie ma szans zeby spał do rana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej,to faktycznie niecieawie 😞napewno z wiekiem będzie lepiej,aleraczej marne to pocieszenie 😞
Oskar od urodzenia spał od 20 do 8,budził się o 1,3 i 5 na jedzenie a potem bylo coraz lepiej,dopóki nie zaczął ząbkować,bo przez to wiadomo,budzi się i śpi niespokojnie 😞,no ale śpi od tej 19 do przeważnie 6,nieraz jak mąż wcześniej wstaje,o 5 to go obudzi 😞,no w sumie mały jest nauczony tak wstawać,bo do żłobka chodził na ok. 7.20,więc wstawał o 5.
Potem ma drzemkę o 9 i śpi 1-2 h i potem drzemka między 12 a 15,czasem zaśnie o 12 a czasem o 15,różnie,no ale po tym czasie już mu nie daję spać,chyba,ze jest padnięt to na góra 30 min.

Ale jest upał,bylam na mieście i masakra,jeszcze mi palec u nogi spchł,bo mam ropę,nie wiem dlaczego 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...