Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej 🙂 w weekend bedzie tu pewnie spokojnie, ja oczywiscie znowu rano mam troche czasu to zagladam i nadrabiam 🙂 do szpitala kupuje takie luzniejsze bawełniane majtki bo te jednorazowe to podobno polozne nie polecaja tak jest u mnie i tak od znajomych wiem. A mam jeszcze pytanie odnosnie pampersow bo ja mam narazie kupiona jedna paczke pampersa 94 sztuki rozm 2 to od 3-6 kg i nie wiem czy kupowac tez mniejsze ? bo moj synus ma byc spory podobno juz tydzien temu wazyl 1870 wiec nie wiem czy jest sens te mini kupowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylwuś z tego co mi wiadomo to dziewczyny kupowały te 1 od 2-5 kg Gosia chyba kupiła sobie 1 i 2 ja mam zamiar kupić 1 dlatego że nawet przy 4,5 kg dzidzi są wygodniejsze na pępuszek mniej zawijasz pieluszkę 🙂
Ja dziś umyję okno w salonie i zaczynam pranie robić dla Ady 🙂 bo we wtorek jedziemy na cały tydzień do rodziców moich więc mniej będę do was zaglądać ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no właśnie wygodniej dla pepuszka bedzie wiec kupie jeszcze rozm 1 . Ja dzis tylko odkrzurze i obiadek zrobie i mam wolne. Okna mam zamiar umyć jak mi drzwi i okna na przedpokoju wstawia bo wczesniej nie ma sensu. A teraz zbieram sie i jade do babci bo tam kuzyn z rodzinka przyjechali wczoraj na noc z taką śliczna małą córcią aż się napatrzeć nie moge na nia hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dwupaki 🙂
Ja też już na nogach a tu cisza 🤪 Ja mam narazie same jedynki. 108 sztuk z Papersa i 27 sztuk z Huggies bo miałam bon na darmową paczkę to odebrałam, ale wydaje mi się, że Huggies-y 1 są większe od Pampers 1. Co do majtek jednorazowych to wiem, że są wykonane z różnych materiałów i trzeba wiedzieć z jakiej włókniny kupić. Ja najpierw przeszperałam internet a dopiero później kupowałam majciochy jednorazowe i kupiłam takie, które sobie babeczki chwaliły. Ja już po śniadanku i spacerze z psem. Dzisiaj chyba mamy gości no i mąż jedzie na 14:00 po łóżeczko 😁 😁 Dzisiaj nie robię nic bo mam wszystko zrobione 😜 Nawet obiad mam bo żurek jeszcze jest w lodówce. Aga Ty widzę, też masz niezłego bzika na punkcie sprzątania chyba lepszego ode mnie !! 🤪 🙃 😮 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Wam 😉
Ja miałam noc do dupy, bo miałam te napinania brzucha i mdłości. I oczywiście bieganie do toalety i szłam po ścianie, nie wiedziałam co się ze mną dzieje. Myślałam nawet do szpitala jechać, ale dzisiaj jest na razie ok. Tyle, że wstałam lewą nogą i jestem marudna i najchętniej bym się pokłóciła z całym światem i nie odzywała do nikogo 😜
Wszystko mnie denerwuje...
Weekend się zaczął, także cisza na forum 😜 Mi jakoś przeszła faza na sprzątanie i z lenistwa sobie odpuszczam i odkurzam co dwa dni 😜 I jakoś mnie to nie rusza 😉 Bo ogólnie mam tak, że jak nie odkurzę codziennie to mnie trafia, że jest brudno.
Miłego weekendu Dziewczyny 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🤪 🤪
Ja tez niezbyt dobrze spałam dziś 😞
Znów stoję z żelazkiem i prasuję,już mam dość prasowania. Ale już nie duzmi zostało 😆
Ja nie mam dziś obiadu i nie wiem co zrobić, a zresztą nawet mi sie nie chce.
Lenia mam przy dupie ogromnego !!!!
Ja ma pampersy 1 i huggisy 1. Tomka siostra ma synka i huggisy nie zdaja egzaminu u nich, bo przeciekają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
naylaaa napisał(a):
Cześć Wam 😉
Ja miałam noc do dupy, bo miałam te napinania brzucha i mdłości. I oczywiście bieganie do toalety i szłam po ścianie, nie wiedziałam co się ze mną dzieje. Myślałam nawet do szpitala jechać, ale dzisiaj jest na razie ok. Tyle, że wstałam lewą nogą i jestem marudna i najchętniej bym się pokłóciła z całym światem i nie odzywała do nikogo 😜
Wszystko mnie denerwuje...
Weekend się zaczął, także cisza na forum 😜 Mi jakoś przeszła faza na sprzątanie i z lenistwa sobie odpuszczam i odkurzam co dwa dni 😜 I jakoś mnie to nie rusza 😉 Bo ogólnie mam tak, że jak nie odkurzę codziennie to mnie trafia, że jest brudno.
Miłego weekendu Dziewczyny 😁

Te napinana brzucha to są skurcze , bo wczoraj jak byłam u lekarza to właśnie to samo miałam,strasznie twardy ,napięty brzuch, i gin. powiedział że to wlasnie sa skurcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wiem, że to skurcze, mimo że w ogóle nie bolą i mi to nie przeszkadza, ale martwią mnie te mdłości i że czuję jakbym miała zemdleć. Do mojego lekarza nigdy nie dzwoniłam w żadnej sprawie, bo nic mi nie było i jakoś głupio mi zadzwonić, a i tak pewnie mi powie, że to normalne, bo tak odpowiada na każde pytanie. Do szpitala się wstydzę jechać, bo pewnie mnie wyśmieją. Nie wiem co mam robić. Położę się i pomyślę co tu robić 😞
Ale dziś jestem marudna ... wybaczcie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nina każda z Nas ma prawo mieć taki dzień tym bardziej w ciąży 😉 A więc marudź sobie ile chcesz 😉 Ja już wysprzątałam mieszkanie pomimo, że miałam nic nie robić haha 🙃 Sama sobie nie mogę dać rady 🤪 😮 Ja też mam to napinanie brzuch po całym dniu łażenia. Ninka nikt Cie nie wyśmieje, nie mają prawa. Po to są, żeby Cie uspokoić i przebadać i dostarczyć informacji 😉 Aga Kropeczek też mówiła, że u niej Hagissy się nie sprawdziły, że chyba właśnie przesiąkały. Nina ja też nie wiem skąd się to bierze ale już od kilku dni mam straszne mdłości normalnie jak na początku ciąży 🤨 🤔 😮 Jeszcze nie wymiotowałam ale często mi się zbiera tak mnie mdli i mnie to strasznie drażni 😠 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
naylaaa napisał(a):
Ja wiem, że to skurcze, mimo że w ogóle nie bolą i mi to nie przeszkadza, ale martwią mnie te mdłości i że czuję jakbym miała zemdleć. Do mojego lekarza nigdy nie dzwoniłam w żadnej sprawie, bo nic mi nie było i jakoś głupio mi zadzwonić, a i tak pewnie mi powie, że to normalne, bo tak odpowiada na każde pytanie. Do szpitala się wstydzę jechać, bo pewnie mnie wyśmieją. Nie wiem co mam robić. Położę się i pomyślę co tu robić 😞
Ale dziś jestem marudna ... wybaczcie 😘

Ninka skurcze to normalne , ale czy mdłości są normalne to nie wiem. A skoro lekarz dal ci nr. tel. do siebie to dzwoń i nie wstydz się. Od tego wlaśnie jest lekarz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochana! Mdłości i wymioty w III trymestrze często oznaczają od organizmu,że już jest gotowy na poród - jeśli dziecko jest nisko już od jakiegoś czasu- naciska na szyjkę macicy i w ten sposób wysya do mózgu sygnał -"wkrótce rodzimy". Jeśli jeszcze jesteś aktywna, a masz dużo czasu do końca - zwolnij, dużo leż w domu, nie choć sama daleko od domu, nie wykonuj męczących czynności - inaczej Dzidzia się pospieszy! Jeśli do tego dojdą delikatne pobolewania podbrzusza, warto się udać do lekarza ( najlepiej w asyście - sama już nie choć za dużo- na wypadek akcji...) . Lekarz powinien sprawdzić szyjkę, czy się już nie skraca i nie ma minimalnego rozwarcia, oraz zrobić Ci KTG - aby sprawdzić czynność skurczową. Prawdopodobnie okazałoby się- że szyjka faktycznie już jest skrócona, a wtedy leżenie i odpoczynek, żeby nie urodzić przedwcześnie.
Pozdrawiam.


Nina no to się trochę wystraszyłam jak to przeczytałam 🤪 🤪 😮 Muszę chyba rzeczywiście zwolnić tempo 🤔 I 8 na wizycie powiedzieć o tym lekarzowi. Bo mnie tez mdli już od porządnych kilku dni 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...