Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

a moja lampi się własnie na tv... cycka wydoiła jednego i teraz flituje z tv tak jak z cycem ... takie to niby gawozenie hahaha a śmieszne 😁 dzis mała grzeczna w nocy 3 razy pobudka wiec i tak dobrze... 😮 nom a zaraz bede z nia walczyc o sen 😁 😁 bo ciastka ze skwarek pieke i jedna blache juz spalilam bo mi nie dała sie od cyca odciągnąć... 😁 wiec wole jak spi to zobic bo moze ciastek nie byc wcale jak spale je 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ciekawe która bedzie w szpitalu na swieta 😉 Wam to dobrze mamuśki 😁 Ja dziś moge rodzić a jak nie dziś to dopiero po Nowym Roku nogi na pantelke zawiarze i tyle hehe 😁
Juz jestem zmęczona tymi ostatnimi dniami i nawet do was mniej zagladam najlepiej bym sie polozyla i czekala ale to tylko wydłuży czekanie więc chodze jak taka słonica 😮
ja ostatnio tez myślalam, ze w markecie kobiete zatłuke widziala ze ja w ciazy z brzuchem ale sie pchala.... a jak nic sie nie ruszy u mnie to jeszcze jutro mnie czekaja zakupy ostatnie przed świetami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a własnie bo ja spodziewam sie tego, że mogę spedzic swieta w szpitalu wiec musze zrobic takie zakupy żebym z głodu tam nie umarła hehe wiec mam pytanie do was mamuski (poza Mini bo ona wszystko moze hehe 😉 ) co jadłyście jecie w pierwszych dniach po porodzie? Jogurty serki twarożki? Parówki ale czy tylko jakieś drobiowe czy normalne też? Kurcze zielona jestem nawet nie wiem jakie soki kupic czy tylko wode 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SylwiaC napisał(a):
a własnie bo ja spodziewam sie tego, że mogę spedzic swieta w szpitalu wiec musze zrobic takie zakupy żebym z głodu tam nie umarła hehe wiec mam pytanie do was mamuski (poza Mini bo ona wszystko moze hehe 😉 ) co jadłyście jecie w pierwszych dniach po porodzie? Jogurty serki twarożki? Parówki ale czy tylko jakieś drobiowe czy normalne też? Kurcze zielona jestem nawet nie wiem jakie soki kupic czy tylko wode 🤢


Sylwia mi położna powiedziała, że można wszystko tylko w małych ilościach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Agata, gratulacje! 🙂 🙂 doczekałaś się w końcu Zosieńki 🙂 🙂

(po Agacie ktoś jeszcze urodził? Nie jestem na bieżąco 😞)

Sylwia, w szpitalu na pewno cackać się nie beda, chyba, ze masz szpital typowo polozniczy, to byc moze bedzie specjalnie ustalana dieta. ale jezeli to normalny szpital, to na to nie licz... ja w szpitalu niewiele jadlam, bo miesa - ok - wszystkie gotowane, wiec mozna jesc. Ale żurek czy "strogonov" w 2. dobie to wg mnie była lekka przesada. Sałata do obiadu - również. Wolałam tego nie jeść. Dwa tygodnie żyłam na herbatnikach, jogurtach pitnych, biszkoptach, ciastkach, macach, kanapkach. Nie jadłam sałaty (po sałacie dzieci często mają kolki). Po powrocie do domu jadłam parówki (takie zwykłe) i gdy Aga miała 3 tygodnie, żyłam już na kotletach 🙃

Wszędzie zalecają pić jak najwięcej wody (minimum 2 litry) i najlepiej samą wodę - ale musi to być woda źródlana, niegazowana, bo za gazowaną można zebrać opieprz 😉 podobnie za wysokozmineralizowaną - te są dla nas nieodpowiednie. Mi najbardziej posmakował żywiec zdrój 🙂 Soki cytrusowe też są zakazane - ewentualnie jakiś jabłkowy można pić, albo ugotować sobie kompot z jabłek. Herbatka z żurawiny jest polecana, bo działa moczopędnie i pomaga pozbyć się obrzęków.

A! Wszystkie "słodkie chwile", "słodkie kubki" itp są ok - owsianki, kasze manne, kisiel też od czasu do czasu można zjeść 🙂

Jak sobie coś jeszcze przypomnę, to dam Ci znać 🙂

A i jeszcze jedna informacja: majtki poporodowe. Ja miałam takie: http://www.bobas-sklep.com/majtki-poporodowe-jednorazowe-7szt-rozm-38/manufacturers_id=98 ale mnie wszystkie położne po kolei opierniczały, że te są złe, bo nie przepuszczają powietrza tak, jak powinny. I w końcu zaopatrzyłam się w takie wielorazówki
http://4bobas.pl/dla-mamy-majtki-i-wklady-poporodowe-c-35_51/majtki-poporodowe-wielorazowe-horizon-x-2-szt-rozmiar-40-44-p-246 cholernie wygodne, szybko się wszystko pogoiło. Więc polecam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uważam na to co jem... ale powoli bede wprowadzac co nie co... qwa znów moczmusze do szpitala z malą jechac oddac 3 raz za pierwszym azem wynik niejałowy za drugim wiecej nisz jedna bakteria i nie można poddac badaniom... teraz 3 raz dzis musze jechac czy one nie umieją pobrac moczu dziecku pozatym to one powinny w taką pogode przyjechac do mnie a nie ja sie musze targac z małą po szpitalach bo one niekompetentnie pobieraja próbki... ja pier... a co do porodów i szpitali to tak ja musiałam bez majtek lezec chociaz ubierałam takie jednorazowe a przed obchodem zdejmowałam... po drugie woda do porodu w butelce z dziubkiem wiecie o co comone... po drugie w szpitalu wody duuuuzo pic najlepiej żywiec zdrój i to niegazowanej... soki odradzam bo niewiadomo jak malenstwo zaaraguje po trzecie pic z 2-3 l dziennie to szybko oczyszcza organizm... po 4 do ust pomadaka po porodzie beda popękane i obolałłe po co zeby cos bolało i tak bedziecie całe w zakwasach z wysiłku... 🙂 no a z jedzeniem to jogurtów takich typu jogobella niemozna podobno ,mnie opieprzyly za jogurty mówiły ze tylko serki homo no drobiowa kiełbasaka dobra jest i serki hohland hmmm zwykłu ser z umiarem piers z kurczaka gotowana w sosie pomidorowym w smietanowym ja takie rzeczy jadłam kopytka ryż z białym maslanym sosikiem hmmm gotowane mielone w sosie hmmm brokuły mi doktórka polecała... hmmm... kanapki jem do tego pije herbate ale słabą... hmmm anatola z mlekiem działało mi na pokarm 🙂 hmmm niewiem jak mi sie przypomni cos jeszcze to napisze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no poprostu trzeba wszystkiego próbowac pokolei i obserwowac że np po tym ok a po tamtym kolka albo brak kupki albo bol bzuszka... moja miała bóle bzuszka od mleka nan pro 1 zmieniliśmy na bebiko i jest ok i kupka i gazy i brak wrzasków z bólu... 🤔 ☺️ 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kafinka napisał(a):
Hej 🙂 krówki dojne pytanko do was dajecie swoim dzieciaczkom witaminy mam na myśli D i K ???


Ja daje Oleńce vitD jedną kapsułkę dziennie , a vitK po 8 dobie życia jedną kapsułkę , tylko zależy czy się dokarmia sztucznym mlekiem - trzeba skonsultowac sie z pediatra. Ale vitD na pewno trzeba dawac juz teraz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli karmisz sztucznie lub dokarmiasz jak w moim przypadku to wit k sie nie daje a wit d od 15 dnia zycia tak mam książeczce i jedna kropelkę... Gosia ja jedną krople mam dawać niewiem 😮 i cebion mi kazali 4 krople... a jak naturalnie cycem to k po 8 dniu zycia całą kapsułkę i d po 15 ja mam napisane kroplę a le niewiem w książeczce zdrowia musisz sprawdzic tam powinnaś mieć wskazania dotycz dawkowania leku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Ola szkoda kłuc takiego malenstwa i to w dodatku 3 raz , pojebalo ich 😠 😠, amaluch cierpi biedny 😠Ja nie jem ciezkich rzeczy, smarzonych, cytrusów,ostrych czekolady. Natomiast jogurty truskawkowe , jabłkowe, a soki pije jabłkowe i gruszkowe. Sery wszystkie zjadam, wedliny wieprzowe ale nie wedzone 🙂
Moja Ola ciagnie butle. Musze jeszcze skonczyc sprzatanie 😠

Ninka a Ola bardzo towarzyska jest hihihi. Mały cwaniak 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola88 napisał(a):
jesli karmisz sztucznie lub dokarmiasz jak w moim przypadku to wit k sie nie daje a wit d od 15 dnia zycia tak mam książeczce i jedna kropelkę... Gosia ja jedną krople mam dawać niewiem 😮 i cebion mi kazali 4 krople... a jak naturalnie cycem to k po 8 dniu zycia całą kapsułkę i d po 15 ja mam napisane kroplę a le niewiem w książeczce zdrowia musisz sprawdzic tam powinnaś mieć wskazania dotycz dawkowania leku 🙂



Mhhhhh Ola cpo lekarz to inaczj mówi. Mi jak bylam w szpitalu to kazal dawac po jednej kropli vit. D, a wczoraj bylismy z mala na badaniu słuchu i na przesiewowych w szpitalu to inna pediatra kazala podawac cala ampulke co dziennie. A vit K od 8 doby 1 kapsulke. Ale jak sie dokarmia to trzeba ze swoim pediatra obgadac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gonia88811 napisał(a):
kafinka napisał(a):
Hej 🙂 krówki dojne pytanko do was dajecie swoim dzieciaczkom witaminy mam na myśli D i K ???


Ja daje Oleńce vitD jedną kapsułkę dziennie , a vitK po 8 dobie życia jedną kapsułkę , tylko zależy czy się dokarmia sztucznym mlekiem - trzeba skonsultowac sie z pediatra. Ale vitD na pewno trzeba dawac juz teraz 🙂


Mi położna mówiła i taki jest zapis w książeczce zdrowia, że Vita D od początku jak się karmi piersią i Vita K od 8 doby więc tak podaję. A brzuszek małą po czymś bolał i położna poleciła Esputicon więc 2 krople na dobę daję i ja piję herbatkę na wzdęcia i kolki bo to przenika do pokarmu więc małej lepiej 🙂 Boję się ogólnie wprowadzać coś do swojej diety bo boli mnie to jak Gabi się męczy później więc jem jedynki, wędlinę drobiową, Almette, dzisiaj kawałek sera salami, masło kupuje fińskie kostka za 6 zł ale jest pyszne!, a na obiady zupy zaklepywane mlekiem 3,2 % a na drugie gotowane mięso z kurczaka i marchewka. Zjadłam buraczki ale nie wiem czy właśnie to jej nie zaszkodziło... 🤔 Odstawiłam więc, no i rosół jem ale tak jak zupy bez żadnych kostek tylko sól i pieprz. Dobrze, że Ty Mini możesz jeść wszystko 🙂 Dziewczyny, a pomidorówkę można jeść normalnie, tak??? Wychodziliście już na spacerek z małymi żabkami?? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Baby obrzydłe te co urodziły i Kochane Dziewczynki te co męczą się jak ja !!! 😁 😁
Nie rodzę 🙃 Ale to już każdy z Was wie 😁 😁 Ja znów wolę urodzić nawet w dzień wigilii byle bym nie musiała jechać do szpitala na wyznaczony termin 30.12 🤨 Wiem, że wtedy urodzę 31.12 a więc wolę w wigilię niż dzień przed nowym rokiem. Ja też mam w nocy problemy ze wstawaniem przed plecy i krocze bo wszystko obolałe i aż zdrętwiałe 🤔 Dzisiaj wstawałam mało na siusiu i piciu, ale za to po 6:00 musiałam wstać i się najeść bo mnie głód obudził ha ha ha
Co do wit.D i K to nawet wczoraj rozmawiałam o tym z Beatką. Ja na pewno będę dawać wit.D mam już kupioną i przysłaną z Polski w specjalnych kapsułkach. A wit.K dają zaraz po porodzie w szczepiące dziecku także tej wit. raczej nie będę podawać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdem.... byłam w tym szpitalu jezu mała mi tak sie skupczyła że musiałam ją całą doszczętnie umyć... 🙂 jenki jenki... 🤪 tyle co lekarzy tyle opini a moja od kremu do twarzy dla niemowląt z mustteli dostała wysypki... 🤢 ale to nic teraz spi... a wy rodzić a nie sie opierpapier 😁:LD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...