Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Mamuśki !
U nas noc też piękna była !! Mała wstała dwa razy tylko na butle i nawet później nie kaprysiła 😉
Ale niestety też zaczyna mi się trochę prężyć przy jedzeniu 🤔 Mam nadzieje, że to nie początki kolki bo odbija się Jej normalnie i kupkę też robi w miarę regularnie i ładną żółtą tak jak powinna. Oby się nic nie rozkręciło !! 🤪 😮 Ja już też czuję się coraz lepiej bo rana się goi w dzień ciągnie a wieczorem już swędzi 🙂 My też dzisiaj pewnie Małą zapakujemy i wyjdziemy na dwór bo ładnie jest 🙂 Czekam na wózek jak na zbawienie !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu, prężenie nie zawsze oznacza kolkę więc póki co nie ma powodów do obaw- może po prostu ma problem z oddaniem gazów, a jeśli kupke robi bez problemu to już w ogóle super 🙂 Mleko jej swoje dajesz, tak?? P.S. Jeszcze tabelkę trzeba uzupełnić i zostanie tylko Renatka ale nie daje znaku więc może urodziła bo na necie była tylko wtedy jak była u rodziców. Gabrysia póki co wyłożona jest na leżaczku z wibracjami Fisher Price'a i póki co pomaga 🙂 Ile razy w dzień karmicie i jak długo ??? Nie wiem czy moja niedojada i muszę jej butlę dawać i ile razy czy co ??? Ona co chwile by na cycu wisiała...Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam nadzieje Martusia, że to prężenie to właśnie nie na kolki. Mleczka mojego Jej na razie nie daje tzn. wczoraj nie dostała bo nie trzymam ścisłej diety i mówię jak to prężenie na kolki to jej moim mlekiem dołożę. Ale jak przejdzie Jej to prężenie to znów będę podawać Jej mój pokarm 🙂 Za dużo go nie dostaje bo dwa razy dziennie ale zawsze to coś od Mamusi 🙂 Martusia może Twoja Gabrysia ma bardzo mocne poczucie ssania piersi. Nie zawsze to, że dziecko chce do cyca znaczy, że jest głodne nie raz po prostu czuję potrzebę ssania. Dajesz Jej smoczusia ?? Moja zjada jak 4-5 miesięczne dziecko !! Już Ją przepajam herbatką w dzień bo co 3 godziny wypijała mi nawet 120 ml mleka a dzisiaj ma dopiero 13 dni !! 🤪 I boję się, że rozepcham Jej żołądek to trochę muszę Ją oszukać 😁
Martusia jeśli Ty swojej Perełce dajesz cyca i czujesz , że nie dojadła to mniej uszykowane na wszelki wypadek zawsze w butelce z 20-30 ml mleczka i próbuj Jej podać po cycu jeszcze. Jak będzie pić to będziesz wiedzieć, że nie dojada 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję Kasiu za rady!! 🙂 Muszę zrobić jak mówisz żeby sparwdzić rezcywiście jak u niej z tym jedzeniem. Mam wrażenie, że ona bardzo dużo je, dostała już trzy brody i zakładki na szyji aż potówki wyszły 🤪 A Ty Kasiu jakim mlekiem karmisz??? My dawaliśmy Bebiko ale pediatra mi kazała mieszać z Bebilon Pepti który jest na kolki żeby mała sie do smaku przyzwyczaiła i zaś zrezygnować całkiem z mieszanki i karmić Bebilonem. Nie wiem co robić 🤔 P.S. Smoczka nie raz jej daję choć nie lubię jej oszukiwać. Myślę jednak, ze zacznę ją przyzwyczajać. Moja mama powiedziała właśnie, że ona sobie moją pierś wzięła za smoczka 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martusia dla dziecka smoczek nie jest oszukaństwem na pewno. Dziecko przy smoku się uspokaja. Moja ciągnie dydola jak trzeba !! 😁 A jak jest głodna to i tak się dopomina o swoje 😉 Ja karmię Bebiko i moja ślicznie mi to mleczko toleruje. U nas w Anglii nawet Bebilonu nie ma. Ale jak będzie trzeba to będę z Polski sprowadzać. Mam nadzieje jednak, że nie będzie takiej potrzeby 🙃 Moja też już ma dwie brody i patrzeć jak będzie mieć trzecią haha Mały Żarłok 😁 Ale lepiej tak niż miała by nie mieć apetytu i się martwić. Wolę Ją oszukać herbatką niż wmuszać w Nią mleko bo nie chciałaby mi jeść 🙃 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martuska_D napisał(a):
Gosiu, ja też zwlekam z tymi kroplami bo nie chcę faszerować małą chemią ale jutro pewnie pójdę do koleżanki po te krople bo może pomogą Ja na razie łączę obecne mleko Bebiko z Bebilon Pepti na kolki ale na razie nie zauważyłam zmiany w zachowaniu Gabrysi. Po kąpieli marudzi i popłakuje aż do ok. 22 po czym zasypia i od około 5 nad ranem powtórka z rozywki. Masakra U nas na razie działa łagodząco Debridat i czopki Vibrucol. Krople niemieckie muszę wypróbować bo jednym dzieciom pomaga, innym nie- ale jak nie spróbuję to nie będę wiedzieć Trzeba być dobrej myśli Aha a co do Plantexu to też wypadałoby spróbować ale koper włoski na niektóe dzieci może działać odwrotnie do zamierzonego skutku więc boję się, że zrobię więcej szkody niż pożytku. Gabi dzisiaj też od 5 marudzi, trochę pośpi i obudzi się głodna i tak w kólko. Nie wiem czy ona się najada , jak można to rozpoznać dziewczyny??? A wszystkie mamuśki śpią jeszcze czy co ?? Halooo, wstawać szkoda dnia

Martus a czopki VIBRUCOL jak czesto jej aplikujesz??????? Idajesz jej cały czopek czy połówkę???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja daje bebilon na kolki i na zmianę z tym na przeciw ulewaniu i mała nie ma bóli brzuszka i jej sie nie ulewa 🙂 wie polecam bebilon ale... drogi jest ale slyszałam że można na recepte za pół ceny go dostać 🙂 jak bede na bilansie sie zapytam 🙂 🙂 buziaczki dal was mamuśki i dla dzieci naszych wszystkich 😁 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gonia88811 napisał(a):
Moja Ola zjada 90 ml. Jak dam jej mój pokarm to jej wystarcza na 3 godz. ale jak dam jej bebilon na kolki to 90 ml. wystarcza na 2 - 2,5 godz. Więc chyba muszę dawac jej więcej bebilonu.


bebilonu mozna dawać od 90 do 120 🙂 moja zjada 90 czasem 110 i też na 3h najwyżej starcza 🙂 teraz wiecie co robi tancuje z ojcem 🙂 🙂 wariaty 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki 🙂 Widzę, że tu cisza !! My wróciliśmy z centrum bo byliśmy po frytkownice 🙂 A pod koniec miesiąca kupujemy ZMYWARKĘ 😁 😁 Mam już upatrzoną tylko zapłacić i zamówić 😁 Byliśmy z Alą w sklepie DISNEY-a ale spała i nic nie zobaczyła haha za to mamusia Jej kupiła trzy ubranka śliczne drogie ale warto było 😁
Dziewczyny jakie polecacie czopki na kupki ?? Bo mama będzie mi kupować i przywozić żeby mieć tak na wszelki wypadek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wieprzowina 😎 😎 Ja się nie znam na czopkach 😮 😮 Także Ci nie doradzę 😜 A co do pokarmu, to ja nie wiem ile mój zjada 😉 Karmię tylko piersią. Jak miał 5 dni w szpitalu, to go ważyłam i zjadał 100ml co trzy godziny, a teraz nie wiem. A co do czasu karmienia, to u mnie wychodzi około 15 minut. Nasze dzieciaczki wszystkie mają drugie brody hahah 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aisak_89 napisał(a):
Hej Mamuśki 🙂 Widzę, że tu cisza !! My wróciliśmy z centrum bo byliśmy po frytkownice 🙂 A pod koniec miesiąca kupujemy ZMYWARKĘ 😁 😁 Mam już upatrzoną tylko zapłacić i zamówić 😁 Byliśmy z Alą w sklepie DISNEY-a ale spała i nic nie zobaczyła haha za to mamusia Jej kupiła trzy ubranka śliczne drogie ale warto było 😁
Dziewczyny jakie polecacie czopki na kupki ?? Bo mama będzie mi kupować i przywozić żeby mieć tak na wszelki wypadek.

Kasia mój Tomek był w aptece i aptekarka mówiła mu że na kupkę można kupić noworodkom czopki glicerynowe dla dzieci 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rzeczywiście straszne pustki... My do ortopedy we wtorek idziemy. Aż mnie trzęsie jak mam być gdzieś z dzieckiem na umówioną godzinę 😉
Chciałam się pochwalić, że dziś, równe 4 tygodnie, odpadł pępuszek 🤪 🤪 🙃 🙃 Chyba rekord pobiliśmy 🙃 🙃
Spokojnej nocy Dziewczynki 🙂 Do jutra, niech się coś ruszy u nas 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, nadrobiłam większosć, Mini współczuje, nieprzyjemna sytuacja, moja mała wymiotuje i się przy tym dławi, wczoraj tak 2 razy nas wieczorem wystarszyła az potem do 1 w nocy nad łożeczkiem stałam bo się bałam że mi się udusi w nocy
co do karmienie, moja je nie rzadziej niż co 2 godziny, a wczoraj miała faze ze co 40 minut z zegarkiem w ręku , a zssie mocno i długo tak 30-45 minut i chyba dlatego ze tak dużo je (za dużo) potem wymiotuje, dalej niechce w dzien spać, a jak są goście i nawet w innym pokoju słyszy głosy to jest taka nerwowa i płaczliwa uspokoić się jej nie da, i bardzo często jak ktoś chce jej dotknąć to wiecie ręce szeroko i nagle składa do siebie i się chowa i tuli, moi teście chcą jej wosk wylać ale ja nie wierze w takie coś, jak już uwarzają że to czyjeś złe oczy 🤪to ochrzcić ją już można ale u nas w kościele wypiździej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey laseczki... co słychać?? 🙂 troszkę nadrobiłam... moja troszkę grzecznieje... hihihi wczoraj była na spacerku z tatusiem i mamusią i tatus wózka nie chciał mi dac pchac 😁 🤪 hahaha dziewczynki nasze forum trzeba rozruszać 😁 😁
tak apropos hihihi przeleciałam męża:P pierwszy raz po porodzie 😁 hahaha 🙃 🤪 było fajnie nie tak strasznie 😁 😁 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini23 napisał(a):
Ola88 napisał(a):
hey laseczki... co słychać?? 🙂 troszkę nadrobiłam... moja troszkę grzecznieje... hihihi wczoraj była na spacerku z tatusiem i mamusią i tatus wózka nie chciał mi dac pchac 😁 🤪 hahaha dziewczynki nasze forum trzeba rozruszać 😁 😁
tak apropos hihihi przeleciałam męża:P pierwszy raz po porodzie 😁 hahaha 🙃 🤪 było fajnie nie tak strasznie 😁 😁 🤪 🤪


Ola już?? nie bałaś się?? 😁 🤪 🤪 🤪 haha ja nawet nie mam ochoty....mój mi wczoraj powiedział że zakonnica się robie...powiedział to żartem a mi zrobiło się przykro,i mu powiedziałam że jest mi teraz strasznie smutno i przykro jak on tak mówi i jak próbuje się dobrać...bo ja naprawde nie chce teraz i on ma to zrozumieć...


fajnie bbyło 🙂 lepiej niż przed ciążą lepszy orgazm hahahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini23 napisał(a):
A właśnie,wiecie że znalazłam sposób by moja księżniczka w dzień gdy nie śpi to nam nie marudziła... 🤪 wystarczy ją wsadzić w fotelik samochodowy i Majeczka niczym Aniołek bo myśli pewnie że zaraz gdzieś pojedzie 😁 no a poza tym się buja w nim 😁


moja tak samo fotelik samochodowy górą 😁 😁 😁 ona uwielbia w nim siedzieć i w okno patrzec albo jak ciemniej na lampy zapalone hahahaha 🙃 😁 dzisiaj piękna pogoda ide z nia na spacer 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini23 napisał(a):
Może i ja się przełamie 😁 ale póki co musze dostać się do gin...i na zastrzyk bo się boje...nie planuje już więcej dzieci,u nas też śliczna pogoda więc pójdziemy na spacer ale wpierw musimy czekać na właścicielke by czynsz zapłacić...958zł 😮


ta kasa to masakra... znika z portfelai jak niewiem;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...