Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Czesc Mamuski! ja dzis pierwsza 😁 Pawelek obudzil sie o 7, teraz znow slodko spi (bo wczoraj a poklocilismy sie z Mezem i on to wyczul i dopiero o 22 zasnal 😞 dopiero widac jak nasz nastroj ma wplyw na dziecko!) Plesniawki - mi polozna kazala myc brodawki ze sliny po karmieniu, zeby uniknac plesniawek...a co do kikuta, to odpadl, ale ranka jest spora i ciagle troche leci krew 😞 mam przemywac spiryt 70%...przypalili mu tez lapisem, ale mało pomogło.. U nas pada deszcz i na dworze podobno slizgawica, wiec chyba nie wyjdziemy na spacer, tylko moze go wystawie na balkon. Milego dnia ps. Agatka, koniecznie naucz Meza jak przewijac, nie mozesz Ty byc od wszystkiego! Moj kupe tez przewija, gorzej jak synek sie obsika i trzeba wszystko zmieniać 🙂. Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Marta a może to nie kolki tylko wzdęcia?? nóżki podkurcza?? może spróbuj typowych sposobów na kolke czy jej bedzie pomagać (ciepła pielucha na brzuch, noszenie brzuszek do brzuszka itp) moja mała potrafi tak nagle piszczeć i to ze zmęczenia przed snem tak ma, albo jak jej nie wygodnie, zwykle jak porozpinam jej śpiochy nogi gołe zostawie uspokaja się mała terorystka 🤪
a co do uczenia męża zmiany pieluch, on twierdzi że umie 🤪hehe kiedyś mu odwale numer i zostawie go samego z małą nieprzebraną i nie bede mogła wrócić jej przebrać, zoabczymy co zrobi 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):
aga_ta napisał(a):
mi na pleśniawki wszyscy polecają aftin pisze się chyba przez ph, a kikut u nas też odpadł i ranka w środku jest na początku krwawiła ale mineło, dalej po kąpaniu traktuje go gazikami "leko" ale nie wiem czy to dzięki temu


Agata aptin jest do niczego,wiem bo używałam przy Oliwce,najlepsza jest nystatyna ale jest na recepte...aptin jest dobry na lekkie zakażenie...


Aftin mi pomagał, ale nie wiem czy próbowałyście tego, to jest ohydne w smaku, więc nie wiem czy Maluszek by po tym nie zwymiotował, ja sama mam odruch wymiotny...nystatyna silniejsza na pewno. Acha, ja też karmię i klikam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heh, ja też karmię i klikam ha ha 😁 Agatka, może i to wzdęcia bo nie bo ma problem z gazami choć kupkę robi ale po wielkich stękaniach...Jak puści bączka tojej ulży i kupkę też także może i to nie kolka...Kurczę nie wiem sama bo nie chcę diagnozować czegoś czego nie ma. Dzisiaj będziemy próbować to mleko Bebilon Pepti co nam pediatra zapisał więc mam nadzieję, że problemy z brzuszkiem znikną 🙂 A reszta mamusiek odsypia nockę czy co?? Kiedy Iwonka wychodzi? Aha-pogoda u nas też nie na spacer...a balkonu u rodziców nie mam ale na swoim będziemy małą werandować jak będzie brzydka pogoda. Gosiu odnośnie mieszkania to super okazja a 2 pokoje za taką cenę to nie ma się co zastanawiać 🙂 My kupujemy 2 pokojowe choć wygodniej byłoby 3 ale wiadomo jak jest... 🙂 Obecnie czekamy na podpisanie umowy w banku i wizytę u notariusza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aga2010 napisał(a):
Mini23 napisał(a):
aga_ta napisał(a):
mi na pleśniawki wszyscy polecają aftin pisze się chyba przez ph, a kikut u nas też odpadł i ranka w środku jest na początku krwawiła ale mineło, dalej po kąpaniu traktuje go gazikami "leko" ale nie wiem czy to dzięki temu


Agata aptin jest do niczego,wiem bo używałam przy Oliwce,najlepsza jest nystatyna ale jest na recepte...aptin jest dobry na lekkie zakażenie...


Aftin mi pomagał, ale nie wiem czy próbowałyście tego, to jest ohydne w smaku, więc nie wiem czy Maluszek by po tym nie zwymiotował, ja sama mam odruch wymiotny...nystatyna silniejsza na pewno. Acha, ja też karmię i klikam 🙂


nie próbowałam tego, ale i pielęgniarka i w aptece farmaceutka to polecały, no i moja mama tez i mówiła że myśmy bardzo chętnie to brały bo ona na smoczek nakładała, ale może przez lata zmienił się smak i skład
fajnie wam że dajecie rade karmić i pisac, mi to nawet z pomocą poduszki nie wychodzi, a właśnie ktoś poza Sylwią ma dużą poduszke do karmienia, bo ja chyba coś źle jej używam bo i tak musze pod małą ręce podkładać bo mi się zsuwa więc chyba potrzebna mi instrukcja obsługi, więc jakby ktoś był tak miły i mnie uświadomił... 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie!
dopiero dzisiaj udało mi się napisać...urodziłam synka 30.12.2010r o godz 18.23. Dominik waży 3580 g i mierzy 58 cm 😁 niestety poród zakończył sie cesarką po 14 godzinach skurczy i pomimo 9 cm rozwarcia, maluszek nie chciał się wstawić do kanału rodnego główką i zaczęło mu tętno spadać dlatego lekarze podjęli decyzję o cc. na szczęście Aniołek jest zdrowy, dostał 10 punktów i jest kochany 🙂 ja już teżdobrze się czuję. po dwóch dobach puścili nas do domku..
pozdrawiam mamusie 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justynakreft napisał(a):
Witajcie!
dopiero dzisiaj udało mi się napisać...urodziłam synka 30.12.2010r o godz 18.23. Dominik waży 3580 g i mierzy 58 cm 😁 niestety poród zakończył sie cesarką po 14 godzinach skurczy i pomimo 9 cm rozwarcia, maluszek nie chciał się wstawić do kanału rodnego główką i zaczęło mu tętno spadać dlatego lekarze podjęli decyzję o cc. na szczęście Aniołek jest zdrowy, dostał 10 punktów i jest kochany 🙂 ja już teżdobrze się czuję. po dwóch dobach puścili nas do domku..
pozdrawiam mamusie 😆


GRATULACJE !! 🙂 Najważniejsze, że wszystko się dobrze skończyło !! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justynakreft napisał(a):
Witajcie!
dopiero dzisiaj udało mi się napisać...urodziłam synka 30.12.2010r o godz 18.23. Dominik waży 3580 g i mierzy 58 cm 😁 niestety poród zakończył sie cesarką po 14 godzinach skurczy i pomimo 9 cm rozwarcia, maluszek nie chciał się wstawić do kanału rodnego główką i zaczęło mu tętno spadać dlatego lekarze podjęli decyzję o cc. na szczęście Aniołek jest zdrowy, dostał 10 punktów i jest kochany 🙂 ja już teżdobrze się czuję. po dwóch dobach puścili nas do domku..
pozdrawiam mamusie 😆

Justyna gratuluję ANIOŁKA 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Ja dziś bylam z Olą u pediatry z tym prezeniem i powiedziała mi że prawdopodobnie to są początki kolki 😞 😠 Jestem załamana. Na razie Ola nie płacze ale jak juz te kolki się rozwiną to ja chyba będę ryczała razem z nią. Az mnbie serce boli jak ona teraz się napina i stęka . Pediatra dała mi ESPUMISAN w kropelkach i LACIDOFIL. Zaczęłam jej już dawać i zobaczymy czy będzie poprawa. Boziu aby tylko to nie były kolki 😞
Byłam dzis załatwić becikowe ale było zamkniete 😞
Mam zdjecie Małego Mrówki . Zaraz wam wstawie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aga_ta napisał(a):
aga2010 napisał(a):
Mini23 napisał(a):
aga_ta napisał(a):
mi na pleśniawki wszyscy polecają aftin pisze się chyba przez ph, a kikut u nas też odpadł i ranka w środku jest na początku krwawiła ale mineło, dalej po kąpaniu traktuje go gazikami "leko" ale nie wiem czy to dzięki temu


Agata aptin jest do niczego,wiem bo używałam przy Oliwce,najlepsza jest nystatyna ale jest na recepte...aptin jest dobry na lekkie zakażenie...


Aftin mi pomagał, ale nie wiem czy próbowałyście tego, to jest ohydne w smaku, więc nie wiem czy Maluszek by po tym nie zwymiotował, ja sama mam odruch wymiotny...nystatyna silniejsza na pewno. Acha, ja też karmię i klikam 🙂


nie próbowałam tego, ale i pielęgniarka i w aptece farmaceutka to polecały, no i moja mama tez i mówiła że myśmy bardzo chętnie to brały bo ona na smoczek nakładała, ale może przez lata zmienił się smak i skład
fajnie wam że dajecie rade karmić i pisac, mi to nawet z pomocą poduszki nie wychodzi, a właśnie ktoś poza Sylwią ma dużą poduszke do karmienia, bo ja chyba coś źle jej używam bo i tak musze pod małą ręce podkładać bo mi się zsuwa więc chyba potrzebna mi instrukcja obsługi, więc jakby ktoś był tak miły i mnie uświadomił... 🤪


ja mam fasolke, czyli polowke, opieram sie o kanape i czasem podkladam pod glowke, tj pod poduszke mala poduszeczke, zeby mi sie Pawelek nie zsuwał ; poza tym najwygodniej, tj ma sie wolne rece przy karmieniu "spod pachy" 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja Gabi też się pręży i stęka, a do tego dochodzi płacz i czasem nawet jeść nie chce i wypluwa pierś z buźki 😞 Zaczyna się głównie po kąpieli ale w dzień też coś jej czasem nie pasuje, raz jest lepiej, raz gorzej 🤨 Czasem myślę, że to kolka, a czasem, że po prostu ją brzuszek boli. A kolkę określa się mianem "100 dni płaczu" wiec jestem trochę załamana. Justynko gratuluję i zapraszamy do dyskusji 🙂 Mrówka pięknego ma synka zresztą wszystkie grudniowe i listopadowe bobaski są piękne to i styczniowe również 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gonia88811 napisał(a):
Hej
Ja dziś bylam z Olą u pediatry z tym prezeniem i powiedziała mi że prawdopodobnie to są początki kolki 😞 😠 Jestem załamana. Na razie Ola nie płacze ale jak juz te kolki się rozwiną to ja chyba będę ryczała razem z nią. Az mnbie serce boli jak ona teraz się napina i stęka . Pediatra dała mi ESPUMISAN w kropelkach i LACIDOFIL. Zaczęłam jej już dawać i zobaczymy czy będzie poprawa. Boziu aby tylko to nie były kolki 😞
Byłam dzis załatwić becikowe ale było zamkniete 😞
Mam zdjecie Małego Mrówki . Zaraz wam wstawie .


Mi się tak napinał na początku, kazali mi pić PLANTEX, to też na bazie koperku, ale wydaje sie, ze pomogło i wiele osob mi polecało plantex; trzymam kciuki, zeby cos pomoglo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aga2010 napisał(a):
gonia88811 napisał(a):
Hej
Ja dziś bylam z Olą u pediatry z tym prezeniem i powiedziała mi że prawdopodobnie to są początki kolki 😞 😠 Jestem załamana. Na razie Ola nie płacze ale jak juz te kolki się rozwiną to ja chyba będę ryczała razem z nią. Az mnbie serce boli jak ona teraz się napina i stęka . Pediatra dała mi ESPUMISAN w kropelkach i LACIDOFIL. Zaczęłam jej już dawać i zobaczymy czy będzie poprawa. Boziu aby tylko to nie były kolki 😞
Byłam dzis załatwić becikowe ale było zamkniete 😞
Mam zdjecie Małego Mrówki . Zaraz wam wstawie .


Mi się tak napinał na początku, kazali mi pić PLANTEX, to też na bazie koperku, ale wydaje sie, ze pomogło i wiele osob mi polecało plantex; trzymam kciuki, zeby cos pomoglo.


Mam ten Plantex kupiony więc pewnie spróbuję 🙂 No ale jeśli to kolka to raczej może tylko złagodzić bóle brzuszka. Tak czy tak to byłoby już dużo! 🙂 Czyli u Pawełak już wszystko w porządku Aguś??? A dokarmiasz go modyfikowanym czy tylko na piersi jesteś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martuska_D napisał(a):
aga2010 napisał(a):
gonia88811 napisał(a):
[
Mam zdjecie Małego Mrówki . Zaraz wam wstawie .


Mi się tak napinał na początku, kazali mi pić PLANTEX, to też na bazie koperku, ale wydaje sie, ze pomogło i wiele osob mi polecało plantex; trzymam kciuki, zeby cos pomoglo.


Mam ten Plantex kupiony więc pewnie spróbuję 🙂 No ale jeśli to kolka to raczej może tylko złagodzić bóle brzuszka. Tak czy tak to byłoby już dużo! 🙂 Czyli u Pawełak już wszystko w porządku Aguś??? A dokarmiasz go modyfikowanym czy tylko na piersi jesteś?


Ostatnio bardzo dobrze, nie zapeszając, tj pręzy sie nadal, najczesciej przed karmienie, jakby nie mogl zrobic kupy albo to gazy, ale to nie to co na poczatku; od 1.01 karmię tylko piersią 😁 co jest super wygodne - moze przez to dokarmianie sztucznych mial te kolki 😮 😮 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aga2010 napisał(a):
Martuska_D napisał(a):
aga2010 napisał(a):
gonia88811 napisał(a):
[
Mam zdjecie Małego Mrówki . Zaraz wam wstawie .


Mi się tak napinał na początku, kazali mi pić PLANTEX, to też na bazie koperku, ale wydaje sie, ze pomogło i wiele osob mi polecało plantex; trzymam kciuki, zeby cos pomoglo.


Mam ten Plantex kupiony więc pewnie spróbuję 🙂 No ale jeśli to kolka to raczej może tylko złagodzić bóle brzuszka. Tak czy tak to byłoby już dużo! 🙂 Czyli u Pawełak już wszystko w porządku Aguś??? A dokarmiasz go modyfikowanym czy tylko na piersi jesteś?


Ostatnio bardzo dobrze, nie zapeszając, tj pręzy sie nadal, najczesciej przed karmienie, jakby nie mogl zrobic kupy albo to gazy, ale to nie to co na poczatku; od 1.01 karmię tylko piersią 😁 co jest super wygodne - moze przez to dokarmianie sztucznych mial te kolki 😮 😮 🤢


Aguś to na pewno nie było od dokarmiania modyfikowanym. Może mleko było źle dobrane, ale na pewno samo dokarmianie w sobie nie może spowodować kolek. Ja małą karmie moim mlekiem i modyfikowanym mlekiem przy czym jem wszystko i Ala nie ma żadnych problemów z brzuszkiem na szczęście i oby tak dalej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aga2010 napisał(a):

Mi się tak napinał na początku, kazali mi pić PLANTEX, to też na bazie koperku, ale wydaje sie, ze pomogło i wiele osob mi polecało plantex; trzymam kciuki, zeby cos pomoglo.

też słysząłam że jest dobra ale trzeba uwarzać bo niektóre dzieci jeszcze większe wzdęcia po tym mają
Iwonki mały ma fryzurke jak chopin po koncercie 🤪 będzie mały artysta 🤪
Kurcze Marta współczuje Ci ja nie moge patrzeć jak mała pręży się i stęka a i tak dobrze że nie płaczze, ale stęka jak dorosły no i ja jej na to espumisan daje, ale szczerze daje go częsciej niż 2 razy dziennie, bo zwykle wieczorem po kąpaniu gdzieś z 2 godzinki i rano najpierw koło 2-3 i potem po 6-7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...