Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć Kupkowe Mamuśki 🙂 hahaha
Nasze dzieci rosną i są coraz starsze, także wszystko się zmienia, coraz mniej śpią itd. 😜
Przespana noc to u nas powinna zostać wykreślona ze słownika 😉 O czym wy marzycie dziewczyny>?? 😁 Hahaha musze was na ziemię sprowadzić 😎 😎 Kierownik każe wam się ogarnąć i nie gadać gUpot 😎 😎 😎

U mnie nocka ok, pomimo, że mój Okruszek nie chciał spać od 3:30 do 5:30, ale on lubi o tej porze nie spać. Także muszę się przyzwyczaić 😉
Co do becikowego, to ten tysiąc złotych to wstyd .... takie marne grosze na dziecko... Ja też dostałam tyle ciuchów, że do roku czasu nie muszę mu nic kupować, bo tyle mam tego, że chyba go ubrać nie zdążę 😉
Aga, miałaś identyczny wózek?? Byłaś z niego zadowolona?? 🙂 U mnie się dzisiaj okaże, bo pierwszy spacer 😁
Ale mam dobry humor dziś 😁 hihih oby tak cały dzień było 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ooo widzę, że dzisiaj tylko Nina aktywna na forum a reszta ? 🙂 😁 Moja Gabi też zwyczajnie koło 2 godzin w nocy spać nie chce także nie raz w dzień trzeba odespać 🙂 A dzieci nasze rosną jak na drożdżach 🤪 Widzę po ciuchach małej i jak ją na rękę biorę- masakra jak szybko się rozwijają. Gabrysia coś do nas gaworzy po woli i długo potrafi utrzymać główkę jak leży na brzuszku lub w pozycji do odbicia ha ha 😁 Chyba ma ADHD po tatuśku 😁 😁 😁 Teraz leży i marudzi choć ją uśpiłam przy cycu i bajki czytałam 🙂 Dzisiaj na kontroli do lekarza na 13 więc mały spacerek będzie bo przychodnia stąd jak rzut beretem 😜 A wszystkie odsypiają noc czy co 😁 😉 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey mamuśki...
jestem padnieta... do tego zła sama na siebie...
moja tez 2h robi sobie przerwy w nocy dzis od 1.30 do3... jezu juz mi sie cierpliwosc konczyla... na meza małą i wogóle zasypialam na stojaco.... a teraz mi terrorystka spi...oby z goodzine chociaz....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini23 napisał(a):
Ola88 napisał(a):
hey mamuśki...
jestem padnieta... do tego zła sama na siebie...
moja tez 2h robi sobie przerwy w nocy dzis od 1.30 do3... jezu juz mi sie cierpliwosc konczyla... na meza małą i wogóle zasypialam na stojaco.... a teraz mi terrorystka spi...oby z goodzine chociaz....


Ola ja czasem przy karmieniu zasypiam a karmie na siedząco... 🤪
Marta moja też długo trzyma główke w górze i super gaworzy 😉


anajgorsze jest ze maz ja do bujania przyzwyczaił i w nocy ja ja musze bujac bo on ie zasłania tym ze o 4 do pracy musi...wstac;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja staram sie ja nauczyc w łóżeczku zeby sama zasypiała albo w wózku to zawsze lepiej... ale mój baran ją wiecznie nosi jak sie nią zajmuje wiec na marne idzie to wszystko... a jak ja z nia zostaje to poł dnia wyjec kojot bo chce łazić na rekqach i sobie ogladac dom a ja ja na siłe nauczyć leżenia che i sie wykanczamy ja ja ona mnie... i cierpliwosc mnie sie konczy na męża i czasem na nią;/ 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A Maja jaki śmieszek 😁 Podobna do Oliwki 😁
Moje dziecko tak głośno gaworzy i macha rączkami i głowę odchyla jak go trzymam pionowo i to tak mocno, że nie mogę utrzymać 😉 Za niedługo będą gadać, biegać i broić 😉 Wtedy to dopiero będzie 😁
Ola, każdy ma chwile załamania... nieprzespane noce, płacz, inne kłopoty. Ale grunt to się nie załamać 😘 😘 Także uśmiechnij się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naylaaa napisał(a):
Dołączam się do sformułowania Agi... Dupek!! 😠 😠
Ola, po kim Alicja to taka terrorystka?? 😁


ona ma charakterek po mnie 😁 mogla by potescu... o wyje juz ...mala lece o syrena...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie to różnie, raz lepiej, raz gorzej... Wiadomo, że jak jest dziecko to przychodzi kryzys. U nas dodatkowym problemem jest to, że mój nie może znaleźć pracy i ma tym głowę zaprzątniętą i jest nerwowy przez to. I samą mnie zostawiły 😜 Ale chyba zaraz mój Głodomór się obudzi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olu, nie przejmuj się tym noszeniem, brakuje cierpliwości bo sama coś o tym wiem ale dzieci noszone, przytulane i lulane szybciej się rozwijają także głowa do góry 🙂 Oczywiście to jedna z teorii gdzieś przeczytana więc można w nią wierzyć lub nie 🙂 Zmykamy na spacerek i do pediatry tylko najpierw muszę małego łakomczuszka nakarmić i się malnąć 😁 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki!
U mnie nocka była spoko. Wstawałam 3 razy ale na dość krótko 🙂 Teraz Ala leży w łóżeczku i się rozgląda po łóżeczku i wpatruje się w misia ciągnąc smoczek 😁
Co do męża to mój jest nieoceniony na prawdę! Jeszcze nigdy nie byłam z niego tak dumna i zadowolona! Pomaga jak tylko może i umie. Zajmuje się Małą gotuje obiady. Wiadomo czasem mnie wkurzy, ale to jest normalne i za sekundę mija i jest super 🙂 Ja jeszcze siedzę w koszuli nocnej a więc czas się umyć i przebrać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja mała poszła spać..na 5 minut 🤪 więc nadrabiałam Was
co do mężów kołysnia i takich tam, mój małej unika, tzn jak go poprosze to ją ponosi, jak mała bardzo się drze sam przyjdzie, ale na tym koniec, on nie umie sie zdystansować do jej krzyków, a najgorsze jak gazy ma albo kupki nie może zrobić i się pręzy Paweł to prawie płacze, jak w amoku się zachowuje, chce do lekarza natychmiast żeby jej ulżyc i takie, na ręcach ją nie nauczył, sama ją nauczyłam wtedy co miała tą niby kolke no i teraz mam za swoje, ale dzisiaj pierwszy raz dałam sobie na wstrzymanie i po cycku darła się az tesciowa przyleciała a ja nic, tylko na kolanach ją miałam i bujałam się to w jedną to w drugą strone żeby usneła, po 5 minutach dała sobie spokój a ja jestem z siebie dumna że dałam rade 🤪 ale nie zamierzam zrezygnować z noszenia jej, tak jak Marta uważam i czytałam również w fachowych podręcznikach o rozwoju dziecka że lepiej się rozwija jak ma bliski kontakt z mamą (a na tym etapie rozwoju to niestety noszenie, tulenie, bujanie..) mąż w nocy nie pomaga mi przy małej z prostej przyczyny, ma strasznie mocny sen i mała go nie dobudzi i ja też, czasem to sie zastanawiam czy jeszcze żyje, za to małą jego chrapanie potrai obudzić 🤢
do Mini się nie odniose ona czary uprawia...ja się męcze ze swoją a ona jak zwykle dziecko anioł pięknie się rozwija 😮 😮 😮
co do kładzenia na brzuszku, moja mała wogóle na nim nie leży, jak ją poloże złości się jak nigdy, wiem że ją nic nie boli tylko zła jest bo mało widzi 🤪
a własnie kazały wam pielęgniarki środowiskowe wkładać dodatkowo tetrową pieluchę między nogi?? bo u mnie tak, ja oczywiście to olałam bo niewygodne to jest i dobrze bo właśnie wyczytałam w mojej mądrej niedawno zakupionej ksiazce, że ta "profilaktyka" nie pomaga bioderkom, natomiast może utrudniać rozwój i autor ubolewa nad tym ze dalej się to stosuje
a napalony mąż niestety i u mnie jest... kurcze gadałam z gin o tabletkach mówi ze można je brać karmiąc ale kurcze wiadomo ze hormony do mleka przenikną i mogą małej w przyszłości zaszkodzić i sama nie wiem co robić, bo z moim mężem szklanka wody zamiast nie przejdzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, u nas noc super 😁 my teraz Malego meczymy po poludniu 🙂 tj budzimy go nawet zeby tak dlugo nie spal, Maz sie z nim troche "bawi", pokazuje mu zabawki itp, potem karmie i tak jakos go przetrzymujemy, ze po kapieli odpada 🙂, obudzil sie o 21.30 na cyca i o 1.30, a potem spał do 7!!! rewelacja 😁 oby tak dalej... dzis tez jak Aniolek - my nie nosimy raczej, jak placze to na chwile podnosze i z powrotem do lozeczka, zreszta staramy sie odrozniac placz, z jakiego powodu. Ale zobaczymy jak bedzie dalej 🙂 z Mezem do tej pory mielismy jedno spiecie, ale ogolnie jest b dobrze. My chcemy jutro wyjsc na 1 spacer jak bedzie ladnie, nie mam pojecia ile zalozyc Malemu warst 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...