Skocz do zawartości

BYŁYŚMY KWIETNIÓWECZKAMI-JESTEŚMY MAMUSIAMI | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Biedny Oskar, zdaje sie, że on pobije rekord mojej Alicji w chorowanieu, bo więcej juz ma na koncie niż ona do 5 roku życia..a ta pałeczka ropy błękitnej to niewiarygodny syf, trzeba sie naprawdę postarać, żeby cos takiego mieć,skąd on to wytrzasnął??biedula...

Jutro nasz prawidlowy roczek....niewiarygodne. wczoraj byłysmy na spacerku i młoda uczyła sie chodzic po nirównym, no i wygrzmociła pare razy 🙂

A my dalej mamy 3 zęby, ale jajo 🙂 Małz z tego faktu zachwycony -mówi, ze zębolki jak wyjda, będą jak skała..Mloda zachwycona mniej, bo dziąsła zapuchnięte i dodatkowo nie ma czym gryźć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • KaSia86

    337

Hej 🙂

Natalko STO LAT,STO LAT!!!!!
wszystkiego najlepszego z okazji pierwszych urodzinek,dużo zdrówka,szczęścia i spełnienia marzeń 🙂
A Wam Aniu z mężem pociechy z dziecka i także wszystkiego najlepszego 🙂

My roczek za 13 dni 🙂tort już uparzony ale muszę jechać zamówić.

Aniu te bakterie to jak się okazało fałszywy alarm,zawsze pobierałam mocz środkowy prosto do pojemnika a teraz do woreczka,bo mały za dużo ucieka.Musiały jakieś zanieczyszczenia się dostać.
no a teraz zapalenie gardła 😞
Ciągle chory a ja nie mogę iść do pracy przez to 😞
Już zaczęłam opiekunki szukać,bo wtedy jak mały chory to z nim będzie ale nie jestem do końca przekonana czy zafam komuś 😞

Aniu czy jak dziecko bierze antybiotyk ale nie gorączkuje to można wyjść na dwór jak jest tak ładnie?
Na 13 jadę do kardiologa z małym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrociliśmy od kardiologa,wszystko dobrze,te szmery czasem poprostu są,echo i ekg w normie.Mam przyjść na kontrole za 2 lata.

Co tu tak pusto ostatnio???
Monika,Ania i Marta wracajcie!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wam, serdecznie dziękujemy za życzenia...
Z tej okazji nawet suwaczki zmianiłam. 🙂)

Aduś, ja mam taka zasadę, że wychodzę zawsze na dwór, jak nie ma któras gorączki i w miarę się czuje. Na zachodzie zawsze tak sie robi, maluch musi trochę sie przewietrzyć.
Całe szczęście że ta pałeczka to tylko zanieczyszczenie...ufff..
Ja to zbierała zawsze mocz tak, że odkażałam nocnik, wyparzałam a potem zlewałam z niego do jałowego pojemniczka i mi wychodził jałowy, czyli tak tez się da 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA NASZEJ NATALKI 😘 !!!!! 🙂)
Zdjecia sa super Aniu a Natalka w tej kiecce wygladala bajecznie 🙂
Dzisiaj byla tak piekna pogoda,ze wykorzystalam ja na maksa.Odrazu po pracy poszlam z dzieciakami na dzialke i spedzilismy tam 4 godz.Pograbilam,wysprzatalam,smieci popalilysmy no i dzionek zaliczony do owocnych:laugh: Ciekawe czy jutro bedzie tak pieknie?
Kurcze komp sie cos zacina i beznadziejnie mi sie pisze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, suknie wystawiłam na allegro, ale jak któraś mamusia córeczki ja by chciała, to odpale za niewielka kasę..jest cudna..

A ja dziś w parku z małą 3 godziny chodziąłm , kłopot jest taki, że młoda juz ie chce w wózku tylko chodzić...i tak sie ślimaczyłyśmy, bo ona co chwilę bach na ziemię..
A Alicja byął w cyrku.

Ok, spadam myszki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Ale tu pusto...
Wlasnie sobie przegladalam nasze posty od poczatku,odkad Natalia sie urodzila... Kurcze,ile to czasu minelo...
MartaP a tak w ogole to nie dosc ze rodzilysmy tego samego dnia,to i w godzinach podobnych-ja o 11.15 a Ty o 11.40 chyba?

A tak w ogole to co u Was slychac? U nas tak sobie,u Grzeska w pracy zwalniaja 140 osob no i do srody juz maja wreczyc wypowiedzenia... A ze to zwolnienia grupowe to odprawy maja dawac-na szczescie... Jeszcze co prawda nie wiemy czy go zwolnia,ale tak sie nastawiamy... Ale jak nanasza pipidówe (25tys.) to duze zwolnienie i o prace druga pewnie ciezko bedzie...bez znajomosci niestety nie obywa sie u nas:/

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂
Nie mogłam trafic na nasze forum,Brzuszek się zmienił 😞moim zdaniem na gorsze
😞nic znależć nie można 😞

Kasiu współczuję 😞ja teraz bez pracy i wiem jak to ciężko,a dopiero miesiąc 😞brak słów 😞u mnie w pracy zastój
Powysyłałam mnóstwo CV,mam nadzieję,ze ktoś się odezwie i że mały zdrowy będzie wkońcu!

A Oskar niestety gorzej-kaszel,trochę katar(po wyprawie do kardiologa 😞)
Do tego po antybiotyku ma pleśniawki,nie chce jeść prawie,w nocy się wierci,przewraca,budzi się co chwilę,jest rozdrażniony,marudny,płączliwy cały czas prawie 😞
jak wyczytałam ulotkę to by się zgadzało,idę dzisiaj do lekarki jej powiedzieć.

Wiecie najgorsze jest to ,że mały znowu chory i jak ja mam gdziekolwiek do pracy iść? 😞
Mam coraz większego doła przez to
😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lekarzu-Oskar już pleśniawek nie ma,osłuchowo jest dobrze.mam dawać Lipomal 3 razy dziennie i Klacid jutro ostatni dzień.
Muszę go też zapisać na Cystouronografię mikcyjną
i znowu przepisać nefrologa,bo miałam 31 iść a jak przezębiony jest to odpada 😞

Dziewczyny mam nadzieję,że traficie tu !!!
Masakra ze znalezieniem,nie ma wyszukiwarki tematów,nawet przez swój profil nie idzie tu wejść,zawsze tak wchodziłam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu - cystouretrografia polega na podaniu kontrastu do pęcherza moczowego przez cewnik i patrzy się(zdjęciami rtg), czy on się cofa do moczowodów lub nie daj Boże do nerek - wtedy diagnozuje się odplyw moczowodowy -tzw. refluks pęcherzowo-moczowodowy, który jest bardzo groźny, bo może powodować wodonercze i w konsekwencji niewydolność nerek...to jedna z najczęstszych przyczyn nawracających dróg moczowych u chłopców( bo u dziewcyznek moga się zdarzać - krótka cewka). jak sie szybko zdiagnozuje, to można działać...
w książkach piszą, że po pierwszej infekcji w drogach moczowych u chłopca do 2. roku życia trzeba juz takie badanie zrobić plus usg nerek, ale to teoria, a w praktyce sama widzisz - Oskar powinien juz dawno takie badanie mieć zrobione..

Ja mam dosyc dzisiejszego dnia, najpierw praca, potem wyjące laski - Alicja ma katar i wyje a Natalce przebija sie jedynka u góry i tez wyje...ciągle na ręce, juz nie mogę...

Kurcze, nieciekawie z ta pracą Kasiu, a może jednak go nie zwolnią....Aduś, za ciebie tez trzymam kciuki, oby z ta pracą bylo lepiej..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Kasiu zgadza sie Amelia urodziła się o 11.40 - niecałe pół godzinki po Piotrusiu 🙂
Mała uszka ma przekłute i zniosła to bardzo dzielnie 🙂Mam tylko nadzieję,że nie bedzie miała tego problemu co Wiki-ucho jedno jej ropiało i do dnia dzisiejszego nie moze nosic zadnych kolczykow.
Trzymam kciuki za Oskarka aby wszystko było dobrze.Biedaczek tyle sie nacierpi 😞
Tez mi sie nie podobają te zmiany na brzuszku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co? To dla Piotrusia lekarz po szpitalu zalecil wlasnie to badanie-tylko nazwal je cystografia,ale wiem ze to byloby bolesne, u Piotrusia nic sie nie odnawialo,ja co tydzien robilam mu kontrolne badanie moczu i wszystko bylo ok... Wiec pogadalam z naszym pediatra no i on powiedziqal ze w ostatecznosci musielibysmy zrobic usg wlasnie pod katem refluksu,dal nam namiary na bardzo dobra specjalistke no i przed Bozym Narodzeniem robilismy i wszystko ok wyszlo 🙂 I obylo sie bez tego badania... Oczywiscie zastrzegl ze jesli chociaz raz zdarzy sie jeszcze jakies zakazenie drog moczowych,to bez gadania trzeba bedzie zrobic to badanie... Ale dzieki Bogu nic sie nie odnawia,a ja nawet wiem kiedy doszlo do tego zakarzenia co on mial,bo to moja wina-po prostu za mocno mu skorke na siusiaku przy kapieli odciagnelam no i tydzien pozniej w szpitalu sie znalezlismy... No i on mial ta bakterie ktora w kupie jest (e-coli czy jakos tak) wiec pewnie jak narobil cos wiecej w pampersa to mogl to zlapac...
Boze,biedny Oskarek... 😞 Ile taki maluszek musi sie nacierpiec... 😞

A co do tych zwolnien to chyba Grzesiek sam sie zwolni(tak dzis gadalismy) to dostanie 3,5 miesieczna odprawe i wtedy chcemy mu zrobic uprawnienia na jakies tam sprzety ciezkie-chyba ładowarke... No i jak bedzie mial taki papierek to niezle bedzie zarabial i o prace bedzie duzo latwiej,bo zaraz sezon sie zacznie... Takze nie tracimy nadziei 🙂

Adus a Ty gdzie pracujesz ze przestoj macie? Zaraz moze cos ruszy,zawsze z wiosna wszystkie zaklady pracy ruszaja,takze glowa do gory 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mamuśki 🙂
No wreszcie zrobili łatwiejszy dostęp do ostatnich postów,bo ja szukałam po wszystkich postach na forum 😞

Aniu właśnie-trochę przekręciłam nazwę tego badania,wszyscy mówią poprostu cystografia mikcyjna.Wiem,ze powinien mieć dawno,ale nie mogłam się doprosić 😞
Termin mamy na koniec kwietnia....juz się boję,żeby tylko wszystko było dobrze.

Już jestem pewna,że to przez tą górną 4 mały źle spał,od wczoraj śpi od 19 do 6-7,przebuddzi się góra 2 razy po smoka tylko 🙂w ciągu dnia Aniołek,roześmiany i w ogóle.
Jednak te ząbki tak dziecku przeszkadzają 😞
Dobra nie będę zapeszać 😜

Kasiu ja pracuję w Imperial Tobacco- to są zakłady tytoniowe,jestem brygadzistką i maszynistką,pomimo stanowiska jakie zajmuję jestem zatrudniona przez Agencję pracy tymczasowej(pamiętacie jak walczyłam o przedłużenie umowy,żeby macierzyński mieć?).
Dla mnie to bezsens,bo przeszkoliłam wielu facetów,którzy po paru miesiącach stali się normalnymi pracownikami i mało tego mechanikami-a tak naprawdę gó...no wiedzą i i tak nie raz latają i ja im maszynę naprawiam! 🤪a
Przestój jest co rok,bo w styczniu drożeje akcyza,ale w tym oku to już przesadzają,ja najdłuższą przerwę po Nowym Roku miałam 2 tygodnie.Teraz jednak koordynator zrobił mi na złość,bo często jestem na opiece niestety,i przez niego siedzę w domu!!!
Trochę się rozpisałam ale naprawdę złość sie we mnie wzbiera jak pomyślę o tym wszystkim 😞

Wcześniej pracowałam jako florystka w kwiaciarni za 1000 netto a w tytoniowych zarabiam 2500 netto...jest różnica

Wiecie...wszystko przez moją matkę,gdyby mnie nie wyrzuciła z domu(brak słów) to nie musiałabym pracować po 16 godzin 🤪na dobę i skończyłabym szkołę!!!
A tak mam tylko 1 klasę liceum skończoną...aż wstyd ale takie jest życie.
Mam jednak postanowione,że od września idę do L.O. Zaocznego 🙂

Sorki za te wywody ale tak mnie jakoś wzięło,bo pomyślałąm gdzie byłabym teraz gdyby wszystko było dobrze...chciałam iść do Szkoły Oficerskiej albo na pedagogikę...no i mam 😞

Okres spóźnia mi się 2 dzień...w takiej sytuacji cieszę się ale też smucę 😞


Mateuszek za 5 dni roczek a my za 9 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martuś,kup maść Tribiotic-takie malutkie saszetki i smaruj tydzień te uszka-wszystko będzie potem ok.

Aduś,wszytko będzie dobrze, zrobicier co trzeba i będzie po saprwie..no ale biedny jest, to fakt.

U nas też przez zęby młoda marudna okropnie, wczoraj myślałm, że padnę trupem prze to jeju zawodzenie..

Z tymi pracami macie kiepsko rzeczywiścei, czasem sobie myślę, że mam posrany zawód, nauki było tyle i wyrzeczeń ale przynajmniej z praca nie ma żadnego kłopotu..można pracować na okrągło.
No nic, spadam, bo jestem w pracy i mnie zbija zaraz.

U nas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂

Dziewczyny mam nowinę,mam nadzieję,że nie zapeszę 🙂
Robiłam test rano i WYSZEDŁ POZYTYWNY !!!!! Jupiiii 🙂 🙂 🙂
7 idę do lekarki,wiem,że jeszcze nie potwierdzi ostatecznie,bo ok.8 tygodnia 😞
Aha,TO NIE ŻART PRIMAAPRILISOWY!!!! Zadzwoniłam do siostry i mi nie uwierzyła hi hi,myślała,że żartuje,aż jej zdjęcie testu wysłałam

A co tam u Was???? Pusto tu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Adus to ja juz gratuluje!!!! Super 🙂 I szczerze podziwiam,ja bym chyba narazie nie dala rady... Ale a'propos zartow to ja dzis Grzeska wkrecilam ze w ciazy jestem hehe 😁 I dal sie nabrac 😁

A wczoraj u gina bylam no i wszystko jest ok,a ta przerwa w miesiaczkowaniu to najprawdopodobniej byla spowodowana karmieniem piersia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję,że lekarka potwierdzi,idę 7 ale i tak pewnie z miesiąc poczekam na potwierdzenie na 100 %

My święta skromnie i smutno,bo żałoba po dziadku 😞jeszcze 3 miałby imieniny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu jakbym mogła!!! 😞
Wszystko zaczęło się od Kwietnióweczek przecież i tu zostanę,mimi to założyłam dzisiaj wątek Grudnióweczki 2010,jako pierwsza.Ale się uśmieję jak wyznaczą mi termin na listopad 😜ale wszędzie wychodzi albo 5 albo 6 grudnia.
Jeju ja się tak ciesze a tu nie wiadomo do końca,test chyba się nie myli co?choć sa ponoc takie przypadki,no al eokres się 5 dzień spóźnia,boli mnie podbrzusze.

Widzę,że Natalka ma nowego ząbka 🙂gratuluję 🙂
Monika coś się nie odzywa a Matti przecież w niedzielę roczek kończy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...