Skocz do zawartości

BYŁYŚMY KWIETNIÓWECZKAMI-JESTEŚMY MAMUSIAMI | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • KaSia86

    337

  • Mamusia
Weronika gdyby bylo zabronione to nie byloby w sprzedazy np Misiowych Jogurcikow Nestle po 6 m-cu... Jak dziecko nie ma uczulenia to w malych ilosciach nie zaszkodzi...

Adus no jeszcze pewnosci nie mam(jutro do lekarza sie wybieramy),ale on od jakiegos czasu mial taka plamke na nozce-jak liszaj wyglada... Mialam nadzieje ze to zninie,ale teraz pojawilo sie jeszcze kilka-jak zaczal wiecej mleka pic w ciagu dnia... A daje mu NaN 3. A kaszki mleczno-ryzowe od dawna dostawal i nic takiego sie nie dzialo...

Ania a dlaczego mala calkiem od mleka odstawilas?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wam..
Kasiu, odstawiłam, bo mała ma skaze białkową, więc mleka w ogóle nie może pić, a Nutramigen tez do końca nie jest niealergizujący, bo całkiem rozłożony nie jest(nawaisem mówiąc Bebilon Pepti jest podobny, ale mniej rozłożony). No jak niemowlak jest mały i nic innego nie je, to trzeba mu dawać ten Nutramigen z braku laku, ale jak dziecko już wszytko je, to też należy odstawić, bo szkoda go narażać, jak może mieć zaspokojone potrzeby innych białkiem.
Ada, ja się dziwię, że Oskar ma skazę a Ty dajesz Bebiko...to że nie ma po nim krostek, to nic nie znaczy. Ja juz raz sie stwierdziło skazę, to po prostu do wieku przedszkolnego nie wolno podawać mleka..
A anemia niewielka, dzieci w tym wieku mają takie niskie poziomy HGB...a taka anemia tez z alergia może byc związana.
Weronika, jasne że jogurty mają bakterie..no I DOBRZE!, maja mieć, bo to są pożyteczne bakterie.
Jasne, że przesada w żadna stronę nie jest dobra, ale moja Natalia może zaspokoic zapotzrebowanie na białka w właśnie dzięki serkom, tworożkowi i jogurtom, które sa sfermetowane dzięki właśnie bakteriom i dzięki temu pozbawione w części lakotozy..

ale się rozpisałam i juz zapomniałam, co miałam pisać...
Aha, prezencik taki: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=943633341, Alicja miała takie coś http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=935899235, ale bardziej badziewne i sie rozleciało, bo z każdym spacerem coś od niego odpadało - chińszczyzna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania nie widac co w tych linkach jest bo niby do archiwum przeniesione...
JA dla malego planuje konia na biegunach kupic... Jak zaszlismy do mojej chrzesniaczki to Piotrusia nie mozna bylo oderwac od konia hehe:P
http://allegro.pl/item944019120_kon_na_biegunach_drewniany_kurier_tylko_5_zl.html
Taki narazie mi wpadl w oko,bo koniecznie z opasrciem bezpiecznym musi byc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania wiec dziecko nawet jak ma skaze to moze jesc np serki? Bo u nas to uczulenie pojawilo sie nie wiadomo kiedy-ale wtedy Piotrus jadl tylko kaszki mleczno-ryzowe,bo ja diety przestrzegalam...A mleko wprowadzilam pozniej jak juz cycki nie chcial,no i to uczulenie sie utrzymywalo... Wiem tylko ze wtedy od koleanki wzielam Bebilon Pepti i kilka razy podalam malemu no i uczulenie znoklo. Ale jak znow zaczelam podawac kaszki i mleko to wrocilo... A od serkow i jogrutow nie bedzie mial uczulenia? No i jakie te serki i jogurty podajesz NAtalce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, skaza pojawia się najczęściej po tzw. słodkim mleku, czy zawierającym w całości laktozę(mleko krowie, zwykłe mleka w proszku, te dla dzieci też). Serki,masło, jogurty to sfermetowany produkt mleka, który nie powinien uczulać, bo jest pozbawiony pewnych składników. Jest troche dzieci, które są uczulone nawet na takie przetwory mleczne, ale to radziej wystepuje.
Ja daję mlodej Bielucha, twarożek, wg zaleceń pediatry alergologa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂

Aniu ja daję Bebiko,dlatego bo małemu skaza minęła,lekarka mówiła,że bardzo często mija do roku.
Mały dostaje to mleko raz dziennie,a tak to je kaszki mleczno-ryżowe,mleczno-kukurydziane czy mleczno-pszenne.
Nikt mi nie mówił,żebym nie dawała wcale mleka,ale zapytam dzisiaj jeszcze lekarki bo idę.

Wyniki są w normie ale przeciwciała IgE wyszły 124 a norma jest do 20 🤪 ,to oznacza niestety alergię i to chyba dużą 😞

No i mamy iść do gastrologa,bo mały za mało przybiera-teraz przez miesiąc ok.200g 😞
Tzn.Oskar jest w ogóle drobny,chyba po mnie ale lekarz nas wysyła no i termin mamy na 2 listopada 🤪 ....ale ten znajomy prof. postara się załatwić szybciej.
Ogólnie jakby mały by l teraz chory to lekarka by go położyła do szpitala,nie wiem po co 😞
Na razie mamy dawać Zyrtec dalej i przyjść na termin wizyty-mamy na 13 lipca.

Aha i mamy 2 górne 3 🙂 a już widać drugą dolną 1 🙂

Aniu mi za to lekarka mówiła,żebym nie dawała małemu np.twarożku i w ogóle wszystko z mlekiem dawała dopiero za jakiś czas i stopniowo.
A wyniki morfologii faktycznie są niezłe,nie mamy sie przejmować nimi,bo dzieciom do roku skaczą.
Jeszce pogadam dzisiaj z lekarką.

Kasiu a Ty byłaś u ginekologa? Wyjaśniło się?

http://allegro.pl/item951192863_statuetka_prezent_roczek_pamiatka_grawerowane.html
To jak i breloki robi nasz przyjaciel 🙂

Rowerek bardzo fajny i koń zresztą też,ja Wam niestety nie pokażę,chyba,ze znajdę to ze Smyka na Allegro.
A i chcę parasolkę-wózek kupić,mam upatrzony Chicco,potem Wam wyślę linka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny! Zlozylyscie zyczenia swoim mezczyznom? 😉

My wlasnie wrocilismy od lekarza i... maly nie ma skazy 🤪 Wyslala nas do dermatologa i okazalo sie ze to zmiany liszajowate,ktore mogly powstac na skutek niedostatecznego natluszczania skory. Bo Piotrus jest codziennie kapany i te wszystkie mydelka i plyny zmywaja warstwe lipidowa skory... No i przepisala nam Travocort,a za 2 tyg na kontrol...Ale mi ulzylo...nie wiem co to by bylo jakbym musiala wyeliminowac wszystkie mleczne produkty z diety...

Adus a u gina jeszcze nie bylam-na 22 mam wizyte bo troche szkoda mi kasy bylo zeby prywatnie bo znow stowa by poszla...
A co do slabego przybierania-moj maly teraz byl wazony i wazy 10,6kg. Ostatnio byl wazony w grudniu i wazyl 10,4kg. Ale wydaje mi sie ze to nie to ze slabo przybral,tylko schudl mi jak zaczal dreptac... Bo wazylam go jakis czas temu i wazyl 11,5... Ogolnie to jest duzy, wysoki, raczki i nozki to odrazu widac ze chlopiece(moi rodzice sie smieja ze dlonie ma jak Papaj z bajki 😉) ale tez nie powiedzialabym ze jest grubiutki-raczej taki szczuply...Ale to przeciez dobrze...dziecko jak jest napasione to jak musi mu byc ciezko i w ogole...

Aniu a rowerek super jest,naprawde boski! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja daje pomału Amelce wszystko ale oczywiscie w malych ilosciach.Danonki sa niby niezdrowe ale i tak jej kupuje bo w sumie co teraz jest zdrowe???Jakby na to patrzec co zdrowe a co nie,to nic nie mozna by bylo podawac naszym dzieciom:P Od dwoch dni tesciowa daje jej na sniadanko paroweczke drobiowa(wyrób naszej masarni)sa smaczne i nic jej po nich nie jest 🙂 Mleko BEBIKO2 pije nadal 3 razy dziennie po 120-150ml.
ANIU zgadzam sie z dziewczynami-rowerek fajowy,tylko cena mnie troche przeraza.
KASIU,Amelka dostała od chrzestnej podobnego konika ale niestety nie lubi sie w nim bujać.Ale za to wsadza misia i go buja:laugh 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂

Kasiu to dobrze,ze to nie skaza 🙂A próbowałaś małego w Emolium lub Oilatum kąpać?
Ja Oskara też kąpię codziennie ale właśnie w Emolium,bo ma wrażliwą skórę i nie wychodzi mu nic,nie ma przesuszonej ani nic.

A my do lakarza idziemy w przyszłym tygodniu,bo ma urlop.
Może dzisiaj się dowiem na kiedy da się tego gastrologa przesunąć.

A pto wózek,który chcę kupić i o dziwo jest tani.Bardzo mi się podoba kolor i to on zdecydował ale niestety nie ma barierki 😞

http://www.allegro.pl/item951133334_chicco_2010_ct_05_evolution_ct_0_5_turkus_gratis.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Adus wozek fajowy! Tylko FAKTYCZNIE szkoda ze barierki nie ma...
Ja to narazie mam taka spacerowke: http://www.allegro.pl/item950682010_wozek_spacerowy_jeep.html
Kolezanka mi z Londynu przyslala. A jak zjezdzimy to druga kupimy 🙂

Marta a ja wiemm ze jak mu kupie konia to bedzie sie bujal bo jak go wsaDZILAM do konia chrzesniaczki mojej to niczym wyrwacx go pozniej nie umialam:P
Ale zastanawiam sie jeszcze nad takim moto9rkiem lub traktorkiem na akumulator-tez mozna niedrogo kupic... Tylko nie wiem czy on nie za maly jeszcze na to...
http://www.allegro.pl/item947141284_super_traktorek_dla_dzieci_idealny_na_prezent.html
http://www.allegro.pl/item948776900_motor_policja_z_kogutem_jokomisiada_baby.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂

Co tam u Was dziewczyny ?

Kasiu na pewno będzie lepiej,ja kąpie tylko w Emolium lub Oilatum,zawsze i mały nie ma żadnych problemów ze skórą a ponoć ma AZS

Byłam dzisiaj na badaniu krwi-morfologia,ob i latex.Ciekawe jak wyjdą,szczególnie ciekawi mnie ten latex,bo to na reumatyzm czy coś takiego.
No i we wtorek pojadę do reumatologa,

Umieram z bólu dzisiaj 😞....wierzcie mi,że jak się ruszam to aż łzy mi lecą,tak mnie boli ten cholerny kręgosłup,bark,szyja,lewa ręka aż do dłoni drętwieje 😞....już nie mogę,jestem po 2 ketonalach i Meloksamie(codziennie biorę) a i Zaldiar(też codziennie)

Przepraszam,że się tak żalę ale mam doła 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Adus,biedulka... A u Oskarka zebuchy ruszyly na dobre hehe 😉

Ja dzis w kucharke sie bawilam-na imieniny Grzeska tort zrobilam-jaki wyszedl taki wyszedl,ale ze szczerych checi byl robiony hehe 😉

W Tesco pampersy w promocji-megapacki za 95zl... 132szt rozm.5...

Lece teraz sprzatac kuchnie po WIELKIEJ robocie i chlebek piec 🙂
Pozniej sie odezwe!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Wiecie co? Dalam dzis dla Piotrusia kanapke z herbatka... I zjadl pol buleczki nie dlawiac sie ani razu 🤪 Jednak jak cos mu smakuje to nie ma wywolywania odruchu wymiotnego hehe 😉

A u nas fura gosci byla,ale juz jest spokoj 🙂 Za to jutro jestesmy sami caly dzien bo Grzesiek do tesciow jedzie i dopiero wieczorem wraca...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂

Kasiu widziałam zdjęcie tortu,jest śliczny,masz naprawde talent...zazdroszczę,ja nie umiem piec(w sumie to nawet nie próbuję) ale za to dobrze gotuję 🙂podobno hi hi 🙂

No małemu wyszedł pierwszy ząbek 23 stycznia i już ma 9 🤪,tak jak lekarka mówiła,że jak wyjdą to lawinowo 🙂

My dzisiaj znowu goście,każdy nie może się doczekać aż zobaczy Oskaraka chodzącego:P
zaraz drugie śniadanko 🙂

Pa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Ale nuuuudy... My nadal sami, Grzesiek dopiero ok 20 wraca... Piotrus spi a ja sprzatam...heh ot i sobota:P

Monika Mati robi do zdjec swietne minki! A to Wasze z zareczyn to super pamiatka 🙂 Jeszcze raz gratuluje 🙂

Adus a Ty dalej na wolnym? Boze dla mnie juz tak zaczyna brakowac pracy...szok normalnie... Jeszcze rok jakos w domu sie przemeczyc musze...Bo szkoda mi Pietruszke juz dla niani oddawac-bo do zlobka to napewno go nie puszcze...

A tak w ogole to straszna cisza tu zapanowala....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
ANIU mam pytanko do Ciebie-mojej Amelce na górnej jedynce i dwójce zrobiły sie takie białe plamki,co to może oznaczać??????Jezu przeraziłam sie bo wyczytłam,że to może być próchnica 🤪 😞 Ale 11 miesieczne dziecko próchnice??PROSZĘ napisz mi,bo nie wiem czy mam się z tym udać do lekarza,stomatologa czy co????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta na moj gust to takie male dziecko moze miec prochnice-moze sie zarazic od doroslych jesli mu np przezuwaja jakies pokarmy lub daja cos z wlasnych ust(oczywiscie jesli dorosly tez ma prochnice)... Tak mi sie wydaje...
Dlatego ja dla mego malego nie daje nic od siebie no i 2 razy dziennie zabki mu myje...

A jasne plamki to wydaje mi sie ze to nie prochnica-bylyby raczej ciemne... Moze to od wapnia czy cos...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ANIA gdzie jesteś????
KASIU od przezuwania pokarmu to napewno nie jest bo czegos takiego nie robimy a próchnicą od nas tez sie nie zarazila bo mamy zdrowe zeby,więc nie wiem?ale naprawdę mnie to niepokoi i juz nie doszukuje sie odpowiedzi w internecie bo mnie glowa roazbolala.
W`piątek przyjezdzaja do mnie kolezanki z pracy i pomoga mi malowac błazerie.Fajnie,że zawsze moge na nie liczyc i pomyslec,że stanowimy taką zgrana pake juz od 5 lat 🙂
Od jutra zaczynam znowu chodzic na callanetics 🙂brakuje mi ruchu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martuś - pytałam mojego dentydstę sadystę Małża, jasne plamki na ząbkach oznaczją: albo niedorozwój lub inny defekt szkliwa (ja tak mam - łatiwej o próchnicę rzeczywiście), albo fluorozę(za duzo fluoru - podajesz jej dosustnie? - chyba nie) albo po prostu niedomyte ząbki i to jest osad.... wszystkie te rzeczy sprzyjają próchnicy. Przecięty dentysta to oleje, od razu Ci mówię...
A 11-miesięczne dziecko spokojnie może mieć próchnicę, a nawet mniejsze, jak nie myje mu sie ząbków, pije soki, szczególnie z butelki lub mleko przez smoka. Małż poradził Ci przejśc od razu na niekapka, jak chcesz uniknąć próchicy przedwczesnej.

Ja jestem na dyzurze w pracy, więc spadam...mam gorący okres teraz, bo roczek w niedzielę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabiję idiotę ,który malował!!!

Od 5 rano śmierdzi mi w całym mieszkaniu rozpuszczalnikiem,wychodzi kratka wentylacyjną w kuchni.
Chodziłąm juz po klatce ale nie jestem w stanie dojść kto to.
Jak mi się mały zatruje oparami to go ku...wa zabiję!!!
Jak można byc takim idotą!!!muszę mieć otwarte okno cały czas,więc nie zdziwię sięjak mały się rozchoruje(choć jest grubo ubrany)

wczoraj byliśmy u nefrologa ale musze zrobić posiew i usg jamy brzusznej i mam wizytę 25 marca-lekarka powiedziała,że mały może mieć problemy z układem moczowym i przez to nie przybiera ale jest to zaleczane co chwile(bo co miesiąc ma antybiotyk,bo jest chory)i dlatego o tym nie wiemy.
26 mamy kardiologa a w piątek się doweim czy udało się przyśpieszyc gastrologa.
Kurcze od lekarza do lekarza 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Odrazu przechodzimy na niekapka i regularnie od dzisiaj szczotkujemy małej zabki.Fluoru nie podaje Amelce.DZIĘKUJĘ DOBRA KOBIETKO,oczywiscie malzonkowi rowniez 🙂I bede musiala popytac o jakiegos dobrego dentyste.
No tak Natalki roczek sie zbliza wielkimi krokami 🙂To pewnie Aniu w sobote sie narobisz,przygotowywania itd.
Ada z tym rozpuszczalnikiem to musisz uwazac bo smrod niesamowity,no i faktycznie malemu moze zaszkodzic.Przewietrz porządnie mieszkanie.
Uciekam bo rekolekcje mamy w kosciele.Bardzo fajny ksiadz je prowadzi i co najwazniejsze nie nudzi z przyjemnoscia sie go slucha 🙂
Trzymajcie sie mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...