Skocz do zawartości

BYŁYŚMY KWIETNIÓWECZKAMI-JESTEŚMY MAMUSIAMI | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

O rany..rzeczywiście Amelie skończyła roczek..po prostu niesamowite..STO LATEK KOCHANIUTKA MYSZKO !!!

Aduś, ale Oskar pogonił z tą wagą. Zuch mały...A widze, że masz tygryska skoczka...no kurcze, trzeba było mówić, że takiego chcesz, bo mi Natalka już nie chciała w nim siedzieć, odkąd zaczęła wstawać i sie go pozbyłam na allegro, a tak bym Ci posłała..ech..
Gratulacje że tak szybko z przeprowadzka sie uwinęłaś...
Moja Nati je twarożek i jest wszystko ok. Tak że mam nadzieję że ta skaza tylko na samo słodkie mleko nam zostanie, bo jogurty tez wcina 🙂
Aha, i mnie tak napędziłaś z tym tortem że nie wiem. Zaczęłam szukać, i przy okazji Alicja się napaliła na takie, tylko sama nie wie, którey, raz że w kształcie barbie, raz z kucykami Pony i tak w kółko. Ma jeszcze czas, to się zdecyduje 🙂)

A u nas trzeci ząbek wyszedł, tylko że o dziwo z dołu, więc Nati będzie wyglądać jak standardowy typowy menel bez jedynek 🙂)

No i wczoraj mialam pierwszy dyzur w szpitalu po takiej długiej przerwie(przypadkiem, bo kolezanka sie pochorowała i nie miał kto wziąć dyzuru). Oczywiście był sajgon, ale spałam 4 godzinki, więc i tak nieźle jak na nasz szpital 🙂)

oki, spadam i caluski!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • KaSia86

    337

Aniu widzisz skąd mogłam wiedzieć,ale Oskar dostał skoczka od wujków 🙂

Mały zrobił w żłobku 2 kroki !!!!! a potem w domu też po jednym 2 razy 🙂

wczoraj kupiłam butki(chyba już pisałam?)i w nich śmigał 🙂
No z wagą trochę lepiej ale na to co on je to powinien ważyć z 20 kg 😉...kurcze 2 obiady!!!

Nawet mąż nie wierzył,ze się tak szybko uwinę z układaniem hi hi,łazienka też już zrobiona(ja nie cierpię bałaganu,mnie aż trzęsie 😞)

Widziałam,że Natalka czyta? Brawo 😉
Oskar też lubi czyta,tylko po nim już nikt nie poczyta(chyba,że poskleja 😉)

A wasze dzieci chętnie jedzą parówki albo serek?
Mały jak dostaje parówkę to ma aż odruch wymiotny 😞
Martwi mnie to,bo nieDługo przecież musi normalnIe jeść
nie wiem też co z tym serkiem,danonków nie lubi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Aduska unikam parówek, tam jest taki syf, że makabra...nawet nie wiadomo, z czego je robia tak naprawdę. Alicji daję(ale tylko Morlinki dla dzieci) a innych broń Boże a Nati nieprędko dostanie..
A skoro Niunius dostał tygryska to git...to mam spokojne sumienie 🙂) :P 😉

A moja Niunia chodzi, ale jak ja postawię i ja zawolam, a jak nie, to zaraz czmycha na raczka i na czowrakach - wie, że tak szybciej i bezpieczniej - leniuch z niej taki że hej...ale przynajmniej głowy na razie nie mamy rozbitej. :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!

No wczoraj moj maly zrobil w kojcu sam 3 kroczki haha Nie wierzylam wlasnym oczom! A pozniej jeszcze chwile sam stal... Jednak to byl dobry pomysl z wyrzuceniem tego chodzika 🙂

Monia czesc 🙂 Milo Cie "czytać" 😉

Aduś moj maly lubi parowki, a danonkami sie zajada po prostu-moze dlatego ze dopiero niedawno wprowadzilam 🙂 Za to jak kaszke ryzowa dawalam mu kilka razy dziennie to mial juz dosc i sie dlawil... Ale teraz jak ma urozmaicona diete (nic sie nie powtarza w ciagu dnia tylko zupka 2 razy) to wszystko wcina z apetytem 🙂

A co do wagi to moj juz 11 wzy...i lekarz ostatnio mi nawet powiedzial ze przez ostatni miesiac troche za duzo przybral(bo nasz lekarz od poczatku obawial sie niedokrwistosci u Piotrusia ze wzgledu na duza wage urodzeniowa)... Ale ja tam uwazam ze on jest w sam raz-wcale nie jest gruby 🙂

A jesli chodzi o tort to i ja juz zaczelam sie zastanawiac 🙂

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂

Piotruś gratulacje...ale się zgrali z Oskarem 😉
Kasiu dobrze,że wyrzuciłąś chodzik-paskudztwo

Aniu ja daję tylko parówki dla dzieci,bo innych się nie odważę,są robione z resztek 😞
Ale na szyneczkę też ma odruchy wymiotne 😞...a wczoraj zjadł całego Danonka:laugh: ,bardzo mu smakował.

Druga noc zarwana,nie wiem co się dzieje,czy to zęby czy co.Oskar znowu z krzykiem się co chwilę przebudzał,o 20 dałam mu Nurofen i spał do 2 a potem to co chwilę.Nie chcę przesadzać z tymi przeciwbólowymi.
Dzisiaj idę do lekarza koło nas małego przepisać to może go zbada od razu.

Aha a tak w ogóle to konsultowałam się z prof.Krawczyńskim i położą Oskara do szpitala,żeby zbadać go i sprawdzić dlaczego tak często choruje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc!

Adus no faktyczniez lekami lepiej nie przesadzac... Moj maly po nurofenie strasznie sie poci:/

A ja bylam dzis u okulisty i... stwierdzila u mnie astygmatyzm...:/ Nie wyobrazam sobie siebie w okularach... I TO W DODATku jakies cylindryczne maja byc 😞 pewnie szkla jak denka sloika:/ Ech... No i do chirurga w koncu sie wybralam z ta moja zakrzepica... No i we wtorek ide na usg ludki... Zobaczymy czy mam tam jakies skrzepki...OBY NIE!
Takrze dla mnie dzis pol dnia zlecialo na bieganiu od lekarza do lekarza...

A Piotrus (pod opieka Grzeska) uderzyl sie w buzke butelka od pudru az krew mu z dziaselka poleciala:/ Ale nie plakal podobno... Ech...jakis popierdzielony dzis dzien:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂

Tygrysek śpi,więc mam chwilę 🙂

Dzisiaj noc ładna,tylko raz się obudził.Idzie mu górna 2,pewnie z 2 tyg i wyjdzie 🙂

Aha byliśmy wczoraj u lakarki nowej,nawet miła,taka starsza.Oskar ma czerwone gardło i katarek troszkę,myślę,ze to od suchego powietrza 😞chyba kupię nawilżacz,bo widzę,ze mokre ręczniki nie pomagają 😞zresztą mnie też ciągle gardło boli 😞
Jak w poniedziałek będzie się dobrze czuł to może iść do żłobka.
No i mam skierowanie do alergologa a potem jeszcze do gastrologa.Wkońcu ta lekarka się za coś wzięła,bo od tamtej nie mogłam dostać skierowania.

Kasiu Ania pracuje,marta i ja.Już od września 😞...niestety
Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny!
No ja w koncu zaczelam sadzac Pietruszke na nocnik- i dzis juz 3 razy siusiu zlapalismy i raz kupke 😉 Takze jest ok 🙂
A Walentynki mijaja w spokoju... No moze poza tym ze zaczelo mi cos sufitu kapac... chyba snieg na dachu sie topi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂

Oskar znowu chory,mam skierowanie do szpitala i prof.Krawczyński postara się załatwić przyjęcie,żeby zbadać go i ocenić dlaczego jest ciągle chory.

Aha,jutro mamy szczepienie na pneumokoki,myślicie,że jak ma katar i kaszel to może iść?Niby tylko jak gorączka to zakaz.
Aniu jak myślisz?

Do tego zobaczyłam u małego jakąś dziwną narośl na dziąśle w miejscu górnej 2,jakaś dziwna wystająca kuleczka.
Co to może być????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEj!

Adus to moze i lepiej jak pojdziecie do szpitala i w koncu porobia jakies badania to moze cos sie wyjasni...
Co do szczepienia to ja bym z tydzien odczekala... Nigdy nie wiadomo jak organizm zareaguje...
A ta narosl to od wychodzacego zabka moze?

A ja jutro ide na usg łydki...Zobaczymy czy po tej zakrzepicy zostaly mi w zylach jakies skrzepy... Oby nie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wam....ja na chwilke tylko, bo jestem na urlopiku i mam dostep od rodziców kompa.


Tak Kasiu, my wszystkie juz pracujemy, nawczesniej to Aduś zaczęła a ja od października. Gartulacej nocniczkowe 🙂)

Aduś..ta wyrośl to pewnie pęcgezryk surowiczy - robi sie, jak wychodzi ząbek (tak Małż mi powiedział) i to znaczy że
zaraz wyjdzie coś tam 🙂
Co do szczepeinia, to mój dr mówi, że jak infekcja z gorączką, to się nie szczepi, a ja małą szczepiłam kilka razy w trakcie kataru i nic jej nie było, no chyba że Oskar ma jakąś gorsza infekcję..a co do tego, dlaczego ciągle choruje, to wiadomo - do żłobka chodzi, w ten sposób to więszoś dziec i by trzeba diagnozowa, jak do przedszkola czy do żłobka idą. Pamiętasz, jak w tamtym roku mi Alicja chorowała ? 7 miesięcy jej w przedszkolu nie było...

A ja dziś byłam z Alicją na nartkach, ale się nauczyła super jeździc, skręca już i w ogóle..naprawde jestem z niej dumna 🙂)

Młoda chodzi sobie, jak ma ochotę. Wczoraj przedrałowała cały duzy pokój, bo zobaczyła kota ( moich rodzicó) a ma obsesję na jego punkci i tak jej sie spieszyło, że za nim pobiegła.

Oki, zmykam kochane, bo czas goni.

Całuski i spóźnione życzenia z okazji Walentynek 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny. Mam niestety znowu zmartwienie. W zeszłym tygodniu mała dwa razy zanosiła mi się od płaczu. Traciła oddech. Mój Boże co myśmy przeżyli. Potrząnęłam ją i było ok. Ale jadę z małą do lekarza, zobaczymy co powie. Poczytałam trochę na necie i wydaje mi się że to "siny napad afektywnego bezdechu". Zgadza się z opisem, no i zdarza się to u niemowlaków między 6 a 18 m-cem życia. Ech, szkoda gadac.
pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://pl.lennylamb.com/#chusty/konkurs/501

Mamy już trzecie miejsce 🤪 To dzieki Wam 🙂 Dziękujemy i prosimy o dzisiejsze głosy 🙂

Anula bardzo Ci współczuję z tym bezdechem u córeczki. Mojej koleżanki córka też je miała i niestety teraz ma ponad rok i nadal podczas histerii płaczu je miewa. Lekarz u niej powiedział, że nie może dopuszczać do histerii i gdy tylko zaczyna płakać próbować jak najszybciej uspokoić. Mam nadzieję, że u Twojej córeczki było to tylko jednorazowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂

Anula pewnie,że do lakarza jak najszybciej.Oby to faktycznie było tylko raz,biedna Martynka 😞
Daj potem znać.

Aniu ja nie chciałam małego kłaść do szpitala tylko zadzwoniłam do prof.(to jest przyjaciel zmarłego dziadka Andrzeja) i chciałam się doradzić czy można by mu dać jakąś szczepionkę np.Broncho-vaxom(wiem od wielu osób,że pomagają).Na to prof.stwierdził,że lepiej położyć go i przebadać i wtedy dobrać szczepionkę odpowiednią.Szczerze mówiąc jest to załatwione po znajomości,więc dlaczego nie skorzystać.Zależy tylko od tego czy mają wolne miejsca.
A ten pęcherzyk faktycznie jest w miejscu gdzie przebija się ząb.
Zadzwonie do lekarki się spytać,ale jest od 13.
Na szczepienie nie idziemy,bo nie wyjdę z Oskarem z domu z takim kaszlem i katarem 😞 😞 😞

Filipowi,synkowi mojej kumpeli robią się pęcherze na nogach i rękach(nie raczkuje jeszcze,nie chodzi),dermatolog najpierw mówiła,że to genetyczne teraz ,że to AZS.
Spotkałyście się z czymś takim?
To wygląda podobnie jak odciski i ma wewnątrz rąk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Co tam slychac nowego?
No ja jestem po wizycie u chirurga i po usg no i... nie mam zakrzepicy hehe:P Chirurg mi powiedzial ze te zle wyniki mogly byc od tego ze cesarke mialam i rana sie goila...Cos tam takiego... W kazdym razie jestem zdrowa 😁

A Pietruszka ma dzis za soba pierwsze spacerowanie po sniegu 😉 Na poczatku zamiart do przodu to jak rak w tyl sie poruszal 🙂 Ale radocha byla... I jeszcze z Bolem sie bawil(psem moich rodzicow)...

Adus nigdy nie slyszalam o takich bablach na ciele... Ale biedny maluszek, pewnie sie meczy... 😞

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 🙂

to dobrze Kasiu,że jesteś zdrowa 🙂

Oskar dostał znowu antybiotyk 😞 bo zaczęło mu schodzić na oskrzela 😞
do tego szpitala się nie uda,bo mają brak miejsc ale mamy załatwioną konsultację u pani prof.pulmonolog-alergolog już 23 lutego(czeka się do niej ponad pół roku)

Małemu narośl zeszła dzisiaj rano,widać za to zęba,ale jeszcze trochę do przebicia.Niestety znowu z krzykiem zrywa się w nocy...do tego ten katar i kaszel 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wam...

wiecie co, ale mam luz. Nie wiem, co z czasem robioć. Antalka i Ala sa u mamy na 4 dni, a ja po pracy jak robot sprzątam w domu.
Umyłam dziś wszystkie okna i wypraąłm firanki i zasłonki. Siedze i się nudzę. Do kina chyba idę...
Wczoraj Małż wziąl mnie na romantyczna kolację..mmmm...ale pyszna sałatkę jadłąm, no mówię Wam, chyba taką zrobię sama : awokado, gruszka, pomarańcza, papryka, ser taki zielony (pleśniowo-gnijący, czy jakoś tak) i chyba jeszcze coś, ale nie pamiętam...pyszotka

Kasiu, dobrze, że z żyłami w porządeczku.. 🙂
Aduś, a Ty znowu z antybiotykiem..ja juz tęsknię za wiosna i latem, żeby słoneczko przygrzało porządnie...

Aha, proszę o głosiki, jak możecie :
http://www.bobovita.com.pl/galeria/40538
http://www.bobovita.com.pl/galeria/40537

Kasiu, na Piotrusia juz oddałam głosiki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny!
No u nas dzisiaj świeto-Piotrus zaczal chodzic 🙂 Jeszcze troche nieudolnie,ale jest juz w stanie przejsc caly pokoj albo kuchnie 🙂 Kurcze, ale fajne przezycie 🙂 Szok normalnie 🙂

A poza tym u nas wszystko w normie... Ja przeziebiona jestem no i katarem malego zarazilam...:/ Ale natarlam mu pred spaniem stopki mascia rozgrzewajaca to mam nadzieje ze mu szybko przejdzie...

Adus wspolczuje Wam tych antybiotykow... No i Oskarka szkoda 😞 Ajj...

Myszor78 jak nudzisz sie u siebie to zapraszam na sprezatanie do mnie hehe 😉 Ale trak serio to z tym sprzataniem to ja juz nie daje rady-sprzatam codziennie a i tak zaraz balagan sie robi...:/

Dobra, nie rozpisuje sie juz,bo widze ze duzo chetnych do pisania hehe 😉

Pozdrawiam i dobrej nocy zycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂

Aniu już oddałam głosik 🙂
Ale masz fajnie,luzik 😉...trochę zazdroszczę:P

My mamy kolejnego ząbka 🙂(po temp.w nocy 38,8 😞)
Oskar troszkę lepiej,ale ma mocny kaszel i kataru trochę jeszcze.Jest pogodny,śpi ładnie do 7 🙂,czasem tylko przez katar się przebudzi 😞
Niestety będę musiał z nim wyjść w poniedziałek na kontrolę,we wtorek do pulmonologa a w środę do nefrologa.
Wiecie...sprawdziłąm i Oskar tylko w kwietniu(jak się urodził) i teraz w styczniu nie miał antybiotyku 😞(ale za to miał trzydniówkę)...czyli na 10 miesięcy życia to 8 miesięcy antybiotyk 😞...mam już tego dość 😞

Co do chodzenia to zrobi parę kroków ale szczerze mówiąc to widać,że trochę boi się puszczać sam jeszcze.Wycwanił się i chwyta za rękę...chyba mu tak wygodniej 😉
Ale za to zupełnie świadomie mówi do nas:mama i tata a do Dragona woła:hau hau,jak chce jeść to:mniam mniam a pić to:tutu i odpowiada na pytanie:ta

Aha a ja się obudziłam z bólem gardła,temp.37,6 i ogólnym rozbiciem,także Kasiu witaj w klubie 😞niestety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAAAAAAA zapomniałam...znalazłam tort w kształcie tygryska Disneya,ale(no tak zawsze jeste jakieś "ale" 😉jakiś taki trochę koślawy,bo kształt ok ale na torcie jest malowane czymś tam no i te kontury do niczego 😞(tułów ok ale pyszczek jest krzywy cały 😞)
Wybiorę chyba jednak tradycyjny okrągły z rysunkiem tygryska,będzie ładniejszy 🙂

A przy okazi jakoś mi od 3 dni niedobrze....albo się czymś zatrułam(raczej nie miałam czym),albo ciąża albo już tak chce,że mój organizm sobie to uroił....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://nasza-klasa.pl/profile/8055076/gallery/289

Zobaczcie sobie,nasz przyjaciel zrobił nam breloki ze zdjęciem Oskarka,to jest wygrawerowane,na przezroczystym albo czarnym.
Jakbyście chciały to proszę o kontakt.
wtedy wyślecie mi zdjęcie maleństwa,swoje dane(żeby wysłać breloki)i pieniądze(25 zł za 6 szt.+ przesyłka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Adus to wiesz ze moze i faktycznie juz ktos tam Ci w brzuszku rosnie 🙂 W koncu sie staracie 😉 A ja dalej nie mam okresu( juz ponad miesiac) i tez nie wiem co jest ze mna... Chyba do lekarza trzeba sie wbrac,bo robilam juz 2 testy i wyszlo ze nie jestem wiec tak cos musi sie dziac ze sie opoznia... Zobaczymy 🙂
Ach i gratuluje kolejnego zębucha 🙂 A co do chodzenia to Piotrus tez tylko kilka kroczow zrobi i pada... Ale najgorsze jest to ze on sie strasznie rozpedza i trzeba za karczek go lapac bo jak upadnie i sie wystraszy to pozniej bedzie sie bal chodzic...
A ja dzis podjelam decyzje ze w koncu zaczne brac tabletki odchudzajace... Mam juz dosc tego wszystkiego,w ogole nie dam rady zrzucic tych ciazowych kilogramow:/ Cwicze codziennie po 2-3 razy i nic... A te tabletki bralam juz przed ciaza i wiem ze sa bardzo skuteczne... Tylko problem tym ze chca je wycofac ze wzgl na duza ilosc skutkow ubocznych...:/ Sie zobaczy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...