Skocz do zawartości

BYŁYŚMY KWIETNIÓWECZKAMI-JESTEŚMY MAMUSIAMI | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

hejka....bo ta pogoda do d..
wyszlismy na spacer, po 5 minutach powrót, bo deszcz, a młoda ma teraz biedronke na patyku, co się pcha do przodu i ma fisia na jej punkcie. teraz wózek nam juz niepotzrebny pod blok.

a ogólnie to nuda nuda....młoda dzis tyle zjadla, że nie mogę, teraz wcięła cała kanapkę, nawet jej nie kroję, bo odgryza kawałki, tylko bez skórki oczywiście.

pozdrówka, z Adusia juz gadalam dzisiaj .
całuski laseczki 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • KaSia86

    337

Hejka
Byłam dzisiaj rano na badaniu krwi i moczu,w autobusie stałam z wózkiem(musiałam z małym jechać) i nagle zasłabłam i to tak,ze jeszcze chwila i bym zemdlała,babka mnie przytrzymała i posadziła na krzesło.No ale byłam na czczo i pewnie ciśnienie do tego
A tak w ogóle to się strasznie się boję,bo zdałam sobie sprawę(zapomniałam o tym fakcie),że jak jeszcze nie wiedziałam,ze jestem w ciąży to miałam robiony rtg barku,bo było podejrzenie,że coś się stało(cierpię na bóle barku i łopatki a jeszcze w tramwaju wpadłam na kasownik)
Jeju a jak to zaszkodziło dzidzi? Kurcze nie wiem nawet który to mógł już być tydzień,ale jakoś przed zrobieniem testu,przed miesiączką.
A jak się coś stanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aduś nie wolno tak myslec...!!!!! wszystko bedzie dobrze, poczatki ciazy są ciezkie, mdlosci i zawroty glowy czesto sie zdarzaja 🙂 wiec glowa do gory i nie wbijaj sobie głupot bo jak Cie dopadne w swoje wielkie ręce 🙂

MAti dzisiaj konczy 13m-cy 🙂


uciekam do roboty Aduś trzymaj sie mocno:*:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku mam nadzieję,bo ja zupełnie zapomniałam,ze ten rentgen robiłam 😞
wszystkiego najlepszego Matti 🙂
Monika a kiedy ślub,macie dokładną datę? Chciałabym Wam telegram wysłać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aduś albo 12 czerwiec albo 19 🙂 jutro bedzie jasne jak zlozymy wszystkie paapiery:P napewno Was powiadomie 🙂 zaraz jade po akt urodzenia 🙂 zycze milego dnia:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA też poproszę Moni!!!!
Szkoda, że to nie bliżej, to bym w delegacji pojechała.No ale dostaniesz PRZEPIĘKNĄ KArtkę 🙂))

U mnie nioc nowego. Młoda żre. Dziś wypróbowałam na prosbe lekarza mleko kozie - zrobilam jej kaszkę, zobaczymy, jaka będzie reakcja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam na Polnej na ostrym dyżurze,bo martwiły mnie te osłabienia i bóle podbrzusza
Wszystko ok,tylko mam dużo odpoczywać i dużo pić,nie dźwigać
Maleństwo ma 2,38 cm i słyszałam bijące serduszko 🙂 🙂 🙂

Czuję się bardzo słabo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂
Adus nie martw sie,wszystko bedzie dobrze 🙂 Jeszscze troszke i mina te uciazliwe dolegliwosci 🙂 Ale wlasnie najwazniejsze ze dzidzia rosnie i wszystko jest ok 🙂A rtg sie nie przejmuj-najwazniejsze zebys o siebie dbala i wszystko bedzie ok 🙂 Nawet jesli cos zaszkodzilo,to dziecko ma takie mozliwosci regeneracyjne ze w ciagu ok 3 m-cy ciazy jest sie w stanie zregenerowac-czytalam gdzies o tym jak bylam w ciazy w zwiazku z tym ze palilam przez jakis czas...

Monia, ale Ci fajowo 😁 A do czerwca to juz cale nic zostalo 🙂

Aniu i jak po kozim mleku N atalka? Ja to juz dla Pietruszki manne na zwyklym krowim gotuje-nie pomyslalam zeby kozie wprowadzic:P

U nas narazie spokoj-ten Czub narazie nie pije-bo nie ma za co(wyjelam wszystkie pieniadze z konta i on nie ma teraz dostepu)... A ja dzis zanioslam fotki Pietruszki do wywolania-53zl zgarneli ode mnie:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂
Wiem dziewczyny,że tak jest w ciąży,ale wczoraj poprostu ledwo na nogach stałam,bardzo słaba.Cieszę się bardzo,że wszystko dobrze z maleństwem,że jest serduszko 🙂

Wróciliśmy z tej cystografii właśnie,nie ma żadnej wady na szczęście 🙂
Badanie szybko,bo mały siusiał na zwołanie 😁Cewnik beee 😞
Ma w posiewie kału Klebsielle i mam Biseptol mu dawać,dzisiaj wypis po 14.
Stąd może te zielone kupki i niepokój,ale to powinno odkazić.
Oskar dostał syrop na uspokojenie przed CUM i jak pijany 😁...teraz śpi od 1,5 godziny 🙂

Pytałąm o te obiadki i lekarka mówiła,że niektóre dzieci poprostu przestają mieć ochotę,małe niejadki ale mam próbować,bo musi jeść.
Tylko jak ja mam próbować 😞

Kasiu to dobrze,ze na razie spokój 🙂oby tak zostało

Aniu i jak po tym kozim?
Ja chyba zacznę małemu dawać serki i zwykłe jogurty,musze mu jakoś urozmaicić,bo same kaszki,danonki i jabłka je 😞
Dzisiaj dobrał się do Princessy mlecznej,bo mąż na chwilę położył na stole 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ada, no widzisz, wszytsko sie ułoży, no i masz niejadka, mówiłam Ci..a u mnie odwrotnie..Mnie kazał dr dawać twarogi, serki homogenizowane, topione i żólty.
A co do pomiarow to się tak nimi nie przejmuj, Ada, ja sama robię usg jamy brzusznej i to naprawdę zależy jak przyłozysz glowicę, to wymiar wyjdzie ci różny, bo przeciez dzidziuś i inne narządy są w trójwymiarze a nie płaskie, więc daty z tych usg za każdym razem są inne, a potem to juz w ogóle sie nie liczą, bo kazde dziecko inne. Liczy sie data z miesiączki i tak ostatecznie.

U nas po 3 dniach koziego mleka jest ok..więc nadzieja jest, że choć to będzie tolerować.
Poza tym nauczyła sie wchodzić na kanapę i na stoliczek ten z Fishera..makabra..

Kasiu, pilnuj wobec tego funduszy, skoro to jest jakiaś zapora dla Twojego Ema..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Adus to super ze wszystko ok 🙂 A co do terminu z usg to ja bym sie nim nie sugerowala-najlepiej trzymac sie terminu z miesiaczki 🙂 U mnie na ostatnim usg wychodzilo ze Piotrek powinien sie urodzic 1,5 tyg wczesniej 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂

Wiem,że z tym usg to różnie,dzisiaj idę do lekarki nowej i mam nadzieję,ze to ona mi ciążę poprowadzi i wtedy zobaczymy jak mi to wyliczy,no i kartę ciąży pewnie założy 🙂
Od miesięczki wychodzi 10 tydzień,ale ciąża ponoć 2 tyg.młodsza była,ja tam nie wiem,czekam na opinie lekarza 🙂

Mam problem z tym moim niejadkiem...mam w karcie wypisu zalecenia dla mnie i lekaraz prowadzącego:
-unikanie antybiotykoterapii(przez ciągłe antybiotyki są te bakterie w przewodzie pokarmowym według lekarza)
-kontrola i zapisy wagi co miesiąc....mały waży 8990,czyli przybrał wkońcu coś 🙂
-zredukowanie mlecznych posiłków 🤪...do 3,tylko ja ja mam to zrobić???? 🤨-probiotyk przez 3 miesiące-2 razy dziennie na odbudowanie flory(miał zawsze przy antybiotyku)

Aniu to dobrze,ze nie ma alergii na kozie,ja na razie nie próbuję...w lipcu do alergologa to się dowiem co dalej z tym nabiałem.

Kasiu dokładnie,pilnuj finansów...choć to nie jest rozwiązenie na długo 😞

Anula nam zamilkła na dobre,pisałam do niej eskę ale nie odpisała,mam nadzieję,ze nic ię nie stało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello mamuski

11 czerwca o godz 13.00 odbedzie sie nasz slub. przygotowania trwaja a ja wciaz kiecki nie mam:/ wybredna jestem.A ma juz garnitur- seper sexi flexi 🙂

adres Adus podam na @ 🙂 tylko na jakie nazwisko 🙂 hehe moje czy A.

Kasuiu wspolczuje takiej syt. moja przyjaciolka zyla w zwiazku w ktorym maz ciagle pił doszlo nawet do rekoczynow.odeszla od niego z dzieckiem...nie zycze Ci tego mam nadzieje,ze sie opamieta w czas.

Adus- fajnie bedzie "przejsc"ta ciaze z Toba na nowo wroca wspomnienia 🙂 a Oskarek nabierze wagi i bedziesz miala dosc...Mati dzisiaj przyniosl rano do kuchni nocnik dajac znac ze chce siku 🙂 skubaniec malutki 🙂 zaczal juz mowic AM, Mama, Baba i Tata ale powiem Wam ze do A bardzo sie przywiazal uwielbia sie z nim bawic...ciagle sie smieje a gdy wracamy po pracy to do niego sie pierwszy tuli 🙂a pozniej mnie zauwaza 🙂 kiedys przy przebieraniu Matiego A wszedl do pokoju a mlody ...tatatata ciekawe co na to moj eks ?? poki co wiem ze wyjezdza we wtorek do Holandii wie o slubie i jest lekko zalamany bo wciaz jakas nadzieje mial...oki wracam do roboty...grrr jak mi sie nie chce w ta pogode:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia bierzesz ślub w urodziny mojego męża 🙂
Ale się cieszę Waszym szczęściem 🙂,a Mati na pewno będzie do niego tata mówić,bo to on wkońcu jest przy nim,tuli go,bawi się z nim 🙂
No to wielkie odliczanie...troszkę ponad miesiąc 🙂 🙂 🙂

Znalazłam sposób na Oskara!!!!!!!
Posadziłąm go w krzesełku,puściłam Holly Dolly-Livas polka czy coś takiego,bo ma ostatnio fioła na jej punkcie no iprzystąpiłam do akcji-MISECZKA !!!
Na początek zaczniemy z kaszką a jak ładnie już zacznie ją jeść z miseczki to obiadek...jejku mam nadzieję,ze się uda 🙂
Na początku krzyk,płacz,nawet łzy...przeczekałam z 10 minut i jak zobaczył,ze nic nie wskóra to zaczął słuchać piosenki a ja w tym czasie dawałasm mu kaszkę łyżeczką...zjadł ponad połowę miseczki,naprawdę jestem dumna z niego 🙂
Mam nadzieję,że nie zapeszę...zobaczymy jak pójdzie w porze obiadu

U nas nocnik służy do zabawy na razie,mały ani myśli siku zrobić 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Monia no to Mati rzeczywiscie chytrus-juz w tym wieku prosic na nocniczek 😁 Moj Guguś niestety tak jak Oskarek ani mysli siku robic-posiedzi z 10-15min i jak tylko go zdejme z nocnika to odrazu narobi 🙃

Adus to super ze Oskarek zaczyna lyzeczke tolerowac 🙂 Nie poddawaj sie 🙂 A co do tych 3 posilkow mlecznych to faktycznie cienko-staraj sie to owocami zastepowac i moze zupka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałąm się do lekarza dzisiaj,bo się numerki skończyły 😞
Mam nadzieję,że w poniedziałek nie pójdę jeszcze do pracy,bo mam rano wizytę u mojego gina

kolejny postęp...mały zjadł na deser musik jabłkowy z miseczki i to bez szemrania 🙂,nie za dużo ale zawsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej laseczki..
ja dzis mam dyzur, więc znowu weekened ścięty, ale co tam.
Ada, wszystko wychodzi na prostą, będzie dobrze.
Masz ograniczyc do 3 posilków mlecznych? Ja mam tylko jeden mleczny, czyli kaszka na noc, to Oskar cały czas pije mleko?to sprzyja nieprawidlowej florze bakteryjnej rzeczywiście. I Twojemu dzidziusiowi zniknął ogonek 😁, więc jest postęp 😁
Kasia, jak rozkręcanie biznesu??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Aniu juz rozeznanie zrobilam co do kosztow itd tylko czekam na wyniki konkursu do tej dotacji-bylam dzis i babka mi powiedziala ze niedlugo na stronie pojawi sie info bo jeszcze sa w trakcie sprawdzania podan pod wzgl merytorycznym... Ale nic sie juz nie bedzie przeciagalo,bo zebrali tyle podan ile trzeba 😁

Adus to świetnie 😁 Zobaczysz ze z czasem w ogole nie bedzie problemu 😁

Aniu to czyli nie za dobrze jest dawac kilka posilkow mlecznych dziennie dziecku? Co z ta flora sie dzieje i jak to sie objawia? Moj Pietruszek ze 2 razy kaszke je, 2 razy butle mleka i i serek lub jogurcik jakis...:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, mleko jest zasadowe, więc nadmiar sprzyja rozwojowi baketrii nie tych co trzeba, oczywiście u starszych już dzieci, bo młodsze są przystosowane.Poza tym za dużo wapnia-ze wzystkim mozna przesadzić, no i nie dostarcza tych składników, ktore są w innych produktach, juz nie wspominając o tym, że mleko blokuje wchłanianie wielu minerałów i pierwiastków, co prowadzi do różnych niedoborów. Ale sie wymądrzyłam, ech,
no to o innych rzeczach pogadam.
Byłam w Szmatexie i nakupiłam za 80 zeta pełną wielką reklamówę firmowych ciuszków dla dziewczyn, ale odlot, nie mogłam z tamtad wyjśc normalnie, jak hangar ten sklep.
Oki, spadam na ten okropny dyżur..wrrr 😠
Pozdrówka dla wszystkich!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu Oskar samo mleko rzadko kiedy pije,ale w tym okresie buntu na jedzenie to je 5 posiłków i każdy to kaszka mleczno-ryżowa,a przepraszam,na kolację je Bebiko z kaszką ryżową.
Nie wiedziałam,ze tak mleko działa 😞

Jestem zdziwiona,bo waga stoi w miejscu a nawet spadła ciut(było 49-50 a teraz 48,2-48,6)a wczoraj kumpela mi mówi,ze widać brzuszek no i mąż też potem...mam zarysowany ale nie od dołu jak z Oskarem tylko w okolicach pępka 🤪

Kasiu trzymam kciuki a jak wypali a na pewno to liczę na graisowe zabiegi jakieś 😉 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...