Skocz do zawartości

BYŁYŚMY KWIETNIÓWECZKAMI-JESTEŚMY MAMUSIAMI | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Adus, w drugiej ciązy, i to tak szybko, mięsnie jeszcze masz rozciągnięte i brzusio wywala.
Mnie przy Nati wywalilo brzuch jak armata już w 4.miesiącu a z Alicją chodziłam do końca 6. miesiąca w swoich rzeczach i ludziom musiałam tłumaczyć, że ja ciężarna. ale to super, jest brzuszek, znaczy sie, że dzidzia rośnie 🙂
oki, spadam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • KaSia86

    337

  • Mamusia
Cześć Wam !!! Tak, wiem że dłuuuuuuuuugo mnie tu nie było. Niestety to przez złośliwość rzeczy martwych w postaci internetu mnie dobiła. Aduś - do tego puste konto na telefonie - i tak popsutym przez moje dziecko spowodowało że nie odpisałam. Ale moje wieeeelkie gratulacje z okazji kolejnego brzuszka 🙂
Nie będę się cofać żeby wszystko ogarnąć, bo miałabym pareset stron do czytania, więc wdrożę się w tematy na bieżąco.
Przede wszystkim składam spóźnione ale szczere , najlepsze życzenia urodzinkowe dla Waszych pociech 😘
Co słychać u Waszych kochanych słodziaków??? Jak ząbki, chodzenie itd itp...?
Moja córunia przeszła roczek - taka radość że szok 🙂 Ma dwie jedynki na dole dwie do góry jedną trójkę albo czwórkę(słabo widać) i kolejna w drodze. Także powoli powoli. Ja po zabiegu ok, ale z upławami i miesiączką to dziwolągi jakieś - będę robić posiew, bo antybiotyki nic nie dały, a usg nic też nie wykazuje. Poza tym udało mi się schudnąć całe 35 kg licząc od ostatniego dnia ciąży. Jestem z siebie DUMNA 🙂
ok to na tyle narazie bo mi sie mała obudzila i obiad chce. buziaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
To zaszalałaś sobie Ksiu 😁 i bardzo dobrze,bo coś sie od życia należy.A gardelko przestanie boleć i głos wróci do normy 😁 😉
Ada czym Ty sie dziewczyno przejmujesz?Z Oskarkiem wcale dużo nie przytyłaś i teraz wyglądasz świetnie i jak narazie to waga Ci spada w dół a nie rośnie.Więc nie myśl o wadze!!!!!!:
Anula fajnie,że juz jestes!heh i nie ma co widziałam na NK zdjęcia wyglądasz świetnie chudzinko 🙂
Maj nas finansowo wykonczy...16 i 23 idziemy na komunie w tym oczywiście Joachim jest chrzestnym,19 ma urodziny moja tesciowa,22 chrzesniaczka a 29 idziemy na 50-lecie.Katastrofa mówie Wam same większe wydatki.I nigdzie nie można odmówić...
Przed chwileczką dostałam smsa od koleżanki-urodziła trzecią córeczkę a ostatnie usg wykazało chlopca 🤪Zaraz do niej zadzwonie 🙂Najważniejsze ze mała cała i zdrowa.
Miłego dnia dziewczyny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hEJKA 🙂
Anula jak się cieszę,że się odezwałaś 🙂 🙂 🙂Dobrze,ze wszystko ok no i gratulacje dla Martynki,że przeszła roczek 🙂

Kasiu pewnie,baw się a co !!! 🙂

Martuś dziękuję za dobre słowa jakoś ciężko było mi zrzucić te 18 kg 😞
Mam nadzieję,ze za dużo nie przytyję,dzisiaj waga spadła do 48,1 🙂...ale brzuszek jest 😜

Byliśmy na długim spacerku w lasku,wróciłam z konwaliami..kocham je 🙂
A teraz Oskar biega za Dragonem,zeby mu ogon złapać(a raczej jego pozostałość)...ale ubaw,mały leje,pies nie wiem już gdzie się schować 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Martuś 😉
jejku Ada, co to jest 18 kg w porównaniu z moimi 30 !? Ty i tak jesteś taka drobniutka, że jak ci nawet troszkę w boczki wejdzie to nic nie zaszkodzi 🙂Poza tym jak wyczytałam to narazie chudniesz!!! A w ogóle który to już tydzień? Aha widzę że chyba 10. No i jak się czujesz, jakieś mdłości, zachcianki??? 🙂 Na kiedy masz termin?
Kurcze jak ten czas leci - dzieci się porodziły, następne w drodze - normalnie szał 😁
Oj jednak dawno mnie Brzuszek nie widział...
Aaa tydzień temu przeleciały nade mną dwa bociany 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Aniu ...bociany 🙂...może to jakiś znak 🙂

Wychodzi,że dzisiaj 10 tydzień i 3 dzień,brzuszek się zaokrąglił troszkę.Na początku miałam nudności i zajadałam się lodami i ogórkami a teraz jest mi ciągle słabo(nawet teraz jak wstałam),jak jestem głodna lub jest duszno to muszę reagować od razu,bo zemdleję(miałam tak w autobusie,babka mnie posadziła na krzesło),czasem mdłości,w sumie żadnych zachcianek.

Uwaga,weszłam na wagę(codziennie rano się ważę)i .....47,8:woohoo 😞wczoraj 48,1),a ważę się zawsze rano

Oskarowi przebija się ostatnia 4 🙂...troche maruda w nocy 😞..a teraz już śpi 🙂

Mały zostaje z chrzestnymi a my na rajd po sklepach...Pestka,Praktiker,Catorama,Brico,no i do teściowej do szpitala.Musimy sięrozeznać przed kupnem,co gdzie jest i w jakich cenach,bo czeka nas wielki remont...szpachlowanie,malowanie,panele,płytki,w sumie wszystko(no u nas w pokoju są już panele)...wiadomo,że nie starczy nam pieniędzy 😞,ale pokoje,kuchnię i korytarz trzeba zrobić no i toaletę wymienić.
Mówię Wam,dużo tego 😞

A jak tam u Was kochane?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Adus zgadzam sie z Toba z tymi remontami.Co prawda my nie remontujemy tylko wykańczamy ale to prawie to samo bo kasy idzie tyle,że głowa boli.Musimy teraz drzwi do łazienki kupić i poszukać kogoś kto mi zrobi tanią kuchnie na wymiar.Mam niewymiarową kuchnie i zadne gotowe meble nie pasują.
Rozpogodziło się u nas 🙂Amelia się obudzi to pojdziemy na spacerek.Tak w ogole jest trochę przeziębiona i katarek ją męczy ale na spacer mogę z nią wyjsc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczynki!
Hej Anula, milo ze znow jestes 🙂

Adus jak uj lekarza bedziesz to powiedz ze Ci tak waga spada-chociaz w sumie to czesto sie dzieje przy nudnosciach na poczatku ciazy 🙂 A waga sie nie przejmuj,dziewczyny maja racje-przeciez chudzinka z Ciebie 🙂
A remontow wspolczuje-wiem cos o tym:/ My w tym roku konczymy ocieplanie domku, drajwing(nie wiem jak to sie pisze:P) trzeba zrobic no i mamy w planie wymiane dachu...takze tez troche sie uzbieralo:/ Ale damy rade 🙂 A ja teraz czekam az mi facet przywiezie lozko bo juz 2 tyg temu zamawialam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂

Tak Kasiu niestety problem z tą pracą,u mnie w firmie jest przestój i nie przyjmują na razie 😞
Miałam w szpitalu pracować ale okazało się,że jest to umowa na czas zastępstwa 😞

Musze szybko coś znaleśc,bo cienko to widzę niestety...kurcze jeszcze nie było tak,zebym pracy nie miała 😞

w ogóle mam doła ptrzez to wszystko,jeszcze ta pogoda 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej laseczki...
Aduś, widzę, że humor nie dopisuje.
No nie martw się, dajesz sobie super radę w życiu, to teraz tez będzie dobrze, bo sprytna dziewczyna jesteś.
A co do wagi, to ja schudłam w piewrszych miesiącach po 8 kg, bo tak haftowałam, a potem jakoś do przodu było, więc tym sie akurat nie stresuj.
NO! glowa do góry!

A co do remontu, to my w tym roku planujemy zrobić wspólny pokoik dziewczynkom, jakis full wypas, potem nam sypialnię, a na kolejny rok salon i kuchnia, więc też to nas czeka, ale grunt, że reszty nie musimy robic, jednak spóldzielnia jest ekstra, bo to oni sie martwią o remonty, a mnie to nie interesuje.

Oki, spływam.
Dzis była u fryzjerki z Alicją, nie dała sobie obciąć włosów więcej niż jakieś 3 cm...ech..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Jak tam dzionek mija?
U mnie roboczo- z rana wyciagnelam na taras dywan i wyszorowalam ze wyglada jak nowy 😁 Pozniej na trzepaku chyba z godzine go plukalam szlauchem tak ze jest ok 🙂 Pozniej bajzel w domu ogarnelam i narazie chwilka przerwy,bo Pietruszka spi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂
Wrócilimy od gastrologa,lekarka powiedziała,ze Oskar jest dobrze zbudowany,że na pewno nie jest niedożywiony,tylko ma budowę za mną,dlatego jest drobny.
Mamy dawać mu przez 2 mieisące Bio-Gaię codziennie i w każdym miesiącu przez 10 dni jeszcze jakiś probiotyk.
Odstwić witaminy,nawet C i D,nie pozwalaćpodjadać między posiłkami no i kolejna wizyta 2 listopada.
Zastanawiam siętylko,bo alergolog zaleciła Zyrtec a gastrolog kazała przerwać...i bądź tu mądry 🤨

Mały po Biseptolu ma bóle brzuszka,w nocy z krzykiem się budzi i jak się wypurta to zasypia 😞noi jeszce ta 4 się przebija ciągle...coś ciężko 😞

Ja jutro do lekarza na 10.50,ale jestem ciekawa 🙂
Dzisiaj mi znowu słabo,no ale na razie nie chudnę,ważę 48,3,te noce teraz ciężkie a nadal ja śpię z małym w pokoju,więc chodzę jak śnięta i nawet humoru nie mam 😞

Pogoda do d...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wam..
Ada, ja Ci to już dwa miesiące temu mówiłam, że dziecko dziedziczy budowe po rodzicach...

U mnie lekki dól, bo pożarłam sie lekko z Małżem..nie mam humoru do niczego, ale przynajmniej zabrała Natalke na rower - na krzesełko, młoda dostała kask i zadowolona pdjechała i nie ma ich już pół godziny..

Widzę, że pogoda jest, to wszystkich wywaiło na podwórko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 My również dopiero co wróciłyśmy z działki.Amelka szalała a teraz padla i spi jak suselek 🙂
Zamowilam sobie z florexpolu piękne roślinki ogrodowe(mam bzika na tym punkcie) jakies krzewy kwitnace i czekam az przyjda bo sadzi sie je na jesien lub do polowy maja...a to tuz tuz 😁Joachim sie smieje ze z pustego pola chce zrobic dzungle 😁 😉
No coz takie moje zboczenie co do zieleni 😜
Ada ja w sumie tez nie wiem co z tymi witaminami C i D3 dawac dalej czy nie?Niedlugo szczepienie to sie dowiem.
Adus i trzymam kciuki aby sie powiodlo z ta praca bo wiadomo bedzie Wam lzej.Zawsze jakies grosz wiecej bedzie.
U nas w pracy tez zwalniaja i dobrze,że nie poszlam na wychowawcze .Chciałam teraz wykorzystac ale sie boje przez te zwolnienia.Jedno dobre,że mam umowe na stałe bo zwalniaja tylko tych na czas okreslony.Echhh z robota...
Biore sie za prasowanie poki mala spi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂
Po lekarzu,wszystko ok,nie miałam usg,bo musze przyjść 18maja do tego samego lekarza ale do jego innego gabinetu,bo tam ma lepszy sprzęt.
Karta ciąży założona i termin na 2 grudnia,czyli o 4 dni wcześniej niż mi wychodziło.

A ja zajadam się truskawkami..mniam mniam kocham...wreszcie pełno owoców i warzyw 🙂

Boli mnie bardzo od paru dni lewa pachwina,no ale wiem,że to normalne,no i standardowo jest mi słabo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Adus mimo to ciesz sie bo to najpiekniejszy okres w zyciu kazdej kobiety 🙂 Sama w sumie Ci zazdroszcze... 🙃 No ale jeszcze kilka latek poczekam 🙂
A jak Wam dzionek mija?
Ja dzis wszystko wywrocilam do gory nogami i generalne sprzatanie zrobilam i juz tylko dywan w pokoju musze zaslac i do kuchni meble wniesc 😁 Uffff jak GORACO:d:d:d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co, ja małej już nie daję D3 od jakichś 3 tygodni. Z dwa tyg temu dawałam jej przez parę dni wit c i tyle. Nic jej nie jest. Zdrowa jak rybka - odpukać!!! Jeszcze ani razu nawet kataru nie miała. ODPUKAĆ!!!
W przyszłym tyg ide po recepte na szczepienia - dodatkowo zaszczepię na ospę wietrzną. Także kłucie powraca 🤪 🤪 🤪
Trzymajcie się , a ty Aduś najbardziej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂

Aniu zazdroszczę tego nie chorowania 😞...gdyby tak u nas było,a mały od czewca znowu do żłobka,bo miejsce musimy trzymać,no i drugie maleństwo już zapiszę(Oskara zapisałam w 4 miesiącu ciąży)
Oskar na razie odpukać zdrowy 🙂,tylko ten Biseptol tak mu dokucza 😞,ale dzisiaj już nie dostaje 🙂

Kurcze musze oduczyć małego od smoka... 😞,nie wiem jak się do tego zabrać 😞
Jedno jest pewne,drugi raz tego błędu nie popełnię i drugie dziecko -ŻADNEGO SMOCZKA I OD RAZU DO SWOJEGO ŁÓŻKA CHOĆBYM umierała z bólu wstając do niego 😞...mam nauczkę 😞

Moje ciśnienie wczoraj u lekarza-104/55 a dzisiaj 112/48 😞...słabo mi bardzo 😞

W sobotę jedziemy po farby,nie wiem na jaki kolor pomalować kuchnię 😞...mamy małą,bez okna,tylko z taką ladą między pokojem a kuchnią,więc taki mini aneks,bo pół ściany jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...