Skocz do zawartości

BYŁYŚMY KWIETNIÓWECZKAMI-JESTEŚMY MAMUSIAMI | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie moje drogie


WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA WASZYCH SKARBÓW 🙂

U nas weekend byl dosyc burzliwy- w czwartek Aleksik ubił sobie place u nogi nie chodzil 2 dni, moj A zmeczony ciaglym ciagnieciem duzorow w pracy - tez troche nerwow sie nam udzielilo bo czasu na nic nie było.
przygotowania?dzisiaj zamowilam bukiecik, zastanawiam sie nad fryzura bo wlosy mam krotkie, jeszcze bolerko i buziki dla A. Lista gosci zwiekszyla sie do 16.Czasu coraz mniej a roboty multum.
Eks nie wyjechal-wczoraj mnie nstraszyl bo powiedzial ze Mati zaczal sie dusic w nocy nie mogla zpalac oddechu-narazie przygladam sie temu bo do tej pory maly nie mial problemow z oddychaniem. SLicznie juz mowi mama i baba 🙂 buzka sie nie zamyka 🙂


dziekuje za karteczki 🙂a zdjecia podesle po uroczystosci 🙂

buziaki:*:*:

jejku to jeszcze 10 dni:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • KaSia86

    337

  • Mamusia
Adus nie przejmuj sie-zniknie... przeciez to jeszcze swieze jest... Ale cos na blizny dobrze by bylo powcierac-CEPAN jest dobry,ale stosowalam tez DERMATIX(to taki spray silikonowy) no i musze powiedziec ze naprawde duuuzo mi pomogl,tyle ze cena nieciekawa bo ja 3 lata temu placilam ok 400zl za butelke na miesiac(ja stosowalam pol roku,ale juz po miesiacu sa efekty). A bylo u mnie troche do zlikwidowania,bo od skroni przez brew i srodek czola pionowo do czubka glowy mialam do kosci zdarte wszystko(po wypadku). A teraz na czole malo co widac 😁 reszte zakrywam grzywka,ale tez nie jest mozno widoczne 🙂 Takze sie nie przejmuj 🙂 Zniknie 🙂

Monia no to wielki dzien duzymi krokami sie zbliza... Nie przejmuj sie nawet jak nie zdazycie czegos zalatwic-i tak wszystko bedzie IDEALNE 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha, apropopo picia z kubeczka, to Martyna za nic nie chce się nauczyć. Prawie cały dzień nie piła, bo zrobiłam jej w niekapku. Nie ciągnie tylko gryzie i się wścieka. A lubi duuuuuużo pić. Dziennie to z 5 butelek. Jak nauczyłyście wasze maludy picia już nawet widzę nie z kubka, a i z butelki z dziubkiem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂

Jak tam poranek u Was? Pogoda do niczego 😞 i gdzie to lato niedługo 😞

Anula ja Oskara nie uczyłąm,tylko mu dałam niekapkaAvent jak miał chyba z 7 czy 8 miesięcy i sam zaczął pić,od tamtej pory nie pije już z butelki,teraz ładnie pije z Lovi 360 stopni i z butelki z dziubkiem 🙂
Ale za to mam nadal problem,bo kaszke chce tylko z butli,a obiadównie rusza,jedyne co je łyżeczką to danonki,żadnych owoców nawet 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar ostatnio podchodzi do brzuszka,podnosi mi bluzkę i robi "ajka"i się śmieje i mi każe głaskać 🙂,zaczął tak robić,bo mu tłumaczę,ze tam jest dzidzia,że jest jego sostrzyczka albo braciszek 🙂

Próbowałam dać małemu spaghetti,nawet mu kawałek makaronu z sosem włożyłam do buzi...od razu plucie i odruch wymiotny,z kaszką to samoa taką samą kaszkę z butli zaraz wypije....i bądź tu mądry 😞

U mnie brzuszek już widać(chyba już pisałam),waga 48,5...brakuje 0,5-1 kg do wagi sprzed ciąży(49-50)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeju zazdroszczę Kasiu,ze macie tak ciepło 😞 ,u nas jeszcze nie było dnia,zeby Oskar miał krótki rękawek,bo nawet jak jest słońce to jest nieprzyjemny wiatr 😞
No ale zapowiada się ładny weekend,ponoć ma być słonecznie i ok.24 stopnie 🙂,dzisiaj idę na spacer nad jeziorko z kumpelą i dziećmi a weekend spędzę z mężem i znajomymi na Starym Rynku,bo zaczyna sięJarmark Świętojański 🙂
Pewnie cały tydzień będę tam codziennie,bo bardzo lubię 🙂

Oskarowi chyba znowu jakiś ząbwychodzi bo płacze przez seni przebudza się,potem ja zasnąć nie mogę...jeju jak ja marzę o spaniu!!!!! Od kiedy mąż złamał rękę nie przespałam całej nocy,bo małego ciągle zęby męczą...ale jeszcze tylko środek 4 i dolna 2 i myślę,ze będzie trochę spokoju,bo 5 niby wychodzą po ok.24 miesiąca 🙂,aha no i dolne 3 😞

A jak tam u Was? Dzieci zdrowe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
A u mnie dzien sie zaczal bardzo zle 😞 Od kilku dni nasz pies chorowal,cos zle sie z nim dzialo,znow kleszcz go ugryzl i znow na zastrzyki trzeba byo wozic(to samo co roku sie dzialo) ale po kilku dniach znow sie zle poczul,mial temperature, zbrzekniety brzuch i opuchniete lapy-juz nawet nie chodzil... No i weterynarze u nas dawali mu jakies kroplowki,bo mysleli ze jelita mu sie przytkaly... Ale rodzice zawiezli go dzis do kliniki no i sie okazalo ze mial nowotwor prostaty-byl juz wielkosci gjejpfruta.. Tylko sie meczyl biedny,no i niestety trzeba bylo go uspic 😞 Mial juz ponad 14 lat-a to podobno rzadko spotykane u psow ras wielkich... Ech...caly ranek nie moge sie pozbierac 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wam..no zyję.
No więc urlop:
-najpierw małż wziąl mnie do prawdziwego zamku ( zamek czocha w leśnej), gdzie jest wypasiony hotel, bylismy tam sami w tym wielkim zamku i było ekstra
-potem karpacz, góry
-potem Praga
No i domek.
Musiemlismy skrocić urlop, bo Alicja się rozchorowała i miala anginę ( ale juz lepiej).

Poza tym na razie bez zmian. Natalka szaleje, tak sie stęskniła, że chodzi ze mną nawet do kibelka i nie mogę jej odstapic na krok.

Kasiu, wspólczuje z powodu psa, zawsze to stworezenie, do którego sie człowiek przywiązuje 😞

To Ada, u nas pogoda lepsza, bo Nati już kilkanaście razy wychodzila w krotkim rękawku, ale do was tez zawita słoneczko, może dzisiaj?a co do butli, to ja juz ci mówiłam, że jak mu będziesz dawać, to nie zje nic innego, a powinien już w tym wieku umieć pogryżć większość rzeczy..
a poza tym wygląasz bardzo ładnie, ciąża Ci służy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂
Witamy z powrotem Aniu 🙂,fajnie,że urlop sie udał ale szkoda,ze Alicja znowu chora 😞oby szybko wyzdrowiała
Zazdroszczę Wam tego urlopu ... 🥴ale odbijemy sobie za rok 😁

Ach co do butli to ja już próbowałam małego przegłodzić...to nic nie da,bo i tak nie ruszy...narazie dam mu spokój,wiesz on gryzie np.jabłka,bułkę zje z masełkiem,groszek mi wyjada z talerza jak jemy z marchewką,a ostatnio nawet nam podkradał zieloną fasolkę,więc problemów z gryzieniem to on nie ma.
Aha a wczoraj jak na spacer jechaliśmy autobusem to jadłam sobie parówkę i wyciągał rączki...zjadł prawie całą i do tego pół bułki 🙂
Ale jak dostał ostatnio spaghetti ze słoiczka to miał odruch wymiotny...poprostu to co sam sobie weźmie to zje ale jak mu dam to nie,no chyba,że to co pokaże 😞

Ale muszę się pochwalić 😁,Oskar od 2 dni zasypia sam w łóżeczku!!!
Przedwczoraj zasypiał 1,5 godz.,on wstawał a ja go kładłam i tak w kółko ale usnął wkońcu,wczoraj to trwało tylko 45 minut,więc coraz lepiej 😁...jeju,żebym nie zapeszyła 😞

Dzisiaj robimy mini piknik w lasku,cieplutko i słoecznie,mały wkońcu w krótkich bluzkach 😁
Miłego dnia kochane mamuśki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puuuustoooo 😞 😞 😞

Gdzie uciekłyście????

U nas ok 🙂,Oskar wczoraj usypiał "tylko" 30 minut,ale i tak jestem dumna,bo zawsze zasypiał na rękach,myślę,ze teraz będzie już tylko lepiej 🙂
Wczoraj byliśmy na tym pikniku w lesie mały cały czas ganiał z tatą za piłką...normalnie aż w szoku byłam,biegał i kopał,no chciał ją też zjeść przy okazji 😜

Za to dzisiaj pogoda brzydka,pochmurno i pada 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Aniu no to super bylo,ale Ci zazdroszcze... Jak w filmie hehe 😉 A dla Alicji zdrowka duzo...

Adus Oskar z ta pilka jest po prostu BOSKI 😁 U nas tak dobrze idzie kopanie psich metalowych misek na chodniku 😉 No i gratuluje postepow w usypianiu 🙂 Pietruszka poki co nie usypia sam,tylko ze mna na lozku... Tzn klade go obok siebie no i on sie wala,lazi az w koncu pada-czasem tez do pol godziny to trwa,ale jak mozno zmeczony to i w 5 minut padnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar od małego zasypiał na rękach,bo się tak nauczył przy piersi zasypiać,teraz najwyższa pora go oduczać,bo z brzuchem byłoby mi ciężko 😞
Przed urodzeniem maluszka chciałabym malłego jeszcze nauczyć korzystania z nocnika,tyle,że on narazie ma go gdzieś i tylko sie nim bawi,nic nie daje sadzanie 😞...wyjątkowo uparty mój synek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie kochane
u nas przygotowania od tego tyg 🙂 szkoda tylko ze A znowu pracuje co 8 godz jak tic tak:/ kiedy odpocznie??pewnie dopiero od 21 czerwca jak zacznie sie urlop - ale bedzie to odpoczynek przy 2 dzieci a ja pojde do pracy 🙂
Mati spi sam w lozeczku od 10 miesiaca- ostatnio klade go a on sam zasypia nie musze siedziec przy nim 🙂 jesli chodzi o nocnik to zawsze po przebudzeniu zasiada na tron i zaraz slysze Ode DO Elizy 🙂 tak gra nocniczek po zrobieniu czegos - a Mati sie buja w rytm muzyki 🙂jak mu sie chce kupe to przynosi i mowi EEE 🙂 skubaniuch maly 🙂no nic kochane bede starala sie odzywac pewnie tylko z pracy bo w domu brak czasu 😞 buziaczki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu cisza 😞

Oskar zasnął wczoraj w 20 minut 🤪....jestem w szoku,ze tak szybko poszło no i dumna z synka,ze wkońcu śpi sam 🙂

Mały nie śpi od 5.30,bo go męża budzik obudził 😞...teraz jest marudny,bo się nie wyspał 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Adus nie przejmuj sie-moj o 5 mi pobudke zrobil 😁 Ale na szczescie teraz juz spi to mam jeszcze jakies 1,5 godzinki 🙂
A tak w ogole to ile razy Wam jeszcze maluchy w ciagu dnia spia? Moj Pietruszek 2 razy-tak 3 godziny po wstaniu i pozniej znow po 4 godzinach... Ale w dzien zeby spal 2 razy to musze go kolysac w wozku:/
Ada no ale Wam sie gratulacje naleza 😁 Super postep w usypianiu 😁 Ale jak Ty to robisz? Kladziesz go do lozeczka i wychodzisz i on sam zasypia? Ja tak probowalam ale Piotrka wtedy na zabawe zbiera i zaczyna biegac po lozeczku i dokazywac 🙃 Wiec narazie poki co usypia przy mnie na lozku... Ale to tez juz mnie denerwuje bo ja razem z nim zasypiam i pozniej budze sie ta kolo 23:/

A moj menel dalej pije i ja juz nie wyrabiam:/ Juz mu powiedzialam dzis ze ma sie spakowac i do konca miesiaca wyprowadzic. Odkad poszedl do pracy to nie bylo nawet jednego dnia zeby nie pil,a oprocz tego w domu nawet palcem niczego nie tknie:/ Nawet dzisiaj dzwonilam do dziadka mego zeby przyjechal(bo ON nie ma zamiaru nic robic w tym domu) bo trzeba mi blacha zabezpieczyc krawedz sciany bo po ocieplaniu wystaje i woda zalatuje... No i dzis dzwonilam po chlopaka ktory przyjdzie mi drzewo pilowac bo zamowilam i na dzis mi maja przywiezc. A ON oczywiscie sie tym nie interesuje... I wiecie,naprawde ja mam wszystko na swojej glowie i jeszcze dodatkowo sie wkur**am tym ze on chla,wiec po co mi to? Jak sie wyprowadzi to bede miala przynajmniej jeden klopot z glowy... A nawet juz mi na nim przestaje powoli zalezec...bo to tyle czasu juz trwa:/ I ja nie jestem smutna-tylko wsciekla przez to wszystko ze pozwolilam doprowadzic do takiej sytuacji. A najbardziej mi Piotrusia szkoda bo on nawet do niego sie nie odzywa...no i nie chce zeby patrzyl na pijanstwo,bo z mojego domu meliny nie zrobi!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu biedna jesteś ale i dzielna.
Masz rację,ze kazałaśmu się wyprowadzić,niech nie niszczy Piotrusiowi dzieciństwa 😠
współczuję Tobie bardzo,ale jesteś silna i na pewno dasz radę!!! 🙂

Kładę Oskara jak zje kaszkę do łóżeczka,mówię dobranoc i kocham cię,przez pierwsze 3 dni wstawał i go co chwilę kłądłam a wczoraj leżał i zasnął po 20 min.Ja siedzę przy nim na taborecie i głaszczę po rączce.
W ciągu dnia śpi ok.9 przez 1-2 h a potem przeważnie między 12 a 15,ale czasami tylko ta jedna drzemka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu- naprawde Ci współczuje, wiem co to znaczy samotne macierzynstwo...i jak ciezko jest miec wszystko na swojej glowie. Moja przyjaciółka pare miesiecy temu pogoniła swojego meża pijaka- teraz swietnie sobie radzi- dostala awans w pracy i jakos z synkiem (11miesiecy) daja sobie sami rade 🙂takze glowa do gory- musisz byc dzielna dla synka( jeszcze pare miesiecy temu pisalas tak wlasnie do mnie)

buziaki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...