Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Zrób sobie te badania basiaolek bo one są mimo opini lekarza że nie trzeba na przykład, są bardzo ważne. Tak jak beatasz powiedziała że dziwne że lekarz nawet nie wspomniał. Mi lekarka napisała na krteczce jakie badania narazie są potrzebne, przed tym pytała się czy mam psa, ale tak naprawede toxoplazmozą to nie tylko od zwierząt można się zarazić. Złapać tą chorobę można poprzez jedzenie brudnych nawet niedomytych warzyw, poprzez grzebanie gołymi rękoma w ziemi, przez zjedzenie niedosmarzonego lub nie dogrilowanego mięsa, więc sposobów zarażenia jest multum, ja miałam powiedziane żeby narazie się nie stykać z innymi zwierzakiami i bardzo często także przy styczności myć ręce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
basiaolek ja tylko napisałam co słyszałam od lekarza na spotkaniu przyszłych mam, ze to podstawowe badanie. Mój lekarz tez mi je zlecił. W tamtym roku tak jak Ty tez poroniłam, wtedy inny lekarz prowadził moja ciąże i też kazał mi zrobić badania na toksoplazmoze. Moja siostra tez jest w ciazy prowadzi ja inny lekarz niz mnei i rózniez toksoplazmoza była obowiazkowym badaniem. Do tego mój mąż jest lekarzem i on również twierdzi, ze to podstawa...
Dlatego sie dziwie, ze również alaxim powiedział lekarz, ze to nieobowiązkowe...
Ile ludzi tyle zdań ale na wszelki wypadek zrobić i miec spokojną głowę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak patrze na wypowiedż alaxim że nawet może nie wszędzie są płatne więc powodzonka 🙂 ps jak wyniki są niejednoznaczne to takie badanie należy powtórzyć, a jak nadal są takie trzeba natychmiast podjąć leczenie. Kobietom które mają toxo dla tego ciężko zajśc w ciąże bo, te bakterie normalnie nie są szkodliwe ale jak pojawi się ciąża myślą że dzidzi to taki intruzik i go zwalczają dla tego te poroninia, podobnie jest z konfliktem krwi,zapomniałam dodać że to badanie (grupa krwi ) też miałam bo wcześniej nie robiłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A odnośnie szkoły rodzenia to chyba bym sie zapisała 🙂
Teraz wszytsko odnośnie ciąży strasznie mnie interesuje i moglabym o tym ciągle czytac i rozmawiac, dlatego miedzy innymi jestem tutaj z Wami dziewuszki 🙂
Znalazłam narazie 1 szkole rodzenia w mojej dziurze 🙂
nawet mąż stwierdzil, ze pojdzie ze mna, a myślalam ze bede musiala go namawiac:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też chce się zapisać, i normalnie co mnie cieszy mój mężuś sam mnie ciągnie 😁 Ale chciałm znaleść jakąś niedrogą, bo teraz tyle wydatków ja jeszcze nie pracuje, więc troszke można było by zaoszczędzić na przyszłe miesiące :P Tak apropo prawie wszystkie mamusie nam gdzieś pouciekały . Pewnie z pogody korzystają 🙂 Dziewczyny wracajcie do nas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie nie wiem dla czego ta toxoplazomoza jest nadal tematem tabu bo to że to nie jest obowiązkowe tak odbieram , przecież można to wyleczyć , nawet w trakcie ciąży i ile mamusinych serc zaoszczędzić od cierpień, tak jak mojej znajomej. Dziwne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JA na forum czytalam o tej szkole i podobno coś okolo 200zł no troszke kosztuje, zobaczymy jeszcze. Ja tez nie pracuje a do tego za dwa miesiace generalny remont mieszkania i do tego dzidziuś, troche wydatków sie uzbierało na ten rok, chyba wakacji nie bedzie 🙂
No własnie mamuśki pewnie spaceruja sobie na słoneczku 🙂 a ja niestety musze siedziec w domciu bo czekam na pralke, która maja mi przywieźć 😆 i jeszcze czeka na mnei góra prasowania 🤢 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moniczko85 ja ide na wesele w lipcu i juz teraz sie zastanawiam co ja na siebie założę 🤢 w sumie jeszcze duzo czasu ale chyba bedzie to tunika i jakies spodnie... bo pewnie brzuszek urośnie do lipca a sukienki na sibie juz nie wcisne 🥴 zobaczymy ale coś czuje, ze poszukiwania beda długie ehhehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane mamusie z tego, co pamiętam ze studiów toxoplazmoza to choroba pasożytnicza, przenoszona głównie przez koty(w szczególności przez odchody). U dziecka Kobiety, która się zarazi toxoplazmozą podczas ciąży może występić tzw. toxoplazmoza wrodzona. Powoduje ona przede wszystkim niedorozwój psychofizyczny
(m.in. wodogłowie, małogłowie, hipotrofia) Warto zrobić badanie na toxoplazmozę w szczególności jak ma się kotki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam wesele pod koniec czerwca, to pewnie też brzuszek podskoczy bardziej, ale mi się wydaje że nie mamy się za bardzo czym martwić, teraz taka moda że większość sukienek jest tak jakby wiązana pod biustem, są różne materiały , więc elastyczne też będą a jak jeszcze delikatnie marszczone to pewnie sukienka uniwersalna będzie. Wczoraj coś takiego przymierzałam i nawet fajna była, lekko lużniejsza z zapaskiem na brzusio 🙂 przewiewna i nie droga bo koło 80 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no tak, wiem o co ci chodzi ale ja nienawidze swoich nóg i najchetniej w zyciu bym ich nie pokazywala, tylko suknia do ziemi 😁 dlatego myślalam o spodniach oczywiscie chodzi mi o takie eleganckie na wesele i fajna tuniczke z odkrytymi plecami albo bez ramiaczek, zobacze co bedzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A powiedzcie mi dziewczyny, odczuwacie oprócz kłucia w brzuszku i pobolewania coś takiego jak skurcze?
mi sie wydaje, ze mam skurcze w szyjce macicy, oczywiscie nie sa bardzo bolesne ale dziwnie sie z tym czuje. Moj maz mnie uspokaja ale pytalam siostry i ona dopiero teraz tak ma a jest w 9 miesiacu 🥴
wizyta u lekarza za 2 tyg dlatego pomyślalam, ze moze zapytam sie Was, moze ktoras tez tak ma??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też w sukienkach ani w spudnicach nie chodzę, ale na wesele przemoge się jakoś :P Ps z toxo zgadzam się że przez koty i ich odchod dla tego tę trzeba dbać o czystość kuwet ale najlepiej nie samemu , ale ja np nigdy nie miałam kota i styczności też praktycznie nie miałam z kotami , a już nie pamiętam który odczyn ,ale miałam niski prawie minimalny , drugi miałam ujemny, lekarka powiedziała że dużo osób ma taki iżeby się nie przejmować. A czytałam że jak ten drugi jest ujemny to znaczy że jest choroba nieaktywna, ale wcześniej mogłam ją mieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jestem w 14 tc i jak narazie miałam tylko podstawowe badania, czyli krew (morfologia i grupa krwi)glukoza i mocz, usg miałam pod koniec czerwca a nastepne bede miała pod koniec lipca, a tak w miedzy czasie to mam wizyty kontrolne czyli bardziej taki wywiad lekarski bez badania-dodam że chodze panstwowo a nie prywatnie, z tego co wy piszecie to ciagle maice jakies badania i usg na kazdej wizycie-i dlatego martwie sie bo ja az tak dobrze nie mam 😞 nie wiem czy te moje badania to nie za mało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jestem w 14 tc i jak narazie miałam tylko podstawowe badania, czyli krew (morfologia i grupa krwi)glukoza i mocz, usg miałam pod koniec czerwca a nastepne bede miała pod koniec lipca, a tak w miedzy czasie to mam wizyty kontrolne czyli bardziej taki wywiad lekarski bez badania-dodam że chodze panstwowo a nie prywatnie, z tego co wy piszecie to ciagle maice jakies badania i usg na kazdej wizycie-i dlatego martwie sie bo ja az tak dobrze nie mam 😞 nie wiem czy te moje badania to nie za mało 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czasem mam takie dziwne pobolewania, ale nie są one długie staram się tym nie przejmować wizyte też mam na początku czerwca więc mimo wszystko też o tym wspomne. Raz mnie tylko tak mocniej zabolało ale przeszło 🙂 Może to też od organizmou zależy każdy jest inny.
Nom sorki ale muszę zmykać teraz 🙂 Pozdrowinka dziewczyny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maiha ja ja chodze prywatnie ale moj lekarz powiedzial, ze bede miec 3 usg przez całą ciążę chyba, ze bedzie potrzeba i wsakazania do tego zeby zrobic wiecej.Takze Ty państwowo tez tak masz. Ja juz mialam 3 usg: 1 na pierwszej wizycie, 2 poszlam sama bo sie potknęłam o kabel i upadłam brzuchem na komputer, ze mialam siniaka i bolało 🥴 a ze raz juz poronilam to poszlam spr czy wszytsko okey a 3 raz mialam usg przy badaniu prenatalnym.
Nastepne bedzie dopiero połówkowe.A wiyty mam co miesiac kontrolne i od razu mam badanie. Co do badań jakie mialam a poczatku to mialam morfologie, badanie ogólne moczu, różyczka, choroby weneryczne, toksoplazmoza IgM i IgG, przeciwciała, Antygen HBs, odczyn Coombsa a inne takie jak grupa krwi itd to nie musisalam bo mam z poprzedniej ciazy.
Także maiha nie musisz sie martwic, bo jezeli lekarz nie daje Ci na wizycie kontrolnej zadnych dodatkowych badań to chyba znaczy, ze wszytsko jest okey i nie musisz sie martwic 🙂tak mi sie wydaje 🙂 ja natomiast musze zrobic pownie badanie moczu i jeszcze przepisał mi rózne leki 🤢



Moniczka85wpadnij jutro inapisz i czy znalazłaś coś fajnego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja chodzę prywatnie i tylko na początku kazał mi zrobić podstawowe badania, morfologia, mocz, cukier ale zrobiłam sobie jeszcze żelazo, magnez, potas i oczywiście skierowania mi nie dał.
Teraz gin. już nie karze mi robić żadnych badań, na ostatniej wizycie to tylko posłuchał tętna płodu.
Co do toksoplazmozy to ja będąc zapobiegliwą (wiedziałam, że lekarze raczej nie zlecają tych badań) zrobiłam sobie już przed ciążą.
Na kłucia i pobolewania w brzuchu to dr powiedzał, że to normalne, po prostu macica się rozrasta. 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja byłam w Polsce od 5 do 9 tyg,gdyż mieszkam w Anglii i tutaj zajmują się ciążą dopiero od 13 tyg,a że w zeszłym roku poroniłam to wolałam jechać do mojego lekarza.Chodziłam państwowo,ale mam chyba lekarza z powołania bo przez 4 tyg miałam 3 razy usg dopochwowe i raz w tyg wizytę,no i wszystkie potrzebne badania,nawet cytologię.A w Anglii to jest dopiero opieka,na początku 13 tyg badanie krwi,następne w 28 tyg i koniec badań,chyba że coś będzie się działo.Dwa razy usg,w 14 tyg i teraz będę miała w 19 tyg i koniec.No wszędzie gdzie idę czy to położna czy usg muszę mieć próbkę moczu.Dzisiaj miałam wizytę u położnej,zmierzyła ciśnienie,posłuchała serduszka i koniec,następne dopiero w 25 tyg hehe,to czekanie jest najgorsze.Co do bóli to miałam takie dwa dni ciężkie że aż się bałam,wspomniałam dzisiaj położnej,ale dopóki nie ma plamienia to jest oki,kazała mi odpoczywać(gdyż pracuje,nieraz nawet po 12h 😞 ) zmieniać pozycję,ewentualnie paracetamol.No ale mam nadzieję że będzie dobrze.Ważne dziewczynki że naszym Maleństwom serduszka biją 🙂 mi to bynajmniej wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez mieszkalam w Anglii i gdy zdecydowalismy sie na dziecko przyjechalismy do Polski, bo jednak opieka medyczna w Anglii pozostawia duzo do zyczenia. Tutaj chodze prywatnie, ale badan sama pilnuje, robie nawet takie, ktore nie sa obowiazkowe, bo ostroznosci nigdy za wiele. Nie sa to duze koszta, a przynajmniej mam spokojna glowe. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...