Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie 🙂
Właśnie wróciłam od gina. Wszystko w najlepszym porządku -wyniki i bicie serdunia mojego maleństwa 🙂 Wg jej wagi od początku ciąży przytyłam 4 kg (dziś ważona w jeansach) czyli uff nie dostałam zjebów 😉 Powiedziała, że na połowę ciąży to ok 🙂 Tylko usg dopiero 2 września.

wesa napisał(a):
Najszczęśliwsza na świecie, szczęśliwszej nie ma hehe BEDZIE SYNEK 🙂 🙂) 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂tak sie cieszę, cała rodzinka oszalała, a mąż to juz nie mówie, chodzi taki dumny.Dzidzia zdrowa, waży 254 g.

Wesa świetnie! Bardzo, bardzo się cieszę i ja!!! I gratuluję parki 🙂

A ja jestem chyba inna bo bardzo bym chciała drugą dziewczynkę.

BlueLagoon napisał(a):
Laski statystyki nam przez Wesę opadają hehe 😁 Kto chce jeszcze synka? W Polsce rodzi się więcej dziewczynek 😮 więc jeśli Wesa zabrała nam już jednego chłopca to teraz niektóre z nas mają w sobie na 100% dziewczynki 😁 Wesa oczywiście bardzo ci GRATULUJE i zazdroszczę maluszka!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja też chcę takiego malutkiego synusia 🙂
Ja chcę bardzo dziewczynkę! Dowiem się być może 2 września

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi to nie dało i poszłam do sklepu po masło i kilka innych rzeczy 😁 A raz się żyje zrobię te ciastka i już 😁 a wzorki zrobię widelcem hehe :P Wcinam jogurt z śliwkami może mnie "przerobi" 🙂 bo coś po tych witaminach rzadziej chodzę na wc. To miejmy nadzieję, że każda z nas będzie miała to co chce mieć. 🙃 Ale się pośmiejecie ze mnie jak będzie dziewczyna co?? 😁 Idę po cappuccino.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja się "zawiodłam" w poprzedniej ciąży. Liczyłąm na chłopca. Tak coś czułam. Przez 7 miesięcy w głowie roiłam sobie synka i dopiero włąśnie w 7 mies. moja królewna się odkryła. Mówię Wam- aż się poryczałam. I to chyba nie dlatego, że dziewczynka tylko to moje nastawienie w głowie. Na drugi dzień mi przeszło... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
przeraża mnie myśl czekania do 7 m-ca na "pokazanie" się płci, tym bardziej że jeśli nie pokaże mi się za 4 tyg, to potem już tylko w 32tc i finito 🤪
ale w razie co to mam w zanadrzu 3D po 25 tc...a jak nie to niespodziewanka po porodzie 🙂
tylko że chciałam odpowiednio pokoik zrobić........
ja się nie nastawiam za bardzo i nie mam przeczuć, więc tym bardziej jestem ciekawa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha mam takie czysto teoretyczne pytanie czy w regularnym okresie występującym dokładnie o tej samej porze tego samego dnia może owulacja np. wystąpić 5-10dni przed @ czy zawsze występuje 14-18dni przed licząc od tyłu? Czy takie coś jest możliwe? bo wiem, że u osób, które mają nieregularne cykle potrafi się pojawić kilka dni przed @ lub od razu po niej. Co myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Femmka nooo 🙂 😁 miej resztki przyzwoitości i nie odbieraj mi krzty nadziei haha! Jeszcze 7dni jakoś wytrwam! Jak to będzie chłopak to chyba nie dojdę do domu z palpitacji serca 😮 A po drugie same widziałyście jakie mam "ładne" dziecko w 3D, więc litości to nie może być dziewczyna ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Femmka 😁 😁 😁 brak słów 😁 😁 😁

Kolo no cóż takie życie, wszystkiego mieć nie można, ja bym chciała 1 chłopca, drugą dziewczynkę 🙂 chociaż to już by było zbyt piękne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo pieczę już ciastka te maślane kruche 🙂 ze swoim tworzyliśmy te ciastka dorabiając im wzorki widelcem (oczywiście on robił najładniejsze pokraki jakie można sobie wyobrazić) jakiegoś grzybka sobie nawet zrobił haha 🙂 aha i wypisał na ciastku nasze inicjały (widać komu odbija) 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolo my mieszkamy sami, ale jak on wychodzi do pracy to ja nie wiem co mam ze sobą zrobić, dobrze, że od września będę miała już zajęcie 🙂 A tak to chyba zacznę chodzić po ścianach z nudów.. On to w ogóle się wczuł 🙂 Tak typowo książkowo w 1 ciąże, przytył.. w brzuchu 😁 miał mdłości w pracy, nawet wymiotował 🙂 miał przeróżne apetyty śledzie z czymś słodkim, albo podniecał się obiadem, daje mu na stół, wziął 2 kęsy i podziękował, że już nie może. Czyli takie typowe zachowanie jakie mają kobiety w ciąży, bo ja także się na coś napalałam a potem w ogóle nie jadłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mieszkam z teściami, dom jest nasz bo na nas przepisali dom i całą ziemie, ale teściów mam kochanych bardzo mi pomagaja, gdyby nie oni nie wiem czy zdecydowałabym sie tak szybko na drugie dziecko. Moja mama aktyalnie we włoszech pracuje, ale jak jest na miejscu to nie daleko mieszka mnie 🙂
Dziewczyny mam pytanie, dzis kolezanka mi powiedziała ze w drugiej ciaży wiecej sie przybiera na wadze. To prawda???? Moze gorzej bedzie zrzucic? hmmmm...przeraziłam sie, bo w sumie z maja to ja po powrocie ze szpitala praktycznie ważyłatyle co przed ciążą. Nie musiałam sie odchudzac:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesa a ja właśnie na odwrót słyszałam 🙂 że w 1 ciąży tyje się więcej.. a to z tego powodu, że mniej ważymy.. tzn. im waga startowa jest niższa tym więcej kobieta może przytyć. Widzę po sobie co się dzieje.. Około 1-2lata temu ważyłam 54kg, później mi się przytyło do 57/58 i z tej wagi zaszłam w ciąże, a jak się najem to czasami pokazuje 62/63kg 😁 ale na razie tego po mnie aż tak nie widać, trochę wzrost mnie ratuje 170cm to jeszcze nie tak mało, ale porównując 54kg do 62 to jednak różnica znaczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sobie zrobiłam bombę kaloryczną !! Polałam te ciastka rozpuszczoną czekoladą mleczną 😁 oczywiście z prawdziwej czekolady, nie tego sztucznego wyrobu to będzie armagedon dosłownie. Ja coś czuję, że przytyję te 10-15kg 🙂 zależy jak duże dziecko będę mieć i ile będzie ważyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A my mieszkamy sami ale w mieście gdzie wszyscy rodzice a i tak jesteśmy skazani ze wszystkim tylko na siebie 😞

Co do tycia w ciąży to ja w pierwszej przytyłam 20 kg 😠 Z tym, że przed ciążą byłam chuda jak patyk więc mimo, że zostało mi co nieco to i tak do tamtych chudych rozmiarów bym wrócić nie chciała!!! A teraz? Na pewno tyję mniej niż wtedy ale to dlatego, że od ciąży została mi tendencja do tycia to nauczyłam się przez te 6 lat nieco ograniczać. Stąd też moje schizy i ważenie się codziennie. Wiem np, że przed sikaniem ważę ok 400 g więcej niż po heheh 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mama justyna 😁 masz ten nawyk co ja.. rano wstaję przed jedzeniem idę do wc zrobić wszystkie potrzeby i hop na wagę 😁 Tylko to i tak nic, bo położna zawsze waży mnie w butach i ubraniu 😁 ostatnio nawet z komórką, więc wiecie..

Coś ciekawego:
18 TYDZIEŃ CIĄŻY:
Serce bije coraz mocniej i głośniej tak, że w niektórych przypadkach można je usłyszeć nawet przy użyciu zwykłego stetoskopu! Kształtuje się dobowy rytm i dziecko regularnie zaczyna budzić się i zasypiać. Ma też swoją ulubioną pozycję snu! Waży 320 g i ma ok. 22,5 cm, czyli tyle co...banan!

Moje się budzi rano 🙂 coś koło może 7-8 i potem szaleje przez kilka h w odstępach, potem popołudniu trochę i wieczorem od 19/20 do 22 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...