Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście to pójdę po skierowanie do rodzinnego do kardiologa i na badanie ekg lub echo 🙂 i zobaczymy czy moje choróbsko sprzed kilku lat się pogłębiło czy zniknęło, bo lekarce się nie podoba moje tętno zawsze mam 120-125/80 i ona stw, że ta 80 jest za wysoka, ale co ja za to mogę, że się denerwuję na wizycie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

http://babyonline.pl/ciaza_i_porod_porod_artykul,1261.html
Wskazania do cesarskiego cięcia występujące podczas porodu
– Nieprawidłowe rozwieranie się szyjki macicy podczas porodu
– Słaba akcja skurczowa, która może grozić zbyt długim porodem i w konsekwencji niedotlenieniem dziecka
– Niewłaściwe ułożenie dziecka (położenie poprzeczne, twarzyczkowe, nóżkowe, położenie miednicowe u kobiet rodzących po raz pierwszy)
– Przedwczesne odklejenie łożyska
– Wypadnięcie pępowiny.

Wskazania do cesarskiego cięcia występujące przed porodem
– Zbyt duża główka dziecka w stosunku do szerokości miednicy matki
– Zagrożenie rzucawką, spowodowane zatruciem ciążowym
– Konflikt serologiczny
– Cukrzyca matki
– Guzy mięśniowe w kanale rodnym
– Wielkość dziecka powyżej 4,5 kg
– Poważna wada wzroku i zagrożenie odklejeniem się siatkówki oka
– Przebyte wcześniej podłużne cesarskie cięcie
– Wcześniejsze operacje macicy
– Nisko umiejscowione łożysko (tzw. przodujące)
– Opryszczka narządów płciowych
– Inne dolegliwości matki, zakwalifikowane przez lekarza do cesarskiego cięcia.


No to nie ma nic prostszego haha! Zarazimy się i będzie cc od ręki 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hj Laski ........jestem 😁

za nim cokolwiek powiem,,,to powiem wam, ze ja chyba jak lekarka stwierdzila bede miala CC ...jeszcze tylko musze sie z innym lekarzem skonsultowac(zapomnialam jakim 🙂 ) ...a to przez to , ze mam powazne problemy z rwa kulszowa (ischias) ,,,, -po dwoch godzinach stania czy chodzenia cierpie jak meczennica................to jest tez wskazanie do cesarki,bo przy takich bolach nerwow nie ma mowy o parciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i .........
dziewczyny powiem wam jedno,,,,,,,,,, ja jak was wczesniej czytalam, ze chodzicie po lumpkach za ubrankami, to po cichu wam sie dziwilam, ze nie kupujecie nowych........ale teraz ani grama wam sie nie dziwie,,,ceny ubranek w polsce to KOSMOS!!! ...drozej jak u mnie ,a juz jak kupie u mnie z przeceny to sa w ogole tanie jak barszcz.........co do ciuszkow, to naprawde przezylam ciezki szok 😮
Za to kupilam o wiele taniej lozeczko, materacyk, posciel, przewijak na komode, wanienke , firaneczki, poduszeczki ozdobne do pokoiku, kolderki i pare innych drobiazgow,,,,,,,,
zostalo mi tzn mezowi pokoik malowac, czekac na mebelki i tylko juz dokupic butelki, smoczki i kosmetyki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ciuszki czasem porażka cenowo, widziałam śliczną sukienkę w Smyku 69,90 no to sory - za kawałek materiału, a kombinezony 150, 180 zł. Ja tam kupuję i nowe i jak trafię na prawdę coś ładnego w lumpku to też kupię (no ale na razie mam 2 rzeczy hehe).
Też wczoraj zamówiłam materiał na firankę (2 tygodnie się czeka:blink 🙂, meble poskręcane, miejsce na łóżeczko czeka, pościel przyszła.
jak ja uwielbiam zaglądać do tego pokoiku i sobie marzyć, tym bardziej że przez remont zmienił się o 180 st., a ja uwielbiam kombinować 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
He kobitki. Widzę, że ciągle wałkujecie temat porodu. Ja się troszkę naczytałam i pooglądałam filmików i już się tak strasznie nie stresuję. Lekarz powiedział, że mała jest główką do dołu, więc mam nadzieję, że już się nie obróci i uda mi się urodzić naturalnie. Sąsiadka mi opowiadała, że rodziła w tym samym szpitalu co ja i zajechała do szpitala i kazała mężowi wracać do domu, żeby starsze dziecko zawiózł do babci i przyjechał, bo miał być przy porodzie. Szpital ten znajduje się 50 km od nas. On pojechał i nie zdążył wrócić na poród bo już urodziła. Mam nadzieję, że i u mnie szybciutko pójdzie. Narazie staram się sobie nic nie wkręcać, jedyne co to modlę się żeby nie było cesarki 🙂 A co do ciuszków w polsce to nie będę komentować, bo to można się nie wypłacić. Cieszę się, że dostałam tyle ciuszków po siostrze i w ogóle od rodziny. Lece poodkurzać a potem prasować. 3mta się 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna napisz mi jak mozesz - jak twoje pomiary glukometrem? jaki masz model? dobrze ci te wyniki wychodzą, bo u mnie jakies zwariowane, raz wychodzi 60 a za 3 minuty 110 🤪
kurde jakis kosmos, chyba glukometr do d..y
teraz to juz zupelnie zglupialam z tymi wynikami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a serio,,,to ja nie moge wyjsc z podziwu jaka ta technika w tych czasach jest rozwinieta,,,,,,cos niesamowitego,,,,,,,,, kiedys kobiety w 27-30 tyg dostawaly czarno-biale foty z czyms pomazanym i nawet dobrze nie wiedzialy co widzialy
a teraz, kolor i jak dziecko dobrze sie ulozy naprawde wychodze zdjecia jak maluskiego noworodka w sepii tylko troche gorszej jakosci,,,,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...