Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

A po kolei to się ubiera... kaftanik body śpiochy? a gdzie w tym wszystkim ma miejsce pajacyk? 😁 ja mam taki fajny komplecik z bawelny/welny czy cholera wie jakiego materiału, ale on nie gryzie tylko jest ciepły ale na roz. 62 to najwyżej w to jeszcze ubiorę hehe :P bo jest w nim kamizelka, sweterek, spodenki, rękawiczki i czapka 🙂 Stresujecie mnie tymi ubraniami naprawdę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Tak czytam ten suwaczek i już wiem skąd mam wielką chcicę na produkty mleczne!! Od tego, że moja mała mi je wyciąga 😁 Mleko to spożywam codziennie min,. pół litra dziennie albo litr.. do tego jogurty itp. strasznie mnie ciągnie. Organizm chyba wie co robi 🙂 a jak przez to dostanie skazy białkowej albo alergii? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja z rana z chęcią zawsze podchodzi pod piersi dosłownie a najlepiej jakby mogła to by weszła pod same gardło 😁 😁 😁 tak się napina, że jest daleko za pępkiem i czuję niesamowity ucisk na inne narządy. Pranie już wstawiłam 🙂 wyprasować niestety też muszę, tym bardziej, że będę mieć gości, to muszę posprzątać wszędzie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej
a ja dzis sie lenie, z resztą jak codzień, przez to siedzenie w domu nic mi sie nie chce
rano tylko zakupy z mężem,potem do łózia i chyba jakis obiadek trzeba bedzie zrobic
a pogoda paskudna, typowa do spania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30–36. tydzień
To usg pomaga ustalić wielkość oraz ułożenie płodu, stan łożyska i ilość płynu owodniowego. Lekarz zmierzy obwód dziecięcej główki, brzuszka i długość kości udowej. Pomiary te pozwalają na wczesne wykrycie wewnątrzmacicznego zahamowania wzrostu płodu. Lekarz ponownie upewnia się, czy malec jest prawidłowo zbudowany oraz jak przepływa krew w naczyniach pępowinowych. To badanie jest szczególnie wskazane, jeśli przyszła mama cierpi na nadciśnienie albo cukrzycę. Jeśli wynik badania jest nieprawidłowy, lekarz może zdecydować nawet o wcześniejszym wywołaniu porodu lub cesarskim cięciu.
36–40. tydzień
Jeśli przed 37. tygodniem ciąży dziecko nie obróci się główką w dół, lekarz w szpitalu może spróbować to zmienić. Ginekolog położnik przez powłoki brzuszne delikatnie uciśnie malucha i postara się go przemieścić, jednocześnie obserwując wszystko na ekranie usg. Taki obrót nie jest niebezpieczny dla maleństwa. Przed samym porodem ginekolog sprawdza też masę dzidziusia.
po 40. tygodniu
Gdy mija termin porodu, trzeba sprawdzać, czy dziecko może nadal bezpiecznie pozostawać w macicy. Podczas usg mierzy się wtedy ilość płynu owodniowego, ocenia wygląd łożyska, czyli stopień jego dojrzałości, mierzy przepływ krwi w naczyniach oraz określa stan dziecka (tak zwanym testem Manninga).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć laseczki 🙂
też dzisiaj polatałam, jak zwykle z mamusią...kupiłam czapeczkę zimową dla kluseczki. Znowu oglądałam wózki, ale w końcu muszę iść do tego sklepu i zrobić porządne rozeznanie, aby w grudniu już spokojnie wybrać.
Jeju już prawie wszystkie jesteśmy w 30 tc...jak ten czas leci. Też mam schizy na temat owinięcia się dziecka pępowiną, a usg dopiero za jakieś 3 tyg. Blue widzę że po 30 tc to już wiele rzeczy sprawdzają pod tym kątem...
Dobrego wieczorka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam schizy jezeli chodzi o pepowine moj synek byl dwa rrazy obwiazany strasznie sie boje licze ruchy i nwogole 😁 ja usg mam dopiero 23 listopada ostatnie no jeszcze pewnie wykonaja w szpitalu jestem ciekawa czy synek sie przekrecil bo na ostatnim badaniu ginekologicznym nadal byl skosnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 36tyg. mają czas 🙂 moja też ciągle w jednej pozycji nie siedzi, np. wczoraj czkawkę czułam koło spojenia łonowego dosłownie tuż pod nim, a dzisiaj rano miała czkawkę pod pępkiem - więc nie wiem gdzie ma głowę czy jak pod spojeniem to tam jest głowa czy jak u góry 🤨 ktoś może miał z tym do czynienia na usg? że dziecko dostało czkawki w trakcie? wczoraj miała 2 razy czkawkę bida jedna 🙃 dzisiaj rano tak mi nienaturalnie brzuch wygięła, że chciałam zrobić zdjęcie, ale za daleko miałam koma. Pierwszy raz coś takiego widziałam. Ogólnie od samego rana ostro rządzi w brzuchu, przekręca się, podkopuje, wystawia nóżki-rączki i takie tam. Aha i co najlepsze robi mi wielkie gule tuż pod żebrami 😎 ona chce podbić Mont Everest czy jak?? 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam w niedzielny poranek
siedzę sobie sama w domku a mój mąż kończy dziś kurs na kat. C+E
we wtorek ma egzamin i bardzo się stresuje
wczoraj kupiliśmy już chyba wszystko co potrzebne niuni na początek łącznie z kosmetykami i wanienką
zdziwiłam się tylko bo w Tesco pampersy były na promocji 39,90 za to duże opakowanie ale promocja dotyczyła pieluszek od rozmiaru 2
w ogóle to widzę że w niektórych sklepach nie mają 1
kupiliśmy jedną paczkę 78 szt. za 45,90 bo już mi się nie chciało po sklepach latać i szukać
zaopatrzyliśmy ją też w kremik jonsona do buzi na zimę - mąż posmarował sobie rękę i stwierdziliśmy że będzie pachnieć jak ciasteczko hihi 😁
od tamtej pory Anastazja ma nową ksywkę - ciasteczko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam z rana 😉
Ja od 3 dni mam doła bo coś się dzieje z poziomem mojego cukru. Od piątku choć cały czas na sparwdzonej przez 2 miesiące diecie (do tej pory wypróbowałam co mi wolno i było ok!!!) mam strasznie zawyżone pomiary. Chociażby na czczo. Norma do 105 (zawsze miałam około 90) ja przedwczoraj 122, wczoraj 118, dziś 119 😞 Automatycznie po posiłkach więcej - wiadomo. Przedwczoraj przeryczałam całe popołudnie. Wczoraj dół cały dzień a dziś juz zrezygnowana otworzyłam oczy - znowu beznadziejny dzień. Nie wiem co robić a wizyta u gina dopiero w środę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i... Właśnie zmierzyłam po sniadaniu. Wynik 149 (norma do 140). I gdybym na czczo miała jak zawsze miałam czyli w okolicach 90 to i po śniadaniu byłoby mniej a że było 119 no to wyszło jak wyszło. Podejrzewam, że to nie dieta tylko poziom cukrów mi wzrasta podczas snu. Może rzeczywiście insuline powinnam brać rano przynajmniej. Zobaczę

Dzięki Lagoona. Nawet nie miałam z kim pogadać bo mąż w pracy. Zresztą tak jestem ostatnio poddenerwowana, że każda nasza rozmowa na ten temat kończy się moim krzykiem i płaczem 😞

Idę z Młodą do kościoła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Babeczki;* Justynko nie dołuj się, wszystko się wyjaśni jak pójdziesz do lekarza. Ja byłam u gina w czwartek, ale USG mam dopiero 25 listopada. Tak to z badań wychodzi, że wszystko wporządku, szyjka ok, serduszko malutkiej bije jak szalone 🙂 Od 9 rano mam liczyć ruchy i zapisuje je już od piątku codziennie nabija 10 ruchów koło 10 rano, a czasem nawe 9.30 🙂 Moje malutkie ADHD 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...