Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
No i wiecie dodając nowe pokarmy to wiadomo, że kolor kupy będzie się zmieniał 🙂 tyle, że nie wiedziałam, że może być zielony 😜

a ja mam taką starą książkę i tam czytałam właśnie że mogą być zielone 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
Kamiła podałaś już gluten?

nie jeszcze, po skończeniu 5 miesięcy...tylko z tymi kaszkami do dupy. Najwięcej jest tych smakowych i na mleku 🤔 a ja to bym chciała taką bezmleczną, naturalną i najlepiej bez gotowania 😜 bo co kupię taką zwykłą spożywczą i bedę gotowała specjalnie pół łyżeczki, żeby do zupki dodać...zobaczę jeszcze bo w Piotrze i Pawle są jakieś niemieckie Holle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wampir marudzi jenyyy a wczoraj tak gryzła sobie palce i gryzaki, że aż ją do płaczu zbierało. Muszą ją nieźle dziąsła swędzieć. Idę coś porobić, bo można zwariować. Buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
"Gdyby mamusie były kwiatami,

Ty byłabyś najpiękniejszym"


Laurkę z tymi pięknymi słowami, śliczną książeczkę z aforyzmami o mamach i niesamowite chwile wzruszenia otrzymałam dziś od Natalii. I Majki z samego rana 🙂 Powyłam się jak zwykle

Wam mamuśki z okazji naszego dzisiejszego święta życzę przede wszystkim właśnie takich wzruszeń!

Byliśmy tez z Maja u lekarza. Zęby na pewno. A raczej rozpulchnione dziasla zycia jej nie ulatwiaja. Ten podgraczkowystan od wczorajszej nocy moze swiadczyc o trzydniowce. Jutro tez mamy zrobic badanie moczu zeby zobczyc czy nie ma zapalenia drog moczowych. Nic wiecej sie nie dzieje wiec zbijac goraczke, obserwowac.... Wczoraj marudna dzis Maja podsypia zmeczona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze dziewczyny była właśnie u mnie pielęgniarka środowiskowa na wywiadzie
i zapytała mnie czy chcę coś wiedzieć wiec zapytałam o to turlanie się Anastazji
a ona powiedziała że trzeba iść do pediatry bo to już 5 miesiąc się zaczął wiec powinna się przewrać na brzuch i odwrotnie
czy wszystkie wasze maluchy już się turlają?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bez przesady. Moja Majka ile tak się przekręca? 2 tygodnie. Góra trzy. Maja ma 5 mies. i tydzień. Tutaj może ta szyna koszli ją hamowała to fakt ale wczoraj spotkałam tą rehabilitantkę co to u niej byłyśmy po wyjściu ze szpitala. Pogadałyśmy chwilę. Powiedziała, że bardzo ładnie jej Maja na swój wiek "się zachowuje". Teraz to tylko dla dziecka podłoga i kocyk na niej a nie jakieś miękkie łóżka i poduchy a dziecko będzie się ćwiczyć i szybko zacznie raczkować. Przekręcanie z brzuszka na plecki to po 6 mies. (jeśli wczeniej się to zdarzało to było przypadkowe a nie świadome). Nie zmuszać do siadania, niech samo sobie radzi i prędzej pewnie zacznie raczkowac niż siadać... Ja uważam, że nie ma powodów do niepokoju -zwłaszcza, że ta kobieta co z nią wczoraj rozmawiałam jest mgr, zajmuje się malusimi dziećmi i wydaje mi się, że ma w "tych" sprawach ciut większe pojęcie niż pielęgniarka ale jak chcesz się upewnić to poagadaj z pediatrą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie własnie z tym problem, bo Bartek nie uleży na plecach nawet minuty, cały czas sie przewraca na brzuch, non stop....coś mi sie wydaje ze on bedzie raczkowac. maja tak nie robiła i nie raczkowała od razu na nogi poszła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny ale mnie dziś Anastazja wystraszyła
jak sobie zasnęła przykryłam ją kocykiem i poszłam wieszać pranie na balkonie
po jakiś 10 minutach usłyszałam jej płacz ale kończyłam już wieszać ubrania wiec stwierdziłam że za chwilkę do niej zajrzę
za chwilę zaczęła tak naprawdę przeraźliwie płakać i poleciałam do niej
a ta wariatka zarzuciła sobie podwójną warstwę koca na buzię i nie mogła ściągnąć
aż cała czerwona była 😞 😞 😞
przestraszyłam się na maxa i stwierdziłam że teraz dopóki wszytko zaciąga na siebie i do buzi będę ją ubierać wyłącznie w śpiworek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honoratka do 6mieś. są przewroty "bierne" po 6 mieś. dziecko powinno i "musi" umieć się przewracać robi to wtedy świadomie 🙂 moja też jest leniwa i się nie przewraca, za to ciągnie ją codziennie po kilkanaście razy do siadu 😁 szczególnie po jedzeniu uwielbia głowę podnosić i jak leży w wózku a ja oglądam tv to ona ogląda z podniesioną głową. Ja też od razu chodziłam i nie raczkowałam wcale to może moja też?? bo się nie chce przewracać mimo, że umie.. a to siadanie to jedyna umiejętność, którą chętnie trenuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Honorata ona się po prostu przestraszyła. Moja Maja uwielbia zasypiać z pieluszką ale właśnie zakłada ją sobie na buzię, cała się zakrywa i kilka dni temu z całej pileuchy obcięłam mały kwadracik i to jej daję. Ona sobie tuli do buzi ale się nią nie nakryje i spokojnie nie musze zerkać do niej co chwila jak śpi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
dziewczyny ale mnie dziś Anastazja wystraszyła
jak sobie zasnęła przykryłam ją kocykiem i poszłam wieszać pranie na balkonie
po jakiś 10 minutach usłyszałam jej płacz ale kończyłam już wieszać ubrania wiec stwierdziłam że za chwilkę do niej zajrzę
za chwilę zaczęła tak naprawdę przeraźliwie płakać i poleciałam do niej
a ta wariatka zarzuciła sobie podwójną warstwę koca na buzię i nie mogła ściągnąć
aż cała czerwona była 😞 😞 😞
przestraszyłam się na maxa i stwierdziłam że teraz dopóki wszytko zaciąga na siebie i do buzi będę ją ubierać wyłącznie w śpiworek


Moja tak mi zrobiła jak miała z 1 albo 2 mieś. leżała pod kocem cała przykryta i nawet nie płakała.. tylko jakoś tak dziwnie stękała i jak wstałam rano z łóżka to prawie zawału dostałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mama_justyna napisał(a):
Honorata ona się po prostu przestraszyła. Moja Maja uwielbia zasypiać z pieluszką ale właśnie zakłada ją sobie na buzię, cała się zakrywa i kilka dni temu z całej pileuchy obcięłam mały kwadracik i to jej daję. Ona sobie tuli do buzi ale się nią nie nakryje i spokojnie nie musze zerkać do niej co chwila jak śpi


A próbowałaś jej nałożyć na twarz żeby sobie sama zdjęła?? 🙂 to kolejny etap, że dziecko "czuje" a nie widzi i jest w stanie samo ściągnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
mama_justyna napisał(a):
Honorata ona się po prostu przestraszyła. Moja Maja uwielbia zasypiać z pieluszką ale właśnie zakłada ją sobie na buzię, cała się zakrywa i kilka dni temu z całej pileuchy obcięłam mały kwadracik i to jej daję. Ona sobie tuli do buzi ale się nią nie nakryje i spokojnie nie musze zerkać do niej co chwila jak śpi


A próbowałaś jej nałożyć na twarz żeby sobie sama zdjęła?? 🙂 to kolejny etap, że dziecko "czuje" a nie widzi i jest w stanie samo ściągnąć.
Tak, sama sobie raz zdejmie innym lezy z tą pieluchą na buzi. Nie płacze ale ja mam schizy, że wiesz... W dzień spokojnie daję jej się bawić ale wieczorem jaką ją zostawiam samą w pokoju by zasnęła albo w nocy jak już sama śpię jestem spokojniejsza jak ma ten malusi skrawek tylko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mama_justyna napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
mama_justyna napisał(a):
Honorata ona się po prostu przestraszyła. Moja Maja uwielbia zasypiać z pieluszką ale właśnie zakłada ją sobie na buzię, cała się zakrywa i kilka dni temu z całej pileuchy obcięłam mały kwadracik i to jej daję. Ona sobie tuli do buzi ale się nią nie nakryje i spokojnie nie musze zerkać do niej co chwila jak śpi


A próbowałaś jej nałożyć na twarz żeby sobie sama zdjęła?? 🙂 to kolejny etap, że dziecko "czuje" a nie widzi i jest w stanie samo ściągnąć.
Tak, sama sobie raz zdejmie innym lezy z tą pieluchą na buzi. Nie płacze ale ja mam schizy, że wiesz...


Moja jeszcze nie zdejmuje 😜 ale ma nową zabawę "dmucha" w butelkę i mleko się bąbluje.. no zwariowała.. jeszcze bierze głęboki oddech 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mama_justyna napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Becikowe przyszło dzisiaj 🤪
To ju minal ten 246 dzien miesiaca 🙃


Dokładnie tak 😁 😁 😁 😁 😁 no to czas iść na zakupy buahahaha :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
mama_justyna napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
mama_justyna napisał(a):
Honorata ona się po prostu przestraszyła. Moja Maja uwielbia zasypiać z pieluszką ale właśnie zakłada ją sobie na buzię, cała się zakrywa i kilka dni temu z całej pileuchy obcięłam mały kwadracik i to jej daję. Ona sobie tuli do buzi ale się nią nie nakryje i spokojnie nie musze zerkać do niej co chwila jak śpi


A próbowałaś jej nałożyć na twarz żeby sobie sama zdjęła?? 🙂 to kolejny etap, że dziecko "czuje" a nie widzi i jest w stanie samo ściągnąć.
Tak, sama sobie raz zdejmie innym lezy z tą pieluchą na buzi. Nie płacze ale ja mam schizy, że wiesz...


Moja jeszcze nie zdejmuje 😜 ale ma nową zabawę "dmucha" w butelkę i mleko się bąbluje.. no zwariowała.. jeszcze bierze głęboki oddech 😉
Moja nabiera mleka i gggg jakby plukala gardlo. Albo tak jak mozna cos z buzi to ona glosno i swiadomie wypluwa smoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mama_justyna napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
mama_justyna napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
mama_justyna napisał(a):
Honorata ona się po prostu przestraszyła. Moja Maja uwielbia zasypiać z pieluszką ale właśnie zakłada ją sobie na buzię, cała się zakrywa i kilka dni temu z całej pileuchy obcięłam mały kwadracik i to jej daję. Ona sobie tuli do buzi ale się nią nie nakryje i spokojnie nie musze zerkać do niej co chwila jak śpi


A próbowałaś jej nałożyć na twarz żeby sobie sama zdjęła?? 🙂 to kolejny etap, że dziecko "czuje" a nie widzi i jest w stanie samo ściągnąć.
Tak, sama sobie raz zdejmie innym lezy z tą pieluchą na buzi. Nie płacze ale ja mam schizy, że wiesz...


Moja jeszcze nie zdejmuje 😜 ale ma nową zabawę "dmucha" w butelkę i mleko się bąbluje.. no zwariowała.. jeszcze bierze głęboki oddech 😉
Moja nabiera mleka i gggg jakby plukala gardlo. Albo tak jak mozna cos z buzi to ona glosno i swiadomie wypluwa smoka


Haha, każda ma coś innego 😁 ja u mojej kocham jak zaciska usta w dziubek (tak jak wtedy wyła jak pies) i mówi tak głośno akcentując "BE" no ja wymiękam wtedy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...