Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
moja za to wczoraj była marudna a jak zasnęła o 20 to ją o 22 kapałam na śpiocha
normalnie nie mogłam uwierzyć że się nie rozbudziła
otwierała oczka uśmiechała się ale zaraz zasypiała dalej
aż zaczęłam się martwić czy nie jest chora ale zmierzyłam temperaturę i jest oki

na karmienie obudziła się o 2, 4:30 (z godzinkę pogadała sobie pośmiała się do misiów na karuzeli i poszła spać) a rano zjadła o 8 i sobie śpi
mam nadzieje że da mi dziś podziałać w domu bo trzeba posprzątać, pouczyć się i gołąbki jeszcze chciałam zrobić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
youmit napisał(a):
Mój właśnie śpi mi na ręce, kupę ma w pieluszce a cycka nie chciał puścić 😜 😁
Jaką on ma ciężką główkę 😁
Piękna pogoda, musimy skoczyć do lidla po pieluchy.
Kasiu masz super grzecznego Synusia 🙂
Oklaski dla Was Dziewczynki 🙂
Youmit sa pampersy w Lidlu w promocji?czy po normalnej cenie? 🙂Ja ostatnio wypróbowalam Huggies i koszma 😠r mała co chwile przesikiwała i zostawiłam je w cholere(cała paka)bo przebierałam ja co godzine całą 🤪a jak zakładam pampersa to super nawet całą noc potrafi wytrzymać(od 23.30 d 🤪o 6 rano) 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joannawisn napisał(a):
youmit napisał(a):
Mój właśnie śpi mi na ręce, kupę ma w pieluszce a cycka nie chciał puścić 😜 😁
Jaką on ma ciężką główkę 😁
Piękna pogoda, musimy skoczyć do lidla po pieluchy.
Kasiu masz super grzecznego Synusia 🙂
Oklaski dla Was Dziewczynki 🙂
Youmit sa pampersy w Lidlu w promocji?czy po normalnej cenie? 🙂Ja ostatnio wypróbowalam Huggies i koszma 😠r mała co chwile przesikiwała i zostawiłam je w cholere(cała paka)bo przebierałam ja co godzine całą 🤪a jak zakładam pampersa to super nawet całą noc potrafi wytrzymać(od 23.30 d 🤪o 6 rano) 🙂

Asiu chyba nie ma promocji, są po 42 zł z groszami, to i tak chyba nie najdrożej. Ja na razie kupuje tylko pampersy, potem będę eksperymentować 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia to już masz chrzciny za sobą...a my to chyba 5 czerwca dopiero zrobimy, bo w kościele robią tylko w 1 i 3 niedzielę miesiąca. W kwietniu nie bardzo bo wypada tydz. przed świętami a w maju już lokale zajęte na przyjęcia...no cóż przynajmniej będzie ciepło, a mała skończy 5 m-cy 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
youmit napisał(a):
joannawisn napisał(a):
youmit napisał(a):
Mój właśnie śpi mi na ręce, kupę ma w pieluszce a cycka nie chciał puścić 😜 😁
Jaką on ma ciężką główkę 😁
Piękna pogoda, musimy skoczyć do lidla po pieluchy.
Kasiu masz super grzecznego Synusia 🙂
Oklaski dla Was Dziewczynki 🙂
Youmit sa pampersy w Lidlu w promocji?czy po normalnej cenie? 🙂Ja ostatnio wypróbowalam Huggies i koszma 😠r mała co chwile przesikiwała i zostawiłam je w cholere(cała paka)bo przebierałam ja co godzine całą 🤪a jak zakładam pampersa to super nawet całą noc potrafi wytrzymać(od 23.30 d 🤪o 6 rano) 🙂

Asiu chyba nie ma promocji, są po 42 zł z groszami, to i tak chyba nie najdrożej. Ja na razie kupuje tylko pampersy, potem będę eksperymentować 😉
To i tak tanio 🙂w Tesco 49.90 😞to w Lidlu pare złoty taniej 🙂oklask dla Ciebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila 😁 weszłam na stronę siatek centylowych gdzie trzeba podać datę mierzenia dziecka itd. no i wyszły tyg. tak jak ja liczyłam 🙂 tzn. 23.02. mała nadal była w 6tyg. a nie w 7 🙂 pielęgniarka też zresztą mi wpisała 6tydź. czyli liczy się tydzień od piątku do piątku. W przychodni kazali mi policzyć równe 6tyg. od 8stycznia. Także istny cyrk z tymi tyg. bez sensu robią zamieszanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałam jej przed chwilą 90ml samego mleka AR i wypiła z ledwością 50ml, ale fakt, że pół godz wcześniej albo godz. dałam jej z 50ml herbatki koperkowej. Po samym AR nie kaszle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joannawisn napisał(a):
Blue daj link do tej stronki z siatkami centylowymi 🙂


Jak się zarejestrujesz tam to będziesz mieć własne konto 🙂 i można wpisywać dane od samego urodzenia i widać całą siatkę centylową przyrostu masy i wzrostu.
http://siatkicentylowe.edziecko.pl/
Moja na razie jest na 25 centylu wagowo, a jakby teraz ważyła 5,2kg to by była na 50centylu. A wzrostem na 90centylu także nie może być tyle przeskoków 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej
my w sobote odbylismy dluzsza podróz z naszym szkrabem, pojechalismy do rodzicow 120 km , troche sie balam z nią jechac ale nawet spokojnie to zniosla, prawie caly czas spala w samochodzie.
Ja uzywalam do tej pory pampersow, ale ostatnio kupilam huggiesy economy i nawet jestem zadowolona, kupilam rozmiar 2, są troszke większe, wiec nic z nich jeszcze małej nie wyleciało 🙂 za paczke 76 sztuk zaplacilam w auchan 35 pln
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila1 napisał(a):
Lagoona hehe w dupę z tygodniami:P dziś skończyły 2 m-ce i tydzień i to jest pewne 😜
a twoja przytyła 200g w 2 tyg? To nie za mało troszkę...czytałam że dzieci na dobę powinny przybierać min. 20g a najlepiej 25g...


No dlatego jest na 25 centylu 🙂 ale co zrobię jak mało je, mam nadzieję, że chociaż dzięki temu bebilonowi ar trochę podrośnie. W skali mieś. przytyła ok. 500-600g a 500g to totalne min. jakie dziecko musi przytyć w ciągu mieś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
wesa napisał(a):
blue...sniło mi sie ze dałas fote 🙂 czekam i doczekac sie nie moge 😞

dziwne miałam ten sam sen 😁


No co za wredoty!! 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahaaa! Mojej główka urosła o 1cm 🙂 i teraz ma 40,5cm (sama mierzyłam) i ciemiączko już poważnie zarasta 🤢 do teraz to urosła już jej o 4,5cm 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
kasiulek85 napisał(a):
twoja waży za mało a mój za dużo 😁 🤪


A skąd wiesz, że za dużo?

wg siatki centylowej. jest pomiędzy 50 a 75 centylem
rodzinna mówiła że on jest jak trzymiesięczne dziecko 🤪
jego główka to 40cm i urosła już 4 cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiulek85 napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
kasiulek85 napisał(a):
twoja waży za mało a mój za dużo 😁 🤪


A skąd wiesz, że za dużo?

wg siatki centylowej. jest pomiędzy 50 a 75 centylem
rodzinna mówiła że on jest jak trzymiesięczne dziecko 🤪
jego główka to 40cm i urosła już 4 cm


Normalny przyrost główki (przeciętny) to 6cm, chłopcy mają z reguły o 1cm większą główkę niż dziewczynki. Ja mam nadzieję, że mojej główka urośnie właśnie tylko o 6cm. Bo już ma główkę na 97 centylu. 50 centyl oznacza, że 50 % dzieci waży tyle samo i 50 % mniej, a 75 centyl to, że 75% dzieci waży mniej a 25% więcej.

To moja pediatra by musiała podsumować moją tak "ma łeb jak stodoła i jest długa" 😁 i jest ku dobrej drodze do anoreksji 😁 tyle, że skubana jest bardzo żywotna i pomimo małej wagi silna, bo dziecko w 3mieś. ma trzymać główkę na ok 1min a ona trzyma ponad 2min. i próbuje się podnosić na ramionach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...