Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja też ważę 68 😮 a bym chciała 58.....to aż 10 kg muszę zrzucić a tu coś nie idzie 😜
Blue ty się martwisz, że twoja za wolno tyje i nie doszła do 50 centyla, a moja przybrała 2100g w 2 m-ce i jest pomiędzy 10 a 25 centylem (po ostatnim ważeniu wyszło że przybrała 230g w tydzień)....i gdzie tu sprawiedliwość hehe, a to tylko dlatego że urodziła się mała 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kamila1 napisał(a):
ja też ważę 68 😮 a bym chciała 58.....to aż 10 kg muszę zrzucić a tu coś nie idzie 😜
Blue ty się martwisz, że twoja za wolno tyje i nie doszła do 50 centyla, a moja przybrała 2100g w 2 m-ce i jest pomiędzy 10 a 25 centylem (po ostatnim ważeniu wyszło że przybrała 230g w tydzień)....i gdzie tu sprawiedliwość hehe, a to tylko dlatego że urodziła się mała 🙃

To mój w wadze jest między 3 a 10 centylem, a przybrał w 1,5 miesiąca 1730 g, to mniejszych dzieci nie dotyczą te siatki? 😁 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja waże 66 do mojej wago z przed ciąży jeszcze 2 kg.

Tak dzis postanowiłam ze sie zabiore za prawo jazdy, ostatni egzamin miałam 2 lata temu. wtedy za 4 podejsciem oblałam, i straciłam checi. Teraz dokupie jazdy i sie zapisze na egzamin. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wesa napisał(a):
Ja waże 66 do mojej wago z przed ciąży jeszcze 2 kg.

Tak dzis postanowiłam ze sie zabiore za prawo jazdy, ostatni egzamin miałam 2 lata temu. wtedy za 4 podejsciem oblałam, i straciłam checi. Teraz dokupie jazdy i sie zapisze na egzamin. 🙂

Brawo Wesa! świetny pomysł, prawo jazdy zawsze się przyda 🙂 i do tego własna satysfakcja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

youmit napisał(a):
Kamila1 napisał(a):
ja też ważę 68 😮 a bym chciała 58.....to aż 10 kg muszę zrzucić a tu coś nie idzie 😜
Blue ty się martwisz, że twoja za wolno tyje i nie doszła do 50 centyla, a moja przybrała 2100g w 2 m-ce i jest pomiędzy 10 a 25 centylem (po ostatnim ważeniu wyszło że przybrała 230g w tydzień)....i gdzie tu sprawiedliwość hehe, a to tylko dlatego że urodziła się mała 🙃

To mój w wadze jest między 3 a 10 centylem, a przybrał w 1,5 miesiąca 1730 g, to mniejszych dzieci nie dotyczą te siatki? 😁 🤪


A moja w 2mieś. i 8dni 1710g 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila1 napisał(a):
ja też ważę 68 😮 a bym chciała 58.....to aż 10 kg muszę zrzucić a tu coś nie idzie 😜
Blue ty się martwisz, że twoja za wolno tyje i nie doszła do 50 centyla, a moja przybrała 2100g w 2 m-ce i jest pomiędzy 10 a 25 centylem (po ostatnim ważeniu wyszło że przybrała 230g w tydzień)....i gdzie tu sprawiedliwość hehe, a to tylko dlatego że urodziła się mała 🙃


Bo matka ją głodziła 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesa napisał(a):
A ile przy tym stresów, już sie boje jak tylko pomysle.
bartek spi w foteliku samochodowym ale musze go cały czas bujac jak przestaje on sie budzi;/


Wesa współczuję 🙂 ja dam "żryć" i spać 🤪 zero produkowania się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
Ela na pewno jak używasz Bebilona AR masz to napisane 😁 tylko musisz poszukać sposobu przygotowywania na samym dole jest napisane. Twój mały je gorzej zapewne przez przeziębienie 😞 biedak jeden. Moja jak dostanie mleko odczekane(min. 5-7min) to nie ma kaszlu, jeszcze musi się jej kilka razy odbić, bo inaczej się pojawi. Trochę z tym kłopotu jest, ale dzisiejszy wieczór i noc przespała bez kaszlu. Jak daję 90ml to wsypuje 1 łyżkę zwykłego Bebilonu i 2 łyżki AR, a jak 60ml to 1łyżka zwykłego i 1 AR. To mleko jest tak gęste, że ona szybko się nim najada. I 60ml jej w zupełności wystarcza. Ostatni raz dostała jeść ok 21 potem obudziła się o 2 w nocy i o 7 rano, miałam 5godz. przerwę i wypiła 90ml. Lepsze to niż nic.
W ogóle zrobiła się od wczoraj strasznie zła. Jak się budzi z głodu to tak przeraźliwie krzyczy jakby obdzierali ją ze skóry 😮 nigdy się tak nie zachowywała, jak krzyczy w łóżku i ją podnoszę to dopiero się wydziera. Może to AR zaczyna jej żołądek rozpychać.
Dzisiaj rano po jedzeniu ją zważyłam w pampersie i cienkim rampersie. Wg wagi waży 5210g, czyli jakbym chciała odjąć 90ml butli, pampersa i rampersa cienkiego to by zostało maks. 5kg 🙂 czyli by przytyła 100g w ciągu 3/4dni 🙂 wreszcie nie ulewa ani kropelki to wszystkie kalorie lecą do żołądka 😜 Aha i kupę wczoraj zrobiła taką gęstą żółtą. Nie wiem czy to już było z tym mlekiem AR czy dopiero dzisiaj będzie. Zobaczymy.

Ile czasu można mieszać 2 rodzaje mlek żeby dziecko się przystosowało?? Mogłabym 2tygodnie??
bo zostało mi jeszcze ok. 700g mleka Bebilona zwykłego, a nie chcę zmarnować.


blue ja nie dawalam nigdy bebilona AR tylko enfamil AR :P ale malemu wyszla skaza bialkowa i musimy przejsc na nutramigen ....narazie mieszam jednak go z enfamilem bo jest wstretny w samaku i maly musi pomalu sie do niego nauczyc....biedak ale mi sie meczy tym kaszelkiem i katarem szok..jestem u kresu wytrzymalosci jak widze jak sie meczy to placze normalnie bo bezsilna jestem no co ja moge .....lekarstwa daje i nic wiecej zrobic nie moge.... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joanna2236 napisał(a):
honorata zycze ci tak samo jak ja zebys miala 5 na obronie 🙂 🙂 ela ja tez daje nutramigen i mojemu dzisiaj pierwszy raz dalam nutramigen sam i nie chcial go pic ale jak dobrze zgłodnaił to wypił 😞 ale on jest strasznie okropny 😞 😞


A jaki on ma smak?? 🙂 ten bebilon AR też nie jest zbytnio smaczny, ale mała go pije bez marudzenia. zresztą ogólnie wszystkie mleka bebilona nie są smaczne 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja też jest całkiem przychylna dla mnie...śpi, je lub bawi się w bujaczku, a jak włączyłam jej wibracje to odleciała 🙂 gorzej jest wieczorami...zasypia 22/23 🙃 ale luz ja i tak nie chodzę szybciej spać, ale mogłabym też posiedzieć sobie z mężem 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
blue ja tam roznicy w jej wadze nie widze. a ile wazy to nie mam pojecia, bo ostartnio ja wazylam u poloznej czyli jak miala 18 dni (kupe czasu temu) a wydaje mi sie ze je wystarczajaco duzo by nie chudnac przy wymiotach. najgorsze jest to ze nie mam sily, bo ciagle wszystko i wszscy sa obrzygani... i ona sie meczy. a no i do tego ta kupa, dzisiaj znowu czopek dostala. mozliwe ze mleko ktore jej daje jej nie sluzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nusia27 napisał(a):
blue ja tam roznicy w jej wadze nie widze. a ile wazy to nie mam pojecia, bo ostartnio ja wazylam u poloznej czyli jak miala 18 dni (kupe czasu temu) a wydaje mi sie ze je wystarczajaco duzo by nie chudnac przy wymiotach. najgorsze jest to ze nie mam sily, bo ciagle wszystko i wszscy sa obrzygani... i ona sie meczy. a no i do tego ta kupa, dzisiaj znowu czopek dostala. mozliwe ze mleko ktore jej daje jej nie sluzy...

Kurcze bidulka się namęczy 😞 no a Ty przy Niej ;( współczuję ;( oklask na pocieszenie ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nusia27 napisał(a):
blue ja tam roznicy w jej wadze nie widze. a ile wazy to nie mam pojecia, bo ostartnio ja wazylam u poloznej czyli jak miala 18 dni (kupe czasu temu) a wydaje mi sie ze je wystarczajaco duzo by nie chudnac przy wymiotach. najgorsze jest to ze nie mam sily, bo ciagle wszystko i wszscy sa obrzygani... i ona sie meczy. a no i do tego ta kupa, dzisiaj znowu czopek dostala. mozliwe ze mleko ktore jej daje jej nie sluzy...

Nusia to pewnie lekarz poleci Ci zmienić mleko. Czopki za często tez nie mogą być używane, bo się Mała przyzwyczai.
Szkoda Was, to śmigajcie do lekarza jak najszybciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z mleka AR jestem bardzo zadowolona, mała już nie ulewa ani kropelki. Już jej nie podkładam niczego pod buzię ani jak śpi ani jak jest przebierana. Raj !! po prostu raj!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...