Skocz do zawartości

10 tydzień ciąży🤰 | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam! 😉
Jestem w 10 -tym tygodniu ciąży i przez jakieś 7 tygodni mam całodobowe mdłości, ale z "sedesem się nie obejmuję" 😁 Na pierwszym USG w 6-tym tygodniu nasza dzidzia miała 6,5 milimetra 🙂 Drugie USG mam za 2,5 tygodnia - już troszkę urosła 🙂 Ciekawe, czy to synek, czy córcia? Ale do rozpoznania płci jeszcze troszkę trzeba poczekać 🥴
Życzę powodzenia i dobrego samopoczucia wszystkim mamom - przyszłym i obecnym 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 193
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hej ho 🙂 jestem w 10 tygodniu ciąży i od dwóch dni mam bóle podbrzusza, jakbym miała dostać miesiączkę. To moja pierwsza ciąża dlatego trochę się tym martwię. Dodatkowo czasem pojawia się pulsujący ból w prawej pachwinie.. Czy któraś z Was miała coś podobnego???
Pozdrawiam serdecznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie np. ciągle boli prawy ból pachwina i noga a czasem plecy, ale dotychczasowe badania USG nic nie wykazały poza tym, że dzidzia jak się zagnieżdżała to zagnieździła się dość nisko. Moja szwagierka i siostra do końca 3 miesiąca miały bóle jak przed okresem i dzięki bogu u nich wszystko w porządku. więc głowa do góry a przy najbliższej wizycie powiedz lekarzowi, chyba ze wcześniej zauważysz coś niepokojącego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, to może zadzwoń lub idź do swojego ginekologa, bo może to cos niepokojącego...nie wiem w sumie...ja tez przeżywam pierwszą ciążę i nie wiem, jak powinno się odczuwać, czego powinnam się obawiać a z czym śmiało można żyć :-)
trzymam kciuki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na pierwszym usg moja fasolka miała 6,8mm 🙂 26.11 byłam u lekarza ale niestety nie dostałam zdjęcia, widziałam z moim ukochanym jak Fasolka urosła i jak się strasznie wierci 🙂 Wyglądała jak bałwanek haha. Następną wizytę mam na 20 grudnia i wtedy usłyszymy bicie serduszka, już nie mogę się doczekać 😁 Cieszy mnie fakt, że nie mam i nie miałam wcześniej mdłości, a jedyna dolegliwość, która jest uciążliwa to ból piersi. Pozdrawiam i życzę dobrego samopoczucia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja swojego przecinka podglądam regularnie co 2 tygodnie od 4 tygodnia i to jest niesamowite jak szybko wszystko się zmienia. od małej kreseczki w bąbelku 🙂 - moja lekarka nazwała to przecinkiem 🙂, potem była fasolka z widocznym bijącym serduszkiem a w 8 tygodniu bardziej dzidzia bardziej przypominała nasionko bobu i miała 9 mm - lekarka była zaskoczona że tak rośnie. Niestety nie mam jeszcze żadnego zdjęcia. za tydzień mam kolejne badanie i może już coś dostanę, żeby dziadkom na święta pokazać 🙂 a co do dolegliwości to mdłości - może rzadziej niż do 8 tygodnia, ale pojawił się wstręt do mięsa i potraw mięsnych FUUUUUUU!!!!!. A no i zaparcia i żołądek masakrycznie dokucza. to jest cyba najgorsze - a tak poza tym to jest w początku 😜 😎.
POZDRAWIAM I DO ZOBACZENIA W 11 TYGODNIU 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meteoryczna88 napisał(a):
witam , ja jeszcze nie miałam żadnego usg 😞 dopiero 23 grudnia będę miała już nie możemy się doczekać i chciałam się was spytać czy na zwykłym usg słychać bicie serduszka? czy to muszą być badania prenatalne


Ale badania prenatalne, to również USG. No i Oczywiście, że usłyszysz już bicie serca na USG. Ja miałam zaszczyt pierwszy raz w 8 tyg. A jeszcze można usłyszeć bicie serca za pomocą takiej sondy z odbiornikiem, ale to dopiero od 11 tyg i to nie zawsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
e3milka napisał(a):
pojawił się wstręt do mięsa i potraw mięsnych FUUUUUUU!!!!!. A no i zaparcia i żołądek masakrycznie dokucza. to jest cyba najgorsze - a tak poza tym to jest w początku 😜 😎.
POZDRAWIAM I DO ZOBACZENIA W 11 TYGODNIU 🙂


Ja też nie mogłam się patrzeć na mięso do 4 miesiąca, nawet nie dałam rady nic zrobić z mięsa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mamusie 10 tygodnia!!
U mnie o dziwo mdlosci pojawiaja sie srednio trzy razy w tygodniu i do tego delikatne, brzuszek wzdety jak balon, i poza ogolnym zmeczeniem i rozdraznieniem to nie moge narzekac. Moja kruszynka ma 2, 73 cm mam nadzieje, ze bedzie dziewczynka!!!!!!!!!!!!!
dbajcie o siebie i poglaszczcie brzuszki ode mnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tez mam wrazenie, ze brzuszek mi rosnie zwlascza wieczorem jakby zwieksza swoje rozmairy hahah. mdlosci to raczej nie u mnie, choc czasem sie pojawiaja ale to raczej nic w porownianiu z niektorymi mamusiami tutaj, ogolnie mam obsesje w tym tygodniu na mandarynki nie wiem z czym to jest zwiazane ale wczoraj zjadlam 10 w ciagu 2 godzin hahahahhaah.
buziaki dla fasolek w brzuszku 🙂
]Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...[/url]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MayaHussein napisał(a):
tez mam wrazenie, ze brzuszek mi rosnie zwlascza wieczorem jakby zwieksza swoje rozmairy hahah. mdlosci to raczej nie u mnie, choc czasem sie pojawiaja ale to raczej nic w porownianiu z niektorymi mamusiami tutaj, ogolnie mam obsesje w tym tygodniu na mandarynki nie wiem z czym to jest zwiazane ale wczoraj zjadlam 10 w ciagu 2 godzin hahahahhaah.
buziaki dla fasolek w brzuszku 🙂


Ja też miałam wrażenie tak do ok 18 tyg., że brzuszek wieczorem jest większy... Myślę, że to dlatego, że jeszcze nie był taki duży, a teraz to już minęło. A na mandarynki to i ja mam ochotę... to przez to, że jest na nie sezon 🙂 🙂 Tak jak w wakacje arbuzem nie mogłam się najeść :P A jak już ich nie ma w sklepach to przeszło :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zaczynam 10 tc 🙂 Oprócz ogromnego strachu mam przeogromną zgagę,do tego w nocy spać nie mogę i sikam bardzo często... I jem jak opętana,bo co chwilę jestem głodna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam
Ja jestem w 10 tyg i 2 dni tylko mam problem ponieważ mój lekarz stwierdział że macicę z przegrodą oczywiście konsultowałam się z innym lekarzem który stwierdział dwurożnosć macicy a to czy jest jeszcze przegroda czy jej nie ma nie może powiedzieć. Strasznie się boje. Juro mam kolejną wizytę ciekawe co znów wyjdzie bo za pierwszym razem okazało się że mam cystę, potem że mam przegrodę oby tym razem jakaś dobra nowina. Czy ktoś z was ma taki problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam mamusie 10 tygodnia. Ja mam dwie córki 8 letnią i 16-miesięczną. Teraz zaczęłam 10 tydzień. W 7 trafiłam do szpitala z krwawieniem. Też okazało się że ma niewielkiego krwiaka. Tydzień temu byłam na kontroli poszpitalnej u swojego ginekologa. Maluszek rośnie miał już 27mm, serduszko bije (widziałam i słyszałam), a krwiaka prawie nie widać. Jednak też muszę prowadzić "spoczynkowy" tryb życia, jak to nazwał lekarz 😉. Dobrze że jest mąż, starsza córka, nawet maleńka rozumie i nie męczy mamusi. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w 10 tyg i 2 dniu,martwię się ogromnie jak tam malenstwo...
nie mam mdłości,wymiotów ani nic podobnego. duzo jem,często robię siku i ciągnie mnie w brzuchu jak się przemęczę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też jestem w 10 tygodniu i też bardzo się boję od dwóch dni pobolewa mnie podbrzusze a właściwie to chyba macica nie wiem czym to jest spowodowane nie są to ani silne ani stałe bóle i w zasadzie trudno też nazwać to bólem takie dziwne uczucie. czy któraś z was tak miała??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Tak,mialam rowniez takie bole.
Te bole dotycza tylko kobiet,ktore po raz pierwszy zaszly w ciaze tzn;ze w tym momencie rozrasta sie twoja miednica i nie ma powodu do niepokoju.Nasze cale cialo ulega teraz zmianie i powoli przygotowuje sie na twoj ostateczny termin porodu,a do tego momentu cialo musi ulec calkowitej zmianie!
Wszystko jest w porzadku:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też jestem w 10 tygodniu ciąży chodz chciała bym żeby to był już 9 miesiec hehe 🙂 jak narazie młodści i wymioty nie dokuczają mi ale jak większość z was jestem bardzo zmęczona i mogła bym przespać cały dzień i to by było za mało 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...