Skocz do zawartości

13 tydzień ciąży🤰 | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam Was dziewczynki dawno tu niezagladalam ---->praca! :/ co tam u Was słychac jak samopoczucie i zdrowko???? ja wlasnie w piatek jade do mojej lekarki zobaczyc mojego szkrabka i takze w piatek zaczynam 16 tydzien co do ruchów dzidziusia to je wlasnie poczułam,normalnie same fikołki wywija niewiecie moze w ktorym tygodniu mozna sie dowiedziec o płci dziecka? bo ja juz normalnie niemoge sie doczekac pozdrawiam cieplutko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 139
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Z tego co wiem to około 20 tyg ale to chyba tez zależy od ułożenia bobaska Ja też już bym chciała wiedzieć płeć ale niestety jeszcze sobie poczekam 😁 a ja jutro ide zobaczyć swojego dzidziusia 🙂 Nie wiem jak u was jest z mdłościami ale u mnie jak tylko staje sie troche glodna to odrazu jest mi niedobrze i nie moge nad tym zapanowac co 2 h bym musze cos zjesc zeby mnie nie lapaly mdlosci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie mdłości czasem jeszcze występują, bóle głowy rzadko, krwawiłam z nosa w 12-13 tc. Ale jak przychodzę z pracy, szybko obiadek z mężem jemy i muszę się położyć by "brzdąc" gnatki rozprostował 😁, a po 21-ej grzecznie do łóżeczka spać. Nawet do WC w nocy nie wstaję tak często jak wcześniej ... Czyżby malec mi troszkę odpuszczał ??? 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 😉
Co do ruchow maluszka to faktycznie odczuwalne sa od 16 tyg ale bywa tak ze dopiero po 20 tyg. Ja mialam tyle szczesia ze zaczelam czuc maluszka juz w 16 tyg a teraz to juz daje mi popalic czasem 😁
Ja osobiscie jeszcze nie znam plci i mam nadzieje ze teraz juz sie dowiem kto we mnie mieszka 🙂 Jednym slowem musicie byc cierpliwe chociaz wiem ze swojego doswiadczenia ze meczy to czasem 😉
Pozdrawiam i zycze duzo zdrowka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dusza81 napisał(a):
U mnie mdłości czasem jeszcze występują, bóle głowy rzadko, krwawiłam z nosa w 12-13 tc. Ale jak przychodzę z pracy, szybko obiadek z mężem jemy i muszę się położyć by "brzdąc" gnatki rozprostował 😁, a po 21-ej grzecznie do łóżeczka spać. Nawet do WC w nocy nie wstaję tak często jak wcześniej ... Czyżby malec mi troszkę odpuszczał ??? 😁 😁 😁

z tym wstawaniem do wc to zazdroszcze 🙂 ja zastanawiam sie czy nie prosciej zostac w wc na cala noc a nie tylko biegac tam i z powrotem 😁 to byloby duze ulatwienie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na szczęście nie jestem jeszcze stałą bywalczynią WC a w nocy rzadko kiedy wstaje. Ale mam taki troche nietypowy problem w odróżnieniu od innych mam że nie mogę spać w nocy zasypiam dopiero koło godz 1-2 w nocy a za to rano ciężko mi wstać z łóżka nie wiem czym jest to spowodowane. A co do ruchów to wczoraj byłam na usg i widziałam jak mój bobas szaleje aż byłam pełna podziwu że może być taki ruchliwy że ciężko było go nawet zmierzyć 😁 A powiedzcie mi czy badał wam juz lekarz tetno dziecka ale nie na usg tylko przez brzuch bo mi takim długopisem z głośnikiem próbował złapać tętno ale się nie udało 😞 ja mam nadzieje ze jak za miesiąc pójdę to poznam płeć. A powiedzcie mi jeszcze co sądzicie na temat badań genetycznych i czy wy robiliście i macie zamiar robić je trzy razy w ciągu ciąży ?? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Witam wszystkie Ciężarówki! :-) Właśnie zaczynam 13 tydzień. Od około miesiąca męczą mnie mdłości i okropny brak sił. Musiałam iść na zwolnienie, bo dojeżdżanie pociągiem do pracy (jakieś 1,5 godziny w jedną stronę) nie wchodziło w grę. Mam niskie ciśnienie i obawiałam się omdleń gdzieś w drodze do pracy. Przez ostatni miesiąc mam nieprzyjemne uczucie ucisku i pełności w żołądku, aż trudno usnąć przez tą niewygodę. Miałam nadzieję, że 12-13 tydzień przyniesie ulgę, ale niestety w ostatnią niedzielę bardzo wymiotowałam. Czekam też na przypływ energii, żebym mogła w końcu wyjść z domu do ludzi. Oby drugi trymestr był tak przyjemny, jak go opisują 😉 Pozdrawiam wszystkie obecne i przyszłe mamy :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cześć dziewczyny !
Zaczełam 13 tydzien a wraz z nim uporczywy katar. Jestem odparu dni przeziębiona, najpierw zapalenie gardła , bóle głowy, okropnir męczący katar. A od wczoraj pojawił się mokry kaszel. Byłam u lekarza pare dni temu i dał mi antybiotyk w areozolu Bioparox i jakąś płukanke. Lekarka spojrzała tylko w moje gardło nawet mnie nie osłuchała itd. Teraz tn kaszel. jak myślicie czy mogę na własną rękę brać stodal (homeopatyczny) i prenalen????? prosze o porady. To moja pierwsza ciąża i nie chciałabym żeby coś sie stało maleństwu. A i już schudłam przez to chorubsko.. 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość napisał(a):
Cześć dziewczyny !
Zaczełam 13 tydzien a wraz z nim uporczywy katar. Jestem odparu dni przeziębiona, najpierw zapalenie gardła , bóle głowy, okropnir męczący katar. A od wczoraj pojawił się mokry kaszel. Byłam u lekarza pare dni temu i dał mi antybiotyk w areozolu Bioparox i jakąś płukanke. Lekarka spojrzała tylko w moje gardło nawet mnie nie osłuchała itd. Teraz tn kaszel. jak myślicie czy mogę na własną rękę brać stodal (homeopatyczny) i prenalen????? prosze o porady. To moja pierwsza ciąża i nie chciałabym żeby coś sie stało maleństwu. A i już schudłam przez to chorubsko.. 😞 😞


Również jestem w pierwszej ciazy i juz od 7 tygodnia pilam Prenalen a gdy mialam kaszel to Drosetux homeopatyczny.Spokojnie mozesz zazywac te specyfiki zwlaszcza Prenalen,bo jest dla kobiet w ciazy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witka! 🙂 też jestem JUŻ w 13. tygodniu... Ale ten czas leci...
A jak się czujecie psychicznie? ja nie wiem, czy to pogoda, czy hormonki, ale jakieś dołki mam często 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Ja dzisiaj mam badania prenatalne i strasznie się boję! Mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Czuję się trochę lepiej, ale bóle brzucha jeszcze mi dokuczają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem po badaniach prenatalnych... Szłam tam z sercem w gardle z uwagi na straszne bóle ostatnio, ale okazało się, że nie było się czym martwić. Dzidziuś jest śliczny, ma 6cm i przede wszystkim jest zdrowiuteńki! Co do płci to pani doktor powiedziała, że na razie jeszcze się wszystko kształtuje, ale jest tam raczej płasko, więc wygląda raczej na córeczkę- ale nie da sobie za to ręki uciąć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 🙂
również zaczełam 13 tc 🙂
mdłości zniknęły za to zaczęły się bóle pleców i straszne bóle głowy..
mój ginekolog nie wspomina o zadnych badaniach, oczywiscie morfologia,mocz i Rh itp.wszystko jest. Sa jeszcze jakies badania które muszę zrobić koniecznie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześc wszystkim ja tez juz wkroczyłam w 13 tc ;]
nie mam i nie mialam zadnych mdlosci, bylam na badaniach prenatalnych i wszystko jest dobrze 🙂
dzidzus ma 6.18cm 🙂 i jest sliczny 🙂
tylko niestety przytylam juz 4 kg ;/;/ ale moze dlatego ze przed zajsciem w ciąże bylam na diecie a teraz sobie folguje ;p mam nadzieje ze za wiele nie przytyje przez całą ciąże 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie od dwoch dni zaczely sie problemy z trawieniem a zgaga to juz codziennosc 🤨 . niestety dopada mnie nawet po rzeczach lekkostrawnych. tak pozatym to zaparcia , wszystko kreci sie wokol mojego zoladka . Brzuszek mi sie zakraglil i zmienil w dotyku bardziej przypomina pilke niz balon. od poczatku ciazy przytylam tylko 2 kg wiec moze uda mi sie zmiesic w ksiazkowych 10/12?? pozdrawiam wszystkie mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam,
Ja juz mialam prenatalne w 12t i wszystko ok. Czekamy tez na wyniki testu pappa. Wstepne okreslenie plci- dziewczynka. Elegancko rozłożone nóżki 😜 ale jeszcze za wczesnie bylo, wiec moze cos dorosnac.
Czuje sie zdecydowanie lepiej. Mam wiecej energii.. ale nadal chce mi sie potwornie pic. Wstaje tez w nocy na siku. Czasem czuje dziwny smak w ustach po jedzeniu..i dosc czesto myje zeby.
Brzuszek juz widoczny. 1,8kg na plusie 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny!
Również jestem w 13 tygodniu. Jest to moja pierwsza ciąża. jak na razie czuję się kiepsko, jestem zmęczona! Tak na prawdę mogłabym spać cały dzień 🙂 Mdłości zaczęły się w okolicach 6 tygodnia i cały czas mnie męczą. Nie mam jakiś szczególnych zachcianek żywieniowych.
Leniuch ze mnie straszny 🙂 ale na szczęście mąż to rozumie.
Własnie jak tam wasi mężczyźni? Ja jestem ze swojego dumna. Wystarczy, że jest mi źle i już pędzi robić mi herbatkę i głaszcze mnie po plecach, żeby mi się lepiej wymiotowało 🙂
Nie było tak od początku. Twierdził, że przesadzam. wszystko zmieniło się, gdy w 10 tyg był ze mną na USG i na własne oczy zobaczył dzidziusia 🙂
Mam nadzieję, że nudności i kiepskie samopoczucie przejdą i zacznie się cud ciąży 😁
pozdrawiam wszystkie ciężarówki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do powyższego posta.
Pierwsze badanie genetyczne miałam wczoraj. Jejku, jakie to wzruszające... Lekarz pokazywał mi kolejno lewą i prawą rączkę, nóżki, oczka, serduszko, kręgosłup... ale się dzidziuś kręcił... aż się popłakałam 🙂
Z dzidzią wszystko ok. Ma 6,2 cm, rozwija się prawidłowo. Już się nie mogę doczekać aż będę czuć jego ruchy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...