Skocz do zawartości

TETRA vs PAMPERSY | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂

Ostatnio zostałam zaatakowana przez mojego lubego, a dzisiaj nawet jego zdanie potwierdziła moja teściowa, a o mojej mamuśce to już nie wspomnę 😉, że powinnam używać pieluch tetrowych.
Mówią, żeby na noc zakładać pampersy - co jest dla mnie oczywiste, ale w dzień żeby dziecko jechało na tetrze. Przyczyny sa jednoznaczne - oszczędność, że niby nie wyrobię się z pampersami...
Tak sobie myślę, że poniekąd racja, idzie na to kasy, ale licząc proszki, prąd na pranie i prasowanie tetry, posikanych i pokupkanych ubranek, mój czas i zmęczenie przy takim maleństwie, jak dla mnie mija się to z celem!!
Zamiast wypoczywać po porodzie i nieprzespanych nocach, to będę prasować pieluchy!!
Oczywiście zakładałabym tetrę od czasu do czasu, ale chciałabym używać pampersów!!
Są przecież tańsze i równie dobre zamienniki tych markowych.

Trochę robią mi bałagan w głowie, wiem że chcą dobrze, ale kit z mamami - ja nie chce z tego powodu kłócić się z lubym!! Ale tak sobie myślę z drugiej strony, jak moje kochanie przez 4 dni nie kupi sobie papierosków, dziecko będzie miało paczkę pampersów!! Ja na szczęście nie palę 🙂

Co sądzicie o stosowaniu tetry? Chciałabym poznać wasze argumenty za i przeciw 🙂 Może któraś z was stosuję tetrę i ją poleca? 🙂
Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka
Pampersy 🙂 i tu nawet sie mozesz zapytac lekarza kochana 🙂
Tetra fakt jest dobra ale jak sie dziecko przesika spiac (nie przebierzesz odrazu bo wiadomo) no to tak najlatwiej o odparzenie pupci.
co za tym idzie przeziebienie bo dziecko przesikane to i zmarzniete.
w pierwszych miesiacach przebieralabys ta tetre moze z 20razy na dobe...
ech sluchaj siebie a nie Tesciowej i Meza....To Ty bedziesz z tym dzieckiem spedzac najwiecej czasu!!! i pamietaj to sa Twoje decyzje 🙂
ja bym sobie nie dala wcisnac tetry na 100%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i racja bedziesz mega zmeczona na poczatku a tu sterta tetry do wyprania i prasowania!!!
ja ledwo co wyrabialam z ciuszkami a gdyby jeszcze doszly tetra to chyba bym padla juz 3miesiace temu!!!
Dziecko przez pierwszy miesiac szczegolnie sika i robi kupki ale od jakies ponad 2miesiecy ja uzywam ok 5 pampersow na dobe czy to az tak wiele???
ech niech sie nie daja zwariowac z ta oszczednoscia bo za prad i proszek zaplacisz wiecej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa jest prosta, wiadomo, że pampersy. Mam i tak mało czasu, a jeszcze puszczać jedna parlke i prasować sterte pieluch dziennie jest dla mnie nie do przyjęcia.
Raz załozylam małej tetrę i po 10 minutach miala mokry nawet bodziak, bezsens.
Juz nie wspominając o tym, że trzeba sie w kupskach babrać, bo najpierw trzebaby tą tetrę przepłukać przed wrzuceniem do pralki.
No i na koniec oszczędnośc żadna, bo jak woda, prąd, zużycie proszku i pralki, na to samo wychodzi. Nie wspominając o czasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja w zupełności popieram zdanie że pampersy wygrywają.... 🙂
wcale nie wychodzą tak drogo, teraz już są coraz tańsze, a opłaty za prąd/gaz/wodę idą niestety ale w górę... 😉 no daj boże żeby dzieciątko było aniołkiem który tylko śpi i je co dwie godziny... juz wtedy ciężko poświęcać każdą wolną chwilę na namaczanie kupek, jak ktos trafnie zauważył, pranie pieluch, suszenie, prasowanie i układanie... mordęga choćby ze strony psychicznej. a co będzie kiedy maluszek dostanie kolki, będzie alergikiem, albo zwyczajnie z charakteru będzie bardzo aktywnym niemowlaczkiem, jedzącym co 40minut i potrzebującym dużo więcej naszej opieki i uwagi?
jestem absolutnie zdania że takie ułatwienia sa dla ludzi, mamy w końcu XXIw, pieluchy dostaniemy w każdym sklepie, wcale nie są tak masakrycznie drogie, i jeżeli nie wyniknie konieczność stosowania pieluch bo np maluszek będzie miał uczulenie na pieluchy jednorazowe, to nie mam zamiaru się bawić w Tetrę....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikt by mnie nie namówił na stosowanie tetry. Zastanawiam się czy są jeszcze Mamusie które ich używają. Wydaje mi się, że sumując wszystkie wydatki na pranie, prasowanie itp. tetry to nie wyjdzie dużo taniej - jak w ogóle wyjdzie taniej!

Dla Twojej wygody wybierz pampersy 😉 A jak mąż będzie coś się "czepiał" to powiedz żeby zrezygnował z jednej paczki fajek tygodniowo i te pieniążki przeznaczycie na pampersy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też mam zamiar używać pampersów. Na rynku są te droższe i tańsze, ale do tetry mnie też nikt nie namówi. Pewnie podsumowując m-czne wydatki, tak jak dziewczyny pisały, wyjdzie na to samo albo nawet może okazać się, że pampersy wychodzą tanej. Zresztą na bieżąco można śledzić gazetki z promocjami różnych pobliskich hipermarketów, a wtedy zakupić po tańszej cenie.
Tetrę mam 10 szt., ale posłuży do podkładania pod buźkę przy odbijaniu po karmieniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Lusia1982 nie daj się namowom i postępuj tak jak Ty przede wszystkim chcesz!

Zresztą dobrze to widzisz: niby tetra tańsza, jednak gdy doliczymy wodę, proszki, prąd i przede wszystkim CZAS i WYSIŁEK - wcale nie jest tańsza! Pampers to czysta wygoda. Mnie tylko denerwowały takie rady - skoro tetra, to może od razu wróćmy pisać listy zwykła pocztą, a nie komórki, smsy? Dajcie ludzie spokój - po to jest postęp i coraz nowsze wynalazki, aby ułatwić nam życie. 😎

U mnie było zresztą podobnie - mój facet chciał używać tetrowych pieluch, jego mama coś przebąkiwała... a ja na to stanowcze NIE. Zresztą, dodałam, jeśli im tak zależy, to okej, ale ja tego prać, prasować + przewijać małego z tych szmat nie mam zamiaru (a że mój M wie, że słowa dotrzymuję to od razu go przekonało 😉). Moja mama natomiast, która miała porównanie - bo mnie ze starszym bratem wychowała na tetrze, a młodszego brata na pampersach - od razu powiedziała "po co się masz męczyć, skoro są pampersy?"

Z tym, że mojemu M i jego mamie chodziło o rozwój bioderek - gdzieś kiedyś pokutowała opinia, że w tetrze lepiej się rozwijają, niż w pampersach. Otóż wypytałam pediatrę - i wcale nie prawda. Pampersy są dziś tak projektowane, że nie robią krzywdy naszym dzieciom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...