Skocz do zawartości

hemoroidy | Forum o ciąży


zoliana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Z TYM PROBLEMEM SPOTKAŁAM SIĘ PO PORODZIE 5,5 ROKU TEMU I BORYKAM SIE Z TYM DO DZISIAJ. CO JAKIŚ CZAS TO ŚWIŃSTWO SIĘ ODNAWIA.SERDECZNIE WSPÓŁCZUJE .LEKARZE POLECAJA DIETĘ LEKKO STRAWNA DUZO JABŁEK.NIE WIEM CZY TAK BEZ OPERACJI SIĘ OBEJDZIE?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie niestety też się pojawiły.. ale mam krem i w razie czego smaruję. A ja wyczytyłam, że nawet operacja skutecznie nie zikwiduje problemu. I także jest baaardzo boesna... 😞
Ciekawe jak to będzie później...
I mnie lekarz powiedział-nie przeć na kibelku 😉 Wziąć gazetkę i czekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja bardzo malo chodze do ubikacji co mnie tez troszke martwi,2 razy pokazala mi sie krew od tamtego czasu minelo juz troszke i na razie spokojnie,moze przeszlo..czasami czuje jakby ktos wbijal mi igle w pupe;/ to bardzo nieprzyjene i nie wiem czy ma jakis zwiazek..?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja mam od wczoraj to samo uczucie- jakby ktoś igłą mnie kłuł od czasu do czasu. Zajrzałam w to sekretne miejsce 😉 i okazało się sa jakies dziwne kulki- czy to sa hemoroidy? Ostatnio zapisali mi dużo żelaza i mimo że jem ciemne pieczywo i nie miałam nigdy problemów z wypróżnianiem to po żelazie była tragedia.
Czy zawsze hemoroidy zewnętrzne krwawią lub można znaleźc krew w stolcu bo ja nie znalazłam ani razu? Troche mnie to martwi- czy to możliwe że w środku ciązy mam już takie problemy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny to co napisałyście o objawach to na pewno początki hemoroidów. Najpierw pojawia sie dyskonfort w siedzeniu no i jeśli macie hemoroidy wewnętrzne to może się pojawić wybrzuszenie podskórne a jak zewnętrzne to wiadomo wyłazi co nie trzeba i boli straszliwie 😞
jak się pojawi krew to już zaawansowany żylak i po prostu gdzieś pęka i krew się wydobywa jak się wypróżnia.
W zależności czy są wewnetrzne czy zewnętrzne stosuje się czopki lub maść. Jak nie jesteście pewne jakie macie to najlepiej kupić maść z aplikatorem i smarować pupcie jak i do środka aplikować.
Mnie najbardziej interesuje jaki lek można w czasie ciąży żeby nie szkodziło maluszkowi. Wyczytałam, że ponoć posterisan nie szkodzi i co najważniejsze jest skoteczny i szybko działa. Niestety paskudztwo nie znika na stałe 😞
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja od ponad dwóch tygodni mam cały czas z hemor... Pojawiają się zawsze po wizycie w kibelku 😞 Byłam w aptece-dostałam maść, byłam u lekarza-dostałam krem i używam tego drugiego. Gdzieś wyczytałam, że podobno to, co jest bez recepty jest dozwolone dla ciężarnych. I jeszcze sobie przypominam, jak pewien lekarz polecał jakiś żel! Spytajcie się w aptece-uśmierza szybciej ból 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie również dopadł ten okropny problem po pierwszym porodzie. Myślałam,że będzie gorzej ale wystarczyła tylko maść i póki co skutecznie się ich pozbyłam w dość krótkim czasie i narazie mam spokój. Moja kuzynka miała problem z dosyć uporczywymi hemoroidami poszła na zabieg coś na zasadzie ich upalenia,przysuszenia czy coś takiego i kilka lat już ma spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Przyznaję, że ból okropny... Cos strasznego, jak dla mnie... Ja osobiście stosowałam Anurex, bo jest naturalny. Przyznaję, że mi pomógł i w tej chwili już mam po problemie 🙂
Gdybyście potrzebowały poczytac o leku: http://pl.anurexworld.com
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
co do leku to trzeba jednak poradzić się lekarza - lek to lek, może przeniknąć do dzieciątka. Ja po pierwszym porodzie miałam hemoroidy - od mocnego parcia podczas porodu, ale wchłonęły się samoistnie. Rzeczywiście hemoroidy pojawiają się podczas wysiłku np. po wizycie w toalecie, także dieta ma na to wpływ. Ja od pewnego czasu rano na czczo przed śniadaniem jem jedno kiwi i wypróżniam się bez potrzeby parcia na stolec - problem zniknął. Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to dla niektórych wstydliwy temat,ale "Nic co ludzkie nie jest nam obce" 🙂 Ja również mam żylaka odbytu,ale na szczęście nie zaawansowanego(czyli nie zewnętrznego).Pojawił sie przed ciążą.To prawda boli czasami..Mam kilka rad z własnego doświadczenia 😉
*Nie powodujemy parć na kibelku,tylko czekamy ile trzeba 🙂
*Pijemy więcej płynów,zapobiega to zaparciom
*Nie jemy często słodyczy(np.czekolady)lub w ogóle rezygnujemy
*Od rana jabłuszko
*więcej ruchu
*W ciąży można stosować POSTERISAN(czopki i krem),jest rewelacyjny.Ja czasami stosuje i pomaga-konsultowałam to z lekarzem ginekologiem.
Podono male żylaczki można wyleczyć 🙂





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alize napisał:
Ja bardzo malo chodze do ubikacji co mnie tez troszke martwi,2 razy pokazala mi sie krew od tamtego czasu minelo juz troszke i na razie spokojnie,moze przeszlo..czasami czuje jakby ktos wbijal mi igle w pupe;/ to bardzo nieprzyjene i nie wiem czy ma jakis zwiazek..?

mialam identycznie przed ciaza, a teraz przez zaparcia znou mi powróciły..zewnetrzne zniknely ale pojawiły sie wewnetrzne jejku jaki ból..ale powiem wam ze z tymi jablkami to jest dobre bo jak zjem rano jablko na sniadanie to nie mam problemu ze zrobieniem kupki pozniej...i nie ma zatwardzenia...wizyty w kibelku sa dla mnie straszna meka 😞 nikomu o tym nie mowilam, ciezki i wstydliwy temat jak dla mnie..
a z tym zeby nie powodowac parc to u mnie sie nie da 😞 bo mi samo wyjdzie troszke, reszte musze dusic zazwyczaj 😞 i ta krew na papierze...przerazajace..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do tej krwi jeszcze wyczytalam ze to zaawansowany zylak..ale czy on moze zniknac sam?? bo jakis czas mialam z tym spokoj, ale ostatnio sie nasililo... kiedys tez byla krew no ale nic nawet nie stosowalam i samo zniknelo i nie bylo juz problemu..
moze to przez to ze zazywam zelazo dodatkowo??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi hemoroid pojawił się w pierwszej ciąży i mam go do dzisiaj nie sprawiał problemów nie pękał więc było ok niczego nie musiałam stosować.W tej ciąży jednak zaczął coraz częściej wyskakiwać na zewnątrz noi trochę swędzieć.Pani gin poleciła mi Analen do smarowania jednak to go nie zniszczy i tak a nawet boję się że tym razem jak będę przeć to może mi pęknąć i co wtedy? 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...