Skocz do zawartości

Grudniówki | Forum o ciąży


bti7

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Zgryz - Moja lekarka na pierwszej wizycie - kiedy mogła stwierdzić tylko (dla mnie AŻ) pęcherzyk zarodkowy kazała mi brać kwas foliowy, ale ja biore jeszcze Feminatal N - moja koleżanka brała cała ciąże i w okresie karmienia i sobie bardzo chwaliła. Biorę dlatego, że nadal pracuję i ponad 12 godzin jestem poza domem, więc moja dieta wymaga jeszcze sporo do zyczenia - mimo, że staram się jeść owoców i warzyw jak najwięcej.. Nie zawsze jest taka możliwość by jeść regularnie itd... Biore ten feminatal i jak narazie mi służy - wyniki podstawowych badań mam b. dobre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wodzisz Akompf, aja ostatnie badania miałąm półtora miesiąca temu i lekarz stwierdził ze jeszcze nie trzeba robić. czasem Ci lekarze mnie wkurzają swoim beztroskim podejściem. Dlatego dziś zrobiłam sobie sama to badanie. Prawda , że wszystko jest w sklepach,. ale szczerze mówią też ie jem wszystkiego, nie zawsze mam ochotę, po za tym przeczytałam ze kobieta w ciązy powinna jeść średnio 2 kg warzyw i owoców w sumie dziennie 🙂 to jest poza moimi możliwościami, jakieś jabłuszko i warzywa na obiad i to wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Zgryz - w sklepach jest wszystko ale musiałabym siedziec w domu cały dzień i nic nie robic tylko pichcić 😉 hehehe. Czy któras ma jakiś przepis na szybki i dobry obiadek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam nową mamusie 🙂
Zgryz ja też biore feminatal,pytałam lekarza czy jak skończe opakowanie to mam odstawić bo tu słyszałam dziewczyny przestawały brać te witaminki,a on powiedział że absolutnie że powinnam całą ciąże łykać jakieś witaminki.Na razie biore, hemoglobine zawsze miałam kiepską a teraz mam 14,5 więc jak na mnie rewelacyjna skoro witaminki tak dobrze na mnie działają to tego się trzymam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie przyszłe Mamusie 🙂
Nie biorę żadnych witamin ponieważ mam problemy z łykaniem tabletek a te dostępne w aptekach dla Kobiet w ciąży to straszne kobyły 🤨 Wczoraj byłam u lekarza i sprawdzając moje wyniki badań powiedział że są świetne 🙂 Tylko Kwas foliowy dalej i luteina dopochwowo bo miałam zagrożenie poronieniem 😞 ale jest już wszystko ok i czekam na moją Kruszynkę 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poinformowałyście już o radosnej nowinie swoich pracodawców, bo ja się zbieram i wybrać się nie mogę, może dlatego że pracuję w firmie z samymi facetami, a przyznam że siedzenie 8 godz przy kompie trochę mnie nudzi 🙂, ale chyba poczekam do 19 czerwca jak będę po wizycie u gin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam nadzieje że już nic nie zakłóci mojego szczęścia i oczekiwania na Dzidzię 🙂 Termin mam na 18 grudnia lekarz śmiał się do mnie że jak troszkę poczekam to będę miała prezent pod choinkę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emmax ja poinformowałam pracodawcę miesiąc temu,od razu dałam mu zaświadczenie, które wystawia ginekolog bo to od razu idzie do zusu.No a teraz wzięłam sobie l4 od tygodnia, zamierzam być na nim jeszce 3 miesiące, potem zobaczę może wrócę do pracy jak będę sie dobrze czułą, A teraz szczerze mówiąc ciesze się ze nie muszę się w tym stanie zmagać z pracą i zastanawiać jak będę się czuła następnego dnia i czy dam radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również się przywitać chcę! witam wszystkie mamusie!jestem tu poraz pierwszy. jeszcze nie wiem czy będę "grudniówką" - poki co cały czas mnie straszą Sylwestrem 🤪 więc będę "noworoczniówką" 😉 Po wizycie w poniedziałek mam termin 2 stycznia.
[URL=http://www.naobcasach.pl]

    • Mamusia
    EmmaX, ja dostała, i myślę że dobrze by było, w końcu to musi być w zusie chyba też odnotowane że byłaś od początku pod opieką lekarza żęby potem dostać becikowe, tak mi przynajmniej powiedział. Pozatym na podstawie zaświadczenia do zakładu pracy jesteś chroniona w pracy prawem jako ciężąrna to wążne dla Ciebie, np nie powinnaś siedzieć 8 godzin bez przerwy przy kompie
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    To jest w ogóle dziwne 🙂 My z mężem wiem dokładnie kiedy 😎, wg USG 3 tygodnie temu to miał być 5 tydzień, ostatnio w poniedziałek był niby 9 tydzień, teraz na "suwaczku" wychodzi 10ty..już nic nie rozumiem 🤢
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    A co do pracy to ja też jestem już na L4 do końca ciąży - pracę miałam mega stresującą więc nie będę narażać Maleństwa. Zaświadczenie o ciąży trzeba zanieść bo wtedy dostaje się 100% wynagrodzenia a nie 80%. Jednak prawo nas chroni na tyle, że moja koleżanka, która podpisała już swoje zwolnienie i 3 tyg potem dowiedziała się że jest w 5 tyg. ciąży = cofnęli jej wypowiedzenie i do dziś dostaje pieniążki.
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Dlatego warto zadbać o "swoje" 🙂 a co do terminu to każdy kalulator ciązowy pokazuje trochę inaczej, jedne liczą tygodnie od poczęcia a inne od terminu 1 dnia miesiączki czy jakoś tak. No a mnie się wyświetla 12 tydzień a mam skończony 12 i 3 dni, czyli w sumie jestem chyba już w 13, przynajmniej rozpoczęłam 13 🙂, ale wychodze z założenia ze to nie ma dużego znaczenia skoro w normie są porody 2 tygodnie przed i po planowanym terminie
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Witam kolejną mamusie 🙂 Dobrze że ja nie mam takich problemów z pracą chociaż to siedzenie w domu czasem mnie dobija 😞 Oki dziewczynki lece z córą do lekarza będę potem.Paa


    [img size=420]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/6f3a23b6fe_6_-dd3406d49b3e254c61fc7dc233d72bd8.png" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Dziękuję dziewczynki,za wsparcie duchowe.Znalazłam straszne informacje na forum i nie czytam już o tym 😠

    Piszecie o tych witaminkach,zdziwiłam się zgryz,że Twój lekarz nic Ci nie przepisał.Być może uznał,że w Twoim organiźmie nie brakuje żadnych witaminek 😉
    Ja od początku biorę jakieś leki.Folik,luteine na początku,z wiadomych względów,a teraz biorę Feminatal N.On jest niedrogi niespełna 20zl.łatwy do połknięcia 🙂

    Wow,ale przybyło nowych mamusiek.Witam Was wszystkie oraz Wasze brzuszki 😘
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Ja zaświadczenia do pracy jeszcze nie dostarczyłam, choć poinformowalam pracodawce o swoim stanie i planach karierowych. Mam wystawione zaswiadczenie z 4 tygodnia ciąży, ale chyba do pracodawcy dostarcze jakies późniejsze. Jeśli chodzi o udokumentowanie opieki lekarskiej do 10 tygodnia ciąży, to lekarka mi tylko powiedziała, że ona wszystko wie i że nie mam się martwić... 😉 Zobaczymy. Jeszcze karty ciąży nie mam - 4 lipca dopiero dostanę bo teraz ide prywatnie z wynikami i na USg po zdjęcie 🤪 a 4 lipca na NFZ i wtedy wypisza mi karte ciązy...

    AHA! witam nowe mamusie!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

    Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



    Zaloguj się

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...