Skocz do zawartości

Grudniówki | Forum o ciąży


bti7

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Myślę, że u mnie tez nie będzie to wielki problem, tylko w jakiś delikatny sposób chciałabym wyegzekwować te 4 godz pracy przy kompie a nie 8, na razie nie czuję się źle i mogę jeszcze spokojnie popracować, no chyba że będą straszne upały to się poddam i pójdę na l4 bo sam dojazd w autobusach to istny koszmar.zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WOW ile się nowych mamusiek porobiło, witam wszystkie 🙂 !
Ja przed zajściem w ciąże jak byłam ostatni raz w Polsce to sobie kupiłam Folik i Centrum Materna więc to brałam na początku, folik dopóki mi się nie skończyły te 3 opakowania, w zeszłym tygodniu skończyłam, a po maternie przeszłam na pregnital, nie wiem czy to jest dostępne u was, ale ma wszystkie witaminy + kwas foliowy+ omega3 i omega6 i wyniki mam świetne. Także Zgryz nie zastanawiaj się tylko idź po te witaminki, dziwny ten Twój lekarz 😮 .



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola pisał ze mieszkasz w Chorwacji i ze to kulinarny raj 🙂 a ja właśnie mam taką małą jazdę od kilu dni na bałkańską kuchnię, ale w necie nie ma za dużo przepisów. wczoraj zrobiłam sobie ajwar z fetą, taki domowy, pycha, ale chodzą za mna jakieś zapiekanki z kabaczków, albo cukini, bakłażanów, albo jakieś przetwory z tego...coś czytałam o smażonych kabaczkach polanych sosem z jogurtu i czosnku, ale nie konkretny przepis.. jeśli znasz jakiś fajny miejscowy przepis to podziel się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 🙂 Witam nowe mamusie Jagudko trzymaj sie cieplutko i uwazaj na siebie najlepiej to lez i nic nie rób a Tobie niech usługuja....czytałam Twoje wypowiedzi i wisdziałam siebie.....dlatego wybacz ze jestem przewrazliwiona bo przechodziłam to samo co Ty...Słonko na poronieniach dałam Ci odpowiedz 🙂nic niemartw..bedzie oki 🙂 widze ze witaminki dzis guruja 🙂swietnie jedzcie jak najwiecej i super pora teraz wszystko swierze i niedługo czeresnie mniam mniam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak mój mąż jest Chorwatem. Szczerze mówiąc pierwszy raz słysze o tych kabaczkach w jogurcie 😮 Teraz ich jest tu wysyp więc ja wcinam codziennie i na 2 sposoby:
1. Bierzesz taką cukinię/kabaczka scierasz jak marchewkę, do tego dodajesz szczyptę soli, łyżkę/dwie mąki, jedno jajko, troszkę wody i jak lubisz to odrobinę pieprzu, musi się z tego zrobić masa jak na naleśniki i robisz sobie z tego placuszki, tak robi moja teściowa, acha i nie są smaczne jak są zimne.
2. Ja robie po mojemu, czyli kroje w plastry, solę, pieprzę obtaczam w bułce tartej w jajku i znowu w bułce i na patelnię.
Kurcze tak sobie myśle teraz, który taki konkretny miejscowy przepis Ci podać ale nic mi do głowy nie przychodzi. Zgadza się, że Chorwacja to kulinarny raj przede wszystkim dlatego, że ja mam codziennie świerzą rybę, pomarańcze, cytryny, oliwki, pomidory i multum innych rzeczy rośnie mi w ogródku. Oliwę z oliwek mam na litry. Jak mi wpadnie do głowy coś ciekawego to Ci napiszę 🙂
Teściowe są spoko, wogóle Chorwaci to niesamowity naród, od pierwszego dnia traktują Cię jak członka rodziny, także wpadajcie dziewczyny 🤪 !



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Wiola za wyczerpującą odpowiedz, troche Ci zazdroszczę, no ałdnie mąż Chorwat, piękne miejsce do życia ( chociaz jeszce nie była, w tym roku chcieliśmy jechąc włąsnie ale chyba to odłożymy az sie urodzi dzidzia. no i tego jedzonka zazdroszcę, jeszce takie domowe u teściowe, mniam.... dzieki za przepisy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam ponownie! 🙂

Sloneczkonie znam sie ale wydaje mi sie ze to cos podobnego do migotania komór?? Ale pewnosci nie mam.

No wiec dziewczynki musze sie pochwalic, utarlam jej nosa :P i bardzo mnie to cieszy 🙂


A skoro jest juz tutaj kilka mamus ktore maja dzieci w wieku szkolnym to mam pytanko, czy wplaty na rade rodzicow sa obowiazkowe? Mi powiedzieli ,ze jesli nie zaplace to nie dostane swiadectwa i nagrody 😮 bez sensu, zebym placila za swoja nagrode 😁

Widze tez,ze sa nowe mamuski tutaj 🙂 Wiec witam witam i gratuluje! 🙂

Ja męża jeszcze nie mam :P ale jesli bedzie to Polak 🙂
Chociaz slyszalam ,ze jesli jeszcze nie bede z moim partnerem malzenstwem to bede dostawac jakas zapomoge jako samotna matka ?


Ja dzisiaj na obiadek mialam makaron zapiekany z pieczarkami 🙂 mniam 🙂 a do tego paczek i banan 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale żeście z tymi przepisami smaka narobiły :P Fredeczkaa w sumie te wpłaty nie są obowiązkowe i nikt Cię do tego zmusić nie może,ale jak widać są różne sposoby do "nakłaniania" u nas też niby nie obowiązkowe ale trzeba 50zł zapłacić 🤨 a świadectwo wydać Ci muszą łaski nie robią u nas na świadectwo jeszcze 2zł trzeba było wpłacić eh...Myślałam że jak wyjdzie z przedszkola to trochę mniej kasy będzie szło a tu guzik prawda.Ja też idę mój makaronik sobię zrobić bo mi tu smaka dziewczyny narobiły 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fredeczka, wpłaty na radę rodziców są dobrowolne jestem tego 100% pewna ( pracuję w oświacie), a szkoły radzą sobie różnie bo to jeden z niewielu sposobów na zakup nagród na koniec roku , na remont sal czy zakup pomo
cy naukowych, czasem tego naprawdę nie widać w szkole, ale te pieniądze są faktycznie potrzebne, u nas w szkole rodzice wpłacają ile mogą, kto nie chce nie płaci.
To smaczenego dziewczynki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurczę ale się rozpisałyście:-)

Witam serdecznie nowe Mamusie i ich Brzuszki:-)

Co do witaminek, to póki co biorę Folik, Magne B6, Vitaminum E Medam no i Duphaston.

Mnie coś dzisiaj głowa boli:-( Pogoda do d..., że już tak muszę napisać, masakra:-(

Słoneczko, póki co się nie stresuj, poczekaj na opinię lekarza, na pewno będzie dobrze:-)

Fredeczka, gratuluję utartego nosa koleżance,tak trzymaj:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No sporo tego, ja tez biore Feminatal N i Magnezin.

a tak po za tematem to dziś kupiła pierwsze śpiochy-wiem że niby nie wolno ale jakos nie mogłam sie opanować, kupowałam coś dla córeczki szwagierki na "rożki" i kupiłam tez dla siebie :P kupiłam żółte bo nie wiem co sie urodzi ale myśle że w sierpniu sie już dowiem na USG to kupie już w odpowiednim kolorze 🙂 a Wy jak tam z wyprawką dla maluszka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do qitamin to ja biore falvit zestaw dla kobiet w ciazy i terdyferon zelazo o spowalnianym uwalnianiu powiem ci ze ten falvit ma wszystko wraz z kwasem i omegami tymi 🙂 Chorawacja piekny kraj az ci zazdroszcze ze tam meiskzasz taka peikna pogoda a jakie wspomnienia stamta pierwszy pocalunek z chlopakiem z koloni 😁 😁 😁 😁 😆 :laugh:

maiha ja juz mam pelno ciuszkow butlki dla dziecka podgrzewacz nawilzacz pwoietrza terttorwe piluchy pampery torbe do wozka a teraz w srode przyleci wiecej dla mnei ciuszkow i nie tylko teraz bede kupywac lozeczko ... nie wierz w zabobony t sprawia wiele radosci wiec ciesz sie tym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja mam już po sporo po siostrzeńcach łóżeczko, nosidełko, całe mnóstwo pieluch terowych, kaftaniki a maskotek 3 ogromne wory-bo zamiast kawiatów na ślub dostałam maskotki, mam też nocnik 🙂 no ale zamierzam zrobić większe zakupy w najbliższym czasie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych pięknych ubranek jest od groma teraz i kuszą przyszłe Mamusie 🙂 wiele rzeczy będę miała od siostry ale i wiele muszę kupić, poczekam z tym jednak przynajmniej do listopada, co się odwlecze to nie uciecze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzę ze macie radochę z tych zakupów 🙂 Ja chyba jeszce poczekam. Zdziwiłam się ostatnio bardzo bo okazało się ze moja mama przetrzymała do dzisiaj łóżeczko mojej oliwii 🙂 no więc to i przewijak już mam. A pozatym mam zamiar kupić narazie tylko śpiochy , kosmetyki, pieluchy i nic więcej. mam nadzieję karmić piersią jak najdłużej więć nawet butelki niepotrzebne. Wogóle z doswiadczenia wiem że wiele rzeczy się nie przydaje, ale zawsze sprawia radość kupowanie i przygotowywanie się 🙂
Na zabawki dla dziecka teŻ chyba za wcześnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butelek i smoczków nie mam zamiaru kupować, jestem nastawiona na karmienie piersią to jest najlepsze dla Maluszka 🙂
Z kosmetyków to najważniejsze myślę oliwka a kąpać to najlepiej w Balneum. Myślę że Bambino kosmetyki są najfajniejsze, pracowałam w sklepie z akcesoriami dla dzieci i niemowląt i nasłuchałam się od mamuś że inne mogą uczulać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...