Skocz do zawartości

Grudniówki | Forum o ciąży


bti7

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
karmienie piersią jest też bardzo wygodne, nie trzeba niczego odgrzewać ani wygotowywać, wszystko co najlepsze w piersi mamy i do tego zawsze gotowe do spozycia 🙂 a co do kosmetyków to też najlepiej nie nadużywać bo właśnie powodują alergie, yeż myślę ze bambino są ok. Ale faktycznie ubranka dla dzieci są teraz naprawdę słodkie i wcale nie tak drogie jak kiedyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam w takim slonecznym dniu 🙂

Niunia90 Ty masz termin na pazdziernik :P

Kobietki ale powiem wam jedno, jesli macie zamiar karmic piersia to najlepiej odstawic antyperspiranty, zwlaszcza te ktore wciera sie w skore. Kiedys w anglii w pewnym okresie umarlo z niewiadomych powodow bardzo wiele noworodkow. Jedyne co laczylo ich matki to to, ze karmily piersia. Pozniejsze badania dowiodly,ze mleko bylo strote od tych wszystkich antyperspirantow i dlatego malenstwa umieraly 😞 a ich mamusie chcialy dla nich dobrze.

A jesli chodzi o witaminki to ja biore tylko feminatal N, no i w poniedzialek sie okaze czy cos jeszcze bede brac, tylko ze juz nie wiem czy witaminki czy leki na tarczyce.

Milego dnia zycze wszystkim ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry wszystkim!

Obudziłam sie dziś z takim ogromnym poczuciem szczęścia, że aż brak słów... Normalnie wszystkich bym wyściskała 🤪 🤪 🤪

Ide na małe zakupki bo zamierzam zrobic dziś sernik z truskawkami ii galaretką :P a po południu przyjdzie moja psiapsiólka na ploteczki 🙃

Cudownego dnia wszystkim życzę 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do witaminek to ja zażywam falvit mama codziennie po śniadanku 🙂

pewnie jestem tu jedyną przyszłą mamusią, która jeszcze nic nie ma dla dzidzia 🤪 moje samopoczucie powoli sie poprawia więc w najbliższym czasie na pewno wybiore sie na jakieś zakupy 😆

ja również jak Asiula i zgryz zamierzam jak najdłużej karmic piersią- zdrowo dla maluszka, wygodnie dla mamy i słyszałam gdzieś, że podobno karmienie piersią pomaga wrócic do wagi z przed ciąży... niewiem czy to prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tego co wiem to wiele kobiet ktore karmia piersia dlugi okres czasu, strasznie chudna. Moja kolezanka wazy o 6kg mniej niz przed ciaza , a jej coreczka ma juz 9 miesiecy. niestety musiala odstawic karmienie po 3 miesiacach bo okazalo sie ,ze mala ma skaze bialkowa. Ja tez mam zamiar karmic jak najdluzej, i mam nadzieje ze mi sie uda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkie mamusie i ich brzuszki!

Dołaczam się do Ciebie - Anja25 🙂 tez dla dzidziusia nie mam kompletnie nic! Rozglądam się za łóżeczkiem, jedyne co mam to torba z przewijakiem turystycznym 🙂 😮
Oglądam w sklepach ciuszki ale jeszcze nic nie kupuę. U mnie w rodzinie ostatnio narodziło sie troche maleństw i dochodziły mnie słuchy, że cos odziedziczę więc wstrzymuję się z zakupami. Pewnie niedługo też nie wytrzymam i kupię jakiś słodki ciuszek, który mi się spodoba 🤪 ale bez szaleństw narazie 🙂

Tez zamierzam karmić piersią ile dam radę.

A ja w pracy od rama samego 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry dziewczynki!
Ja póki co nie kupiłam nawet dziecięcej skarpetki, teraz jak będę w PL to na bank nie omieszkam kupić co nieco 🤪 zresztą jeżeli potwierdzi się, że to będzie dziewczynka to będę miała wszystko od brata męża, mają już 2 córki więc wszystkie rzeczy są. Oglądałam wózki ostatnio i byłam w ciężkim szoku, 3-4 tysiaki, no to jest jakaś masakra 😲 !Najlepiej jeżeli się kupuje wszystko stopniowo bo jednak jest to niemały wydatek.
Ja myśle, że każda matka chce karmić piersią, niestety nie każda może.
Nie wiem czy u was też tak jest ale ja tydzień temu kupiłam biustonosz, nawet troche za duży i juz jest za mały!!!!!!
Jak tak dalej pójdzie to piersi będę miała większe od brzucha 🙃



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny:-)

Odnośnie witamin, to wcale nie biorę dużo. Po prostu nie biorę kompleksu witamin, a te co potrzebuję biorę osobno. A Duphatson biorę bo miałam plamienia nie wielkie,w sumie to już od 1,5 tyg. nie mam ale lekarz przepisał mi 3 op. a gdzieś czytałam że 3 trzeba wziąć, taką serię.Może któraś z Was to brała,albo bierze?Napiszcie ile op.miałyście?

Ja póki co też nic dla Maleństwa nie mam,jeszcze jest czas. Ubranka też od cioci dostane po chrześniaku a resztę wiadomo dokupię. A wózek i łóżeczko to pewnie dopiero w listopadzie kupimy.

Życzę Wam miłego Dnia:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamusie 🙂
A ja dzisiaj mam coś bojowy nastrój zdążyłam się nawet pokłócić z mężem przez telefon,no nie wiem co się dzieję 😞 Jeśli chodzi o rzeczy dla maleństwa to w zasadzie jeszcze nic nie mam rzeczy po Dominice się rozeszły chociaż parę tych najładniejszych się uchowało.Ostatnio koleżanka też mi pokazywała cała sterte ubranek i mówi że już zbiera dla mnie 😆 jak dla mnie to za wcześnie jeszcze jest troszke czasu,myślę że po wakacjach zaczne wszystko powoli kompletować 🙂 a z karmieniem to zobaczymy jak to będzie Dominike karmiłam tylko 3 miesiące potem pokarm zanikł i nijak go można było zatrzymać 😞 mam nadzieję że tym razem uda mi się trochę dłużej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki!
Ja też mam dziś tragiczny humor.Im bardziej się staram dogadać się z tatą mojego Maleństwa,tym jest coraz to gorzej.W byłej pracy wciąż świecę oczami.Teraz jeszcze ten częstoskurcz,ja już sobie nie radzę ☺️
Jeśli chodzi o ubranka,to mam rocznego chrześniaka i roczną chrześnicę,więc pewnie dostanę po Nich.Wózek i łóżeczko kupię dopiero ok.października.Wczoraj byłam na grillu w byłej pracy i moja koleżanka,jedyna z firmy która legalnie wie o ciąży,stwierdziła,że w ciagu dnia w ogóle nie widać,ale wieczorem to bardzo! 🙂 Martwi mnie jednak fakt,że biust mi nie rośnie!Zawsze miałam malutki,ale nic nie urósł ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też dziś straszny mam humor 🤢 ale u mnie to teraz normalne 🤢 cały czas się tak czuje 🤢 chwilami to normalnie bym zabiła....hehe.....no oczywiście też tatusia mojej dzidzi:P ja też biust mam taki można powiedzieć nooo średni, i nie przejmuj się....mi też nic nie urósł tylko strasznie mnie boli 😞 ale chyba nie ma się czym martwić każda kobieta jest inna...i każda inaczej przechodzi ciąże...więc pewnie doczekamy się jeszcze tych DUUUŻYCH piersi hehe:P nic się nie martw 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie ponownie 🙂
Wiola masz racje chyba jakieś złe fluidy przynajmniej nad śląskiem bo mnie to normalnie nosi od wczoraj mam nadzieję że mi przejdzie bo inaczej źle będzie :P Ide dziewczynki na truskawki przywiozłam sobie od mamusi takie pyyyszne z działki całkiem inny smak mają niż te kupne mniam 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie zapomne jaka ja byłam ciągle wściekła i nerwowa przez pierwsze tygodnie ciąży, nawet zanim się o niej dowiedziałam, no ale wtedy to myślałam ze to przez nadchodzącą miesiączkę a tu niesopdzianka heh. Mówie wam biedny był ten mój mąż ze mną, sama siebie nie poznawałam, najpierw się na niego darłam a później stukałam się w głowę, ot kobita w ciąży :laugh: Na szczęście już mi przeszło :P



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Słoneczko mówiłam ze mi dużo urósł, w porównaniu z tym co miałam to teraz mam balony jak pamela heheheh, aż w szkou jestem, a wiem, że jeszcze urosną , Tobie też, więc jak wykarmię moją małą to juz nie będę musiała nosić stanika tylko sobie moje obwisłe balony (czy co tam z nich zostanie) schowam do spodni :laugh: :laugh: :laugh:



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam sobotnim wieczorkiem...

Ja tez mam dzisiaj zly dzien, caly c zas kloce sie zmoim ukochanym , zreszta od jakiegos czasu mam takie humory ,ze sie jemu strasznie obrywa, teraz poszlo o prezent na urodziny dla mojego kuzyna, wydal pieniadze na cos co mi sie wogole nie widzi ;/

A jesli chodzi o piersi zawsze mialam ogromne, teraz jeszcze urosly, nie moge dostac stanika na siebie a mysle ze kupowanie oryginalnych po 100zl jest smieszne, zwlaszcza ze ja jeszcze nie zarabiam tyle ze moglabym sobie takie kupic pozatym za te pieniadze mialabym juz jakies inne ciuszki. Wiec jest ciezko... z checia oddam... w triumphie wychodzi mi miseczka G nie wiem jakim cudem zawsze mialam E ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to chyba dziś wszystkie mamy jakiś zły dzień...ah te hormony...a dziś poprostu szukam zaczepki o byle co 🤢 czy on to biedny wytrzymie hehhe....musi:P a co do piersi to i tak zle i tak niedobrze...za małe zle, za duże tez...ach my kobiety któż nam dogodzi:P ale przez to jesteśmy takieeee wyjątkowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
OOOO fredeczkaa to ja się pisze na ten Twój biust 🤪 podziel się troszeczke :P mnie toszke urosły i jak już myślalam że przestały boleć to teraz na nowo bolą,ale niech rosną bo potem znowu pokarmu wystarczy tylko na 3 miesiące 😞 no cóż zobaczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...