Skocz do zawartości

Grudniówki | Forum o ciąży


bti7

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Wiola nie przejmuj się,każda z nas ma taki okres w którym kiepsko się czuję i wszystkiego ma się dość,hormony szaleją 🤨 Co do brzuszka to pewnie nastąpiła jakaś przerwa urósł już jak na ten wiek wystarczająco i teraz musi trochę przeczekać 🙂 jeśli chodzi o bulgotanie to też jest sprawa indywidualna,ja pamietam za pierwszym razem właśnie takie przelewanie poczułam a za kilka dni ruchy było to dość wcześnie,ale moja szwagierka na przykład poczuła ruchy dużo później więc na to nie ma reguły.Zobaczysz wszystko będzie dobrze i na Ciebie przyjdzie pora 🙂 a mnie jeszcze bolą piersi i też się martwie że tak długo??


[img size=420]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/6f3a23b6fe_7_-21fa7b086c94ba604bb67f3761be0987.png" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
🙂 SŁUCHAJCIE DZIEWCZYNKI TROSZKE SIE USMIAŁAM 🙂 NICZYM SIE NIE PRZEJMUJCIE ZE BRZUSIO PRZESTAŁ ROSNAC A PIERSI JESZCZE BOLA...TO NORMALNE I NIE ZNAJDZIECIE KSIAZKOWEJ METODY OD I DO KIEDY OBJAWY TE USTEPUJA...KAZDA MA INACZEJ...JEST WSZYSTKO NA DOBREJ DRODZE WASZE MALENSTWA ROSNA I JUZ LADA MOMENT BEDA KOPAC JA NA TO M ÓWIŁAM GULGANIE....BO BYŁY TO SŁABE SZTURCHNIECIA I PAMIETAM JAK POCZUJECIE PIERWSZEGO KOPNIAKA TO DODAJ 7DNI I 5MIESIECY A WYJDZIE CI DATA PORODU.......IDE DALEJ LENIUCHOWAC STARAM SIE BYC TWARDA...NIEŁATWO 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Male kociaki sa slodkie 🙂 ja mam dwa koty i pieska i jak bym miala ktoregos z nich sie pozbyc to bym napewno nie dala rady. A tak pozatym ODDAM ZA DARMO PSA RADY AMSTAF, BIALY, PRZYCIETE UCZY, KOMPLET SZCZEPIEN. Slodki i nie agresywny ale niestety meczy sie biedaczek cale dnie sam siedzi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Brzuszki 🙂
Coś czuje, że moje złe samopoczucie to już przeszłosc 🙂 od 4 dni nie wymiotowałam i nie miałam mdłosci... to już coś 🙂)
Pozatym to tylko spac mi sie chce-ale robie sobie 2 godzinną drzemke i jest na tyle dobrze, że moge wytrzymac do 21 a potem znowu do łóżka :P
Jutro idę z mężem na obiad do znajomych-powiemy im, że spodziewamy sie potomka 🙃
Miłewo weekendu i słonca w sercu Wam życzę!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkich w taka piekna niedziele 🙂

No to gratuluje 🙂 u nas wszyscy juz wiedzieli w swieta Wielkanocne 🙂 naprawde fajnie ogladac zaskoczenie na ich twarzach 🙂

u mnie jak narazie sloneczko swieci i to ono rano mnie obudzilo 🙂

ja juz sie dobrze czuje, nie wymiotuje i nic z tych rzeczy a mdlosci mialam tylko wczoraj ale to chyba dlatego ze caly dzien jadlam 🙂 zrobilam pizze pozniej jadlam truskawki pozniej koktajl truskoawkowy czekolade itp itd 🙂 a wieczorem to na co caly czas mam teraz ochote a mianowicie

pomidorki w smietanie 🙂 pyszne, polecam 🙂 jesli ktos nie wie jak zrobic to juz pisze :
Bierzecie pomidorki (tyle ile chcecie) kroicie w takie kawalki jak chcecie,
do tego ja daje troszeczke cebulki pokrojonej w drobniutka kosteczke ale jesli ktos nie lubi to nie trzeba,
wlewam do tego smietane 12% kwasna tyle zeby pomidorki byly w niej wymoczone
pieprz i sol do smaku, wymieszac i JEŚĆ 😁

Milego dnia i dobrego samopoczucia wszystkim zycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamusie.
Fredeczkaa ale masz fajnie u nas od rana pada 🤔 i pewnie dopiero na wieczór się wypogodzi 🙂 aleś mi smaka narobiła tymi pomidorami aż sobie zrobie musi być pyyyszne 🙂 Słoneczko jak dojdziesz do siebie to koniecznie napisz jak było na weselu 🙂 mam nadzieję że jednak złapałaś welonik :P Życzę Wam przyjemnej niedzieli i miłego leniuchowania 🙂


[img size=420]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/6f3a23b6fe_6_-5333e3a78e2b3a4062f15b6df8ae0024.png" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Dziewczynki 🙂
Wiola ja ostatnio mam podobnie z bólami głowy, właściwie nie kończą się wcale, czytałam ze to może mieć związek ze zmianami hormonalnymi i chyba trzeba to przetrzymać i tyle, w razie silnego bólu bezpieczny jest paracetamol czyli apap i tym podobne. jeśli chodzi o brzuszek to ja dopiero w tym tygodniu zauważyłam ze mam taki minimalny, nie martw się o swój bo to jeszcze nie jest moment kiedy brzuch rośnie mocno z dnia na dzień poczekaj na 5 miesiąc 🙂 ja jestem w 12 tygodniu i nie przytyłam ani kg tylko taki mini brzuch ni o piersi czuję.
Dorunia wiem że nic Cię teraz nie pocieszy , powiem Ci tylko , żę też przez to przeszłam 3 lata temu, wiem jakie to trudno i ciężko zapomnieć, najlepszym lekarstwem jest kolejna próba( JAK TYKO BĘDZIE MOŻNA OCZYWIŚCIE)
pozdrowienia Mika, Słoneczko, Dorunia, Wiola i Fredeczka, Anja i pozostałe mamusie (nie wszystkie sobie przypomniałam, przepraszam)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
Dzisiaj już mi lepiej,tylko trochę mi słabo. Pogoda u mnie kiepska. Pewnie macie rację z tym brzuchem i nie powinnam się za bardzo przejmować. W środę idę do gin to się jej zapytam co i jak.
Słoneczko jak było na imprezce 😆 ??
Jeeli chodzi o powiadomienie o ciąży to moją mamuśkę powiadomiłam zaraz po zrobieniu testu 🤪 A do teściów pojechałam troszkę później z poduszką pod bluzką hehe, niezłe zdziwko było 😁 Moje kumpele i kuzynków oświeciłam następnego dnia, wyszło całkiem śmiesznie bo był to 1 kwietnia czyli prima a prilis i nikt nie chciał mi uwierzyć 😁 😁 😁 wszyscy myśleli, że sobie jaja robie :P
Dobra lecę do teściów na obiad, jutro się trzeba wybrać na jakieś zakupy, w końcu te spodnie ciążowe kupić bo niestety nie mogę się dopiąć 😉
Pozdrawiam mamuśki i życzę miłej niedzieli!!



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam ponownie 🙂
Mittka ojj to wspolczuje takiej pogody 🙂 ja troszke polezalam na sloneczku i pouczylam sie, troszeczke slonca mi nie zaszkodzi 🙂 te pomidorki w smietanie sa pyszne 🙂 kilka razy dziennie je jem :P

Wiolka Ja jak narazie schudlam , a mam troszke cialka wiec brzucha tez nie widac, wiec sie nie martw bo po co niepotrzebnie sie denerwowac 🙂 ja mam wizyte dopiero 8 czerwca , mam nadzieje,ze dostane foto z usg 🙂

Milego dnia i slonecznego tak jak u mnie wszystkim zycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha a jeśli chodzi o powiadomienie wszystkich o stanie blogosławionym to u mnie nie bylo tak latwo, mam dopiero 18 lat i wiadomo,strach przed rodzicami i rodzina. Pamietam jak moj ukochany ,gdy u znajomych zebralismy sie wszysscy przed dyskoteka powiedzial,ze jest okazja do siwetowania po czym powiedzial "zostane tatą" . Wszyscy milczeli przez chwile, byli w szoku 🙂 a pozniej gratulowali i sie pytali ktory tydzien, miesiac itp 🙂 tesciu jak sie dowiedzial to uronil lezke szczescia 🙂 wkoncu moj marcin to jego jedyny syn :P moi rodzice dowiedzieli sie troszke pozniej jak bylam po wizycie u lekarza, i nie zareagowali zle. Najpierw sama powiedzialam mamie to sie pytala o slub ,szkole itp. Tatuskowi mojemu powiedzielismy razem i tez dobrze to przyjal, chcial byc dziadkiem tylko nie spodziewal sie ze ja sprawie mu pierwsze wnuczątko 🙂 brat i siostra myslalam ze beda mi truc ze sobie zmarnowalam zycie a tez sie pytali jak sie czuje gratulowali itp 🙂 a reszta rodziny dowiedziala sie od moich rodzicow 🙂 Babcia sie strasznie cieszyla. Ma prawie 30 wnuczat i zadnego prawnuka,wiec juz w grudniu zostanie prababcia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki!
Wiolka,na weselu było tak sobie.Tzn.do północy prawie w ogóle się nie bawiłam,bo coś działo się w moim brzuszku taka jakby perylistyka,nie wiem czy to Dzidziuś,czy np.jakiś organ ☺️Zmartwiłam się,bo nic mnie nie bolało,bardzo dobrze się czułam,ale się wystraszyłam,że coś się dzieje.Zaczęłam bawić się po północy.Nawet śpiewałam i o dziwo sama byłam w szoku,że mam taki power w głosie:laugh:
Nie martw się z powodu braku brzuszka.Pani Młoda na weselu też była w ciąży w 6 miesiącu i powiedziała,że dopiero teraz ją wybiło.Także wszystko zależy od genetyki 😉
Dorunia,jesteś niezwykła,cieszę się,że coś Cię rozbawiło i choć na chwilę się uśmiechnęłaś 😘
Mittka,gdy były oczepiny uciekłam do toalety.Niemalże na każdym weselu to ja łapię welon i niestety później mi to pecha przynosi ☺️
Zgryz dziękuję za pozdrowienia,przesyłam całuski dla Ciebie i dla Was wszystkie dziewczynki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Nie chodziło mi o to, że nie mam brzuszka tylko o to, że go miałam i rósł i nagle przestał a nawet się zmniejszył a teraz znowu jest bo widzę po spodniach ale już nie taki jaki był. Trochę to poplątane i badź tu mądra kobito w ciąży 😮 :laugh:
Dobrze Słoneczko, że się ożywiłaś później, szkoda żebyś przepuściła taką okazje do zabawy 😉
U mnie sie pogoda poprawiła, wyszło słoneczko i zrobiło się od razu cieplutko. Idę wypić kawkę i zjeść coś kwaśnego :evil:
Jak to było u was dziewczyny z tym powiadamianiem rodzinki i znajomych?
Buźka!



[url=http://pregnancy.baby-gaga.com/][/url
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie ponownie 🙂
A ja wróciłam właśnie ze spacerku znajomi mnie wyciągnęli.A z powiadamianiem to różnie było moja mamusia sama się domyśliła bo byliśmy u niej w gościach i na drugi dzień u siostry i jak proponowali mi winko to ja odmawiałam a uwielbiam winko 🙂 i na drugi dzień jak dzwoniła do mnie to akurat byłam u lekarza i mówie jej że nie moge rozmawiać bo u lekarza jestem i poskładała sobie w całość 😆 Teści to moja córa poinformowała powiedziała im na uszko że będzie miała rodzeństwo 😆 najlepiej zaskoczona była moja siostra,bo mówi do mnie tak: że za rok komunia mnie czeka a ja jej mówie,tak komunia z chrzcinami :laugh: a ona taka zaskoczona myślała że żartuje i szczęśliwa pogratulowała mi 🙂 ale chyba najbardziej to ja sama byłam zaskoczona aż dwa różne testy robiłam bo nie mogłam uwierzyć 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć kobietki !!!! u mnie dzisiaj sloneczko od samego rana 🤪
Dorunia jeszcze raz gorąco cię zciskam - ja sie nie spytałam lekaża po zabiegu czy może wiedział jaka była płewć mojego dziecka- i troche tego żałuje ☺️
w czwartek byłam u gin i z dzidzią wszystko oki skacze i wierci sie ze nie mozna było zrobić pomiarów i nawet paluszki widziałam 🙃
spodnie ciążowe już mam tydz czasu troche jeszcze lużna ale w normalnych było mi już ciasno a wtych jest cudownie same zresztą zobaczycie tylko dobrze sobie dobierzcie
mamtylko jeden problem jak długo pochodze to boli mnie brzuch także musze sie położyć od czsu do czasu a tu w sobote wesele i nie wiem czy wytrzymam a o tańczeniu ti chyba raczej tez nie ma mowy chociaż mój mąż powiedział ze da muzyce w łape zeby wszystko grali w zwolnionym tępie 🤪
pozdrawiam i życze miłego dnia
Ps byłam u fryzjera- kompletna zmiana wyglądu 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć bti7 , mnie leci powoli, jakoś chciala bym mieć większy brzuszek, nie mogę się doczekać, ale też mam już ciążówki, bardzo wygodne, naprawdę, dziesięć lat temu takich nie było tylko jakieś niewyjściowe ogrodniczki 🙂 teraz to można być w ciąży.. 🙂 jest tyle różnych udogodnień, o których kiedyś nawet bym nie pomyślała, chodzi mi i o ciążę i póżniej o dziecko.
dziewczyny co robicie dziś na obiad?? poratujcie pomysłem, pliss.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki!
bti,faktycznie Tobie niebawem zacznie się 15 a mi 14tc,leci to niesamowicie 🙂 Gratuluję zmiany wyglądu 😉
zgryz,ja na obiad robię gołąbki 🙂
U mnie dzisiaj pochmurno i przez to nie najlepiej się czuję 😠
Mittka,Dorunia i Zgryz składam najserdeczniejsze życzenia Waszym pociechom z okazji Ich święta no i oczywiście życzenia również dla naszych Maleństw w brzuszku 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam serdecznie wszystkie Dzidziusie w Dzień ich święta:-)

U mnie pogoda dzisiaj dopisuje, jak na razie słoneczko świeci :-)

Słoneczko, cieszę się że się wybawiłaś troszkę na weselu.Sama bym sobie poszła na jakieś wesele:-)

Bti fajnie,że z Twoim Maleństwem wszystko oki,bo tak się martwiłaś przed wizytą:-) No i oczywiście gratuluje nowej fryzurki:-)

Zgryz, nie mam jakiegoś oryginalnego pomysłu na obiadek, bo na dziś zaplanowałam sobie kalafiorek i jakiś stek.Bo ten kalafior już z trzy dni za mną "chodzi":p

A co do powiadomień rodziny...to najpierw powiedziałam mężowi i swojej mamie zaraz po zrobieniu testu.Mama oczywiście się ucieszyła na maxa, bo już dawno mnie pytała kiedy babcią zostanie,i tak pierwsze jej słowa były "Babcia kupuje wózek i łóżeczko" naprawdę bardzo się cieszyła. Mąż oczywiście też, tym bardziej że trochę się o Dzidziusia staraliśmy:-) Dopiero po wizycie u lekarza dowiedziała się reszta rodziny, gratulacje itp. więc bardzo pozytywnie.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do powiadomień rodziny.. to ja oczywiście najpierw mężowi i córce, prawie razem robiliśmy test, musiałam wyrzucić córkę z łazienki, bo ona jest strasznie ciekawska, od razu chciała wiedzieć jak to się robi 🙂 ( tak że ta wiedzę juz ma na przyszłość, mam nadzieję ze nie szybko się przyda 😉) potem mama , babcia, u mnie wszyscy się bardzo cieszą, po tym jak trzy lata temu poroniłam to nikt nie miał odwagi pytać, ale wszyscy czekali na dziecko a szczególnie moja córka, choć różnica wieku będzie strasznie dużą bo 11i poł roku, ale zawsze to rodzeństwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Mamusie! Wszystkiego najlepszego z okazji dnia dziecka dla waszych pociech dużych i małych!
Ja jak na złość w ten piękny dzień, bo i pogoda i okazja jest czuję się mega źle... nudności mnie od rana samego doskwierają... nie wiem czy to jeden z objawów (bo wcześniej nie wiedziałam co to znaczy), czy poprostu sie czymś strułam... ogólnie dzień bardzo kiepski...

Dorunia - cieszę się, że nadal służysz radą 😉 i jestes obecna na forum!
Zgryz - ja dzis chyba zrobię jakiś szybki obiadek, bo do domu po 19:00 dopiero wracam... Więc to już będzie właściwie obiado-kolacja 🙂 Ostatnio zajadam się dźemem truskawkowym... najbardziej smakują mi lody ze świeżymi owocami i dżemem truskawkowym! MNIAM !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie kochane.
Bti super że u dzidzi wszystko w porządku ja dopiero w poniedziałek 8 idę i już też nie mogę się doczekać.A na 12 czerwca chciałam zaplanować usg,mąż wtedy przyjedzie na weekend i chcieliśmy się wybrać razem,kurcze mam nadzieję że uda nam się dograć termin.Zgryz nie martw się mnie też się strasznie dłuży a co do tych ogrodniczek 10 lat temu to masz racje ja nawet ostatnio wytargałam swoje i na pewniaka chciałam je założyć mówie wygodniej będzie mi w domu chodzić,a tu klapa nie zmieściłam się no macie pojęcie :P A dziś rano nie było u mnie prądu więc zasiadłam w fotelu i próbowałam się wsłuchać w mój brzuszek,ale nic nie uslyszałam 🤨 no nic muszę jeszcze trochę poczekać 🙂 Ok kochane zmykam na razie.Po południu z córką na tańce lecimy i uczyć się trzeba bo jutro mają test sprawdzający wiedze,no kurcze żeby w pierwszej klasie już takie testy robili 😠 buziole dla Was i wszystkiego naj naj z okazji Dnia Dziecka wkońcu wszystkie nimi jesteśmy :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...