Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
a co do ciszkow - mi sie zapowiada w styczniu duza dostawa - dziadki wracaja od cioci, ktora rodzi w grudniu 🙂 z tym ze ona ma dziewczynke i ma dla mnie juz cala walizke ciuszkow dla chlopca:P a tak to kupila rowniez butelki (choc mam juz ich z osiem) i nianie elektryczna - nie wiem czy potrzebna bo lozeczko bedzie w naszym pokoju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam podobnie. mam jedne adidaski - to tomek sie smieje ze napis adidas jest wiekszy niz caly bucik, ale widze ze jemu tez sie bardzo podobaja...smieszne jest tez to ze kupujemy takie adidaski a syneczek nawet w nich nie pochodzi - jak juz to polezy lub posiedzi jak dobrze pojdzie 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monic87 napisał(a):
zgadza sie 🙂w sumie to tak mysle - jaki najczesciej rozmiar nozki ma taki noworodek? bo ja sie wcale ni eorientuje

no moja droga zastrzeliłaś mnie pytaniem i pozwoliłam sobie pobiegać po innych forach gdzie piszą że tak ok 5-8 cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JA już też mam pełno ciuszków. Tych na rozmiar 56-68 mam 2 głębokie szuflady, więc teraz jak już, to jak znajdę jakąś promocję to będę kupowała 74 cm.
A co do niani, to na 100% kupujemy, bo maluszek będzie spał w 2 pokoju. Niestety nie mamy aż tyle miejsca w sypialni, żeby zmieściło się tam łóżeczko. Do tego chcemy dokupić matę monitorującą oddech. Wszystko firmy Angelcare. Spory wydatek, ale wiadomo, na bezpieczeństwie lepiej nie oszczędzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JA już też mam pełno ciuszków. Tych na rozmiar 56-68 mam 2 głębokie szuflady, więc teraz jak już, to jak znajdę jakąś promocję to będę kupowała 74 cm.
A co do niani, to na 100% kupujemy, bo maluszek będzie spał w 2 pokoju. Niestety nie mamy aż tyle miejsca w sypialni, żeby zmieściło się tam łóżeczko. Do tego chcemy dokupić matę monitorującą oddech. Wszystko firmy Angelcare. Spory wydatek, ale wiadomo, na bezpieczeństwie lepiej nie oszczędzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
4 strony nowych postów, widzę, że forum odżyło 🙂 Ciekawe jak tam Ewcia! Moze się odezwie niedługo...
Wiecie co przeraziłam się dzisiaj w sklepie, bo dawno nic nie mierzyłam na siebie aż do dzisiaj. We wszytskim wyglądałam strasznie, pupę mam 2 razy większą i nie mogłam nic na siebie znaleść :/ A to dopiero zaczyna się tycie :p nie wiem co to będzie, chyba z domu nie będę wychodziła 🙂 brzuch z dnia na dzień coraz większy, ciuchy coraz ciaśniejsze :| w przysżłym tygodniu robię badania pods i glukozę, zobaczymy co wyjdzie. Z jednej strony boję się, że nei będe mogła jeść słodkiego tak jak Monic ale z drugiej strony dobrze by mi to zrobiło, tylko czy ja wytrzymam :/
Butki są świetne 🙂 jedne adidaski też już mam dla Filipka 🙂 Wogóle to zaraz nie będę miała gdzie trzymać tych wszytskich ciuszków! Ale jestem happy, że tyle dostałam. Nic nie musiałam kupować z samych ciuszków, dlatego żeby mnie kusiło to omijam te półki w sklepie z tymi cudeńkami 🙂 Ale jeszcze pewnie się nakupuje, dzidzia będzie tak szybko rosła, że w końcu ich zabraknie i ruszymy na zakupy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To prawda dziewczyny poleciałyście z tymi postami 🙂 Wczoraj to taki spokój był a dzisiaj nie nadążam czytać 🙂
Monic buciki urocze 🙂 Ja dla swojego maluszka też kupiłam dwie pary adidasków i jedne trampki w hawajskie kwiaty 🙂 No i oczywiście kapciuszki z misiem i pieskiem 🙂 Będzie się dzidzia lansować 😉 Ubranek też już mam bardzo dużo - doszło do tego ,że wpadłam ostatnio w jakiś szał kupowania i mój mąż mnie strofuje ,że za dużo już tego mamy - to kupuję po kryjomu przed nim 😉 Po prostu nie mogę się pohamować bo co wybiorę się do sklepu to zawsze coś mi się strasznie spodoba i nie mogę odmówić sobie i dzidzi tej odrobiny przyjemności 🙂 Teraz czekam do styczniowych wyprzedaży - na pewno zrobię nalot na H&M, Cubusa, Smyka, Mothercare - bo mają tam prześliczne ubranka 🙂 Już się nie mogę doczekać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ale mnie wystraszylyscie !!! Macie juz wszystko kupione i przygotowane. Ja jeszcze nie mam nic, maz moj mowi, ze mamy czas. Chcialabym cos po kryjomu kupic ale nie moge, bo nie pracuje 😞 Jedyne co to mama powiedziala, ze mi wysle jakies ciuszki niedlugo. Nawet jeszcze nie mamy pokoiku..Maz duzo pracuje i nie ma na nic czasu.. Nie wiem jak go przekonac, ze powoli trzeba wszystko przygotowac. Martwie sie, ze nie zdazymy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja_P napisał(a):
Dziewczyny ale mnie wystraszylyscie !!! Macie juz wszystko kupione i przygotowane. Ja jeszcze nie mam nic, maz moj mowi, ze mamy czas. Chcialabym cos po kryjomu kupic ale nie moge, bo nie pracuje 😞 Jedyne co to mama powiedziala, ze mi wysle jakies ciuszki niedlugo. Nawet jeszcze nie mamy pokoiku..Maz duzo pracuje i nie ma na nic czasu.. Nie wiem jak go przekonac, ze powoli trzeba wszystko przygotowac. Martwie sie, ze nie zdazymy...

spokojnie kochana wszystko pomału znam i takie które dopiero po 7 miesiącu ciąży zaczynają szykować wszystko co do namawiania męża to mi pomogło robienie z nim zakupów i zawsze coś mu śliczniusiego pokazywałam aż sam złapał takiego małego bakcyla no i trochę pewnie dla świętego spokoju jak po sklepie latałam i coś mu tam zawsze pokazywałam 🤪
wymiękł i zaczęłam małymi kroczkami ładować do koszyka chociaż za dużo nowych ciuszków nie kupowałam bo dużo dostałam od koleżanki jej synek w styczniu rok kończy więc jak znalazł co jakiś czas nowa dostawa dochodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maju dobrym argumentem jest tez to, że zaraz będziesz miała wielki brzuch i mało sił do chodzenia po sklepach, będzie wskazane dużo odpoczywać żeby nie urodzić za wcześnie. Spróbuj go przekonać i pomalutku zacznijcie chodzić po sklepach. Mozesz mu powiedzieć, ze pozniej na raz jak to wszytsko bedziecie musieli kupic, to będzie straznie dużo pieniązków. Lepiej jest rozłożyc wydatki w czasie, aż tak bardzo nie odczujecie tego!
Powodzenia w przekonywaniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Brzusie 🙂 ale piszecie duzo 🙂 fajnie 🙂
Ja dzis dlugo pospalam bo az do 10:30 :P puzniej zmienilam posciel, poskladalam pranie i mialam ochote wlasnie zaczac sprzatac, ale wiecie co nie wiem co sie ze mna dzieje zrobie kilka rzeczy i musze usiasc zaraz bo sie bardzo szybko mecze 🥴 takze wszystko sprzatam na raty, ale mam wielka ochote to robic i uswiadomilyscie mi, ze to walsnie jest ten syndrom wicia gniazdga. Chcialabym zeby wszystko bylo juz skonczone i zapiete na ostatni guzik 🙂 a jeszcze tyle do zrobienia. Co do ciuszkow to mi sie wydawalo ze juz wystarczy, ze nic juz nie potrzeba , ale widze ze wy nie szczedzicie i zapleniacie szafki 😜 heheh ja tez nie moge sie powstrzymac w kupowaniu i kryje juz przed mezem 😜 Co do pieluch to slyszalam zeby na poczatek kupic jedna mala m=paczuszke dla noworodka i zobaczyc jaka dzidzie bedzie duza i wtedy kupic odpowiedni rozmiar 🙂 Co wy o tym myslicie ?? Co do innych rzeczy to ja prawie wszystko mam do kupienia wanienka, luzeczko, pojemnik na brudne pieluchy itp wszystko czeka nie wykreslone z listy. Tak bardzo mi ciezko juz teraz wiec nie wiem jak to bedzie jak jeszcze poczekam troche , nie bede dala rady chodzic po sklepach i cala przyjemnosc kupowania spadnie na mego meza, a to ja chce kupowac 😜 hehehe Maja powiedz swojemu mezowi dokladnie tak jak Joanna pisze. Moj maz mowil i mowi dalej ze zdazymy kupic a jak nie to jak cos to on bedzie kupowac a ja zawsze mu mowilam ze to ja chce miec ta przyjemnosc ze to pierwsze dziecko i dla mnie to frajda i szczescie, ktorego on nie moze mi odebrac i tak jakos powoli go przekabacam. :P ale ja tez jestem taka ze jak sie upre to postawie na swoim 😉 takze prubuj wszystkiego ale najleprzy argument jest to co napisala Joanna.
Monic- buciki swietne 🙂 ja swojej tez kupilam jedne na 6-9 miesiecy wiem ze to beda juz miesiace letenie wiec pomyslalam ze do jakiej sukienusi czy getrow z ladna bluzeczka je naloze nawet jakby miala tylko w nich siedzie :P hehehhe i najwazniejsze to 3maj sie tam w tym szpitalu wes sobie swoja podusie jakies ksiazki i cos do sluchania muzyki napewno szybko zleci, a najwazniejsze jest to zeby z toba bylo wszystko okej !!!!
Dziewczynki co myslicie o becikach??? Czy zamierzacie je uzywac ?? Nie moge tu gdzie jestem znalesc takiego wiec prosilam mamy zeby mi z Polski wyslala ale sie zastanawiam czy jest sens czy nie lepiej uzywac elastycznych kocykow do zawijania hmmm dajcie znac ?? aha a jakich pieluch bedziecie uzywac ?? Jednorazowki czy tetrowe??? Dajcie znac bo ciekawa jestem.
Malamyszka - gratuluje siedzownka do samochodu 😉 ja kupowalam swoje jak bylam w 3 miesiacu nie cieszylam sie zabardzo bo balam sie ze to zdecydowanie za wczesnie, ale mialam okazje wiec kupilam, ale stoi w kartonie caly czas wiec teraz jak bede odpakowywac to sie bede cieszyc 😜 hehehe Ja wszystko co kupie to zaraz sie ciesze jak dziecko. Juz dawno tak nie mialam ze cieszylam sie tak z zakupow 🤪
Co do niani elektrycznej to sie wlasnie zastanawialam, ale sama nie wiem mam 2 sypialnie i duzy pokuj w jednej spimy my z mezem a drugi pokoikbedzie malej w sumie nie wiem czy bedzie to potrzebne bo zawsze planuje spac przy niej, ale np w dzien jak bym byla w kuchni czy cos to by sie przydalo ale jeszcze sie zastanowie. Ojjj tyle pisalyscie nie pamietam juz nawet o czym hehehe moja pamie cbardzo szwankuje ostatnio 😜
CO do plamienia to dzis go naszczescie nie mialam 😉 i sie baaaaaardzo ciesze nie chce zeby juz wracalo. Po szczepionce bloi mnie tak reka jakby mi slon na nia nadepna 😜 heheh ale przynajmniej wiem ze jestem bezpieczna od grypy... okej rozpisalam sie troche ide sporzyc ciasto ktore wlasnie chwile temu upieklam z pudelka to z pudelka ale jak pachnie mmmmm 😁 okej kochane brzusie 3majcie sie tam odpoczywajcie i kupujcie 🙂 buziaki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki dziewczyny 🙂 Porozmawialam z mezem i jak tylko nie bedzie mial tak duzo pracy, to zaczniemy juz kupowac rzeczy.
Ja dzisiaj oderbralam wyniki na krzywa cukrowa i na szczescie wyszlo wszystko dobrze. Balam sie, bo jem bardzo duzo slodkiego.
Dzisiaj forum nie dzialalo i az sie wystraszylam, ze moze cos z ta strona sie stalo i juz jej nie bedzie..Wstyd sie przyznac, ale to forum uzaleznia tak samo jak nasza klasa czy facebook 🙂
Na szczescie dziala 🙂
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie kochane 🤪
a już się martwiłam że brzuszek się zepsuł 😲 ale na szczęście się naprawił 🤪
ja to dzisiaj tylko tak na chwilkę ale widzę że kobitki i tak zajęte bo taka cisza
Maja gratulację widzisz udało się teraz tylko postarać się o pierwszy zakup a póżniej to już z górki pójdzie wiesz jak to mówią ....kuj żelazo puki gorące 🤪 🤪 🤪
trzymajcie się mamuśki póżniej zajrzę a teraz to najwyższa pora za sprzątanie się zabrać bo trochę się tego nazbierało nie wiem tylko jak to będzie z tymi porządkami bo Gabryś wrażenie sprawia jakby też sobie w brzuszku porządki robił tak się wierci niemiłosiernie że czasami normalnie aż boli 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...