Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej kobitki, co do golenia to ja też tylko podcinam, tym bardziej, ze lekarz odradza golenia gdyż włosy chronią przed infekcjami i bakteriami i bezpieczniej jest całkowicie nie golić a zostwić naturalną ochronę 🙂 mąż mi pomaga w tym ścinaniu, wcześnie został przeszkolony bo im większy brzuszek tym mi jest ciężej 🙂
Jeśli chodzi o uprawianie sexu, to mój lekarz mówił, ze raz w tygodniu na pół gwizdka można i nic sie nie stanie, no więc korzystamy póki jeszcze można, bo pózniej czeka Nas odwyk 🙂
A dzidzia jaka będzie taka będzie, nie zagłębiam się w tym. WIem, że będę je kochała z całych sił! A gdybym nie mogła sobie poradzić to pakuje manatki i jadę do mamusi, już 4 dzieci wychowała bo jest nianią, więc kto nie lepiej wie jak nie ona 🙂

MOnic jesli chodzi o cofkę, to też mam, zwłaszcza jak dużo zjem, czyli głównie po obiedzie. Dlatego zalecają nam jeść małe porcje, ale ja tak nei potrafię :p ja to musze się najeść porządnie a nie na raty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Czesc dziewczynki...
Kurcze nawet nie pomyslalam, ze beda problemy z goleniem 🙂 Ja zawsze sie gole i nie wyobrazam sobie, zeby bylo inaczej, natomiast brzuszka jeszcze nie mam wiec narazie wszystko jest tak jak bylo 🙂
Co do seksu to od jakos drugiegp trymestru w ogole mi sie nie chcialo...Dziwne, bo wszedzie pisza, ze kobiety w tym czasie maja wieksza ochote, ale moje cialo poprostu zle znosilo dotyk i nie odczuwalam zadnej przyjemnosci. Teraz juz od 17 tygodnia mamy zakaz i tak bedzie do konca ciazy 😞 Jak zostalo zabronione to teraz mam wieksza ochote 🙂 Dziwne 🙂
A jesli chodzi o wyglad dziecka to ja sie nie przejmuje...Mi natomiast wydaje sie, ze to bedzie najpiekniejsza dziewczynka (widaomo, ze dziecko dla rodzicow zawsze jest najpiekniejsze). Mialam juz pare razy takie sny, ze widzialam twarz mojej coreczki (jeszcze nawet przed poznianiem plci) i byla bardzo ladna.. Takze nie ma sie co przejmowac, dla nas nasze dzieci beda piekne 🙂 Porodu tez sie nie boje juz tak bardzo jak na poczatku..nie moge sie doczekac az zobacze moje malenstwo i wydaje mi sie, ze jakos przecierpie ten bol.
Ja jedyne obawy jakie mam, to czy sobie poradze. Niestety moi rodzice nie mieszkaja w Polsce i przyleca tylko na chwilke jak sie mala urodzi.
A tak to jestem mega pozytywnie nastawiona 🙂 i zycze wam tego samego 🙂
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja_P napisał(a):
Mialam juz pare razy takie sny, ze widzialam twarz mojej coreczki (jeszcze nawet przed poznianiem plci) i byla bardzo ladna.. Takze nie ma sie co przejmowac, dla nas nasze dzieci beda piekne 🙂


Macie już sny o Waszych dzieciaczkach? Bo ja przyznam, że jeszcze ani razu nie miałam. Śni mi się, że jestem w ciąży, że już urodziłam, ale nigdy nie widziałam Miśka.
A raz śniło mi się, żę karmiłam piersią mojego psa. Hihihi
Wiem, wiem, pokopało mnie z tymi snami. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja rodziców mam właśnie w Polsce tzn mamę i też wpadną tylko wiadomo na tydzień może dwa, do tego jeszcze mężowi przysługują dwa tygodnie tatowego i może jeszcze teściowa na jakiś czas wpadnie a póżniej to już jakoś sobie poradzę zacznie robić się coraz cieplej więc po prostu z małym będziemy z psem wychodzić bo nie ukrywam będzie to dosyć poważny kłopocik wiadomo opieki nad małym też się obawiam nie karmiłam nie kąpałam tak małych dzieci najmniejszym jakim się opiekowałam miało 2 miesiące wiec już można powiedzieć nie takie małe 🙂
snów jakichkolwiek związanych z ciążą z dzieckiem itp nie mam ale tego się jakoś nie obawiam a jak wyglądać będzie.... tata piękny mama przepiękna to dlaczego dziecko brzydkie ma być hihi 😁
Joanna mi właśnie dokładnie to samo lekarz mówił odnośnie golenia i sex dostałam nawet broszurkę z pozycjami na 2 i 3 trymestr
😘 kochane jeszcze póżniej zajrzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuchy..
Co do sexu to ja od kiedy sie dowiedzialam, ze jestem w ciazy przerwalismy z mezem to przyjemnosc. Mianowicie nie ze to jakis moj wymysl. Tylko ze jak rok temu bylam w ciazy to odrazu po stosunku plciowym dostalam boli podbrzusza i krwawienia, puzniej wyladowalam na pogotowiu i okazalo sie ze poronilam 😞 Strasznie to przezylam i teraz poprostu mam taki strach ze stanie sie to samo. Lekarz mi mowil ze jest okej, ale ja nie moge sie przelamac. Stosujemy z mezem inne metody jak narazie 😉 On jest bardzo wyrozumialy naszczescie 🙂 Choc przyznam, ze czasami mam wielka ochote na sex. Puzniej mam jakies dziwaczne sny w nocy 😜 heheh
Co do golenia stref intymnych to kupialm sobie taka maszynke ze na okolo ostrza jest mydlo i jest bardzo bezpieczna. Wiec to co dam rade zobaczyc to z tym nie ma problemu reszte gole na wyczucie 😉 nie boje sie ze sie zatne bo nie da sie ta maszynka tego zrobic. Polecam bardzo golenie jest szybkie i przyjemne nie potrzeba pianek itp.
Co do snow o ciazy to mi sie czesto sni ze cos dzwigam ciezkiego i orjentuje sie w ze przeciez jestem w ciazy heheh takze tylko cos takiego o ciazy a oprucz tego sni mi sie wiele innych tematycznie spraw.
Jezeli chodzi o to jak dzidzia bedzie wygladac to mysle czy bedzie podobna do mnie czy do taty 😉 no i przedewszystkim modle sie zeby byla zdrowa to dla mnie jest najwazniejsze 🙂
Monic- co do nowego objawu to ja tez tak mam szczegolnie jak sie najem troszke za duzo. Wiem ze lepiej bylo by jesc male porcje, ale tak jak Joanna nie za bardzo dam rade- poprostu nie moge sie powstrzymac 😜 heheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do snow to naprawde jakies dziwactwa sie snia. Zanim poznalam plec to bardzo sie niecierpliwilam i czekalam do kazdego USG (bardzo chcialam dziewczynke), snilo mi sie wtedy, ze mam w domu swoj prywatny sprzet do USG i sobie robilam i ogladalam wszystko na telewiazorze 🙂 Na szczescie juz te dziwne sny sie skonczyly 🙂 Czasami byly baaardzo pokrecone..
Papatki i milej nocki zycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny
No i wreszcie się doczekałam!!! 🙂 Byłam wczoraj na usg, okazało sie że w brzuchu mieszka moja wyczekana dziewczynka 🤪 To było cudowne 15 minut oglądania akrobacji małej - nogi na głowie, stopa w buzi, pokazała nam język...mała paskuda 😜 i słuchania bicia jej serca. Na to wyjście nawet sie podmalowałam (bo jak sie siedzi cały czas w domu to wyjście do lekarza jest WIELKIM WYJŚCIEM) no i wiadomo, tusz nie wytrzymał 😉 A teraz siedzę w domu i się katuje nagraniem - myślałam że lekarz wrzucił na płytę krótki filmik a tu niespodzianka, mam cały przebieg badania...także masakra. Mała ma niecałe 25 cm i waży 512 gram (+/- 75 gram). Doktorek powiedział, że wymiary ma książkowe jak modelka 😜 Po krwiaku nie ma wogóle śladu także jestem cała w skowronkach. teraz zaczyna sie walka o imię, bo co mi się podoba to mężowi nie i na odwrót 🙂 ale jeszcze mamy trochę czasu więc pewnie coś wykombinujemy 🙂 Normalnie energia mnie rozsadza...idę pichcić szarlotkę 😜
Buziaczyska 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gratuluję Diunka 🙂)))) Super, ze będziesz miała małą księżniczkę 🙂)) teraz będziesz miała świetną pamiątkę na całe życie i będziesz wracała do tej cudownej chwili 🙂 cieszę się też, że po krwiaku nie ma śladu! Wszystko się układa tak jak powinno i o to chodzi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nanusia69 napisał(a):
Hej brzuchy..
Co do sexu to ja od kiedy sie dowiedzialam, ze jestem w ciazy przerwalismy z mezem to przyjemnosc. Mianowicie nie ze to jakis moj wymysl. Tylko ze jak rok temu bylam w ciazy to odrazu po stosunku plciowym dostalam boli podbrzusza i krwawienia, puzniej wyladowalam na pogotowiu i okazalo sie ze poronilam 😞 Strasznie to przezylam i teraz poprostu mam taki strach ze stanie sie to samo. Lekarz mi mowil ze jest okej, ale ja nie moge sie przelamac. Stosujemy z mezem inne metody jak narazie 😉 On jest bardzo wyrozumialy naszczescie 🙂 Choc przyznam, ze czasami mam wielka ochote na sex. Puzniej mam jakies dziwaczne sny w nocy 😜 heheh

a no widzisz kochana czasami tak się dzieje my też prawie trzy lata temu straciliśmy dziecko tylko że ja byłam już w 37 tyg.ciąży 😞 i jeszcze rodziłam siłami natury 🤨 dlatego ja zamiast być teraz bardziej spokojna to z dnia na dzień jest coraz gorzej to znoszę wystarczy tylko że np. o 6 mnie nie budzi zjem i zero odzewu to wtedy od razu zły w oczach budzę je i wystarczy że się tylko lekko porusza mały obrót i już ok ale zaraz znów coś dzisiaj też idę do lekarza czuje jak się wierci ale i tak się strasznie boję jednym słowem sma się nakręcam ale to jest silniejsze ode mnie no dobra dziewczynki więcej już nie piszę bo tylko was wystraszę ,a to naprawdę nie jest moim zamiarem
😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DIUNA napisał(a):
Witam dziewczyny
No i wreszcie się doczekałam!!! 🙂 Byłam wczoraj na usg, okazało sie że w brzuchu mieszka moja wyczekana dziewczynka 🤪 To było cudowne 15 minut oglądania akrobacji małej - nogi na głowie, stopa w buzi, pokazała nam język...mała paskuda 😜 i słuchania bicia jej serca. Na to wyjście nawet sie podmalowałam (bo jak sie siedzi cały czas w domu to wyjście do lekarza jest WIELKIM WYJŚCIEM) no i wiadomo, tusz nie wytrzymał 😉 A teraz siedzę w domu i się katuje nagraniem - myślałam że lekarz wrzucił na płytę krótki filmik a tu niespodzianka, mam cały przebieg badania...także masakra. Mała ma niecałe 25 cm i waży 512 gram (+/- 75 gram). Doktorek powiedział, że wymiary ma książkowe jak modelka 😜 Po krwiaku nie ma wogóle śladu także jestem cała w skowronkach. teraz zaczyna sie walka o imię, bo co mi się podoba to mężowi nie i na odwrót 🙂 ale jeszcze mamy trochę czasu więc pewnie coś wykombinujemy 🙂 Normalnie energia mnie rozsadza...idę pichcić szarlotkę 😜
Buziaczyska 😘

SUPER KOCHANA WIELKIE GRATULACJE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diuna Gratuluje w koncu dolaczyla do nas kolejna dziewczynka 🙂 super !! 🙂
Alowo- wiem co czujesz, ten ciagly strach i sprawdzanie- ja tez tak mam ze jak wstaje rano to odrazu czekam na jakiegos kopniaczka czy cos zeby spokojnie zaczac dzien. Ale damy rade !!! Bedzie dobrze bo i tak musi byc !!! 😉 Pozytywne myslenie czyni cuda!!!
Hmmmm ciekawe co tam u Ewci jak ta cala przeprowadzka ?? Juz jestem ciekawa co tam u niej 🙂 mam nadzieje, ze wszystko sprawnie zbilza sie do konca 😁
Ja dzis meza do pracy wyprawilam i zaraz sie szykuje bo jade zkolezanka na zakupy dla dzidzi przelozylysmy z poniedzialku takze dzis jest ten przyjemny dzien 🙂
Wiecie co po nocach norlamnie sni mi sie jedzenie 😜 dzis snilo mi sie cala noc ze wybieralam mrozona pizze w skelpie hahhaaha i nie moglam sie zdecydowac 😜
Nic buziaczki kochane relaksujcie sie :*:*:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzuszki 😁
pewnie że musi dobre myślenie to podstawa czasami tylko jakiś chochlik miesza mi w myślach 😁
kurcze właśnie kopie 🤪 aż brzuch mi się rusza 🤪
właśnie wróciłam od lekarza wszystko ok z małym a co do tego swędzenia to pobrał krew na te enzymy wątrobowe i w piątek coś już będę wiedzieć no i jutro jeszcze do dermatologa mam się zarejestrować niech on to jeszcze zobaczy jednym słowem z małym super 😁 a jak na razie muszę się jeszcze drapać innego lekarstwa nie ma 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alowo- fajnie ze z maluszkiem wszystko okej 🙂 ciesze sie razem z toba 🙂 Dobrze ze cie lekarz skierowal do dermatologa bo moze to jakas zmiana skorna. Ja kilka tygodni temu mialam swedzaca wysypke na brzuchu, ale okazalo sie ze mam uczulenia na oliwke dla dzieci.
Kurcze jakos mi ciezko oddychac normalnie wszystko chyba zaczyna ostro podchodzic do gory 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny 🙂
Mała zrobiła mi i mężowi super prezent na trzecią rocznicę ślubu (dziś). Pokazała się w pełnej okazałości no i przede wszystkim jest zdrowa. Niczego więcej mi nie potrzeba. Życzę i Wam wszystkim takiego spokoju ducha 😉 Normalnie mogę góry przenosić 😜
Buziole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nanusia69 napisał(a):
Alowo- fajnie ze z maluszkiem wszystko okej 🙂 ciesze sie razem z toba 🙂 Dobrze ze cie lekarz skierowal do dermatologa bo moze to jakas zmiana skorna. Ja kilka tygodni temu mialam swedzaca wysypke na brzuchu, ale okazalo sie ze mam uczulenia na oliwke dla dzieci.
Kurcze jakos mi ciezko oddychac normalnie wszystko chyba zaczyna ostro podchodzic do gory 😉

😁 dzięki kochana a co do jedzenia podchodzącego to widzę że wszystkie zaczynają mieć takie dolegliwości normalnie dzidzie coraz większe i się rozpychają strasznie
aj koniec na dzisiaj dobranoc 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co tak pusto dzis ?? 😜 hehehe
Ja juz po zakupach 🙂 Tyle sukieneczek dzis pokoupowalam 🙂 sliczniusie ahhh moglabym tak kupowac i kupowac. Ciuszki juz chyba wszystkie mam, tylko takie rzeczy jak skarpetki, rajstopki kapelusiki i sliniaki musze dodac do kolekcji. No tak niby ciuszki sa ale jeszcze wiele innych rzeczy zostaje do kupienia ehhh oby na wszystko wystarczylo. Dzis dowiedzialam sie, ze tu w Us w szpitalach daja duza wyprawke do domu wlacznie z laktatorem. Wiec wstrzymam sie z kupnem tego. Nic uciekam poobrywac metki i poukladac w szufladkach 😁
Buziaki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc Mamuski

Jak sie czujecie ? Bo ja mam cholernie wilczy apetyt ! czuje niesamowita roznice miedzy 5 a 6 miesiacem .. a waga niepohamowanie skacze do gory w baaardzo szybkim tempie .. i wiecie .. pije jak szalona 🙂

mam do Was pytanko ? Czy macie zolte uplawy ? nie wiem czy to normalne czy niepokojace .. one sa bezzzapachowe ale zolte ...nic nie piecze, nic nie swedzi ale sa non stop !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witaj chyba tylko my na razie jesteśmy reszta cisza apetyt u mnie bez większych zmian co do picia to rzeczywiście dużo nawet ostatnio odlewałam w dzbanek żeby sprawdzić ile rzeczywiście pije i prawie 3 litry 🤪tak nawiasem mówiąc nic dziwnego że co chwilę do WC latam 😁 a co do upławów to też mam tylko że białe nie wiem co to znaczy jak są zabarwione ale bezwonne a tak w ogóle to wszystko swędzi pobierali mi wczoraj krew na enzymy wątroby jurto wynik zobaczymy no i jeszcze wizyta u dermatologa mnie czeka wylatam się po lekarzach za wszystkie czasy ale jak to mówią dla małego wszystko zniosę nawet te cholerne igły buuuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamuski! Ja też odczuwam wilczy apetyt, tylko coraz mniej miejsca w brzuszku i się tyle nie mieści co bym mogła zjeść :o
Aguś ja też odczuwam dużą różnicę między 5 a 6 m, masakra dopiero teraz zaczynam czuć ciężar brzucha i widzę, że mi pupa rośnie jak szalona :/ dzidzia dużo buszuje zwłaszcza w nocy. Jak ma spokojniejszy dzień to już się zaczynam martwić, ale potem na nastepny daje czadu i strach mija!
Jeśli chodzi o te upławy, to ja mam białe, zgłoś to lekarzowi bo może masz jakąś drobną infekcję albo po prostu tak masz, także zanim zaczniesz się martwić to skonsultuj to z lekarzem. Na pewno to nic groźnego, bo przecież jesteś pod ciągłą kontrolą lekarza 😉
ooo mój maluszek właśnie ma czkawkę i brzuch podskakuje 🙂
miłego dzionka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malamyszka napisał(a):
Ja przyznam, że teraz się nie golę tak dokładnie w miejscach intymnych. Oczywiście łydki i uda tak, bo to ładniej wygląda, ale miejsc intymnych już nie golę. W sumie to i tak z Mężem seksu nie uprawiam, bo Paweł się boi że zaszkodzi dziecku, że ja znów złapię infekcję itp, więc tak prawdę mówiąc, to już powoli apominamy co to jest seks 😞


moj rowniez ma jakies obawy ze zrobi cos malemu 😞 troche mi smutno bo przeciez mam swoje potrzeby a on jakos sie nie kwapi aby je zaspokoic..i nie pomoglo nawet stwierdzenie gin ze mozemy smialo sie kochac - jemu nei da sie przemowic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna1984 napisał(a):

MOnic jesli chodzi o cofkę, to też mam, zwłaszcza jak dużo zjem, czyli głównie po obiedzie. Dlatego zalecają nam jeść małe porcje, ale ja tak nei potrafię :p ja to musze się najeść porządnie a nie na raty 🙂

no ja za bardzo tez nie potrafie jesc malo ☺️ wcinam ile sie zmiesci - no chyba ze mi ktos wczesniej zwinie talerz sprzed nosa ☺️
wczoraj zrobilam sobie wafelki z masa krowkowa..ale zeby nie bylo za slodko to dodalam do masy masla i pycha...no ale kojene kilogramy wiecej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczynki jeszcze raz przypominam - jak macie nowsze - bardziej aktualne dane dotyczace tabeki to mi przypominajcie - ja mam teraz troche na glowie i zdarza mi sie zapomniec. aby bylo mi to latwiej znalezc piszcie tez do mnie na maila - [email protected]
a co do uplawowo - ja od poczatku mam takie lekko zolte i jest wszytsko ok - ale w moim przypadku winna moze byc nadzerka - tak wiec roweniz polecam gina i zapytac czy to normalne 🙂


halo...jestescie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a i jeszcze jedno - kupilam sobie ksiazke - poradnik.. nigdy bym czegos takiego nie polecila ale on jest tak swietnia napisany ze polecam - wiecej smiechu gdy sie go czyta
Kaz Cooke - ciężarówką przez 9 miesięcy. mozecie poczytac recenzje na google.. naprawde napisane z humorem, np. dlaczego nie wypada nazwac dziecko Turbina 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...