Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wiatm nowe brzusie 😁
Asie i Malwinke 🙂 Asia pisz do woli nic nie znaudzasz po to jest forum 😉 Ja uwielbiam czytac wszystko co napiszecie! Mania ja myslalam ze ty lutowka !! 😉 daj znac co i jak wyjdzie po badaniu. Agashh 3mam mocno kciuki zeby przy nastepnych badaniach juz tej wstrentnej bakterii nie bylo. Straj sie nie myslec o tym choc wiem, ze jest ciezko! Ale bedzie dobrze zobaczysz- musi byc!!
Dziewczyny weszlam na formu bo w sumie chce wam powiedziez, ze dzis caly dzien Czuje jak Angie cos mu majstroje przy rzoladku mam wrazenie ze jest juz glowka w dol a tu u gory sa nozki :P hehehe ciekawa jestem czy wy macie tak samo.To jest cudowne 🙂 No i nie moge uwierzyc, ze juz za kilka dni zaczyna sie 7 miesiac i poczatek 3 trymestru !! wow 😁
buziaczki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was wszystkie !! 🙂
Mam na imie Ewelina . W moim brzusiu juz od prawie 25 tygodni mieszka i rosnie moj kochany synus 🙂 Termin : 24 Luty
Czytajac nie ktore wasze rozmowy , stwierdzam z przykroscia ze zdecydowanie za pozno zdecydowalam sie dolaczyc do forum , co w grucie rzeczy stalo sie za namowa mojej psioly nanusia69 😘
Mam nadzieje ze szybko sie zaklimatyzuje ..... Pozdrawiam serdecznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam nowe dziewczyny.. 🙂
Tak panikowalam, ze nie zdaze kupic ciuszkow...a wczoraj z mezem bylismy na zakupach i w koncu sie udalo duzo rzeczy kupic.. 🙂 Niedlugo bede juz wszystko miala..Trzeba tylko pokoik zrobic. Maz juz widac, ze tez sie wkrecil, bo wybral pare rzeczy sam..
Moja Maja kopie caly czas... Nie wiem czy to mozliwe, ale mialam wrazenie wczoraj, ze poczulam ruchy w okolicy zeber ? Do tej pory najwyzsze kopniecia byly w okolicy pepka..
Pozdrawiam i zycze milego dlugiego weekendu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc Ewek.. widze ze coraz wiecej nas tu juz jest 🙂 fajnie 🙂

dziewczyny .. wlasnie siedze w robocie i usiedziec nie moge.. mam taki tepy bol podbrzusza ... czy ja sie rosciagam ??? strasznie dziwny ból ... moze to macica sie powieksza ...Macie jakies bole ??? bo jakos nic nie narzekacie 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agaash - co do bólu, to ja zadzwoniłabym do lekarza. Nie chcę Cię denerwować, ale teraz sama wiem po sobie, że warto dzwonić.
Ja niestety tego nie zrobiłam, a brzuszek mi twardniał czasem i ciągnął w dół. Wczoraj poszliśmy na wizytę i... okazało się, że mi się szyjka skróciła. Zamiast standardowych 4 cm mam ok 2 cm. 😞
Przerażona jestem. Muszę leżeć lub siedzieć w domku, zero zakupów, ruszania się itp. Nic mi nie wolno robić, tylko z pilotem mam siedzieć przed tv lub z laptopem.
Paweł będzie musiał sam pojechać zamówić wózek dla Miśka, bo mnie nawet na takie małe zakupy nie wolno wychodzić. 😠
Kolejna wizyta u mojej gin za 2 tygodnie i jak się pogorszy, to szpital. I to już do końca ciąży !! Nie podoba mi się to, ale grzecznie siedzę na sofie już pół dnia. Ciężko wytrzymać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agaash najlepiej zadzwon do lekarza i zapytaj sie czy to normalne..Lepiej dmuchac na zimne..
Mala myszka ja tez mam krotka szyjke..Ja w 17 tc mialam 2.5cm. Dostalam duphaston i musialam lezec w lozku praktycznie do tego tygodnia..Na pewno dasz rade..I nie ma sie co martwic...w razie czego moga ci zalozyc pesser.A poza tym do porodu coraz blizej 🙂 Tylko odpoczywaj i sie nie przemeczaj..Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂 Ja mam również za krótką szyjke i do tego jak lekarka mi powiedziała że pofałdowaną czy coś ostatnio spanikowałam troszke, owszem oszczędzałam sie bo było to wskazane ale nie kazała mi kompletnie sie nie ruszać ani nic takiego, przed wczoraj byłam znowu u lekarki i powiedziała zę nic sie nie pogorszyło jest tak samo i niema po co sie nadmiernie denerwować mam dbać o siebie i oszczędzać się ale nie mam zakazanego ruchu.
Agaash mnie też brzusio na dole dziś pobolewa tyle tylko że czasem właśnie tak mi sie zdaza i nic złego sie nie dzieje ale jesli u ciebie to silne lub wcześniej sie nie zdazało to lepiej zadzwoń do lekarza tak dla własnego spokoju 🙂 Nic brzusie zajże jeszcze wieczorkiem bo uciekam na pyszny obiadek do Mamusi hihihi 🙂 :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja od początku ciąży biorę 2 razy dziennie duphaston. Miałam odstawić właśnie, ale przez tą szyjkę mam go dalej brać 2 razy dziennie.
Mój kochany mąż tak się tym przejął, że prawie dzwonil do siebie do pracy, że chce 2 tygodnie opieki nad żoną, żebym nic kompletnie nie robiła 😜 ale Mu to wyperswadowałam. Po co w 2 mamy się snuć po domu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oo kurcze .. wystraszylyscie mnie z ta szyjka maciciy .. moze ta moja lekarka dobrze mnie nie zbadala.. cholera wie ... Niby bylam badana wewnetrznie 2 tyg temu i nic nie mowila o szyjce, bo chyba to tam sprawdza podczas takiego badania, co ?? .. nie znam sie kompletnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂
Ja juz zwalczylam prawie chorobe tylko jeszcze czasem tam zakaszle. Tak sobie dzis poskakalam po forach przypomniec jak to bylo wczesniej i musze powiedziec wam ze jedna osoba mnie zaszokowala 🤔 Na forum 7 tydzien weszla dziewczyna "Gosc" i zaczela pisac o aborcji ze idzie usunac malca i to jeszcze jakies usmiechniete minki sobie powstawiala i potem napisala ze jest juz po. Po co tutaj wchodza takie kobitki i po co sie chwala takim czynem i jeszcze oburzona ze ja inne oceniaja. Czasem wlasnie nie rozumiem po co takie posty wstawiac na tym portalu 🤨
Pozdro 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj tak z tymi bolami to tak wlasnie bywa ...... Popieram was lepiej dmuchac na zimne i w kazdej sytuacji kontaktowac sie z lekarzem . Kazda z nas jest inna i kazda ciaza jest inna . Ja tez mialam - mam bole .... zadko ale sa , lekarz nazwal je bolami ligamentalnymi . Sa to bole , spowodowane rozciaganiem sie wiezadel w obrebie kosci biodrowyc az do pdbrzusza .Mam do was pytanie : Czy lekarz badajac wam szyjke macicy zrobil to rutynowo przy wizycie, czy tylko dlatego ze skarzylyscie sie na bol ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kulkaaaa80 napisał(a):
Malamyszka ja biorę luteinę,ja nie wiem jak wytrzymam do końca ciąży na leżąco.Dziewczyny macie już wybrane wózki? Jak tak to jakie?
My się zastanawiamy na Teutonią lub Mutsy.


Jesli chodzi o wozki co do firmy w Polsce nie orjentuje sie zbytnio , wiem jednak ze sa dostepne zarowno w Polsce jak i w Us tak zwane Per Perego-sa bardzo dobre . Nie wem tez w jakich granicach cenowych chcesz kupic wozek nie mniej jednak zwroc uwage a kola najlepiej kupowac te z opony . Gdyz takowe nie zakoczy zaden chodnik albo nierownosc hehe 🙂 Sa badzo wygodne . Opiekowalam sie dziecmi i mialam do czynienia z kilkoma wozkami .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agaash napisał(a):
oo kurcze .. wystraszylyscie mnie z ta szyjka maciciy .. moze ta moja lekarka dobrze mnie nie zbadala.. cholera wie ... Niby bylam badana wewnetrznie 2 tyg temu i nic nie mowila o szyjce, bo chyba to tam sprawdza podczas takiego badania, co ?? .. nie znam sie kompletnie


jak byłaś badana wewnętrznie a nie tylko usg po brzuchu i nic nie mówiła to znaczy że ok ale zawsze dla pewności przy następnej wizycie zapytaj i jeszcze jedna rada dla wszystkich ja sobie zawsze parę dni przed wizyta zaczynam sobie zapisywać nurtujące mnie pytania bo póżniej ma miejscu w głowie jedna wielka pustka 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mania161287 napisał(a):
Hejka 🙂
Ja juz zwalczylam prawie chorobe tylko jeszcze czasem tam zakaszle. Tak sobie dzis poskakalam po forach przypomniec jak to bylo wczesniej i musze powiedziec wam ze jedna osoba mnie zaszokowala 🤔 Na forum 7 tydzien weszla dziewczyna "Gosc" i zaczela pisac o aborcji ze idzie usunac malca i to jeszcze jakies usmiechniete minki sobie powstawiala i potem napisala ze jest juz po. Po co tutaj wchodza takie kobitki i po co sie chwala takim czynem i jeszcze oburzona ze ja inne oceniaja. Czasem wlasnie nie rozumiem po co takie posty wstawiac na tym portalu 🤨
Pozdro 😘

właśnie dzisiaj byłam widziałam żenada i jeszcze pisze nie znacie mnie nie oceniajcie szok 😞 współczucia szuka czy co???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak sobie tez poczytalam o tej "madrej" z 7 tygodnia - zenada totalna. Jak ona wogole moze sie tym jeszcze chwalic?? po tych kilku dniach w szpitalu i ogladaniu dziewczyn ktore stracily dziecko (lezalam na patologii - a na sali mialam dziewczyne ktora czyscili juz tylko 😞 ) nie wiem czy gratulowac jej glupoty czy jej zalowac - kiedys sie to na niej zemsci - jednym slowem - SMUTNE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monic87 napisał(a):
tak sobie tez poczytalam o tej "madrej" z 7 tygodnia - zenada totalna. Jak ona wogole moze sie tym jeszcze chwalic?? po tych kilku dniach w szpitalu i ogladaniu dziewczyn ktore stracily dziecko (lezalam na patologii - a na sali mialam dziewczyne ktora czyscili juz tylko 😞 ) nie wiem czy gratulowac jej glupoty czy jej zalowac - kiedys sie to na niej zemsci - jednym slowem - SMUTNE

😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...