Skocz do zawartości

Ciazowki w UK :) | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • nusia27

    1457

  • MonisiaD

    2339

  • gosiaa21

    1542

  • MajaCh

    1981

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hm wsumie to nie wiem jak chce rodzic pewnie sie wszystko okaze, niby polozna mi mowila ze bedziemy rozmawiac na temat porodu w 36 tygodniu ale jakos nie zapowiada sie to ani nic, tez slyszalam ze trzeba sobie napisac plan porodu? nie wiem...
A ty moze cos wjecej wiesz na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tez wlasnie myslalam nad porodem w wodzie, wiadomo ze jak masz porod w wodzie to znieczulenie nie mozna brac, a tez bym wolala to miec na wszelki wypadek bo nie wiadomo czy zniose ten bol (dobrze ze nie trzeba za to placic wczesniej) no ale tez nie zawsze mozesz rodzic w wodzie musisz miec wszystkie wyniki dobre itp, ale jak ci wody odejda pierwsze to chyba nici z takiego porodu.
Wszystko musi byc zgodnie z planem i data porodu.
A tez zawsze mozna wyjsc z wanny i sobie zazyczyc znieczulenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i jeszcze jest taki problem ze sa tylko dwie wanny i jak obie sa zajete to nici z porodu w wodzie. WLasnie nie wiem jak to jest z tym znieczuleniem jak sie rodzi w wodzie, czy mozesz powiedziec dosc i wyjsc z wanny i zazyczyc sobie znieczulenie. Moja kolezanka chciala rodzic w wodzie, wanny byly zajete wiec nie mogla i rodzila bez znieczulenia. ALe calkiem mozliwe ze ona znieczulenia nie chciala 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Loli napisał(a):
tez wlasnie myslalam nad porodem w wodzie, wiadomo ze jak masz porod w wodzie to znieczulenie nie mozna brac, a tez bym wolala to miec na wszelki wypadek bo nie wiadomo czy zniose ten bol (dobrze ze nie trzeba za to placic wczesniej) no ale tez nie zawsze mozesz rodzic w wodzie musisz miec wszystkie wyniki dobre itp, ale jak ci wody odejda pierwsze to chyba nici z takiego porodu.
Wszystko musi byc zgodnie z planem i data porodu.
A tez zawsze mozna wyjsc z wanny i sobie zazyczyc znieczulenia

Nie jest to prawda. Wody mi odchodziły przez dwa dni, rodziłam dwa tygodnie przed terminem i nie bylo problemu z porodem we wodzie. Mąż zadzwonił do szpitala ze już rodzę i żeby przygotowali wannę do porodu, jak przyjechałam juz czekała.
Aha, i nie wiem jak u Was u nas nikt na plan porodu nawet nie spojrzał, zresztą nawet nie kazali go wypełniać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No teraz jest masakra wielka.

Ja mialam 3 USG poniewaz one zapisaly mnie do jako nastoletnich matek, i masz pod koniec w 36 tygodniu jeszcze USG na sprawdzenie czy wszystko jest ok 😉

Ale super mała juz taka duza i grubasek z niej takie slodkie pucki ma 😉 hihih
Juz sie doczekac nie moge az ja zobacze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, nie wydawajcie pieniędzy na tutejsze scany. Byłam w pierwszej ciąży na połówkowym. Zapłaciliśmy 165 funtów a dowiedzieliśmy się mniej niz teraz na tym przepisowym w 20 tygodniu.Nie warto, jak chcecie mieć solidna analizę. Ich wiedza jest zbyt ograniczona żeby udzielać wyczerpujących informacji. Osoba która siedzi w takim prywatnym gabinecie, nie ma wiedzy medycznej. Na większość zadanych przeze mnie pytań nie potrafiła odpowiedzieć, tylko odsyłała do położnej ze niby ta mi powie a położna do mnie ze ona sie na tym nie zna. Szkoda słow i kasy. Jak jest możliwość zrobienia badań i scanu w Pl to jak najbardziej warto. Loli jak ma tutaj szczególna opiekę to tym bardziej nie ma co szaleć bo jednak starają się dbac o ile potrafią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiem Ci ze jak faktycznie za 4d 90 funtów to jeszcze nie najgorzej w BabyBond gdzie robiliśmy scan 4d waha się od 150 do 200 funtów 😲 W Polsce daliśmy 200zł za 4D a tutaj 200 ale funtów, chyba oszaleli albo raczej ten co tyle płaci.
Fajnie masz Loli, juz niedługo dzidzia wyskoczy 🙂 Szybkiego porodu życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To ładna kluseczka 🤪 Mój syn się urodził w 38 tygodniu z waga 3280gr 🙂 Bez obaw, niedawno koleżanka urodziła córkę 3980gr a jak szła rodzic ważyła 57 kilo 🤪 Rodziła tylko pół godziny dłużej ode mnie, ja rodziłam 11.30h, i obeszło się bez zabiegów chirurgicznych, co więcej nawet gazu nie brała we wodzie rodziła i na następny dzień juz była w domciu tak ze głowa do góry, to tylko poród 😉 Będzie dobrze, w szpitalu jest naprawdę świetna opieka no i dzidzia jest cały czas przy Tobie, nikt bez pozwolenia jej nie tknie. Będzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...