Skocz do zawartości

Ciazowki w UK :) | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • nusia27

    1457

  • MonisiaD

    2339

  • gosiaa21

    1542

  • MajaCh

    1981

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Loli napisał(a):
Bagira dzieki za pocieszenie a mialas jakies objawy przepowiadajace porod? dzialo ci sie cos wczesniej czy cos?

Nusi ogladalam ten serial w tv bardzo fajny 🙂

Tak, miałam przez kilka tygodni skurcze Braxtona, praktycznie non stop. Poza tym w sobotę poczułam ze odchodzą mi wody bo leciało po nogach jak tylko zrobiłam jakikolwiek ruch i miałam podbarwiona najpierw na brązowo potem już na różowo wydzielinę. Pojechałam do szpitala zeby zbadali czy wszystko ok bo jednak utrata wód nie jest zbyt bezpieczna. Kobieta zbadała, opierniczyła ze nie zabrałam ze soba mokrej wkładki ( jak bys sie działo miejcie te zużyte wkładki ) i stwierdziła ze to nie wody (...) ale ze mam bardzo wysokie cisnienie ( skoczylo mi w 8 miesiącu ) mam sie zjawić w poniedziałek o 15 na kontrolną wizytę. wróciłam do domu zajrzałam do mądrej książki a tak napisane ze wody moga zacząć się sączyc kilka dni przed porodem a jesli towarzysza temu upławy zabarwione na różowe to urodze w ciągu najbliższych 48 godzin. Pierwsze skurcze , nie bolesne dostałam w poniedziałek o 4 rano a o 15.28 nasz syn się urodził. Śmiałam sie potem ze sie zjawiłam do szpitala tak jak chcieli w poniedziałek tylko ze o umówionej 15 juz urodziłam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bardzo ładnie przytyłas, tez bym chciała cos w granicach 10 kilo przytyć. Z synem miałam 13 na plusie ale bardzo szybko zleciało. Jak masz bole krzyżowe to moze warto TENS wypożyczyć na tego typu bole jest skuteczny pod warunkiem ze nie rodzimy we wodzie 😁 Kołysanie biodrami rozluźnia miednicę i nieco łagodzi ból.
Ostatnio zauważyłam ze dziewczynki rodzą się po terminie więc może mała jeszcze posiedzi. Byle nie za długo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bagira wlasnie se zastanawiam nad tym porodem w wodzie ale sama nie wiem jak to bedzie wszystko wygladalo, a jak mnie chwyci np. za pare dni i pojade do szpitala to mam szanse na porod w wodzie? tak im powiedziec poprostu ze chce w wodzie i tyle? nie musza jakis badan robic wczesniej ani nic ? nie wiem sama boje sie okropnie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wcześniej wspominałam położnej o porodzie we wodzie ale ona nawet tego nie notowała. Generalnie nie kwalifikowałam się chociażby z powodu wysokiego ciśnienia ale jak juz rodzilam to mąż zadzwonił do szpitala ze juz rodze, co bylo zapewne słychać bo akurat mnie skurcz załapał 😁 i że chce rodzic we wodzie. Jak przyjechaliśmy mogłam jechać do pokoju z wanną ale chyba juz miałam dośc 2 godzinnej posiadówki we wannie w domu i zwlekałam aż w końcu stwierdziłam ze wolę rodzić na lądzie. Bardzo szybko miałam pełne rozwarcie, więc nawet nie wiem czy to nie przez wode, bo we wodzie byłam od 6 jak tylko złapały bolesne skurcze co 5 minut i az do 8 wtedy zostałam prawie wygoniona z wanny zeby jechać do szpitala i miałam skurcze co 1.5 minuty. Jak przyjechałam mialam 8.5cm więc od 6 rano do 8 zrobilo się dośc solidne rozwarcie jak byłam we wodzie a potem o 10 było pełne i az do 15 nie mogłam urodzić. Więc jakby co spróbuj we wodzie bo chyba przyśpiesza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No bo oni to tak wlasnie tutaj mowia, tak samo jak mi polozna mowila ze w 36 tygodniu bedzie zemna rozmawiala na temat porodu itp. i co dupa... oni tutaj tak wszystko na odpierdol sie robia (zaprzeproszeniem) ze glowa mala.

No moze sprubuje w tej wodzie jednak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W planie porodu jest : How will i cope with pain i tam masz między innymi water pool.Wpisz dużymi literami w tej rubryce moze akurat zauważą. Ale przede wszystkim trzeba zaznaczyć w szpitalu czy jak juz będziesz do niego jechać ze chcesz żeby przygotowali basenik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeszcze zapomniałam napisać coś ważnego. Wszystkie wazne wpisy z porodu i dziecka skserujcie sobie bo kilka dni po porodzie praktycznie wszystkie papiery z porodu zabiera położna która przychodzi na wizyty. Dziecko będzie miało swoją książkę gdzie będą wpisywane relacje z wizyt oraz wszystko z porodu i warto to skserować luz porobić zdjęcia. Tak samo dane z porodu, waga dziecka, ile sie rodziło, utrata krwi itd itp. Ja nie zdażyłam i na dzień dzisiejszy nie mam nic, mieli przesłać ksero kartki z porodu i do tej pory wysyłają 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No dokladnie dopakowalam jeszcze dzis pare zeczy, chodz sama nie wiem czy wszystko mam 😁 ale jak cos to zawsze moj dowiedzie gdyby czegos brakowalo.
Wsumie to zalezy jedynie od tego ile w tym szpitalu bede lezec, czasami i na 2 dzien wypuszczaja jak jest wszystko ok 🙂 i to mi sie wsumie podoba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...