Skocz do zawartości

Mamusie i przyszłe mamusie;) rocznik 89:D | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Nam to zawsze pod gorke. Aisak my mamy dom moi rodzice maja dol my gore. Ale wiadomo co swoje to swoje. Dzisaij mowilam mezowi zeby w lutym jak tylko skonczy szkole zaczal rozgladac sie za praca w koninie lub turku bo i tu i tu mamy tyle samo km. Wiec niech szuka bo szef dzisaij ich tak zrobil ze pierwszy raz widzialam mojego meza w takich nerwach. 😞 jest mi go zal. bo ja nie mam jak mu pomuc ulzyc w tym. Wstyd mi prosic rodzicow o pomoc ale jesli bedzie taka koniiecznosc to za jego plecami bede musiala pogadac z rodzicami. Bo on by sie uniosl honorem. Ale wazniejsz ejest to zeby dlugow nie bylo. Potrzebuje 2 tys. Wiec jak cos ja im oddam. po narodzinach pojde do pracy i oddam. A wiem ze oni mi pozycza. Co o tym myslicie? prosze o rade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

GoGr Widze ze Mateusz juz ma swojego opiekuna 🙂 Starszy bedzie zawsze go bronil 🙂 fajnie miec starszego brata 🙂 Zuziek masz racje. Po co szukac. Jak mozna liczyc na rodzine. Dzisiaj jade do miasta obaczyc co nowego na dzieci jest. Mialam isc do banku ale nie chce mi sie zobacze w bankomacie na wyciagu jaki jest stan konta 🙂 bo maja mi pieniadze wplynac z ubezpeczenia. Bede sie szykowac. Bo do szkoly mam fakultety 3 godziny siedzenia i zobacze co u mojej kuzynki w sklepie z dzieciecymi ciuszkami slychac. A propo czy warto kupowac kombinezon? bo maly urodzic ma sie 14 a jak cos to gdzies dopiero w marcu z nim zaczne smigac. A jak maly sie zasiedzi to juz wogole. Warto kupic ten kombinezon na teraz czy jak sie urodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
myśle że nie opłaca się kupować kombinezonu na marzec pochodzi w nim góra dwa tygodnie nie wiadomo też jaka bedzie pogoda czy w marcu nie zrobi się już ciepło czy odpuści zimno dopiero pod koniec kwietnia... poczekaj do 9 miesiąca zobaczysz jak to bedzie...

Gosiu pięknie wyglądają Kubuś z Mateuszkiem 🙂 hehe i ma fachową opieke brata Mati :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny 😘 ziuziek ale śliczny Maluszek 😁 😁 Do zacałowania hi hi 😘 malwinka89 ja tez myślę, że pożyczka od rodziców to najlepsze wyjście. Poczekają ile będzie trzeba na oddanie i nie musisz bulić jakiś głupich odsetek w bankach. Ja też zaraz po technikum myślałam o studiach, ale wybrałam męża i Anglię. Ale gdybym została w Polsce i chciała studiować to musiała bym wybrać studia zaoczne i iść do pracy. Niestety mama na studia by mi nie dała bo by nie miała z czego a Tata nie żyje od ponad 5 lat. Ciężkie to życie a my przecież jeszcze takie młode aż strach pomyśleć jakie życie będą mieć nasze dzieci jak tu coraz gorzej 🤨 Gosiu śliczne masz dzieciaczki !!!! 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka Zuzanka piękna i uśmiechnięta 😁
Zuziek a jak tam sprawy z ojcem?? jest coś lepiej? bo kurde głupio mi strasznie ale z tego całego ostatniego zamieszania nawet nie zapytałam ☺️
Malwinka89 też myślę, że jak masz możliwość pożyczyć od rodziców to powinnaś ją wykorzystać 😉 My też lecimy z mężem na pożyczkach teraz... Remontujemy dom (który ma w sumie ok. 70 lat więc wydatek spory żeby doprowadzić do porządku) i czekamy na pożyczkę z zakładu pracy męża bo ona jest bezprocentowa. A tak to pożyczyliśmy 8 tys od siostry mojego.. bo nie ma % i nie pili się żeby oddać... Inaczej by ciężko było...
aisak_89 co do studiów ja też dlatego zaoczne wybrałam.. bo wiedziałam, że mimo dobrych chęci moich rodziców ciężko by im było je opłacać... Chociaż bardzo mnie na dzienne namawiali.. ALe starsza siostra już studiowała dziennie i oni w 100% ją utrzymywali a ja mam jeszcze oprócz niej 4 rodzeństwa! i dlatego też irytują mnie komentarze nadzianych dzieciaków, że studia zaoczne to lipa.. wrrr...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no jak rodziłaś to ja siedziałam na komisariacie i składałam zeznania 🤢 więc mi było głupio że w takiej chwili ci pisze takie rzeczy 😞 no i poszedł na dołek ale przyszedl do domu miało być ultimatum że nie bedzie pić ale co ty dalej pije bedzie rozprawa ale nie wiem kiedy jeszcze... no cóż on się nie zmieni po za tym gdyby nie mama poszedł by siedzieć na minimum 5 lat ale ona powiedziała że chce żeby szedł się leczyć więc na pewno na rozprawie go tam wyślą 🤔 mam nadzieje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie dziewczyny racje.
A propos ja dzisiaj tak ciezko sie wkurwilam na mojego lekarza rodzinnego ze bym go chyba udusila. Az mnie maly pozniej pokopal chyba odczol moje nerwy. Bylam z ta sczepionka na podaniu ale mial mnie zbadac rodzinny i wpisac do karty. A on wielce zdziwiony po co mi ta szcepionka co za lekarz mi ja wypisal. Moj Boze wiecej pytan i zaczal ze lekarz jakis chyba nie taki. Przeciez to pierwsza ciaza i wogole. Ja mu mowilam o przypadkach ze kobiety w trzecim trymestrze dostaly konflikt. I moj gin mial taka pacjentke co tak miala. I bylo za pozno a tez byla w pierwszej ciazy. Ile musialam sie nasluchac ze moj gin to chyba cos nie taki. Ale zadzwonil do swojego znajomego ginekologa co zna sie od a do z i tamten mu powiedzial ze zaleca sie aby wziac ta szczepionke. Ale nfz jej nie refunduje w ciazy tylko po porodzie ja sie dostaje. A zaleca sie wziac ja w tym 28 tyg. No i wkoncu on sam stwierdzil ( ten ginekolog)ze dobrze ze ja mam. I dopytywal sie nawet skad ja mam. A ja ja musialam zamowic 5 tyg wczesniej i przeciez tania tez nie byla. A moj lekarz rodzinny nie chcial mi jej podac. Juz mialam dzwonic do mojego ginekologa. WRRRR. Nie zna sie a swoje madrosci wyrzuca. Pozniej pielegniarka mnie rozpierdaczyla a jak ona ma mi to podac? myslalam ze padne. Bo ona rozczytac tego nie moze. Dziwne ja moglam.A grafologiem nie jestem. Oczywiscie kazali mi podpisac ze na wlasna odpowiedzialnosc biore bo nie on mi ja zlecil tylko zbadal. I podpisalam. Ehhh. sluzba zdrowia to naprawde czasami do chorob doprowadza. Pisze maslo maslane chyba. Mam nadzieje ze zrozumiecie co napisalam musialam to wyrzucic z siebie. Bo by mnie roznioslo. 🙂 Pozdrawiam was brzuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuziek napisał(a):
no jak rodziłaś to ja siedziałam na komisariacie i składałam zeznania 🤢 więc mi było głupio że w takiej chwili ci pisze takie rzeczy 😞 no i poszedł na dołek ale przyszedl do domu miało być ultimatum że nie bedzie pić ale co ty dalej pije bedzie rozprawa ale nie wiem kiedy jeszcze... no cóż on się nie zmieni po za tym gdyby nie mama poszedł by siedzieć na minimum 5 lat ale ona powiedziała że chce żeby szedł się leczyć więc na pewno na rozprawie go tam wyślą 🤔 mam nadzieje...

Skąd miałaś wiedzieć, że akurat rodzę 😜
Nie ma się co dziwić Twojej mamie, że jak ma wybierać to wybrała leczenie a nie wyrok na 5 lat... Ale to dobrze, że w ogóle coś się do przodu posuwa 😉 Pewnie tak będzie, że na rozprawie sędzia nałoży przymusowe leczenie, kuratora i ewentualnie postraszy więzieniem.. Mam nadzieję, że to da do myślenia Twojemu ojcu. Bo wiadomo - gróźb i próśb ze strony rodziny nie będzie nawet słuchał.. Ale czasem te same słowa z ust urzędnika odnoszą dużo lepszy efekt 😉 Mam nadzieję, że Twój ojciec przystąpi do leczenia i że przyniesie ono efekty 😉 Trzymam mocno kciuki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuziek napisał(a):
wiesz ile bym dała żeby coś pomogło... zobaczymy po rozprawie... 🤢 jak coś dam znać chociaż możemy sobie poczekać troche na to...

a Gosiu zmień sobie awatarka 😁 hehe bo dalej jesteś w ciąży 😁 no i suwaczek 😁

kochana.. musiałabym mieć chwilę żeby zmienić;p;p przyjdzie i na to czas;p;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[URL=http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2010-11/17033739/sdc11929.jpg.html][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2010-11/17033739.jpg[/IMG][/URL]
ja też się pochwalę 🙂
[URL=http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2010-11/652feee7/sdc11921.jpg.html][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2010-11/652feee7.jpg[/IMG][/URL]
no i ja w wersji ufo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny 🙂
Przyszłam się przywitać, ale już uciekam noc miałam baaaaaaardzo ciężką położyłam się o 23:00 i zasnęłam o 8:00. Nie będę już nawet wymieniać co mi było, ale było tak źle, że mąz nie poszedł do pracy bo się bał o mnie 🤨 Zajrzę później 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny wszystkie macie takie śliczne Dzieciaczki !!! Ja już się nie mogę doczekać do mojej królewny 😁 Chociaż dzisiaj w nocy myślałam, że już za kilka godzin a nie tygodni wydam ją na świat 🙃
zuziek współczuję Ci takiej sytuacji bo ja miałam praktycznie identyczną jak Ty. Tata chociaż już nie żyje 5 lat i był cudownym człowiekiem to był alkoholikiem niestety. Chodził przymusowo na mitingi, brał leki na alkoholizm i nic niestety nie pomogło. Prawda jest bolesna, ale niestety rzadko który alkoholik wychodzi z nałogu. Mój Tata też miał wyrok ale w zawieszeniu za maltretowanie psychiczne mojej Mamy i powiem Ci, że dużo to dało! Akurat mój Tata się wystraszył i chyba z 3 lata przed śmiercią po tym wyroku już nie pił. Zdarzało mu się zaskoczyć na kilka dni, ale wtedy już wiedział, że do domu nawet nie ma co wracać i jak wracał to był już po tzw. melanżu alkoholowym. Kocham Go do tej pory i tęsknie za Nim bo był ogólnie cudownym człowiekiem ale niestety jego alkoholizm zniszczył wiele lat życia mojego, mojej mamy i mojego brata. Ale i tak do tej pory wychodzę z założenia, że to choroba i trzeba to leczyć tylko na każdego człowiek działa co innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niestety najważniejsze, żeby alkoholik sam chciał się leczyć jeśli to będzie przymusowe nic to nie da bo jego psychika będzie na to nie przygotowana a do tego będzie jeszcze bardziej się buntować za karę, że do czegoś wbrew jego woli go zmusiliście 🤨 Nie raz alkoholi po prostu musi spaść na samo dno i albo się z niego odbije albo niestety już tam zostanie, ale wtedy na własne życzenie i wtedy niestety nie warto takiemu komuś pomagać bo człowiek marnuje sobie tylko rzeczy na coś nieosiągalnego 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 😉
Ale tu cisza i spokój 🤪 Ja na szczęście dzisiaj czuję się już dobrze 🙂 ziuziek to nie lepiej z małym dzieckiem zamieszkać u teściów niż z takim ojcem ?? Przykro mi, że musicie się z nim użerać u mnie było inaczej. Jak zaczynał pić to znikał z domu i wracał już po wszystkim trzeźwy a więc chociaż nie musieliśmy na to patrzeć i wąchać jego odoru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niestety nie możemy bo nie chce się walić im na głowe maja tylko dwa pokoje w jednym teście w drugim szwagier on jest teraz w wieku (21lat) że przychodzi z dziewczyną chce miec troche prywatności a tu my na głowie i mimo że młodą uwielbia to jednak byłby problem 🤢 jak byłby jeszcze jeden pokój to na pewno bym się nie zastanawiła 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...