Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja to też już myślę nad czytaniem, ale pewnie sama będę to robić... głupio mi Misiowi powiedzieć, żeby Dzidzi poczytał... taki mój głupi wstyd, ale postaram się przełamać. Na pierwszy plan pójdzie oczywiście Kubuś Puchatek 😁
A puszczacie Brzuszkom muzykę??? Ja to już od dawna hehe reggae... niech się mały przyzwyczaja 😁DDD

PS. Właśnie Miś podejrzał co tu piszę i powiedział, że od jutra zaczynamy akcję "Cała Polska czyta Brzuszkom" 🙂
Mój kochany 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny
Ja to już swojej małej czytam bajeczki od dwóch tygodni, zawsze wieczorem po jednej bajeczce tak na dobranoc. Ostatnio też żciągnęłam z neta różne kołysanki i puszam je małej. Chyba iwielbia muzykę wogóle bo jak słyszy jakąkolwiek piosenkę to szaleje jak mała kózka.
Neli25 szkoda że nie masz możliwości kupienia bajeczek, ale na pewno sama znasz ich wiele. Ja zanim kupiłam taką książkę z bajkami to sama opowiadałam (znaczy się mówiłam na głos do brzusia) te które znam, trochę były przekształcone po mojemu, ale sens był ten sam. Jakoś trzeba sobie radzić prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 Ależ oczywiście, że trzeba sobie radzić 🙂 Poszperam w necie i pewnie tez duzo bajek znajde 🙂 A muzyka towarzyszy nam praktycznie non stop, jestem muzykoholiczka 🙂 Słuchamy wszystkiego 🙂 Najbardzirej Nasz Synek lubi muzyke lat 80 i 90 🙂 bo jak puszczam to po minucie jest ruch w brzuszku i takie jakby kolysanie, może sobie tańczy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć, a jakie bajeczki będziecie czytać maluchom? Ja już nie pamiętam bajek z dzieciństwa, no może kilka ;-) Jak dzisiejsze samopoczucie? Ja cały czas odliczam dni. Już się nie mogę doczekać tego mojego Pawełka kochanego ;-). Prawie co noc mi się śni albo On albo jakieś inne bobaski ;-) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajki przede wszystkim powinny być nieskomplikowane, żebyśmy sami podczas czytania nie usnęli 😉 Ponadto miło by było, gdyby po narodzeniu nasze Maleństwa, w jakiś dla nich tylko wiadomy sposób, rozpoznawały te bajeczki, np. poprzez określoną dynamikę, czy intonację głosu. My póki co czytaliśmy chyba bardziej "dla siebie" 😜 "Mikołajka", "Kubusia Puchatka", teraz przyjdzie czas na typowe bajeczki typu: "Na straganie", "Chora żaba", "Samochwała"... głównie Tuwim, Brzechwa choć jak już wspomniałam w innym poście zachwyca nas nieskomplikowana "Świnka Peppa" - musimy tylko zdobyć książeczki 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja chodziłam w Białymstoku do szkoły rodzenia bezpłatnie popytajcie w szpitalach w których będziecie rodzić bo w niektórych prowadzą zajęcia. moja Zuzanka kopała jak puszczałam jej "Fantazja" ale nie tą dla dzieci tylko przerobioną na techno 🙂 i jak się najadłam mandarynek to też :P a teraz też tańcuje mała tancereczka siedzi na pupie i podskakuje 🙂 dla małych dzieci najlepsze sa książeczki z obrazkami bez literek i takie co można wyginać z takiej foli grubej do gryzienia są nimi zachwycone bo czytanie ich jeszcze nie interesuje 🙂 a co do brzuszków ja miałam wielgaśny brzuch i teraz nadal z nim walcze już niedużo zostało ale jeszcze ta skóra nie zdązyła się zejść i wisi taka rozciągnięta 😞 ale jeszcze troche i sobie z tym poradze bo z dnia na dzień jest jej coraz mniej 🙂 w ciaży przytyłam 21 kg wiec nie ma co się dziwić 🙂 powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja narazie mam taka duża ksiązkę z bajkami np. Czerwony kapturek, kopciuszek, tomcio paluch, itd itp, bardzo fakjna, jak ją czytam to przypominają mi się bajki jakie czytałam gdy byłam mała. Kupiłam ją w empiku nazywa się "Moje ulubione bajki" jest tam 26 najpopularniejszych bajek m. in. braci Grimm, czy Andersa. Później zapewne kupie inne ale narazie kasa idzie na potrzebniejsze rzeczy.
Bajkę o śwince peppie uwielbia mój chrześniak ma 4 latka, ponoc jest bardzo fajna dla maluchów już tych najmłodszych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie mamusie 😉
Martwie sie troszke bo maluszek się już ładnie dynamicznie ruszał i często dawał o sobie znać.. a już drugi dzień nie czuje takich ruchów jak przedtem (moze raz przez caly dzień sie porusza)
W środe mam dopiero wizyte u ginekologa, ale i tak się martwie czy wszystko jest w porzadku.
Miała któras mamusia podobnie? 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też normalnie farbowałam włosy, a raczej rozjaśniałam, ale w 2 trymestrze... Tak właściwie z tego co słyszałam i czytałam w "M jak mama" to jest to bezpieczne na każdym etapie ciąży, bo nie udało się im udowodnić podczas badań, aby jak kolwiek wpływalo to na rozwój plodu. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...