Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A metody Pani Dr okazały sie super skuteczne bo El Fasol ku uciesze swoich rodzicow, przespal cała noc obudził sie 2 razy na krótkie karnienie po 20 min. Hurrrrrra!

A oto sposoby Pani doktor na przespane noce u noworodków:
1. więcej wybudzać w ciągu dnia i częściej karmić tym bardziej ze jest długi i chudy i będzie szybko nadrabiał i dlatego tyle chce jeść
2. nie marnować jego energii - samo jedzenie kosztuje noworodka b duzo wysilku - a my go jeszcze dodatkowo bawiliśmy, długo kapaliśmy, długo rozbudzamy, przebieralismy, był zły zmeczony i nie mial sily efektywnie ciagnac wiec karmienie trwalo ponad godzinę po czym usypiał na cycu
3. nie kapać codziennie
4. w nocy jeśli nie ma mega kupy to nie przewijać
5 w nocy nie wybudzać chyba ze spi pow 5 h to koniecznie na jedzenie wybudzić
6 w nocy dac tylko cyc i odstawić z powrotem do łóżeczka
7 zawsze trzymać w niegrubym rożku i do karmienia w tym rożku wyjmować i w tym rozku nagrzanym i milusim odstawiać ( ja używam flanelowej pieluszki)
8 Cieplej ubierać i przykrywać ciepłym kocykiem żeby uniknąć strat energii bo Fasol spal często w samym body na dl rękaw i spodenkach, rozkopywał w nocy kocyk a temp u nas 20 C
9. W dzień ma spać max po 2 h - trzeba po każdych dwóch wybudzać na jedzenie.

Spróbujcie może i u Was zadziała - u nas Aleks oprócz nauczenia się odróżniania dnia od nocy dodatkowo musi przybrać na wadzę i dlatego ta oszczędnośc energii jest taka ważna

Mam nadzieje że pomoże to komuś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie tez Maja przesypia noce i nie musze jej wybudzac, bo prawidlowo na wadze przybiera..Zazwyczaj po kapieli placze dlugo i wtedy jest zmeczona i spi 🙂
My juz po szczepieniu..Emka nie wiem czy 5 w 1 czy 6 w 1 ale zaszczepilam ta co bylo tylko jedno uklucie kosztowalo 180 zl. Maz zdecydowal tez, ze chce zaszczepic na rotawirusy, wiec tak zrobilismy..Ale z tego co rozmawialam ze znajomymi to co inna osoba to inna opinia na temat tych szczepionek..Sa osoby, ktore szczepia i jest wiele osob, ktore tego nie robia i wszystko jest ok..
Maja na szczescie jakos to zniosla i tylko troszeczke zaplakala przy ukluciu.ale teraz sobie grzecznie spi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też jakoś sobie nie wyobrażam, żeby mały spał 2 godziny w dzień. Bardzo mało... i u nas też po kąpieli lepiej zasypia i jest spokojniejszy. Wczoraj zasnął już po 21:00 i obudził się koło 3:00... tylko, że potem do 5:00 marudził.
Ogólnie to przez te dwa dni co mu dawałam jeść przez kapturki to strasznie marudził... i teraz doszłam czemu. Biedny się nie mógł najeść. Bo jak ciągnie cyca to słychać bardzo wyraźnie jak połyka, a z tego kapturka to nie. Dlatego pozostaje mi ściągać do butelki, ewentualnie co jakiś czas dawać tę mniej popękaną pierś...
A co do jedzenia to wczoraj spróbowałam zjeść pierś z kurczaka w ziołach usmażoną na łyżeczce oliwy. Potem taką usmażoną chwilkę podusiłam. Było ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam zapalenie gardła i dostałam skierowanie do laryngologa, najgorsze, że leci mi z nosa i ciężko mi karmić i zajmować się małym. Mamy nie wychodzić na razie na spacery i muszę mu czyścić nosek wodą morską, bo tez ma katar. Masakra, jestem zła strasznie na siebie, że się rozchorowałam. Oktawia mi też raz leci raz nie, ale to jest raczej plamienie, choć czasami pojawia się więcej czerwonej krwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny.Nie bylo mnie 2 dni i 19 stron do nadrobienia.U nas w domu mielismy nieplanowany remont,wlasciciel wymienial wszystkie rury i grzejniki,wiec bylismy na ten czas u mojej siostry.A dzis moja panna ma juz miesiac,wiec bylam na zakupach i ja obkupilam w mothercare.U nas sa nieamowite wyprzedaze 🙂Niusia kochana tak strasznie mi przykro,ze cie to cholerstwo zlapalo.Oklask dla ciebie na pocieszenie.MajaP super,ze Majeczka tak dzielnie szczepienie zniosla.Nas czeka w piatek 😞Oktawia musisz dac rade bez meza.Teraz juz nie bedziesz sama,Olus napewno sprawi,ze czas ci szybko minie 🙂Samantka siwetne zdjecie,u nas podobne miny leca jak dupka zglodnieje 😁 A co do diet,to sie nie udzielam,bo niestety mnie to nie dotyczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Poklaskalam wam wszystkim.Neli a co do mleka,to wrocilam do sma.Po cow& gate mala miala brzuszek rozstrojony,nawet po pierdnieciu szla kupka,nie chciala jesc,marudzila,nie spala i plakala.A od kiedy wrocilismy do sma,to sie aniolek kochany znowu zrobil 🙂 🙂Wiec jesli mam polecic ci mleko,to sma.Z reszta na watku ciazkowki w UK tez wszystkie dziewczyny tego mleka uzywaja,bo inne sie nie sprawdzily.Salamndra u nas nie przejdzie niezmienienie pieluszki w nocy,bo mala tyle siusia,ze jak jej pieluszki nie zmienisz max po 6 godz to bedzie przesiusiana 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jak rozpoznac kolke u Maluszka - ciezko mi niekiedy zdiagnozowac, czy nasz synus ma fochy, czy tez boli go brzuszek 🤨
Aaa i czy Wasze Maleństwa ulewają? Mój niekiedy uleje tak 30 min po jedzeniu, niedużo, ale jednak. 🤢

Niunia, biedactwo - nabieraj sił 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jak Patryczek płacze to zawsze podczas wysiłku ma twardy brzuszek. Mniej więcej wiem, że jak go biorę na ręce i przestaje płakać to chodziło mu właśnie o to (wówczas tez ma twardy brzuszek) a w momencie wzięcia do siebie momentalnie brzuszek robi się miękki, zatem to kolka chyba nie jest 🤢
Ech..., jutro albo pojutrze zarej Patryczka na pierwsza wizytę u pediatry - już mam zapisane wszelkie pytania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My za jakieś dwa tygodnie na usg bioderek, bo lekarz mówił, że wcześniej niż w 6 tygodniu życia nie warto iść, bo może jeszcze wszystko się zmienić...
Mi to taka chusta by się przydała. Mogłabym mieć małego przy sobie i robić wszystko. No i może trochę mniej by mnie bolało. Bo powiem Wam, że czuję się codziennie coraz gorzej, jak po jakimś treningu. Bolą mnie wszystkie mięśnie... ehhh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tu w ogole nie robia zadnego usg malenstwu...A co do chusty,to zaczynam was rozumiec,bo mala od 14-tej do teraz nie spala i glownie na raczki chciala.Odkurzalam i obiad robilam z nia na rekach,az mnie bola.Teraz wlasnie przysnela,ale ciekawe na jak dlugo...Mam nadzieje,ze przynajmniej w nocy bedzie spala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja tak samo dzisiaj prawie cały dzień śpi... Ale też dlatego, że na dworze dużo byliśmy, najpierw byłam sama, później z mamą, a wieczorkiem jeszcze 40 min spacer z Arturem. i wykąpałam malą, nakarmiłam i teraz też śpi... 🙂 i też ciekawa jestem co będzie w nocy... :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nawet dzisiaj ja nie kapie, bo widze, ze zmeczona jest...Normalnie jestem w szoku, bo w ogole dzisiaj nie plakala, tylko jadla i od razu zasypiala...Ostatni raz jadla o 18 i chce sie juz polozyc i nie wiem co robic czy budzic ja czy isc spac i najwyzej wstac za godzinke..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...