Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
My po wizycie i po zakupach, mała zjadła i śpi 🙂
Mój Bąbelek przytył 240gram przez tydzień. Aż chce się karmić piersią widząc jak Nikolka rośnie 🙂 Waży już 3600 🙂 i ma 54,5 cm czyli półtora więcej 🙂 obwód główki 35,9cm, urodziła się z obwodem 32cm 🙂 Pani doktor była w szoku, że Niusia tak dobrze się rozwija, że ma dopiero miesiąc, a już ta długo głowę trzyma i że już wzrokiem śledzi różne przedmioty i co najważniejsze twarze 🙂 powiedziała, że to niesamowite.heh Doktor zdjeła małej pampersa, żeby zbdać bioderka, a ona zaczęła tam sikać.. hehe się uśmieliśmy, bidulka po nogach se siknęła, bo akurat trzymali ją pionowo:P W ogóle to jestem zadowolona, że jest zdrowiutka 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz Synek płakał (krzyczał) od 18 do teraz - po prostu bezradność wówczas aż mnie otula 😞 już czekam na czas "małej stabilizacji" Patryczka, ale nie wiem, kiedy to może być (miesiąc, dwa...) ach!

Padam na twarz - ja i mąż. Jutro w końcu pierwsza wizyta u pediatry (w końcu sie udało zarej Małego, jejku służba zdrowia i jej limity narzucone przez NFZ doprowadzają do furii 😠 ).

Niunia super, ze udało CI sie przespać po południu. Zazdroszcze.
Samantka - wielka radość, jak córcia zdrowiem wynagradza te "płaczliwe momenty' 🙂
Marta, Twoja Maja wygląda już jak super niemowlaczek - nie ma mowy od dawna o noworodku 🤪 zresztą jest jedną ze starszych Dzidziusiów 🙂 Pamiętam jeszcze, jak przeżywałyśmy tu na forum wszystkie Twój nagły wyjazd do szpitala po przyjeździe Twojej Mamy.

Synuś zasnał, wiec i my się połozymy i tak do ...północy, apotem do 3 i 6..., moze pediatra pozwoli nam nie wybudzac Patryczka na karmienie tak często w nocy 🤨

Buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gerda ja już myślałam, że u mojej Małej wszystko się ustabilizowało, ale się myliłam... przeczytałam, że dopiero 4 miesięczne dzieci odróżniają tak na prawdę dzień od nocy itd... No ale ciesze się, że w nocy śpi... to nic, że budzi się co 3 godz na jedzenie, ale przynajmniej śpi, a nie płacze 🙂 🙂 A w dzień to niech robi co chce:P Chociaż i to stała się bardziej senna 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia wypij herbatę z cytryną... ja piję i nic małej nie zaszkodziło... spróbuj raz i jak nie zauważysz nic to możesz pić... Mała ilość cytryny w herbacie nie powinna zaszkodzić... Nie można zakładać, że dla dziecka wszystko zaszkodzi, bo można popaść w paranoję.... Ja jak chodzę na zakupy z mamą, to ona ze mnie się śmieje i teraz zrozumiałam, że ma rację, bo przesadzałam... Ona karmiła 3 dzieci piersią i jadła prawie wszystko. Nie można przesadzać, jak to ona powiedziała, nawet batonik nie zaszkodzi ja go się zje 1 lub 2 razy w tygodniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oktawia napisał(a):
Trochę mnie ciekawi fb ale jeszcze nie mam konta i tak się zastanawiam czy mieć 😉-czy to nie będzie kolejny pochłaniacz czasu...Na naszej klasie jestem więc jak masz konto to zapraszam...-Bernadetta Lewandowska zdjęcie czarno białe z Aleksem 😉


Sugeruje eliminacje nk a konto fb 😉 Nie zawiedziesz sie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia26 napisał(a):
Salamandra napisał(a):
A propos tabelki może lepiej powymieniać się kontaktami na FB, czy któraś z Was ma tam konto, jeśli tak zapraszam, Patrycja Kowalczyk, zdjęcie z Aleksem na niebiesko 🙂

Wysłałam zaproszenie ;-)- Paulina Z.


ok przyjete 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg3003 napisał(a):
Ja też nie jestem na FB na naszej klasie owszem. Nie mogę znaleźć Ciebie Salamandro 17 stron mi wyskoczyło, Oktawia Tobie wysłałam zaproszenie.


to podaj mi swoje albo sprobuj po mailu salamandra1980 gmail com

ja tez na zmiane karmie raz lewy raz prawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też właśnie podłączona pod laktator. Żałuję, ze pospieszyłam się i jeszcze w ciąży kupiłam ręczny. Traz korzystam cały czas z wypożyczonego w szpitalu i przepuściłam na to stanowczo za dużo kasy. Chyba będę musiała pomyśleć o nowym zakupie.
Niunia a co do aromatoterapii podczas porodu to nie korzystałam. Marta, miałaś rację jak pisłaś, ze pewnie nie będę wogóle pamiętała, ze mam w torbie jakiś olejek zapachowy 😁 Ach, a wcześniej tak sobie to wszystko ładnie zaplanowałam - kąpiel w wannie, skakanie na piłce itd. Generalne mój poród przebiegał bardzo szybko - raczej myślałam o tym, czy zwolni sie dla mnie jakaś sala na porodówce czy będę rodzić na izbie przyjęć - a było blisko. W szpitalu znalazłam się ok 2.30 - 3.00 ze skurczami co 3 -4 min. a na sale porodową przeszłam dopiero po 4.00. a 2 godz. póżniej wyskoczył mój synek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny musze wam sie pochwalic,ze robimy postepy.Juz kolejna noc z rzedu Julka idzie spac ok22 i w nocy budzi sie tylko raz ok3-4 i potem dopiero o 7.No i po jedzeniu i przebraniu bez marudzenia idzie spac dalej 🙂 🙂Cos wspanialego 🙂 🙂
Niusia samantka ma racje.U nas maz tez byl chory a malej to nie ruszylo.A jak przyszla kolezanka z chorym dzieckiem,to od razu i Julcia miala katar.Kurcze dziewczyny,ale te wasze dzieciaczki rosna.Ja we wtorek ide mala zwazyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Neli bylam wczoraj na tym spotkaniu i u GP.Niestety,ale oni tu nie robia badania ginekologicznego po porodzie.Ja w srode ide na zalozenie spirali i wtedy przy okazji mnie zbadaja.A powiedz mi czego uzywasz do kapania malego?Bo jesli oilatum,to nie wiem czy wiesz,ale lekarz moze ci to zapisac na recepte i masz to wtedy za darmo.Moj mi wczoraj o tym mowil i zapisal 500ml butelke z komentarzem,ze po co mam za cos placic,skoro moge to miec za darmo 🙂 🙂Aniulek ja tez mialam inne wyobrazenie porodu.A ty to prawdziwa szczesciara jestes,ze tak szybko ci poszlo 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Dziewczyny. My wczoraj byliśmy na zakupach i mały calutki czas spał 😁 nawet przespał godzinę jedzenia.. co później dało we znaki przy kąpaniu, ale tatuś kąpał, a mama z cycem na wierzchu już czekała.. nakarmiłam, z tym że mały nie umie się piersią najeść, dlatego postanowiłam ściągać i dawać mu butlą, bo szybciej pójdzie i mały się naje.. nakarmiłam małego i tata stwierdził, że uśpi małego, więc mamusia poszła się położyć.. no ale nie na długo, bo mały płakał i płakał, a mamci serce się krajało.. poszłam i mąż odgrzał butlę, zjadł 30ml i spokój.. to była godzina 21.00, poszłam spać spowrotem po czym tata włożył syna o 22.25 do łóżeczka i stwierdxił, ze idzie spać, a jak się mały podrze to mu się nic nie stanie..powiedziałam mu, że może głodny jest bo to już kolejna pora jedzenia nastała.. no ale ja go wzięłam odgrzałam butlę zjadł 50ml i zasnął.. nie trwało to nawet 10min.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...