Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem skąd u was ten strach przed słodyczami jedyne co to nie powinno się jeść czekolady i tu chodzi o tabliczkę a nie 3kostki(ze względu na Kakao) Słodkie jest niewskazane bo to puste kalorie i jak się zje słodkie to potem nie ma się ochoty na zdrowe rzeczy i nie powinno się tyć bo źle to wpływa na produkcje mleka. Poza tym tłuszcze występujące w słodyczach to te złe, a w sumie właśnie spożycie tłuszczu przez mamę wpływa na proporcje nie ilość tłuszczów nasyconych i nienasyconych w mleku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć dziewczyny.
Co do jedzenia, to ja jadłam pizze i to kupną ze sklepu i małej nic nie było, a słodycze też jem. Jadłam knopersa, chleb miodowy jem, nutelle jadłam i masę do wafli... i małej nic nie było, żadnych problemów 🙂 Ja już tak nie wnikam, tylko smażonego nie jem, no i wzdymającego (bo sama nie chce miec wzdec no i gazowanych napoi... Tuśka a grila możesz jeść, ja jadłam pierś z kurczaka z grilla i wszystko gra 🙂
Moja mama powiedziała, że jak już dziecko ma miesiąc to można coś tam więcej zjeść, żeby powoli wprowadzać niektóre rzeczy i obserwować...
A nawet raz jak byłam w parku z mamą i moim A oni jedli chipsy i ja zjadłam z 5 sztuk tych lays prosto z pieca.. i też nic nie zaszkodziło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja_P mi też waga stanęła i wcale mi sie to nie podpoba, mam jeszcze 8 kg do swojej sprzed ciąży, co prawda jem sporo ale same zdrowe lekkie rzeczy, bez słodyczy, wolę ich nie jesć zdrowe to na pewno nie jest a mam motywację żeby ich sobie troszkę odmówić 🙂 Zastępuję je od czasu do czasu suchym andrutem, biszkoptem lub sucharkiem.

Dg a pijesz mleko? Ja właśnie zajadam kaszkę mannę i troszkę sie biję że po 3 tygodniu Małemy wyskoczy jakas reakcja na mleko bo to podobno tak jest że sie kumuluje i potem organizm wyrzuca to np na skóre w postaci uczolenia alegrii - to byłaby tragedia bo ja pije bardzo dużo mleka do wszystkiego, nawet do zupy na obiad zamiast śmietany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edytka co z ta Twoja tabelką prześlesz mi?

tuska8 ja ogórka nie jem bo jest ciężki a nie ma zbyt wielu wartości a pomidory zacznę jeść za miesiąć jak już będa te zdrowsze z naszych szklarni bo teraz nowalijki pomidory sałata itp zawieraja dużo pestycydów i związkuw chemicznych i to one mogą uczulić małego a nie koniecznie samo warzywo - taka zmyłka, więc nie chcąc go faszerować chemia od pierwszych dni poczekam na nsze warzywka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tuska8 napisał(a):
no ja też zacxznę powoli wprowadzać nowe rzeczy.. 🙂 a jecie zielonego ogórka i pomidora? 🙂
jak macie fb to zagłosujci, proszę: http://apps.facebook.com/jak-wybrac-rower/vote/100001711313765

Ja wcinam... ostatnio dobrze mi idą pomidorki koktajlowe 🙂 A i ogórka też do kanapek jem 🙂
Nie przesadzajmy z tym jedzeniem, bo później jak dziecko będzie starsze i zjesz coś czego wcześniej nie jadłaś to na prawdę może zareagować alergią.. Karmienie piersią nie wymaga nie wiadomo jakich wyrzeczeń... a już na pewno nie ma co się sugerować artykułami w necie, bo w jednym jest napisane że coś tam wolno, a w drugim, że nie... i człowiek głupieje... Lepiej zaufać intuicji i zadać sobie pytanie przed zjedzeniem czegoś. czy to mi zaszkodzi...??? jak nie to dziecku też nie powinno 🙂 Nie popadajcie w paranoję...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tuska8 napisał(a):
ja to bym sobie zjadła sałatkę z fetą, pomidorem, sałatą i ogórkiem, ale właśnie nie wiem jaka reakcja będzie ;-)

Ja bym zjadła, nie widzę tu nic co by mogło zaszkodzić... a to,że nie sezon na pomidory i ogórki no to trudno... to nie znaczy, że mamy jeść to tylko w wakacje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam . U Nas standard z nocka, dwie pobudni z czego ta ok 3 to nawet z przerwa w spaniu 1,5 h 😞 Ehhh ale przynajmniej dwa razy w nocy spi po 4 godziny prawie ... Nie wiem co z Nim zrobic, bo czesto ma tak ze jest bardzo zmeczony a nie moze zasnac...
Z jednej strony bardzo załuje ze nie karmie cyckiem ale jak tak czytam jakie macie dylematy z jedzeniem to nawet sie ciesze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Salamandra napisał(a):
Niunia a czy ta huśtawka buja się sama na baterię czy trzeba ręcznie? Bo ja długo szukałam takiej 3 w jednym, bujaczek, leżaczek i automatyczna huśtawka, znalazłam tylko to



Jest na baterie i się sama buja, ma czas nastawiania na 15, 30, 45 min., 6 melodyjek, Paweł jest zachwycony, właśnie się buja i zasnął ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam ja po nieprzespanej nocy wiec tylko na chwilke!
Tabelke wysle do wszystkich ktorzy podali mi swoje dane, ale zrobie to jak juz wszyscy chetni sie zglosza!
Jak narazie nie przysłałymi swoich danych Aniulek, Kaczuszka, Oktawia, mamamichała i tygrysek. Nie wiem czy mam czekac czy nie?
A nie mam tez adresu mailowego do jespere i slamandry zeby wysłac juz gotowa tabelke!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia26 napisał(a):
A Tuska co do grilla, to Ja jem tylko mięsko na grillu elektrycznym robione i za tydzień wystawiamy Naszego grilla i mam zamiar zjeść kiełbasę, ser pleśniowy, i karkówkę ;-)

Na pewno nic się nie stanie 🙂 Ja tam też grila jem i będę jadła, w końcu to nie smażone, tłuszczu się nie dodaje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
samantka napisał(a):
Niunia26 napisał(a):
A Tuska co do grilla, to Ja jem tylko mięsko na grillu elektrycznym robione i za tydzień wystawiamy Naszego grilla i mam zamiar zjeść kiełbasę, ser pleśniowy, i karkówkę ;-)

Na pewno nic się nie stanie 🙂 Ja tam też grila jem i będę jadła, w końcu to nie smażone, tłuszczu się nie dodaje...

No właśnie, tłuszcz ścieka, tłuszcz w mięsie jest zdrowszy od takiego oleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia26 napisał(a):
samantka napisał(a):
Niunia26 napisał(a):
A Tuska co do grilla, to Ja jem tylko mięsko na grillu elektrycznym robione i za tydzień wystawiamy Naszego grilla i mam zamiar zjeść kiełbasę, ser pleśniowy, i karkówkę ;-)

Na pewno nic się nie stanie 🙂 Ja tam też grila jem i będę jadła, w końcu to nie smażone, tłuszczu się nie dodaje...

No właśnie, tłuszcz ścieka, tłuszcz w mięsie jest zdrowszy od takiego oleju.

Zgadza się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zawsze sie zastanawiam czy cos zjesc, bo Maja czesto placze i nie wiem czy to przez moje jedzenie czy nie..Poki co ja nie moge jesc ogorka, pomidora ani salaty..bo jak zjadlam to mala miala problemy z kupka. Ale tak sie zastanawiam czy nie zmienic lekarza i zobaczyc czy sie potwierdzi to co tamta kobieta powiedziala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja_P napisał(a):
My wlasnie bylismy u ksiedza i ustalilismy chrzciny na 1 Maja w piersza rocznice naszego slubu 🙂 A wy kiedy chrzcicie swoje maluchy?

My będziemy chrzcili gdzieś za półtora miesiąca, moze dwa... zależy kiedy mojego Artura mama przyjedzie z polski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja_P napisał(a):
Ja zawsze sie zastanawiam czy cos zjesc, bo Maja czesto placze i nie wiem czy to przez moje jedzenie czy nie..Poki co ja nie moge jesc ogorka, pomidora ani salaty..bo jak zjadlam to mala miala problemy z kupka. Ale tak sie zastanawiam czy nie zmienic lekarza i zobaczyc czy sie potwierdzi to co tamta kobieta powiedziala.

Może zmień lekarza... ja jem ciągle to samo, wcześniej mała miała problem z kupką, ale nie przez moje jedzenie, bo od kąd daje jej kropelki wszystko jest ok, a niczego nie eliminowałam. Tutaj lekarze najpierw w inny sposób próbują eliminować problem, jak powiedziałam że moja mala ma problemy z kupką, gazy itp, to nie pytała się mnie co jem, tylko, że to normalne, bo układ trawienny małej jest niedojrzały i trzeba go wspomóc... więc te kropelki na trawienie daję, nie jest to lekarstwo, tylko ziołowe kropelki i mała kupkę robi pierwsza klasa, od 6 nawet do 10 razy na dobe 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...