Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Salamandra, ale Paweł ma tą wysypkę już długo, sama nie wiem co to. W pon. idziemy na szczepienie to się dowiem. Dziewczyny jeśli chodzi o to napieranie to miałam tak samo i od kilku dni mi przeszło i nic już nie czuję.
Alanku wszystkiego najlepszego z okazji miesiąca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Czesc kobietki i maluszki!
U mnie znow problem z forum i wlasnie jestem w trakcie nadrabiania, ale napisze co chcialam, bo potem zapomne.
Co do brzucha to mam tak samo. Najpierw mi sie taki malutki wydawal, a teraz sie czuje jakbym tyla. Nawet Mpotwierdzil, ze teraz mam brzuszek wiekszy niz po porodzie. A przeciez tez nie jem tlusto itp. Jedynie na noc duzo. W dzien nie mam takiego apetytu, ale wieczorem to ho ho ho. Od wczoraj zaczelam cwiczyc z tym xboxem. Na razie cwiczenia rozciagajace i cardio. Godzinke dziennie chce robic. Powiem wam, ze fajna sprawa, ale miesnie to dzis tak mnie bola, ze bedzie ciezko znow cwiczyc, ale trzeba to rozruszac.
Niunia tez kupilismy malemu bujaczek, bo on strasznie lubi w foteliku samochodowym. Potem napisze linka. Ale zamiast hustawki sa wibracje, bo tamte sa do 9 kg a ten nasz do 18.
Marta ja jadlam pizze z pizzerii i nic mslemu nie bylo.
Ogolnie to przechodzilismy ten etap szybkiego wzrostu chyba, bo maly dwa dni na cycku. Ogolnie bardzo duzo je. Dzis w nocy dalismy mu butle z moim mlekiem i zjadl 200 ml po czym dojadl cycem o.O
Co do szczepien to my vhyba wezmiemy 5 w 1 plus rotawirusy. Nawet pediatra nam mowil, ze wlasnie tak szczepil swoje dziecko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Dziewczyny. No ja mam nadzieję, że również mi przejdzie, bo już mnie to denerwuje.
No a tak jak pisałam wczoraj czekałam aż się mały obudzi od 23.00 i postanowiłam, że idę się położyć o godzinie 1.30..bo spał dalej, ale mamusia tylko przytuliła się do poduszki to mały zaczął kwiczeć i zaraz płacz.. już więcej nie będę czekać tylko idę spać, ciężko na pewno będę miała ze wstaniem, ale on to mamie specjalnie robi.. 😉 no a później obudził siię o 4.30 i jak go przebrałam i nakarmiłam to troszkę marudził, no i jeszcze zrobił kupkę, więc jak go przebierałam to się rozbudził...stałam nad łóżeczkiem i czekałam aż zaśnie 20min., a w tym momencie mleko ściągałam, ale nie zasnął i płakał non stop, więc mamunia mając dość wzięła synka do siebie d łóżka, przytuliła, pocmokała po smoczku i malutki w 5minut zasnął;-) cwaniaczek 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alanek dziękuje cioci Niuni! 😘
no my też chyba jeśli chodzi o szczepienia to 5w1 i rotawirusy, zastanawiamy się jeszcze nad pneumokokami, a to można do 3roku życia szczepić na pneumokoki.. ale na rotawirusy na pewno szczepimy, no i to 5w1 ;-)
ja muszę się dowiedzieć jakie można ćwiczenia robić, bo też bym chciała trochę ten brzusio zmniejszyć.. dziewczyny czy wy jecie oprócz ketchupu coś? typu musztarda albo coś? bo się troszkę boję spróbować ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki i mężczyźni 🙂
Ja tylko na chwilkę, bo zaraz idę na wizytę... Ogoliłam się pierwszy raz od porodu.. heh ale fajnie 🙂 Już miałam dość tego "buszu" :P:P Ale bałam się wcześniej, a że dzisiaj idę do gin to nie wypada być zaniedbanym...
Idę jeszcze przystawić Małą do cyca, żeby później nie marudziła z głodu...
Dostałam też w końcu tą premię z ubezpieczalni za narodziny i też kupujemy huśtawkę dla małej, zapas pampersiaków i takie odlewy gipsowe na nóżki i rączki i jeszcze jakieś ciuszki... 🙂 No o do później i Wszyskiego najlepszego dla Alanka, od cioci samantki i Nicole 🙂 🙂

Ps. co do wysypki moja tę ją ma... ale te krostki znikają i pojawiają się nowe... i tak w kółko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Alanek dziękuje! :*

a mój mAły też ma takie krostki i one pojawiają się, potem znikają tak więc może to normalne.. 😉
Niunia powodzenia na badaniu, my musimy Alanka umówić na badanie, z tym że dopiero mamy iść w 8tygodniu, ale to już będzie trzeba umawiać, bo terminy są straszne.. a w poniedziałek jedziemy na badanie słuchu, bo po porodzie Alan nie miał robionego, bo mieli awarię aparatu i był w naprawie.. jeszcze muszę się umówić do poradni z tą główką, bo strasznie mały odchyla do tyłu..a jak leży na brzuszku to się męczy, ale nie umie opuścić główki.. lekarz kazał iść, najwyżej będzie miał jakąś rehabilitację, moja mama wyczytała, że to może być jakieś napięcie mięśniowe czy coś takiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey dziewczyny.Ja wpadlam na chwilke dac znac,ze zyje 😉Bo nie mam kiedy na forum wejsc,bo ciagle po porkach z mala chodze,bo lato do nas zawitalo 😉MartaP mi tez sie wydaje,ze mam wiekszy brzuch..i nie tylko 😉Edytko,ciesze sie,ze chociaz mala poprawa jest.Zobaczysz,za 2 miesiace bedzie juz dobrze 🙂My w piatek bylysmy z mala na szczepieniu,ja to chyba gorzej znioslam niz ona 😉Ona tylko przy kluciu zaplakala,a ja sie jeszcze pol dnia trzeslam.A co do wysypek,to odpukac,bo Julka nic takiego nie ma.A i plamienia mi sie wkoncu skonczyly i jutro ide spirale zalozyc 😁 😁 Niusia jak tam po usg bioderek?Samantka sliczne zdjecie 😁obra,lece dalej do parku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki słodki uśmieszek 😉
a mój mały jak do niego mówię to próbuje też coś powiedzieć i czasem mu się uda zagaworzyć, jejciu on ma już miesiąc, a ja pamiętam poród tak jakby to było wczoraj .. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie 🙂

Niunia jak po usg bioderek, wszystko ok? Co do spotkania to zaczekajmy na lepsza pogodę, no i muszę trochę uspołecznić mojego Synka - bo krzykacz z niego.

Ech..., martwię sie ogromnie, bo mój Mały ostatnio zaczął ulewać. Wszystko by było ok, gdyby nie robił tego np jakiś czas (nawet ok godzinę później) po jedzeniu. Kłade go na boczku, ale i tak się denerwuję, że się zakrztusi 😞 Poza tym ten jego przeraźliwy krzyk. Czasami wydaje mi się , iz t te kolki, ale jak przestaje "wyć" to ma miekki brzuszek a w chwili płaczu to naturalne, że on sie napina. Patryczek niestety jak nie śpi najcześciej płacze przeraźliwie - nie pomaga niekiedy noszenie, tulenie, nic... - tak mi z ty źle i przykro, bo czuje sie mega bezradna. W przyszłym tyg mamy kolejną wizytę u pediatry - może coś doradzi.

Jeśli chodzi o szczepionki, to tak, jak pisałam - wybraliśmy Pakiet Maluszka (tj 6w1, rotawirusy i pneumokoki oraz WZW A). Ta opcja jest najbardziej ekonomiczna.

A chrzest będziemy mieli najpewniej 8 maja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was dziewczyny
nie wiem czy poruszałyście wątek odbijana, ale pomimo tego zapytam.
Moja Niunia czasami wisi godzinę na ramieniu i jej się nie odbija. Czy wy też tak macie. W szpitalu pielęgniarka powiedziała że nie zawszę muszę słyszeć że dziecku się odbiło, znów pani doktor jest innego zdania. Już nie wiem co robić. Może znacie jakieś dobre i sprawdzone pozycje na odbijanie dla maluszka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂No to ja będę tu teraz częściej...-mąż wczoraj wyjechał 😞-jak ja mam wytrzymać dwa miesiące? 😞Mam nadzieję że tak szybko minie ten czas jak wczorajszy dzień...Najgorsze są noce bo nikt mi nie pomoże i tak pusto w mieszkaniu 😞Dobrze że mój szkrabik taki chichotek się zrobił bo jak tylko się do mnie uśmiechnie to robi mi się lepiej 🙂-Samantka oklask za Twoją śmiechotkę 🙂-prawda że te uśmiechy są urocze 🙃?Tuśka ja też pamiętam poród jakby to było wczoraj a tu prawie dwa miesiące minęły...nie wiem czy Wy tak macie ale ja sobie czasem cały poród wspominam i nie wiem dlaczego czasem czuję jakbym chciała jeszcze raz urodzić mojego szkrabika 🙂
Emka bujaczek super zapisałam do ulubionych!Opłaca się bo ten mozna dłużej używać 🙂Byliśmy w ubiegłym tygodniu na szczepieniu.Musiałam go przy szczepieniu mocno trzymać a myślałam o tym że najchętniej to bym wyszła z tego gabinetu żeby nie widzieć...Na szczęście mały po ukłuciu długo nie płakał tylko jak go podniosłam do góry i przytuliłam to od razu się uspokajał-myślałam że będzie gorzej... 🤔Mój Oluś też miał takie krosteczki na policzkach i szyjce tylko były takie dodatkowo szorstkie jakby przesuszone.Lekarz powiedziała że to jest na coś alergia i kazała odstawić oliwkę tylko używać parafinę i przepisała maść taką co musieliśmy zamówić w aptece żeby zrobili...Od wczoraj jest ta maść ale ja już mu to wyleczyłam bo odstawiłam oliwkę.Wydaje mi się że to od niej bo używaliśmy Johnsona a raz nie było w sklepie i wzięliśmy bambino 😠
Lekarz powiedziała też że jak nie zginie ta wysypka to będzie oznaczało że ma uczulenie na mleko...kazała też kąpać w oilatum.Używacie tego?A jeśli tak to spłukujecie po kąpieli?Więc to uczulenie zanikło ale mamy inny problem pojawiła się ciemieniuszka 😞-zwalczyłam na brwiach to pojawiła się na główce 😞-mam nadzieję że z tą na główce też damy radę 🤢Ciekawa jestem Niunia jak z bioderkami u Pawełka u mojego Olusia wszystko ok...Zapomniałabym waży już 4400 i ma 60cm 🙂Mam też pytanie czy używacie tej fridy do noska?Wiem że Marta chyba tak 🤨-jak czyścić mam ten nosek?Próbowałam ale nawet jak była miękka kózka i było ją widać to nawet jej nie wyssało...może ja to jakoś żle robię...a wydawołoby się że takie proste urządzenie-proszę o szczegółowy opis 😉W czym śpią wasze maluszki i jak przykrywacie?Chyba swojego przegrzewam 🤔A my chrzest będziemy mieli w przyszłą wielkanoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to ja po wizycie... Wszystko ok 🙂 🙂 Tylko waga mnie marwi, bo tylko 8 kg mi zeszło... a przytyłam 13:/ Zalamka... trochę bolalo przy badaniu, ale znośnie... Następną wizytę mam za 2 tyg...
Dziewczyny, a Wy używacie już jakiejś antykoncepcji... Ja już od miesiąca biorę te minipigułki Cerazette... i jak to się bierze, bo dzisiaj kończę opakowanie i następne mam zacząć jutro czy jak??? Zapomniałam się zapytać gin... w aptece najwyżej mi powiedzą...
Moja Nika śpi w śpiworku. Czasami pod kołderką, ale rzadko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Oilatum to my to wlewamy do wanienki ponoć później nie trzeba naoliwiać dziecka, choć Agatce skóra się łuszczyła na rączkachi i nóżkach szczególnie w pierwszych tygodniach, teraz już jest ok., ale jak będę zamawiać płyn do kąpieli to balsam też jej kupię. Co do ciemieniuchy to też się jej boję małej skóra troszkę się łuszczy na główce wygląda jakby miała łupież. Ale ciemieniucha to jeszcze nie jest. Jest coś profilaktycznego na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem po badaniu i jak zwykle nie może być ok tylko zawsze coś. Mały ma coś z lewym biodrem, mam go pieliszkować, nosić na żabę,kłaść nma brzuchu nie kłaść na boku i za 4 tyg. wizyta. No i powiedział ,że mamy zły wywiad, bo ja miałam chore biodra jako dziecko. Ja używam fridy i trzeba mocno ciągnąć, I w Oilatum też myję i nie spłukuję, wlewam nakrętkę do wanienki i po prostu tym myję. Paweł śpi w rożku i przykrywam go kocykim cienkim.Jeśli chodzi o odbijanie to też mam z tym problem raz odbije a raz nie. Biorę go na ramię tak żeby nóżki zwisały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jejku Niunia bardzo mi przykto... mam nadzieję, że będzie dobrze, trzymam kciuki... Ja też się boję o bioderka MAłej, niby doktor badała ii jest ok, ale nie wiem... jednak nie było to USG... Dowiedziałam się, że w szpitalu, w którym rodziłam, pracują 2 polki na pediatrii, do którejś się zapiszę i wtedy o wszystko wypytam...
Kurczę jak narazie mam mnóstwo spraw na głowie, ja nie wiem, same wizyty i sprawy urzedowe... masakra jakaś...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eMKa83 5 w 1 + rota i dodatkowo jeszcze musisz na WZW B - ja tez tak chyba zrobie a pneumokoki moze pozniej jak bedzie szedl do złobka/przedszkola

Duzo zdrowka dla Alanka w urodzinowy miesiac i oklaski 🙂

Niunia nic sie martw bedzie dobrze popieluszkujesz i będzie dobrze, moje siostry tez tak miały jak byly male pieluszkowanie wszystko uregulowało, chłopcy to twardziele, to dziewczynki maja większe raczej problemy jesli chodzi o bioderka i dletego uważałabym na miejscu mam dziewczynek żeby nie uzywać miękkich pieliszek np. pampersy tylko cos sztywniejszego, Bella jest jakościowo dobra i sztywniejsza mi sie wydaje właśnie kupiłam paczke na spróbowanie jedynek i jestem zadowolona.

ja też kapie w oilatum i już nie muję mydłem ani nie oliwię 🙂 Używam fridy bo mały ma czasem takie wielki babole ciągnące mimo ze nawilżacz chodzi prawie cały czas i na spacerze jeszcze nie byliśmy, ale staram sie nie za często bo podobno czym częściej sie oczyszcza tym więcej ich powstaje.... choc ta teoria jakos do mnie nie przemawia. Podobnie jak pawełek, Aleks śpi w cienkim rożku czasem z pieluszki flanelowej i przykryty cienkim kocykiem w body i w spiochu i ma otwarte okna przynajmniej raz dziennie, u nas zimno więc na razie na balkon nawet nie wystawiam - byl 2 razy wczesniej ale od kilku dzi strasznie wieje i sie jeszcze wstrzymywalam może dziś ale słonka nie ma ciągle 😞

No to jesteśmy na nowym wątku, ale ulga że to wszystko juz za nami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja wrocilam ze spaceru i od poloznej,bo trzeba w domu porzadki porobic.I musze wam sie pochwalic,ze moja panna rosnie jak na drozdzach.W ciagu 2 tyg przytyla rowny kilogram i teraz wazy 4360g 😁 😁 I jak tu sie nie cieszyc 🙂
Niusia strasznie mi przykro.Zobaczysz kochana,bedzie dobrze:*:*:*Samantko przy cerazette nie robi sie przerw i bierze sie je w ciagu.Ja jutro ide meride zalozyc.A co do fridy,to ja najpierw malej wpryskuje sol fizjologiczna,a dopiero potem sciagam smarki.I dziala swietnie,bo jak miala katarek to wszystko udawalo sie sciagac.Oktawia szkoda mi ciebie,ale pamietaj,ze masz jeszcze nas i zawsze bedziemy cie wspierac 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...