Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja przed ciaza mialam straszny problem z wypadaniem włosów, ale jak zaszlam w ciaze i zaczełam brac witaminy to poprostu cud, a teraz znow zaczynaja pomalu wypadać, mysle ze to tez dzieki hormona w ciazy.
Po porodzie tez mialam anemie i musialam brac zelazo, teraz mam dobra morfologie ale nadal czasami mi sie kreci w głowie, mysle ze to dlatego ze nie dokonca dobrze sypaim i dieta tez jest inna!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

co do włosów to mi strasznie w ciąży wypadało co było dziwne- bo tyle się nasłuchałam o super mocnych i zdrowych włosach. Jak powiedziałam o tym mojemu lekarzowi to powiedział że przejdzie razem z ciążą. I o dziwo rzeczywiście tak jest. Wiem jednak że w pewnym momencie po ciąży włosy zaczynają wypadać dlatego narazie nie chce ich rozjaśniać bo to osłabia znacznie włos, a mam w planie wrócić do jasnych jesienią. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde a ja o żelazie zapomniałam, a mam tyle w chacie.Witaminy sobie kupiłam Feminatal w ciąży nic nie brałam ale witaminy conajmniej 5razy dziennie jadłam.Jabłka jadłam jak dzika a teraz znowu nie mam ochoty. Jedynie coś do obiadu a tak jakoś nie mam apetytu.
Mi właśnie w tym tygodniu okropnie zrobiło się słabo,normalnie czarno przed oczami ale za szybko wstałam po prostu. A tak to rzadko zakręci mi się w głowie. Muszę zrobić sobie i tak badania krwi. Bardzo ważne jest żebyśmy odpowiednie wyniki miały szczególnie jak karmimy no i żeby na naszym zdrowiu to się nie odbiło bo w pierwszej kolejności organizm i tak zaspokaja potrzeby dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi wytaminami teraz to też łatwo nie jest.Zrobiłam dzisiaj ten chłodnik litewski samo zdrowie baza to jogurty a więc wapń, warzywa surowe i teraz się zastanawiam jak to zniesie Agatka bo w sumie są tam zakazane rzodkiewki i cebulka dymka ze szczypiorkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wam powiem ze ja tez mam tak ze kreci mi sie w glowie i czesto czuje sie osłabiona 😞 Dostałam skierowanie na pobranie krwi ale nie mam kiedy sie wybrac, a z Dzieckiem nie pojde bo trzeba Bog wie ile czekac 😞 Oj jak ja bym chciała zeby mieszkała tu moja rodzina .... Bardzo tesknie za Nimi 😞
Włosy tez zaczeły mi ostatnio wypadac, dziwnym trafem po tym jak odwiedziłam fryzjera ... Przed ciążą tez miałam problem z włosami a w ciąży jak reka odjał, wypadało mi 10 na tydzien 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny za odpowiedz. W sumie zostało mi trochę żelaza, ale nie wiem czy można brać karmiąc piersią. Dg3003 ja rzodkiewkę i cebulę jem prawie codziennie i małej nic nie jest. A zaraz zabieram się za zamówienie pizzy oczywiście z moim ulubionym sosem czosnkowym 😁. Już na samą myśl ślinka mi cieknie 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta mój M też fotek na fb nie wrzuca. Zresztą nawet ja nie mam z nim żadnego zdjęcia, bo on twierdzi, że tragicznie wychodzi na fotach.
A co do dzieciaczków, to sama kiedyś śmiałam się z lasek, które zachwycały się swoimi dziećmi i wrzucały foty jedna za drugą. A robię teraz dokładnie to samo. Dla innych to jest taka sama mina, uśmiech, poza itd. a ja widzę zupełnie co innego.
Co do wypadania włosów to ja akurat problemu nie mam, wypadają cały czas z tą samą częstotliwością, natomiast w głowie mi się czasem kręci i słabo się robi. Ja biorę od kilku dni witaminy Falvit Mama. Wcześniej brałam PregnaPlus, ale tam były jedynie witaminy z grupy B i kwasy omega 3, a ja wolałam cały zestaw witaminowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Dziewczyny.. ja nie miałam jakoś sily wczoraj wejść, a dziś szczerze mówiąc dopiero teraz znalazłam czas aby nadrobić ..
no więc tak neurolog powiedziała, że mały ma asymetrię i napięcie mięśniowe.. bardziej odchyloną główkę ma w prawo..no i non stop ma w tę stronę główkę jak się go trzyma na rękach chyba, że my mu zmienimy i pomęczymy aby nie przekręcił spowrotem.. tj. ta asymetria, a napięcie mięśniowe, czyli właśnie to jego odchylanie główki w tył...tzn. ma tendencję do odchylania główki w tył jak to ładnie pani neurolog ujęła.. no i mamy szczepienie odroczone do następnej wizyty u neurologa, czyli do pierwszej połowy lipca.. i czeka nas rehabilitacja, muszę zadzwonić i się umówić... no i usg główki mamy zrobić, bo od tamtego minęło 2miesiące i chce lekarka sprawdzić czy ic się nie zmieniło, bo wcześniejsze było jak najbardziej ok.
Kurdę mam nadzieje, że po tej rehabilitacji będzie jakaś poprawa i pozwolą nam go zaszczepić 😞 tylko ciekawe na kiedy uda nam siię umówić na tę rehabilitację 🤢 jak na NFZ nie da rady to idę prywatnie!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki dziewczyny 🙂

a no i czytałam, ze ktoras pisala z was o takim zaciskaniu piastek, ze az sinieja..dzis mama rozmawialam bo byla u mnie i wlasnie mowila, ze jedna z kolezanek z tego powodu byl u neurologa..no i nie wiem co tam wyszlo, ale tez mieli odroczone szczepienie, wiec lepiej isc do neurologa i dowiedziec sie czy jest ok.
ja to jak A poszedl mi kupic woreczki na pokarm, a ja zostalam z malym w aucie to az sie poplakalam..tak strasznie sie przejmuje ta rehabilitacja, bo beda go tam meczyc, on bedzie plakal a ja jeszcze bardziej 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jak go noszę to nie mogę przodem do siebie, bo tym bardziej sie odchyla... no i tak samo nie moge klas go na brzuszku 😞 😞 szkoda mi, bo uwilebiam jak lezy u mnie na brzusiu i spi.. jedynie jak juz mi zsnie na rekach to moge sobie go tak polozyc, bo wtedy mi sie w tyl nie odchyla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Biedny Alanek... ale ja wierzę, że da rade i szybciutko napięcie i asymetria miną!!!
Tuśka musisz być silna i nie panikować, bo nic złego się nie dzieje, zobaczysz, że już na następnej wizycie u neurologa, powie, że wszystko ok 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tak ćwiczymy główkę (trochę mało wyraźne, bo z telefonu):

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/33/img0310tr.jpg/][IMG]http://img33.imageshack.us/img33/8688/img0310tr.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak piszecie o tym napięciu i asymetrii i ja się zaczynam teraz zastanawiać. Bo Antoś często ma zaciśnięte dłonie, a jak go kładę na brzuszek to on się jedną ręką odpycha i z brzuszka przewraca na bok... ogólnie się na bok giba...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska doskonale Cie rozumiem ja tez byłam przerazona jak usłyszalam o rehabilitacji, ale nie martw sie na zapas te cwiczenie nie sa takie straszne, nam pokazali i mamy cwiczyc z mala w domu a za dwa tygodnie kontrol. My czekalismy ponad miesiac na rehabilitacje w nfz zapisalam mala i czekalam, a w miedzyczasie umowiłam sie prywatnie z rehabilitantem poleconym przez pania neurolog, wzial 70zl!
Tez sie martwilam ze mala bedzie strasznuie plakac a oni beda ja meczyc i w dupie beda mieli ze placze ale bylam mile zaskoczona bo naprwde maja podejscie a mala sie do nich usmiechala! Trzymaj sie kochana! Damy rade, bo jak nie my to kto?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuska trzymaj się kochana wszystko będzie dobrze. Przykro mi niestety że musisz męczyć Alanka rehabilitacją. Za bardzo nie rozumiem co szczepienia mają do tego, ale lekarze wiedzą lepiej.
Trochę mnie przestraszyłaś że neurolog uznał to za nieprawidłowość. Moja Agatka też bardzo często odchyla się w tył właściwie łuczek robi szczególnie jak trzymam ją własnie w pionie i na przewijaku jak zaczyna się denerwować. Teraz to już sama się zastanawiam czy nie wybrać się do neurologa. W ogóle moja Agatka usg głowy nie miała, nawet nie mówili mi bym się zgłosiła do jakiejś poradni dla wcześniaków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorotko to dziwne ze malej jako wczesnikowi nie robili usg głowy, w szpitalu w ktorym rodzilam wszystkim wczesniakom i dzieciom u ktorych cos sie dziej robia usg głowy, serca i brzuszka. Przychodza trzy rozne lekarki specjalistki w swoich dziedzinach i robia te usg. Poki maluchom ciemiaczko nie zarosnie to warto choc raz zrobic usg.
Powiem Wam ze mojej malej zrobili usg i nic kompletnie nie wyszlo, a rezonansie pokazalo niedotlenienie, no to zrobili jeszcze raz ale tyz razem z przepływami tetnic mozgowych i tez nic nie wyszło!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas też usg głowy nie było... co do rehabilitacji to my codziennie bioderka ćwiczymy. 11 czerwca kontrola. Ciekawe czy te ćwiczenia coś pomogą, a jak nie to pewnie też czeka nas rehabilitacja już z profesjonalistą. Zobaczymy.
A i dziękuję Samantka w imieniu synka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emka Antoś jest boski,
Tuska mój brat też miał rehabilitację i bardzo bolesne masaże, ale teraz jest wszystko ok, więc nie martw się wszystko będzie dobrze.
Mi na razie włosy nie wypadają ;-)
A Paweł już w pionie trzyma głowę, już coraz mniej mu ją podtrzymuję ;-)
Na brzuchu też ma w górze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...