Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
eMKa83 napisał(a):
Niunia26 napisał(a):
Ja mam las dookoła domu, więc nigdzie nie muszę wyjeżdżać ;-) Zaraz idziemy na spacer i sobie piwo o smaku mojito wypiję ;-)

a co to za piwko??? 🙃


Takie http://alma24.pl/produkt/27013967/piwo-salitos-mojito%3Bjsessionid=bfb7f74113752c2418d8e6a7934e8d58.node01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
zdziewczyny zaraz nadrobie zaleglosci, ale mam pytanie...wypilam dzisiaj ok 14 lemoniade z rabarbarem...Maja teraz strasznie sie denerwuje jak je, myslicie, ze mleko zmienilo smak na kwasne? Wczesniej pilam soki gdzie byla cytryna, pije herbate z cytryna, ale moze w tej lemoniadzie za duzo bylo tego? Na dodatek ma czerwone krostki na brzuchu i na zgieciach w lokciach, ale nie wiem, bo moze to potowki, bo strasznie goraco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to wrocilismy.Bylo po prostu zajebiscie 😁 😁 Potem powrzucam jakies zdjecia,bo teraz czas wrocic do rzeczywistosci i zabrac sie za prasowanie 😉Marta to moze byc reakcja na nadmiar cytryny.Nie jest to alergia,tylko przesycenie organizmu.W skrucie chodzi o to,ze dziecko za duzo czegos dostalo.My tak mielismy po rumianku i Julka tez wtedy byla niespokojna i miala krostki na calym ciele.Teraz dostaje rumianek tylko co 2-3 dni i wszystko minelo.Samantko maesto to jest jagorsza karta jaka moe byc.Nie akceptuje jej paypal ani wiele linii lotniczych.Idz do swojego banku i powiedz,zeby ci wymienili na vise.Powinni ci to zrobic nieodplatnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agatka to niezły numer najpierw co godz. chciała jeść że już stwierdziłam że sztuczne jej dam to zasnęła i śpi już ponad 3h a teraz czas kąpieli. No i znowu nie wiadomo jaki wieczór mi zafunduje mój aniołek. Ale chociaż zdążyłam gościom kolację zrobić zjeść i posprzątać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My bylismy po poludniu u tesciow i o ile Korni do południa miala dobry humor tak u dziadkow ciagl ryczala, teraz wrocilismy, wykapalam ja i o dziwo zasnela ciekawe na jak długo? Nigdy jejsie nie zdarzalo tak szybko zasypiac!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edytko dostałam w sumie 3 chusty od koleżanek, Fasol w chuście płakał, podobało mu sie za pierwszym razem a za drugiem wpadł w swoja histerię 😞

Zanim kupisz sprawdz czy Kornelka ja polubi bo one chyba nie sa tanie.

Dziewczyny wiecie ile 9 tygodniowe dziecko powinno miec aktywności w ciągu dnia?
Fasolek dzis czuwał około 8 godzin to OK?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny...
Salamandra, super fotki, Twój Fasol ma śliczny uśmiech i jak widać potrafi być radosny 🙂 A z /ciebie niezła laska...ja nie wiem gdzie u siebie widzisz te nadprogramowe kilogramy 🙂 🙂

Dziewczyny macie national geografic channel??? pozycja 87 na cyfrowym polsacie 🙂 Dzisiaj cały wieczór idzie seria "w łonie matki..".polecam teraz jest o wieloraczkach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
samantka napisał(a):
Hej dziewczyny...
Salamandra, super fotki, Twój Fasol ma śliczny uśmiech i jak widać potrafi być radosny 🙂 A z /ciebie niezła laska...ja nie wiem gdzie u siebie widzisz te nadprogramowe kilogramy 🙂 🙂

Dziewczyny macie national geografic channel??? pozycja 87 na cyfrowym polsacie 🙂 Dzisiaj cały wieczór idzie seria "w łonie matki..".polecam teraz jest o wieloraczkach 🙂


Właśnie włączyłam ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja bym chyba zwariowała 😜 😜 Ale tak sobie myślę, że jak mała się odchowa to bym dała rade z bliźniakami :P:P hehehe o ile bylyby takie grzeczna jak Nika. 🙂
Szkoda, że nie było takich programów jak byłyśmy w ciąży.....tylko, że wcześniej leciała część"Walka o życie"... i nie wiem czy będąc w ciąży bym to obejrzała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pora na sen Ile czasu w ciągu doby śpią niemowlęta?

Noworodki w ciągu doby zasypiają średnio 6-7 razy na dobę. Śpią jednorazowo około 3 godzin czasem krócej. Przerwy pomiędzy spaniem nazywamy okresem czuwania. Przybliżone dane są jednak orientacyjne, oczywiście zdarzają się liczne odstępstwa w rytmie snu. Są bowiem dzieci potrzebujące więcej snu i takie, które czuwają dłużej. Jest to uwarunkowane przede wszystkim genetycznie.

Niemowlęta początkowo nie rozróżniają dnia od nocy. Odbierają wrażenia zmysłowe , ale nie są w stanie docierających do nich informacji uporządkować. Jednakże rodzice powinni od samego początku pomagać dziecku rozróżniać dzień od nocy.

• w ciągu dnia nie zasłaniaj okien, dziecku nie przeszkadza nasłonecznienie podczas snu,

• w dzień rozmawiaj normalnie, a nie szeptem, nie rezygnuj ze słuchania radia, telewizji czy używania sprzętu gospodarstwa domowego.
Jeżeli dziecko chce spać i ma zapewnione podstawowe potrzeby: jest najedzone, przewinięte i jest mu ciepło, uśnie w każdych warunkach nawet, gdy za ścianą tata ,,walczy” z odkurzaczem .

Długość snu dziecka zmienia się wraz z wiekiem. Z tygodnia na tydzień dziecko wydłuża okresy czuwania, w tym czasie zaczyna interesować się otaczającym światem, nawiązuje kontakt wzrokowy i ,,słowny” z rodzicami. Uśmiecha się, gaworzy. W ciągu dnia i nocy przesypia około 15 godzin.

Od 4 miesiąca życia dziecko w nocy potrafi przespać nawet do 12 godzin. Jeżeli w ciągu nocy ma momenty czuwania, nie wyjmuj go z łóżeczka. Nie rozbudzaj zabawami, czy głośnymi rozmowami. Lepiej włącz spokojną muzykę, pogłaszcz po buzi, zanuć kołysankę.
Od 7-8 miesiąca dziecko sypia zwykle 2 razy dziennie. Pierwszy raz przed południem, drugi raz późnym popołudniem. Takie drzemki trwają ok. 1,5-2 godzin. Sen nocny trwa 9-10 godz.

Około 1 roku dziecko w dość zasadniczy sposób zmienia swój tryb życia. Wraz ze stanięciem na nogach i stawianiem pierwszych kroczków, jego życie zmienia się diametralnie. Dziecko staje się bardzo aktywne. Dostaje dużą dawkę emocji, co za tym idzie czuwanie jest bardzo intensywne, natomiast sen staje się głęboki. Zdarza się że dziecko w ciągu dnia jest tak zaangażowane w zabawę i poznawanie świata, że ,, nie ma czasu na popołudniową drzemkę”, natomiast wieczorem po prostu pada ze zmęczenia. Najczęściej sytuacja wygląda nieco inaczej.

Jesteście zmęczeni po długim dniu, a wasze dzieciątko wręcz przeciwnie. Co możecie zrobić? Jak przygotować do snu? O czym warto pamiętać?

• Obserwacja dziecka pozwoli ci na rozpoznanie, kiedy jest zmęczone, senne, czy rozdrażnione. Tak, jak mamy rozpoznają po płaczu, czy dziecko jest głodne, tak samo po zachowaniu, np.: ziewaniu, można rozpoznać, że czas najwyższy na spanie.

• Zignorowanie zmęczenia może stać się przyczyną niepotrzebnego stresu i płaczu maluszka.

• Dzieci lubią powtarzalność i schematyczność. Jeżeli wprowadzisz „harmonogram” dnia i będziesz się nim posługiwać, nauczysz dziecko rozróżniać czas zabawy i czas odpoczynku.

• Tworzenie cowieczornych rytuałów związanych z pójściem do łóżka (kąpiel, jedzenie, przytulanie, opowiadanie bajek) wprowadzi dziecko w stały rytm i przygotowuje do snu,

• Wieczorem im mniej bodźców dostarczysz dziecku, tym lepiej. Unikaj szalonych wieczornych zabaw, wizyt znajomych, nie usypiaj niemowlęcia w pokoju, w którym jest włączony telewizor. Codziennie mały człowiek otrzymuje ogromną ilość informacji, z którą nie zawsze potrafi sobie poradzić, więc czas zasypiania powinien się kojarzyć się z wyciszeniem i relaksacją.

• Nie zapominaj o głaskaniu, przytulaniu, kołysaniu, co nie jest równoznaczne z potrząsaniem. Ruchy powinny być spokojne i płynne. Jeśli dziecko płacze, a ty dodatkowo nim będziesz potrząsać, wierz mi, że ta metoda nie działa. Raczej pobudza niemowlę do dalszego płaczu.

• Niemowlaki lubią być opatulone kocykiem lub kołderką. Daje im to poczucie bezpieczeństwa a samo uczucie ciepła działa kojąco.

• Starsze dzieci często mają ukochaną zabawkę, z którą czują się bezpiecznie. Jeśli chcą, żeby towarzyszyła im w łóżeczku, pozwól na to. Być może w przyszłości sama obecność przytulanki, pozwoli twojemu dziecku samodzielnie zasnąć. Sprawdź tylko, czy zabawka nie składa się z drobnych elementów, które grożą połknięciem, itp.

• Odpowiednio przygotuj sypialnię:
temp. pokoju do spania powinna wynosić 21-22 stopnie Celsjusza, wietrz pokój przed nocnym spaniem, zapewnij odpowiednią wilgotność, w przypadku suchych pomieszczeń szczególnie przy ogrzewaniu centralnym powinno stosować się nawilżacze powietrza, zainstaluj nocna lampkę,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...