Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jaka fajna i oczki ma niebieskie jak niebo 🙂
GAduła no 🙂
No niestety zdarzają się nieszczęścia. Czasem dzieje się coś na co nie mamy wpływu, a czsem to po prostu zwyczajna ludzka głupota. Nie wiem jak tu było. W każdym razie biedactwo, a to co rodzice muszą przeżywać. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
HEJ DZIEWCZYNY!!!
ufff, dopiero teraz mam szanse usiasc choc na chwile. jakies dziwne mam ostatnie dni, na nic nie mam czasu i na niewiele ochote, a obowiazkow sporo....
Od naszego kryzysu jedzeniowego, Nela zaczela sie budzic w nocy, na poczatku myslalam, ze nadrabia i to minei, ale nie minelo, np dzisiaj w nocy obudzila sie o 2, o 4 , o 7 , ledwo za kazdym razem udawalo mi sie zasypiac a ona juz znow kwekala o jedzenie...... jestem zmeczona i ona tez. Spimy przez te pobudki do 11 kazdego dnia ostatnio i przez to mam poslizgniety caly dzien... na spacer trzeba wyjsc, i obiad ugotowac tez....Dzisiaj juz mi sie cierpliwosc konczy i mam jej zamiar podac na 150 ml mleka przed pojsciem spac 3 lyzeczki normalnego SMA Gold i 2 lyzeczki SMA hungry baby ktore zawiera wiecej zboz, i mam nadzieje, ze bedzie na tyle ciezsze dla jej brzuszka ze pospi chociac do 3.....
jak Lenka Olu??? nadal wiecej kupek robi??? tak sobie mysle, ze moze to efekt tego ze jej zmienilas mleko i dodajesz zageszczacz i jeszcze kaszke?? moze to za duzo dla niej jak na raz?? za szybko tyle nowosci??? Nie martw sie, kanalowe nie boli jesli cie dobrze znieczula..... pod mikroskopem mialam ze 3 lata temu i wydalam 900zl chyba, 300 od kanalu i bylo ok 🙂 nie tak zle jak z cesarka, tylko ruszac sie nie mozna 🙂 dasz rade 🙂 mialam tez raz w zyciu kanalowe bez znieczulenia...... chcialam umrzec... powaznie juz widzialam sie po drugiej stronie swiatelka , po wyjsciu z gabinetu jeszcze 4 dni mnie bolalo......a tydzien bylam na przeciwbolowych tabletkach... wiec juz nigdy w zyciu kanalowego bez znieczulenia....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka1986 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
😞



co się dzieje u Lenki nie widać poprawy ??

No nie widać, a na domiar złego ma śluz lekko podbarwiony krwią, wystraszyłam się nie na żarty, ale mój ulubiony pan doktor trochę mnie uspokoił, że ma zakwaszony organizm od zielonych kwaśnych kup (teraz będę sobie wyrzucać, że tak późno poszłam po rozum do głowy, żeby te zielone kupy z lekarzem skonsultować, że zlekceważyłam 😞 ) i że to podkrwawia delikatna zmęczona śluzówka odbytu, mam obserwować kupy i gdyby podkrwawiało mocno mam się udać z dzieckiem do chirurga..
Ja już nie mam siły, sorry że zamulam.... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj Olciu Olciu, oby jej sie poprawilo jak najpredzej.............trzymam kciuki.....

moje dziecie juz od kilku dni spac w dzien nie chce.... wymagajace.... trzeba jej patrzec w oczy is ie usmiechac wtedy jest ok 🙂nawet na spacerze cos nie zasypia, chodze z nia do zatoki, tam szum wody, cisza i samochodow nie slychac ale i tak nie zasypia....
aha nauczyla sie cmokac usteczkami tak smiesznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Dorka1986 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
😞



co się dzieje u Lenki nie widać poprawy ??

No nie widać, a na domiar złego ma śluz lekko podbarwiony krwią, wystraszyłam się nie na żarty, ale mój ulubiony pan doktor trochę mnie uspokoił, że ma zakwaszony organizm od zielonych kwaśnych kup (teraz będę sobie wyrzucać, że tak późno poszłam po rozum do głowy, żeby te zielone kupy z lekarzem skonsultować, że zlekceważyłam 😞 ) i że to podkrwawia delikatna zmęczona śluzówka odbytu, mam obserwować kupy i gdyby podkrwawiało mocno mam się udać z dzieckiem do chirurga..
Ja już nie mam siły, sorry że zamulam.... 🥴


Współczuję szczerze OLu. Małymi kroczkami wróci do zdrówka. A ty sobie nie wyrzucaj, ty przecież wciąż się uczysz jak być mamą. 🙂 Uśmiechnij się jutro będzie już lepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Ja się już pożegnam.. nie będę tu smęcić. Płakać mi się dzisiaj chce 🥴
Dobranoc


Ola powiem ci tylko tyle moze warto przed pójściem do chirurga zbadać kupkę małej moja też miała śluz i nitki krwi nie za duzo ale miala i okazalo sie że to bakteria

dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem. na chwilę: żeby nadorbić i nie mieć mega zaległości.

Ola może faktycznie powinnaś wziąć te kupki do zbadania? bo to chyba nie jest normalne co się z Lenką dzieje i nie daj Boże ci się odwodni i straci na wadze a i tak kruszynka jest.

Miałam się wypowiedzieć w temacie kaszki: ja daję raz dziennie: na karmienie o 13.00. Moim skromnym zdaniem więcej to już za dużo bo dziecko nauczy się innych smaków i potem mleka zwykłego jeść nie chce. Po drugie rozepcha się żołądek, bo z doświadczenia widzę, że to że dostaje kaszke nie znaczy że wytrzyma mi dłużej bez jedzenia: nadal je co 3, 3.5 godziny tyle, że jest spokojniejszy i grzeczniejszy po południu.
Na noc nie daję bo dwa razy spróbowałam i Witek spał duużo mniej spokojnie, zrywał mi się w nocy. Chyba żołądek chciał odpocząć a nie trawić mega kaszkę 😁

No właśnie Asia, chyba wprowadzenie innego jedzenia ( kaszka raz dziennie, co drugi dzień jakiś słoiczek z owockiem ) + baba ze wsi spowodowały, że mam grzeczne dziecko. Do tego więcej się z nim bawię, może to też? Niestety ostatnio sama nauczyłam bujania po kąpieli ale dlatego, żeby nie dawać mu 270 ml na kolację, bo tyle zjadał. A jak zabrałam strasznie marudny przy zasypianiu był.
Ale mi to tam nie przeszkadza, raz dziennie mogę po pokołysać. A tak już zauważyłam, że ma fazę na spanie jakieś 2 godziny po jedzeniu, biorę na ręce, bujnę 2-3 razy i już śpi 😁

Klaudia może Kacperek przechodzi jakiś skok rozwojowy? 😮 🤢

Wiola zmień prosze avatara bo się zakocham w Laurce i będą pierwszą w drugiej ciąży 😁

Frytus nie zazdroszczę emocji: właśnie kiedyś mama mnie uświadomiła, że córka Ewy Błaszczyk zakrztusiła się syropem i leżałą w śpiączce a teraz wiadomo co jest..
Dlatego zawsze dawaj syropki POD JĘZYK albo W SMOCZKU OD MLEKA. Ja w każdym razie tak daję: wlewam do smoczka i daję mu i sobie wysysa. Nigdy nie daję z łyżeczki bo boję się tego co stało się właśnie z Polonkiem 🙂

Magda z Pruszkowa no i Tobie myślałam ale zapomniałam co ☺️

Matylda jaka ty robotna się przy mężu zrobiłaś 😜 😜 😁 😁

a ja kurwa jestem po mega wycieczce dzisiaj:
jak wyszłam z domu ( z przychówkiem własnym i 3 sztukami siostry ) o 10.40 tak wróciłam o 18 z minutami: i gdzie byłam: w jaskini solnej, Muzeum Powstania Warsz., na Starówce, w H&M-ie i mega korku powrotnym.
A miałam wypocząć jak mi te siostrzenice miały przyjechać, miały mi na spacery Witolina zabierać a ja miałam spać.
AHAAAA 🤨 😠 🤨 ( nie wiem która mina bardziej adekwatna do emocji )
Teraz mam w domu do obrobienia 5 dzieci+ jestem jedyną wstającą w nocy do dziecka..
matko jeszcze 7 dni 😮 😮 😮
wariuję.

I najgorsze, że Witek chyba też: pół dnia w wózku, fakt, że je i śpi ( dzisiaj został nakarmiony np w MPW podczas projekcji filmu, i strzelał przy tym baardzo gośne bąki 😁 😁 a kupę miał przebraną w przymierzalni dla inwalidów w H&M, na ławeczce ☺️ 😁 ) i za dużo emocji dla niego i mniej spokojnie śpi mi przez to w nocy ( patrz: kto wstaje do syncia ?? 😠 😠 😠 ) i w ogóle..ale za to jak się wyspał to TAAAK się rozgadał w tramwaju, że go wszyscy chyba słyszeli.

Jutro: Centrum Nauki Kopernik i ogrody w Buwie 🙂
trzymajta za mnie kciuki co bym nie padła 😁 😁 😁

oddaję dzieciom kompa.
dobrejnocki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezu przeżyłam 2godzinny 😮 histeryczny płacz mojego dziecka.... i nijak nie wiem o co jej chodzi.... mój mąż jak to zawsze on - ona jest głodna i zaczal wciskac jej butle....po czym mała wpadła w gorszy szał... Nie wiem KUR>>A czy to zęby czy to marchewka i brzuch.... nie wiem opadam z sił. mam dosyc serdecznie.... A jaki jest efekt jej histerycznego płaczu - zasnęła przy mnie w naszym łóżku a mąż idzie do drugiego pokoju.... jest cudownie.... 😠 😠 😠
Kasia nie ważne co chciałaś mi napisać, ważne że chciałaś 😉
Ola - ja jeżeli mogę radzić to tak jak dziewczyny piszą nie zastanawiałabym się i zbadała kupę....
no i mam dziecko w łóżku.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia podziwiam Cie !! i Witka tez za wytrwalosc 😁
w piatek mam szczepienie i od soboty zamierzam podawac juz Wojtkowi regularnie posilki rozne 😁 moze i on mi wygrzecznieje, o czym marzę.. 🙂 na spacer moge z nim wyjsc jedynie jak jest uspany, a i tak spi z 20 min, budzi sie i krzyk, placz 🤢 a z reszta nie ma co narzekac, najwazniejsze ze zdrowe !
uciekam spac, branoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasjalena2 napisał(a):
jezu przeżyłam 2godzinny 😮 histeryczny płacz mojego dziecka.... i nijak nie wiem o co jej chodzi.... mój mąż jak to zawsze on - ona jest głodna i zaczal wciskac jej butle....po czym mała wpadła w gorszy szał... Nie wiem KUR>>A czy to zęby czy to marchewka i brzuch.... nie wiem opadam z sił. mam dosyc serdecznie.... A jaki jest efekt jej histerycznego płaczu - zasnęła przy mnie w naszym łóżku a mąż idzie do drugiego pokoju.... jest cudownie.... 😠 😠 😠
Kasia nie ważne co chciałaś mi napisać, ważne że chciałaś 😉
Ola - ja jeżeli mogę radzić to tak jak dziewczyny piszą nie zastanawiałabym się i zbadała kupę....
no i mam dziecko w łóżku.....

ja juz przerabiam zabki popatrz na dziaselka jesli pojawiaja sie takie jasniejsze biale place w miejscu dolnych jedynek to moze byc to. u mnie byla masakra przez tydzien wyskoczylu mu tak jakby dwa biale babelki i ryk przy jedzeniu cyc nie butla nie. nie jadl mi prawie wcale albo tylko troszke, ale lubil jak mu tam masowalam smoczkiem byla cisza 🙂 dwa razy psomarowalam tym zelikiem na zabki i teraz to ucichlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja dziecie wykąpałam dałam mleczka z kleikiem ryzowym ale nie wiem dlaczego dalam mu tylko 1 lyzke i tak ciezkawo lecialo przez smoka mimo ze bylo żadkie bo co to 1 lyzka jest na 150 ml mleka 😮

Kasia właśnie ty to masz sile podziwiam i trzymam kciuki za jutrzejszy dzien 🙂

Magda moja rzadko ale ma tak że jest głodna i wpadnie w histerie ze pozniej nie chce jesc i nie je wlasnie z 2 h tylko placze i placze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalam frytus o twojej akcji:/ zuch dziewczyna. Syropki najlepiej podawac dziecku strzykaweczka po wewnetrznej stronie policzka albo pod jezyk wlasnie nie powinno sie nic stac tak samo jak kiedys bedziecie podawac rozkruszona tabletke to tez lepiej ja zalac woda i podac w strzykawce., takim rozkruszony pylek tez nie jest bezpieczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do tych 200ml jedzonka kucze troszke duzo, moze lepiej to jakso rozlozyc, to dawka na polroczne dziecko. no chyab ze ja mam nienormalne dziecko, 🙂 ale tyje wzorowo 700gram na miesiac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...