Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie nie mam za dużo czasu bo musze porobić pare rzeczy w domu i przy małym a mój mąż dziś musiał jechać do pracy także dzisiejszy pierwszy dzien spedzamy w osłabionym składzie ale damy rade 😉
sory ze tak po cichaczu rodziłam ale w dyngusa byliśmy na działce na grillu cały dzień i w nocy wróciliśmy a mi pierwsze skurcze zaczęły się nad ranem wiec już nie miałam głowy do odpalania kompa ☺️
porodu wam nie będę opisywać bo szkoda mi czasu który mogę spędzić z maleństwem którym nie mogę się nacieszyć ☺️ ☺️
a teraz korzystając i okazji idę się kapać bo mały zjadł i usnął wiec 3 godz dla mnie 😁
mój skarb jest grzeczny w nocy wstaje co ok 4 godz a raczej jest budzony przeze mnie na jedzonko bo to śpioszek kochany jest każdej życzę takiego śpiocha jak mój 🙂
a za jakoś godz dwie idziemy na spacerek krótki bo panie w szpitalu mówiły ze w taka pogodę jak teraz jest śmiało można nawet pierwszego dnia na dwór iść 🤪 wiec skorzystamy ze słońca i lecimy. buziaki

a no i najważniejsze karmie tylko piersią i nie dokarmiam niczym 🤪 🤪 🤪 🤪



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wioluś - co do podgrzewacza to znalazłam na jednym z forum taką opinię i się zainteresowałam.. poczytaj sobie, może akurat... 🙂

"ja mam firmy Topcom Kidzzz
http://www.topcom.net/pl/babycare/grupa/podgrzewaczbutelekdziecicych_112.html
i samochodowy i domowy, domowy jest jednocześnie sterylizatorem, jak dla mnie rewelacja"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 🙂
co do przekarmiania moja położna i wczoraj pediatra znowu mówiły mi że mogę przekarmić z tego względu że dziecko ma jeszcze bardzo duży odruch ssania ale widocznie co położna to inna teoria jak zwykle 🙂

Gratulacje dla Niny 😘

Wiola mam pytanko co do szwów bo widze że Ola ma nierozpuszczalne a ty jakie miałaś ?? bo ja właśnie mam rozpuszczalne i nie wiem w jakim czasie się rozpuszcza 🤢 a i mam pytanko co do zgrubienia nad szwem czy długo ci się utrzymywała ta górka jest taka dziwna Ale naszczeście widze że coraz bardziej macica mi sie kurczy i brzuch wyglada coraz lepiej oprocz rozstepów które się pojawiły po porodzie masakra szczególnie lewa strona 😞

Co do mojej małej jestem pod wrażeniem bo marudziła wczoraj cały dzień zdrzemneła się tylko raz na 3 h położyła się spać o 1:30 i spała do 9 wiec dała nam się dzisiaj wyspać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie Alexia jesli chodzi o takie objawy jak opisujesz to sa to kolki i niestety nic na to nie ma wiem bo byłam z moim skarbem u lekarza i ma tez kolki od 19 do 22 i nic tylko lezak z wibracjami i noszenie a jak juz nie daje rady to wsiadamy w samochod i robimy przejazdzke i jest spokoj.Wspołczuje ci bo wiem co to znaczy 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry 😉 u mnie co noc maly sie budzi okolo 2-3 razy, niestety nie wydluza sobie wcale spania, ale naje sie i idzie spac, czasami musze go nosic.. a w dzien, to max 2 godziny spi i sie budzi, nie wiem czemu, poza tym on lubi sobie ogladac swiat zamiast spania 🙂 co do przekarmiania cycem, to moja polozna powiedziala, ze nie mozna przekarmic jak sie karmi piersia.. ja nie daje malemu zadnych herbatek, tylko jedynie wode przegotowana.
no i Ninka gratulacje serdeczne 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mamo, mamoooo !!!
1.
co do herbatek Hippa, wczoraj w aptece pani mi powiedziała, a rozmawiałyśmy konkretnie o koperkowej, że daje ona efekty ale w momencie wystepowania kolek. Jeżeli daje się je do picia ot tak, to może tylko nasilać objawy.
co do kolek.. już w IMiD pani doktor uświadomiła mnie, że ze względu na łapczywość Witka, jego nerwy przy jedzeniu, silny odruch ssania jest to dziecko "kolkowe" bo nałapie się przy tym powietrza.
Kazała mi kupić Espumisan i dawać trzy razy dziennie po 2 kropelki. Jak na razie daję tylko przy wieczornym karmieniu i widze efekty. No i niestety: dwa dni temu po raz pierwszy użyłam też katetera: nie dość że odgazował dziecię to jeszcze wspomógł robienie kupy i od razu był spokój.

2. czy MM moge zmienić tak od razu z karmienia na karmienie? pytam bo może faktycznie przejdę z Nana na bebilon. I pomyślałam, że zrobię karmienie MM, karmienie piersią, i karmienie nowym MM.
Niestety, produkcja pokarmu następuje u mnie zbyt wolno jak na potrzeby Witka, i po ssaniu pustego cyca denerwuje się strasznie: także objada oba do dna i dostaje jeszcze MM, wypija go wtedy z 20-30 ml co wydaje mi się jeszcze ok.

3. Miałam masakryczą noc: nie tyle przez dziecko, które z zegarkiem w tyłku budzi się co 2.5 godziny ale przez A. którego alergia dobija i ma tak zapchany noc, że zaczął chrapać, czego nigdy nie czynił 😮 😮 😮 😮 😮 a z rana to moje dziecię lubi pourzędować do 11 i wtedy padnie, niestety na jakąś godzinę..i jestem ZNOWU niewyspana !!!
wyć mi się chce, bo nawet nie mam kiedy pod prysznic pójść: tak mi ulewa, że boję się zostawić go samego. A tu prawie południe a ja nadal w piżamie. I tak dobrze, bo przez chwilę spanikowana latałam po mieszkaniu z cycami na wierzchu 😁
ZOSTAŁAM MATKĄ W POPLAMIONEJ POKARMEM PIŻAMIE, KTÓRA NIE WIE CO SIĘ DZIEJE NA ŚWIECIE, BO NIE MA NAWET CZASU NA PRZECZYTANIE JAKICHKOLWIEK INFORMACJI ZE ŚWIATA 🤢 🤢 🤢 🤢 🥴 🥴 🥴 🥴
W związku z tym, moje rozmowy z A. wyglądają tak jak nie chciałam, żeby wyglądały: tylko o dziecku i ulewaniu gadamy. Buuuu

Głupie pytanie, ale nie wiem czy to efekt kąpieli, czy Wasze dzieci kichają może po zmianie pieluszek? no wiecie jak przez chwilę im te nóżęta pomarzną? ☺️ ☺️ ☺️
bo nie wiem, czy nie przesadziłam z wietrzeniem, czy też wczoraj nie za bardzo zmarzł po kąpieli.
idę się umyć..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej moja leży w swoim bolidzie na podwórku i tata jej dogląda ( tak twierdzi) a dziś się wkurzyłam bo w nocy budziła się co dwie godz- masakra jakaś usypiałam na siedząco przy karmieniu a ona prawie nic nie ssała tylko sobie drzemała- odkładałam ją i za dwie godz to samo- tylko ona nie płacze tak jak pisałam tylko da sygnał z łóżeczka że nie śpi czyli kwęknie albo stęknie

a nie mam tel przy sobie ale Nina napisała że to całe wywoływanie na nic się zdało balonik nie pomógł, oksy tez i musieli się "ładnie uśmiechnać " do lekarzy żeby zrobili cc bo wcześniej czy później i tak by się na tym skończyło

ja ogarniam chatę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zaraz oszaleje 🤨 wstała o 7 i do tej pory nie mogłam jej uspać.. ona ciągle jest głodna, a ja nie mam mleka !!!! 😠 😠 😠 😠

o .. i znowu marudzi 😞 nie wiem jak jej pomóc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szyszkonella napisał(a):
a ja zaraz oszaleje 🤨 wstała o 7 i do tej pory nie mogłam jej uspać.. ona ciągle jest głodna, a ja nie mam mleka !!!! 😠 😠 😠 😠

o .. i znowu marudzi 😞 nie wiem jak jej pomóc


dzien dobry
szyszunia ewidentnie dopadł cie kryzys laktacyjny 3 tygodnia 😉
u mnie bylo to samo, nic mi nie lecialo a mala byla taka wsciekla ze szok 🥴
przystawiaj Maje jak najczesciej i ona pobudzi laktacje 😉
mi Liwka wrecz wisiala na cycku co pol godziny
poczytaj sobie kryzys laktacyjny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuski i te nierozpakowane 🙂
Fajnie że nastepna rozpakowana....Ja i Kamila chyba bedziemy ostatnie i zamkniemy koło kwietniówek :P i bedziemy majowki;p hhhe
Byłam na ktg...w sumie to chyba nic.....
Dzisiaj mi sie snilo ,że czworaczki urodziłam ,masakra jakas 🤪 🤪
A własnei ja mam zwolnienie do soboty a w niedziele ide do szpitala to od niedzieli bedzie mi sie naliczac juz maciezynskie czy jak to jest...Bo boje sie zebym nie miala jakies przerwy i zeby mi przepadło???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Frytus150 napisał(a):
Hej mamuski i te nierozpakowane 🙂
Fajnie że nastepna rozpakowana....Ja i Kamila chyba bedziemy ostatnie i zamkniemy koło kwietniówek :P i bedziemy majowki;p hhhe
Byłam na ktg...w sumie to chyba nic.....
Dzisiaj mi sie snilo ,że czworaczki urodziłam ,masakra jakas 🤪 🤪
A własnei ja mam zwolnienie do soboty a w niedziele ide do szpitala to od niedzieli bedzie mi sie naliczac juz maciezynskie czy jak to jest...Bo boje sie zebym nie miala jakies przerwy i zeby mi przepadło???


Frytuś macierzyńskie masz od momentu narodzin, czyli jak urodzisz w niedziele to od niedzieli a jak w poniedziałek to od poniedziałku itp 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już po ściągnięciu szwów, nie bolało w ogóle i tak leżę na tej kozetce i Pani mówi: Proszę wstać. A ja pytam: to już koniec? 😮 A Pani: tak - już ściągnięte.. więc niepotrzebnie się bałam 🙂

Kasia - moja też kicha podczas przewijania ale mąż nie mógł patrzeć że marznie i pojechał do Media i kupił farelkę 😁 Dosyć że ciepło ma teraz to ten szum ją uspokaja 🙃

A w ogóle to mój mąż czasem przejawia większe instynkty macierzyńskie niż ja - nagrał dziecku kołysanki i chodzi z nią do tego pokoiku gdzie gra i ją lula.. A wczoraj do mnie mówi że musimy się nauczyć i zacząć jej śpiewać 😮

😁 😁 😁

No i już widzę jaka to będzie córeczka tatusia - ja przegrałam z nią walkę o względy 🤪

Aha - i też mam ten objaw co Wy - tzn bzykać mi się chce a z Grażyny się leje więc lipa ☺️

Ps. W końcu spotkałyśmy się z Kamą w przychodni i pogadałyśmy chwilkę - Kasia - brakowało Ciebie i Eweliny i Martini z kruszonym lodem i plasterkiem pomarańczy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
kamikusia napisał(a):
a wiesz Ola że ja nie wiedzialam ze Ty to Ty 😁 na poczatku myslalam ze mnie z kims pomylilas albo ze mowisz do tej pani co siedziala obok mnie 😜 😁 😁 😁 😁

A co nie podobna jestem do siebie? 😁

na zdj inaczej wygladasz niz w rzeczywistoście 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamikusia napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
kamikusia napisał(a):
a wiesz Ola że ja nie wiedzialam ze Ty to Ty 😁 na poczatku myslalam ze mnie z kims pomylilas albo ze mowisz do tej pani co siedziala obok mnie 😜 😁 😁 😁 😁

A co nie podobna jestem do siebie? 😁

na zdj inaczej wygladasz niz w rzeczywistoście 😁

no bo teraz gruba jestem jeszcze i spuchnięta 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a ja będę nudna bo moja dalej śpi
ja już na półmetku generalnych porządków bo jutro przyjeżdża do mnie moja koleżanka z mężem też ciężarna nie wiem jak długo zostaną ale ten nasz pokój- schowek muszę im przygotować a tam wszystko jest od ciuchów na kanapie po paczki i pudła na podłodze ale może chociaż im to łóżko oporządzę żeby mieli się gdzie kimnąć
ja się wczoraj w wannie poryczałam bo pierwszy raz od dawna się położyłam a tam tak dziwnie bo brzucha nie było 😞
zawsze w wannie Lena w brzuchu szalała a wczoraj tak nudno było i tak łatwo można było zmienić pozycję ehhh chyba se znowu zajdę w ciążę 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉
no a u mnie burzowo bolid już w domu a maa w łóżeczku i "zaś" nuuuuuuuuuuuuuuuuuuda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze jedno wiem że WAS to nie interesuje ale nasz LEONEK jest chory bidactwo poczekamy jeszcze do wieczora i pojedziemy do weterynarza
boję się że to może być koniec on taki delikatny i coś złapał 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...